Smara li i vas ova praznicna euforija?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    03 Smara li i vas ova praznicna euforija?

    Hm,...odakle poceti... Neznam da li mi je gore to sto sa predstojecim praznicima dobijam jos milion novih obaveza ili to sto bi u duhu praznika trebala da uzivam u svemu...Prvo,necu moci da sa svojom porodicom docekam sve te Nove godine i ispratim bajate jer moram da radim Jos gore je,cini mi se,sto i muz radi,pa ce nasa beba biti sama sa bakom Elem,takav nam je posao(kafanski),ali mi svake godine svo slavlje presedne...Uvek ima neko,ko je jednostavno valjda sudbinski predodredjen da napravi ...A sav trud ulozen u organizaciju pada u vodu... Da ne spominjem svu hranu koju treba spremiti za goste...Uz sve to ide i uloga majke,zene i domacice koja sve mora da drzi u savrsenom redu.I onda kad sve prodje(negde krajem januara),shvatim da je to bio samo jos jedan deja vu .Sve u svemu,volela bih da mogu da prespavam sve to,da se probudim 1. februara i odvedem moju devojcicu na sankanje (ako snega uopste i bude)
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Smara li i vas ova praznicna euforija?

    Ne spadam u euforične osobe. Poslednja novogodišnja euforija me je uhvatila u četrnaestoj godini života.
    Ne spremam se, ne očekujem mnogo, ne padam s nogu od pripremanja novogodišnje trpeze, ne tabanam po gradu u trci za kupovinom.
    Uglavnom, i bez pompe i euforije dobro praznično raspoloženje me ne zaobiđe. Čini mi se da je meni za dobar provod bitnije da praznike provedem u sebi bliskom okruženju sa puno pozitivne energije.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  3. #3

    08 Odgovor: Smara li i vas ova praznicna euforija?

    Mrizm praznike
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  4. #4

    02 Odgovor: Smara li i vas ova praznicna euforija?

    Ne volim, dan za ovo, dan za ono ...

    Zašto nam svaki dan ne bi bio praznik?

    Jedino se radujem zbog Kikija...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Smara li i vas ova praznicna euforija?

    Eto, opet 100 ljudi 100 ćudi... Ja se radujem praznicima kao malo dete i obožavam prazničnu euforiju. Bilo bi fenomenalno kada bi svaki dan bio praznik, ali na žalost daleko smo od toga.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Smara li i vas ova praznicna euforija?

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Zašto nam svaki dan ne bi bio praznik?
    Pa, može biti ako ga sami napravimo praznikom. Slažete se?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Smara li i vas ova praznicna euforija?

    Ovde, u dvomilionskom gradu u juznoj Kini samo 3-4 najveca trzna centra imaju neke novogodisnje ukrase, ali bez deda-Mrazeva, jelki itd. (posto su ovde palme, mislim da jelke ne rastu ne samo u ovoj provinciji, nego i u sledecoj na sever, tek u trecoj).

    Ne mogu da kazem da mi nedostaje euforija, ali jeste neobicno sto je ovako. A zato za kinesku Novu godinu je apsolutno da se poludi od petardi i vatrometa 24 sata na dan (uopste ne znam zasto i danju ispaljuju rakete koje se rasprskavaju, ali rade to) -- 15 dana je obavezno po religiji/tradiciji, a u savremeno doba to traje najmanje mesec dana.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Smara li i vas ova praznicna euforija?

    Koja atmosfera?
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Smara li i vas ova praznicna euforija?

    Pa nije da me smara...volim ja praznike i prilike kad se nešto slavi...bitno je da se oseti pozitivno raspoloženje ...ali što kaže Makilli, malo me muka hvata kad pomislim na umor koji sledi posle toga...tako da mi sam posle toga raspoložena samo da se srušim u krevet .
    A o pražnjenju novčanika da ne pričam...
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Smara li i vas ova praznicna euforija?

    Kad je novčanik pun, i praznici su dragi.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Smara li i vas ova praznicna euforija?

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Mrizm praznike
    ...obavezna zabava i osmeh? Ne mozes biti

    Vec sam poceo da pizdim od petardi...
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Smara li i vas ova praznicna euforija?

    mene jedino veseli što 4 dana zaredom neću raditi, a sve ono ostalo, kako došlo tako i prošlo. jedino što mi je bitno da praznike provedem sa meni dragim osobama, a to je već praznik sam po sebi.
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Smara li i vas ova praznicna euforija?

    Za mene je praznik bilo koji dan kojim se ne radi,bilo da je u decembru ili avgustu.Praznike racunam kao najbolje izvore prihoda tako da se za njih posebno spremam,idem na visinske pripreme,radim chuchnjeve...Bas je juce bila parada ovde kod mene,ispred objekta u kojem ja provodim svoje neslobodno vreme,sjetile se musterije,a mi ih brojimo,50$...100$...150$ I onako su svi stari,imaju puno para i vole praznike dok nasuprot njima,mi smo mladi,nemamo para i za praznike nas bas briga pa se suprotnosti privlace.Sve u svemu,tri put ura za praznike
    Not all treasure is silver and gold, mate.
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Smara li i vas ova praznicna euforija?

    Meni je svaki novi dan praznik, ali bez obzira na sve, kad sabereš i oduzmeš sve te petarde i ukrase, trpeze i balone, pečenja i sitne kolače, neradne dane i umor posle praznika, ja ih volim. Nisam nešto specijalno euforična, niti nešto više raspoložena nego ostalih dana, ali uvek me vrate u detinjstvo... Ono kad se nas troje krijemo od babe ili mame jer kako nas vide šalju nas u prodavnicu trideseti put... uvek fali fuckin' vanilin šećer ili prašak za pecivo. Nismo doneli sodu, zafaliće još jedan hleb da l' će biti dosta mleka... itd... al' tad je dragstora u gradu bilo svega komada dva i ništa drugo nije radilo pa si morao da se opskrbiš dobro. Sad hleba kol'ko hoćeš i trideset prvog i prvog... pa je nekako sve drugačije... Izduvano. Ili sam samo ja malo porasla...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Smara li i vas ova praznicna euforija?

    Volim praznike , ali nisam euforican pa im se nesto posebno ne radujem , a i za ovaj docek kao i za svaki prethodni ce da me uhvati praznicno raspolozenje 31. navece ....... mada ove godine mozda i nece , velika je sansa da cu da radim za novaka
    Possibility of dream come true makes life worth living.....
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta vas smara?
    Autor Wampirche u forumu Pričaonica
    Odgovora: 337
    Poslednja poruka: 05.04.2015, 21:39
  2. Euforija zvana "Otvaranje supermarketa"
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 07.02.2007, 10:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •