Ako pripremate obrok za važne goste a niste sigurni šta vole...
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    09 Ako pripremate obrok za važne goste a niste sigurni šta vole...

    Ovan

    Oni se hrane uglavnom jakom proteinskom hranom, jer njihov organizam zahteva jake obroke. Ranoranioci su i nikad ne preskaču doručak. Vole pikantne, i veoma začinjene specijalitete, sve što je ljuto. Od voća najomiljenija im je zelena kisela jabuka, od povrća šargarepa i kupus, takođe i beli luk. Hrane se brzo, gledajući ih ne bi se moglo reći da uživaju u jelu mada oni to svakako čine na sebi svojstven način.

    Bik
    Iako vole sličnu hranu kao i Ovnovi oni odaju totalno drugačiju sliku. Poznati su kao odlični kuvari i veliki gurmani pa je često rezultat toga gojaznost koju, doduše, nose veoma smelo pa se ne može reći da su debeli već zaobljeni. Omiljeni obrok im je večera jer tek na kraju dana, kada završe sve poslove, mogu potpuno da se prepuste užitku dobrog zalogaja uz čašu vina. Vole i sve vrste torti i kolača ali podjednako uživaju i u italijanskim specijalitetima i testeninama uopšte.

    Blizanci
    Oni večito žure i uvek imaju na umu milion obaveza i planova tako da im hrana nije ni na kraj pameti. Hrane se veoma brzo, izgleda kao da ne žvaću uopšte već jedu samo da bi održali nivo energije. Uopšte ne prave pitanje šta će jesti ali veoma vole jela sa mnogo ukusa i začina, kečap posebno. Ne opterećuju se hranom i često se tek pri kraju dana sete da zapravo nisu ništa jeli.

    Rak
    Takođe spada u uživaoce ali se često mora ograničavati zbog sklonosti ka gojaznosti. Priprema obroke u opuštenoj kućnoj atmosferi a uživa da se upusti u razvijanje pravih domaćih kora za pitu, spremanje komplikovanih jela sa vinom i raznoraznih marinata. Šnenokle i puslice, krempite i šampite su njihova specijalnost.

    Lav
    Tek kada vidite kako Lavovi pripremaju hranu možete reći da ste videli sve. Pravi je užitak gledati ih sa koliko zadovoljstva prave specijalitete za svoje drage goste, a obzirom na to da su veoma omiljeni u društvu - viđaćete ih često. Bitno im je da je kuća puna hrane vrhunskog kvaliteta mada umeju da serviraju i najobičnije namirnice sa takvim umećem da Vam probude apetit iako ste siti. Kada su sami nemaju ni apetit, a ni želju za jelom. Užasna je, samo, slika kuhinje nakon njihovog spremanja, bolje je da priuštite sebi čistačicu.

    Devica
    Ona baš vodi računa čime se hrani, ali i u kuhinji vlada apotekarski red. Hrana je uredno složena po policama, voće se pere odmah po donošenju sa pijace (gde je redovni posetilac). Počev od doručka koji verovatno počinje voćnim sokom i žitaricama pa do skromne večere koja će održati njihovu vitku liniju, svi sastojci su pravilno izbalansirani i ekološki ispravni sa proverenog područja .Puno čita i konstantno prati sve tokove pravilne ishrane.

    Vaga
    Kod nje je sve nestalno kako tasovi njenog raspoloženja, tako često i kazaljka na kućnoj vagi. Ona prosto obožava slatkiše do te mere da često i zaboravi da treba da pojede i nešto konkretno. Ipak, njena je savest uvek budna i čim oseti da slatkiši ostavljaju posledice na njeno,inače vitko telo, počinje borbu protiv same sebe. U stanju je da danima jede samo voće i povrće i hrani se toliko zdravo i umereno da je nećete prepoznati... Ali avaj, čim postigne željeni rezultat ponovo je zatičete među rafovima sa čokoladom.

    Škorpion
    Voli pikantnu hranu, morske plodove obilne obroke i veoma često je to uzrok njene gojaznosti. Uživa u hrani i bez trunke griže savesti se hrani svim svojim omiljenim jelima. Strastveni je obožavalac kiselih krastavčića i turšije uopšte ali bez majoneza i pavlake teško zamišlja obrok, pa voli i sve vrsta salata od ruske i francuske do egzotičnih sa morskim plodovima.

    Strelac
    Hrani se relativno razumno i retko ima problema sa težinom verovatno zbog svoje sklonosti ka sportu i kretanju. Njihov omiljeni obrok je negde u prirodi i nije važno od čega se sastoji. Veoma vole divljač bilo da je reč o srnećem paprikašu, pečenoj jarebici ili zečetini. Odlični su lovci pa su često u prilici da pripremaju sopstveni ulov na specifičan način sa tajanstvenim sastojcima.

    Jarac
    Ovaj tradicionalista voli klasične obroke. Ručak koji se sastoji od supe, pečenog mesa, salate i slatkiša je obavezan a uveče bi mogao da pojede parče piletine sa sosom ili neki dobar sendvic sa ćuretinom. Preziru svakojake eksperimentalne recepte. Najposvećeniji su dobrom ručku u domaćoj atmosferi.

    Vodolija
    Voli sve da proba i uvek je spremna da eksperimentiše sa sastojcima. Šljive u sarmi ili piletina u medu to je njihova dilema. Priprema obroke prijateljima sa ogromnim zadovoljstvom pa kada završi sa kuvanjem često više i nema apetit. Najbolje se snalazi sa smrznutim proizvodima, kojima barata neverovatnom spretnošću. Sa istom strašću jede i varivo od karfiola i egzotične specijalitete.

    Riba
    Voli sva jela iz dalekih nepoznatih krajeva, jela od povrća, podjednako su omiljena koliko i voće, uživa u morskim plodovima, ali poprilično naginje slatkišima. Njima je važnije iole romantično mesto od hrane koja se služi. Kada se opuste skloni su da se zaborave šta i koliko uzimaju pa često pojedu i više nego što bi trebalo. Torte sa laganim kremovima su njihova najveća strast.

  2. #2

    Odgovor: Ako pripremate obrok za važne goste a niste sigurni šta vole...

    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    Blizanci
    često se tek pri kraju dana sete da zapravo nisu ništa jeli.
    ja se sjetim ujutro da jučer nisam ništa žvaknula
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    Odgovor: Ako pripremate obrok za važne goste a niste sigurni šta vole...

    Strelac
    Hrani se relativno razumno i retko ima problema sa težinom verovatno zbog svoje sklonosti ka sportu i kretanju. Njihov omiljeni obrok je negde u prirodi i nije važno od čega se sastoji. Veoma vole divljač bilo da je reč o srnećem paprikašu, pečenoj jarebici ili zečetini. Odlični su lovci pa su često u prilici da pripremaju sopstveni ulov na specifičan način sa tajanstvenim sastojcima.
    Ne, nikako, ni srneci paprikas, ni jerebica ni zecetina, nista od toga
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  4. #4

    Odgovor: Ako pripremate obrok za važne goste a niste sigurni šta vole...

    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku

    Vaga
    Kod nje je sve nestalno kako tasovi njenog raspoloženja, tako često i kazaljka na kućnoj vagi. Ona prosto obožava slatkiše do te mere da često i zaboravi da treba da pojede i nešto konkretno. Ipak, njena je savest uvek budna i čim oseti da slatkiši ostavljaju posledice na njeno,inače vitko telo, počinje borbu protiv same sebe. U stanju je da danima jede samo voće i povrće i hrani se toliko zdravo i umereno da je nećete prepoznati... Ali avaj, čim postigne željeni rezultat ponovo je zatičete među rafovima sa čokoladom.
    Pa nije baš,nisam nešto luda za slatkišima a voće i povrće,apsolutno,samo na tome i živim
    Ćuti i prenesi dalje....

  5. #5

    Odgovor: Ako pripremate obrok za važne goste a niste sigurni šta vole...

    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku

    Bik
    Iako vole sličnu hranu kao i Ovnovi oni odaju totalno drugačiju sliku. Poznati su kao odlični kuvari i veliki gurmani pa je često rezultat toga gojaznost koju, doduše, nose veoma smelo pa se ne može reći da su debeli već zaobljeni. Omiljeni obrok im je večera jer tek na kraju dana, kada završe sve poslove, mogu potpuno da se prepuste užitku dobrog zalogaja uz čašu vina. Vole i sve vrste torti i kolača ali podjednako uživaju i u italijanskim specijalitetima i testeninama uopšte.
    ima istine.....narocito za omiljeno doba dana sto se tice hrane..... e sad,omasili ovo za slatkise....nisam ljubitelj....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #6

    Odgovor: Ako pripremate obrok za važne goste a niste sigurni šta vole...

    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    Blizanci
    Oni večito žure i uvek imaju na umu milion obaveza i planova tako da im hrana nije ni na kraj pameti. Hrane se veoma brzo, izgleda kao da ne žvaću uopšte već jedu samo da bi održali nivo energije. Uopšte ne prave pitanje šta će jesti ali veoma vole jela sa mnogo ukusa i začina, kečap posebno. Ne opterećuju se hranom i često se tek pri kraju dana sete da zapravo nisu ništa jeli.
    tacno
    Omnia vincit Amor

  7. #7

    Odgovor: Ako pripremate obrok za važne goste a niste sigurni šta vole...

    Strelac
    Hrani se relativno razumno i retko ima problema sa težinom verovatno zbog svoje sklonosti ka sportu i kretanju. Njihov omiljeni obrok je negde u prirodi i nije važno od čega se sastoji. Veoma vole divljač bilo da je reč o srnećem paprikašu, pečenoj jarebici ili zečetini. Odlični su lovci pa su često u prilici da pripremaju sopstveni ulov na specifičan način sa tajanstvenim sastojcima.
    nema vez s vezom.
    a ja dupli strelac
    ne mogu da zamislim srnece meso, a da ga probam nema sanse.
    zecetinu probala sam jednom, al u gostiju - nisam je sama ulovila
    i nikad ne bih mogla da ubijem zivotinju - a ne da je jos spremam ili jedem


  8. #8

    Odgovor: Ako pripremate obrok za važne goste a niste sigurni šta vole...

    Strelac
    Hrani se relativno razumno i retko ima problema sa težinom verovatno zbog svoje sklonosti ka sportu i kretanju. Njihov omiljeni obrok je negde u prirodi i nije važno od čega se sastoji. Veoma vole divljač bilo da je reč o srnećem paprikašu, pečenoj jarebici ili zečetini. Odlični su lovci pa su često u prilici da pripremaju sopstveni ulov na specifičan način sa tajanstvenim sastojcima.
    Hranim se uglavnom nerazumno.
    Chesto pregladnim i onda se perverzno prezhderavam...kao nadoknadu za pretrpljenu glad
    Sklonost ka kretanju u pravcu frizhidera i odlazak na tavan po shunku, je moja
    omiljena, a koliko mi je poznato - i jedina sportska aktivnost.
    Ovo shto se lova tiche je O.K. Pojedem sve shto mogu da savladam i stavim na roshtilj.
    Jeo sam vech i zmije i krokodile...jedino shto nekako ne mogu da progutam je ovchetina,
    shkembe i tarantula. Prva dva smrde ko govno a treche ujeda i bezhi pod krevet.

  9. #9

    Odgovor: Ako pripremate obrok za važne goste a niste sigurni šta vole...

    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku

    Vaga
    Kod nje je sve nestalno kako tasovi njenog raspoloženja, tako često i kazaljka na kućnoj vagi. Ona prosto obožava slatkiše do te mere da često i zaboravi da treba da pojede i nešto konkretno. Ipak, njena je savest uvek budna i čim oseti da slatkiši ostavljaju posledice na njeno,inače vitko telo, počinje borbu protiv same sebe. U stanju je da danima jede samo voće i povrće i hrani se toliko zdravo i umereno da je nećete prepoznati... Ali avaj, čim postigne željeni rezultat ponovo je zatičete među rafovima sa čokoladom.

    .
    Pa to da volim slatkise je tacno sto jes jes ne mogu reci da ne volim kad volim eto naprimer
    krembanane a i jos neke vrste ali da zaboravim da pojedem i nesto konkretno... to netacno.
    Cuj da zaboravim !
    Nema sanse.
    Volim ja i konkretno tako da zaborava nema.
    I jos da danima jedem voce i povrce i zdrava i umerena hrana !
    Tek to nema sanse .
    Tako da malo ima istne ima ima a malo i nema pa nema.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  10. #10

    Odgovor: Ako pripremate obrok za važne goste a niste sigurni šta vole...

    Bik
    Iako vole sličnu hranu kao i Ovnovi oni odaju totalno drugačiju sliku. Poznati su kao odlični kuvari i veliki gurmani pa je često rezultat toga gojaznost koju, doduše, nose veoma smelo pa se ne može reći da su debeli već zaobljeni. Omiljeni obrok im je večera jer tek na kraju dana, kada završe sve poslove, mogu potpuno da se prepuste užitku dobrog zalogaja uz čašu vina. Vole i sve vrste torti i kolača ali podjednako uživaju i u italijanskim specijalitetima i testeninama uopšte.


    Veliki sam gurman
    Obozavam da kuvam
    Nisam debela
    Uzivam u veceri
    Luda sam za testeninamai italijanskim specijalitetima.


    Slatkise ne volim
    Zamalo,pa sve pogodili
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #11

    Odgovor: Ako pripremate obrok za važne goste a niste sigurni šta vole...

    Škorpion
    Voli pikantnu hranu, morske plodove obilne obroke i veoma često je to uzrok njene gojaznosti. Uživa u hrani i bez trunke griže savesti se hrani svim svojim omiljenim jelima. Strastveni je obožavalac kiselih krastavčića i turšije uopšte ali bez majoneza i pavlake teško zamišlja obrok, pa voli i sve vrsta salata od ruske i francuske do egzotičnih sa morskim plodovima.
    Svasta
    Ja mislim da su se u Aushvicu bolje i redovnije hranili no ja.
    Jedina istina je oko kiselih krastavcica, mama nije od mene krila cokoladice i sl. sranjca vec teglu sa krastavcima.
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #12

    Odgovor: Ako pripremate obrok za važne goste a niste sigurni šta vole...

    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    Rak
    Takođe spada u uživaoce ali se često mora ograničavati zbog sklonosti ka gojaznosti. Priprema obroke u opuštenoj kućnoj atmosferi a uživa da se upusti u razvijanje pravih domaćih kora za pitu, spremanje komplikovanih jela sa vinom i raznoraznih marinata. Šnenokle i puslice, krempite i šampite su njihova specijalnost.
    A jela sa vinom...ma gdje me nađe, ništa mi nije pogodilo.


    Škorpion
    Voli pikantnu hranu, morske plodove obilne obroke i veoma često je to uzrok njene gojaznosti. Uživa u hrani i bez trunke griže savesti se hrani svim svojim omiljenim jelima. Strastveni je obožavalac kiselih krastavčića i turšije uopšte ali bez majoneza i pavlake teško zamišlja obrok, pa voli i sve vrsta salata od ruske i francuske do egzotičnih sa morskim plodovima.
    Eto...bar nešto.
    Za one koji će da mi spremaju obrok a nisu sigurni šta volim...samo neka uvrste meso, neće pogriješiti.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  13. #13

    Odgovor: Ako pripremate obrok za važne goste a niste sigurni šta vole...

    Vodolija
    Voli sve da proba i uvek je spremna da eksperimentiše sa sastojcima. Šljive u sarmi ili piletina u medu to je njihova dilema. Priprema obroke prijateljima sa ogromnim zadovoljstvom pa kada završi sa kuvanjem često više i nema apetit. Najbolje se snalazi sa smrznutim proizvodima, kojima barata neverovatnom spretnošću. Sa istom strašću jede i varivo od karfiola i egzotične specijalitete.
    tačno, inače se sve krste i redovno ustaju sa trpeze kad ja $ednem i počnem da 'mešam' namirnice, začine, sastojke...
    i da, jedini moj posa' je da uključim i isključim reLnu kad sve bude gotovo..Hvala lepo..
    Eventualno zamolim neku domaćinski nastrojenu Bičicu, Račicu, Lavicu da mi zbrčka nešto u mojoj kužini..
    Mnim da sam jedina ženska Vodolija koja neće i ne voli da kuva..ali bez prećerivanja, sve koje znam su majstori u kuhinji, a ja izrod...
    Hvala lepo...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

Slične teme

  1. Sta vas nervira kada niste sami u kolima?
    Autor Kunic u forumu Auto-moto
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 03.09.2017, 12:28
  2. Šta još niste uradili, a uradićete sigurno?
    Autor PersonaGrata u forumu Pričaonica
    Odgovora: 180
    Poslednja poruka: 09.06.2012, 22:52
  3. Niste izabrani
    Autor paparazzo u forumu Ljubav
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 07.05.2012, 02:11
  4. Kako oterate dosadne goste ?
    Autor Uriel u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 27.01.2009, 23:55
  5. Mozda niste znali...
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15.10.2007, 19:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •