Da li se suprotnosti zaista privlače? - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 103
  1. #76

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Suprotnosti se privlače samo u početku veze.

    Kasnije, sve to što te je privuklo počinje da nervira i odbija. Svako vuče nekim svojim interesovanjima i ups...jaz.
    Poruku je izmenio Goga, 24.06.2009 u 13:48 Razlog: slova u boji

  2. #77

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    da,suprtotnosti se zaista priwlace

  3. #78

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    ja to ne bih definisala kao privlačenje, već kao neko dopunjavanje, povezivanje..
    mišljenja sam da nas (ne)svjesno privlače partneri sa osobinama koje su različite od onih koje posjedujemo.

    ukoliko tragamo za klonom (našom kopijom drugog pola) treba postaviti pitanje dozvoljavamo li nekome da odškrine vrata našeg svijeta i malo ga prodrma od nekih ustaljenih normi.
    Vladika Nikolaj ima jednu zanimljivu misao koju ću priložiti ovoj temi, jer itekako ima veze sa istom - "Ljudi koji ne mogu vidjeti svijet u sebi, još manje mogu vidjeti sebe u svijetu."
    najbolje je naći nekog ko popunjava ono što mi nemamo i obratno..komplementarnosti postižu najbolje rezultate, samo ih, naravno, treba pronaći i prepustiti im se
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  4. #79

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku
    ja to ne bih definisala kao privlačenje, već kao neko dopunjavanje, povezivanje..
    mišljenja sam da nas (ne)svjesno privlače partneri sa osobinama koje su različite od onih koje posjedujemo.

    ukoliko tragamo za klonom (našom kopijom drugog pola) treba postaviti pitanje dozvoljavamo li nekome da odškrine vrata našeg svijeta i malo ga prodrma od nekih ustaljenih normi.
    Vladika Nikolaj ima jednu zanimljivu misao koju ću priložiti ovoj temi, jer itekako ima veze sa istom - "Ljudi koji ne mogu vidjeti svijet u sebi, još manje mogu vidjeti sebe u svijetu."
    najbolje je naći nekog ko popunjava ono što mi nemamo i obratno..komplementarnosti postižu najbolje rezultate, samo ih, naravno, treba pronaći i prepustiti im se

    Ali komplementarnosti dushe nisu suprotnosti. Ako prihvatimo komplementarnost, te nadopunimo sebe, onda se samo obogacujemo i postajemo isti - stapanje srodnih dusha...
    Sa druge strane suprotnost je pojava koja generise pobudu o necem o cemu vec imamo uvrezenu sliku i ta suprotnost se sada sudara sa nasom slikom... Moze biti zabavno, ali dozivotno?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #80

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    ne znam za vas, ali skoro uvijek sam meračila u društvu partnera koji su različiti od mene, upijala sam kao sunđer sve njihove kvalitete koje ja nisam posjedovala (imali su oni mana, da se razumijemo), i tako mi je pasovala ta "dopuna" energija i tuđih vrlina koje sam nalazila na suprotnoj strani, a nijesu bile u mom vlasništvu. Vrhunac veze, a ujedno i kvalitet se ne osjeća kada shvatite da nekoga volite zbog njenih-njegovih vrlina (koje prepoznajete i kod sebe - slični ste), već ako je-ga volite i prihvatate zbog njenih - njegovih mana...
    Treba poštovati svaku vrstu različitosti i dozvoliti pristup njima onoliko koliko ko može da po(d)nese.....nekome je to izazov, a nekome bespotrebno rasipanje energije
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  6. #81

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Opet, ne znam, ja sam uvek merkao slicnosti, to pojacava moje osobine a ja njene...
    A razlicitosti, pa postoje sitne koje ne smetaju, prakticno se ne primecuju a postoje one koje jesu a ja pricam o time... Vremenom mene nerviraju a isto tako i ja nerviram nekoga time...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #82

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    pa kolega, sve i da ste slični kao blizanci vremenom počne da vas iritira ono što vam je nekad bilo simpatično ili nijeste primjećivali..Tako da je najlakše poturiti to na 'suprotnosti se ne privlače'...ili mi smo totalno različiti

    mada, vidiš kad malo bolje razmislim - stvari koje se nama čine kao suprotnosti, možda zapravo i to i nijesu. Kad saznate i pročeprkate malo više o svom životnom izboru - partneru, a ta veza funkcioniše potpuno korektno, primijetićete da:
    - podignuti ste u identičnoj porodici
    - odnos između majke i oca i u vašoj i partnerovoj familiji je bio sličan (varijacije: dug i stabilan brak u obije familije, ili razvedeni ili nedostajući otac...)
    - slične ili iste vrijednosti- moralne, etičke, lične
    - isti/slični pogledi na ključne životne teme u obije familije u kojima ste odrasli
    - isti ili sličan obrazovni milje, kao i društveni sloj

    Tako da, što se mene tiče, suprotnost u smislu ove teme ima jako usko značenje.
    mislim, da sumiram...cilj nam je isti, ali putevi do njega su različiti..
    u tome se ogledaju te 'suprotnosti'...
    gledate u istom pravcu ..samo iz različitih uglova..o tome ja pričam - idete različitim putem, ali stignete do istog cilja
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  8. #83

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    imam u kujni dvoje koji su isti JA. mlogo me nerviraU....
    & underpaid......

  9. #84

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    nekada da, nekada ne...


    ali je bitnije, da li, i kako funkcionisu, kada se privuku...

  10. #85

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Definitivno ne

    Samo "ludak" moze da razume "ludaka"
    Jedina 'suprotnost' ili bolje receno razlicitost je ta...da se loodilo ne desava istovremeno kod oboje
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #86

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Mozda
    Ali da bi dve osobe koje su razlicite dobro funkcionisalem moraju imati medjusobno dobar balans, dopunjvati se u tim nekim razlicitosima.
    Najbolja kombinacija je naravno imati pored sebe osobu, slicnu tebi, sa istim zeljama, navikama i stavovima, sa istim zivotnim " izazovima ".
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  12. #87

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Tako je to u prirodi,a ako tako priroda kazhe,zashto bi ti tvrdila da nije tako?Uzmi dva magneta,i okreni im suprotne polove...Videcesh shta ce se desiti...
    Me Bring Da Enlightenment...

  13. #88

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Tacno je da se suprotnosti privlace ali za duge staze bolje je imati nekoga ko vam je slican...Vremenom ta neslaganja dolaze do izrazaja i pocinje da vas nerviraju osobine koje su vas upravo i privukle toj ososbi. Na pocetku iz radoznalosti tragate za necim drugacijim, upoznajete njegove navike koje su za vas jedan sasvim novi svet. Ali vremenom opet se vracate svoji navikama, svojim interesovanjima i pocinjete da se udaljavate jedno od drugog...Ako nema tolerancije i razumevanja sa obe strane onda je bolje da imate nekog ko ima slicna interesovanje i ko ce vas lakse razumeti.

  14. #89

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Nisu ljudi magneti pa se privlače kao sever i jug. Samo jedna u moru "mudrih" fraza poput onih "ko zna zašto je to dobro" (a ti doživeo sobraćajku).

    To što te privuče kod nekoga se nikako ne može nazvati suprotnošću, to ima svoje ime.

    Ide skockana devojka ulicom, prolazi pored hamburgerije i vidi momka umazanog od urnebesa i kečapa kako krlja pljesku iz koje se preliva luk i sve to podmazuje pivom. Pa sigurno mu neće prići i startovati ga, jer sama ne voli to. Ovo je samo banalan primer, a takvih ima koliko hoćeš.

    Sasvim je logično da će ti biti prijatnije u vezi sa nekim ko ima slične poglede na svet, voli slične filmove, muziku, dešavanja, nego sa nekim ko je sušta suprotnost. Mazohiste isključujem iz ove priče.

  15. #90

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    U nekim stvarima da u nekim ne.
    Zavisi od osobina koje ljudi nose.Ako su recimo oboje temperamentni to može da ih privuče ali i da ih razdvoji .
    Ne mogu da kažem da me privlače dijametralno različiti ljudi od mene ali me ne privlače ni slični meni jer sam prilično svesna svojih mana.Ono što ne volim kod sebe ne volim ni kod drugog.
    Privlače me ljudi koji slično razmišljaju kao ja .To je sve.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li vas privlače žene koje piju?
    Autor PropelerZviz u forumu Muška kafana
    Odgovora: 116
    Poslednja poruka: 20.01.2016, 23:27
  2. Koji se znaci privlače
    Autor irnik u forumu Astrologija
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 02.09.2015, 14:05
  3. Suprotnosti
    Autor Goga u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 132
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 23:02
  4. Kakve muškarce privlačite?
    Autor Aiko u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 22:52
  5. Šta zaista vidimo
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.04.2006, 13:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •