Slobodni zidari = Masoni - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 32
  1. #16

    Odgovor: Slobodni zidari = Masoni

    Citat Gwydion kaže: Pogledaj poruku
    Sem naravno ako neko ne pripada Velikom Orijentu, gde se, ako je to tačno, zaklinju i na praznu knjigu
    Pozdrav Gwidion,

    To sto kazes jeste tacno ali i ne mora biti.
    Knjiga belih strana je jedna mogucnost koju nudi obedijencija "Velikog Orijenta Francuske" Lozama pod svojom juridikcijom.
    Kao sto znamo Masoni polazu zakletvu nad "Knjigom Svetog Zakona" koja moze biti : Biblija, Torah ili Khuran. VOF je uveo Knjigu Belih Strana u kojoj svaki kandidat vidi ono sto je njemu sveto, a to mogu biti i mnogobozacki spisi, kao i Kapital ako je on komunista na primer.

    Loze u Srbiji priznate od VOF-a imaju u svojim Hramovima Bibliju.
    V . I . T . R . I . O . L .

  2. #17

    Odgovor: Slobodni zidari = Masoni

    Citat FibaMarih kaže: Pogledaj poruku
    Pozdrav Gwidion,

    To sto kazes jeste tacno ali i ne mora biti.
    Knjiga belih strana je jedna mogucnost koju nudi obedijencija "Velikog Orijenta Francuske" Lozama pod svojom juridikcijom.
    Kao sto znamo Masoni polazu zakletvu nad "Knjigom Svetog Zakona" koja moze biti : Biblija, Torah ili Khuran. VOF je uveo Knjigu Belih Strana u kojoj svaki kandidat vidi ono sto je njemu sveto, a to mogu biti i mnogobozacki spisi, kao i Kapital ako je on komunista na primer.

    Loze u Srbiji priznate od VOF-a imaju u svojim Hramovima Bibliju.
    Ja mislim da su tu, dopuštajući ateistima da ulaze, odstupili od jednog principa od kojeg nije trebalo da naprave otklon. No. šta ja znam... ja sam samo momak na lošem glasu u ovom gradu ...

  3. #18

    Odgovor: Slobodni zidari = Masoni

    Sveto Pismo se može koristiti i u toaletu. Može i da se spali. Ali ljudska drskost nikad ne može doseći svemoć Boga.
    Ne sme se koristiti Biblija za nečasne ciljeve, ali šta ja tu mogu. Jedino da se zalažem za ovaj moj stav. No većinu ljudi nije briga za eventualno ispravne stavove drugih, tako da poneki ljudi stvarno koriste Bibliju u toaletu, spaljivaju je ili je koriste u samozvanim masonskim organizacijama.
    I njima će Bog pravedno po svojoj pravdi (koja je upravo u Bibliji zapisana) da sudi.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  4. #19

    Odgovor: Slobodni zidari = Masoni

    Citat FibaMarih kaže: Pogledaj poruku
    Pozdrav Gwidion,

    To sto kazes jeste tacno ali i ne mora biti.
    Knjiga belih strana je jedna mogucnost koju nudi obedijencija "Velikog Orijenta Francuske" Lozama pod svojom juridikcijom.
    Kao sto znamo Masoni polazu zakletvu nad "Knjigom Svetog Zakona" koja moze biti : Biblija, Torah ili Khuran. VOF je uveo Knjigu Belih Strana u kojoj svaki kandidat vidi ono sto je njemu sveto, a to mogu biti i mnogobozacki spisi, kao i Kapital ako je on komunista na primer.

    Loze u Srbiji priznate od VOF-a imaju u svojim Hramovima Bibliju.
    Lično, nisam baš siguran koliko je pametno ostaviti svakome da bira šta će da izabere za ono što simboliše jednu od 3 svetlosti. Kapital je materijalistička knjiga i ne može da reprezentuje "ontološku" istinu.

  5. #20

    Odgovor: Slobodni zidari = Masoni

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Sveto Pismo se može koristiti i u toaletu. Može i da se spali. Ali ljudska drskost nikad ne može doseći svemoć Boga.
    Ne sme se koristiti Biblija za nečasne ciljeve, ali šta ja tu mogu. Jedino da se zalažem za ovaj moj stav. No većinu ljudi nije briga za eventualno ispravne stavove drugih, tako da poneki ljudi stvarno koriste Bibliju u toaletu, spaljivaju je ili je koriste u samozvanim masonskim organizacijama.
    I njima će Bog pravedno po svojoj pravdi (koja je upravo u Bibliji zapisana) da sudi.
    To gde ces ti i kako koristiti Bibliju je tvoj problem.
    Biblija kao knjiga Svetog Zakona otvorena na jednoj posebnoj strani u Lozi je simbol koji Masonima sluzi kao uzor i izvor znanja.
    Tvoje misljenje i stav o Masoneriji je ocigledno preslikano sa nekog antiglobalistickog sajta i ako ti se tako svidja samo nastavi necu te ubedjivati u suprotno.

    Citat Gwydion kaže: Pogledaj poruku
    Lično, nisam baš siguran koliko je pametno ostaviti svakome da bira šta će da izabere za ono što simboliše jednu od 3 svetlosti. Kapital je materijalistička knjiga i ne može da reprezentuje "ontološku" istinu.
    To je tvoje misljenje i tvoj stav, za koji mislim da ima odredjenu tezinu.
    U (priznatom) masonskom svetu su misljenja podeljena po tom pitanju, dok oni i dalje "furaju svoj fazon" i ne obracaju paznju na ta misljenja.
    Ako vec iznosimo licna misljenja, onda da kazem da ja i ne razmisljam o njima i njihov pristup Masoneriji me ne zanima.
    Posetio sam nekoliko puta njihove objekte (VOF), i mogu reci da imaju predivan muzej i biblioteku. Kupio sam par znackica i suvenira izmedju kojih je i jedna lepa olovka na kojoj pise A.G.D.G.A.D.U. sto mislim da znas sta znaci.
    Poruku je izmenio FibaMarih, 27.05.2008 u 17:38 Razlog: dodao odgovor Gwidionu
    V . I . T . R . I . O . L .

  6. #21

    Odgovor: Slobodni zidari = Masoni

    Citat FibaMarih kaže: Pogledaj poruku
    To gde ces ti i kako koristiti Bibliju je tvoj problem.
    Biblija kao knjiga Svetog Zakona otvorena na jednoj posebnoj strani u Lozi je simbol koji Masonima sluzi kao uzor i izvor znanja.
    Tvoje misljenje i stav o Masoneriji je ocigledno preslikano sa nekog antiglobalistickog sajta i ako ti se tako svidja samo nastavi necu te ubedjivati u suprotno.
    Ne čitam antiglobalističke sajtove. Po prirodi sam lokalpatriot. A u veri mi ne trebaju simboli i ceremonije da mi ojačaju moju veru. A Masonerija suviše polaže na simboliku i važnost simbola i prolazi pored suštine.
    U Bibliji NEMA posebnih strana. Proveri.
    Gde i kako ja koristim Bibliju nije moj problem, nego način na koji ja rešavam moje probleme.
    Mislim da ti je ličnost zatvorenog tipa, jer nisi spreman na razgovor, nego pokazuješ bodlje. U redu, tvoj izbor. No, pročitaj detaljno šta sam u prethodnom reply-ju napisao - ovaj deo što citiram od tebe (prva rečenica) mi kaže da si me pogrešno razumeo: i još mi se površnošću čitanja mog reply-ja i rugaš.
    Poruku je izmenio itebejac, 30.05.2008 u 01:13 Razlog: dopuna
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  7. #22

    Odgovor: Slobodni zidari = Masoni

    I pored nastojanja masona da se u poslednje vreme, na neki nacin i uslovno receno, vise otvore prema profanom svetu, njihova organizacija i ukupna delatnost i dalje ostaju predmetom nepoverenja pa i straha vecine ljudi koji znaju za njih.

    Vise je razloga za to, a koren svih tih nedoumica lezi upravo u necemu sto i sami masoni to ne poricu nikada do kraja. Naravno to je njihova sustinska tajnovitost i rezistentno nastojanje da iz dubokog i neprozirnog bekgraunda drustvenih odnosa uticu na te odnose vec prema svojim interesima, koji su opet i dalje obavijeni mistikom koja traje vekovima...

    Masonerije je svakako nezaobilazan, viseznacan i slozen drustveni, psiholoski i kultoroloski fenomen u istoriji ljudskog drustva koji pobudjuje razlicite reakcije kod ljudi, pa sam tako ja licno, dakle subjektivno, pristalica onog misljenja koje ih kvalifikuje kao organizaciju sa negativnim predznakom bez obzira na brojne pokusaje (od masona kontrolisanih) raznih medija koji zele da ih predstave kao dobre i uticajne ljude sklone cinjenu dobrih dela zbog navodnog viska energije, licne odgovornosti i ljubavi prema covecanstvu.

    Sustinski ih smatram jednom od najvaznijih poluga u kreiranju Novog svetskog poretka iliti Novog doba (New Age), na jedan vesto prikriven, ali zato brutalan, nehuman i nasilan nacin...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #23

    Odgovor: Slobodni zidari = Masoni

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Ne čitam antiglobalističke sajtove. Po prirodi sam lokalpatriot. A u veri mi ne trebaju simboli i ceremonije da mi ojačaju moju veru. A Masonerija suviše polaže na simboliku i važnost simbola i prolazi pored suštine.
    U Bibliji NEMA posebnih strana. Proveri.
    Gde i kako ja koristim Bibliju nije moj problem, nego način na koji ja rešavam moje probleme.
    Mislim da ti je ličnost zatvorenog tipa, jer nisi spreman na razgovor, nego pokazuješ bodlje. U redu, tvoj izbor. No, pročitaj detaljno šta sam u prethodnom reply-ju napisao - ovaj deo što citiram od tebe (prva rečenica) mi kaže da si me pogrešno razumeo: i još mi se površnošću čitanja mog reply-ja i rugaš.
    Izgledam sasvim drugacije kada pustim bodlje
    Trazis neko skriveno znacenje izmedju redova pa mi navodis "posebnu" stranu a znas dobro da je smisao bio "...na jednoj jasno definisanoj i odredjenoj strani...". Spreman sam ja za razgovor i mogu ti dati odgovore na neka pitanja ali samo sa nekim ko je otvorenog duha i ko pored svojih stavova ima sluha za druge.
    Masonerija uopste nema veze sa globalizmom i nije nekompatibilna sa lokal-patriotizmom.
    Masonerija nije ni religija ni sekta i nema nikakvo ucenje vec je metoda pristupa.
    Masonsku tajnu je nemoguce odati jer se radi o necemu sto se dozivljava i prozivljava ceo zivot.
    Uzmimo za primer da je pomorandza tajno voce, svako ko je poznaje mogao bi dati deo tajne opisivajuci je. Neko bi rekao da je okrugla, neko da je boje izmedju crvene i zute, neko da je slatka, neko da je kisela, neko da je puna soka... i drugi ko bi sakupio sve te podatke opet ne bi znao tajnu pomorandze dok je ne bi probao, a i kad bi je probao shvatio bi da ima razlicitih varijanti.
    Povezivanje Masonerije sa New Age i NWO je krajnje nerealno, ali kako objasniti da pomorandza nije kockasta
    V . I . T . R . I . O . L .

  9. #24

    Odgovor: Slobodni zidari = Masoni

    Citat FibaMarih kaže: Pogledaj poruku
    Izgledam sasvim drugacije kada pustim bodlje
    Trazis neko skriveno znacenje izmedju redova pa mi navodis "posebnu" stranu a znas dobro da je smisao bio "...na jednoj jasno definisanoj i odredjenoj strani...". Spreman sam ja za razgovor i mogu ti dati odgovore na neka pitanja ali samo sa nekim ko je otvorenog duha i ko pored svojih stavova ima sluha za druge.
    Masonerija uopste nema veze sa globalizmom i nije nekompatibilna sa lokal-patriotizmom.
    Nisam citirao tvoj izraz #"posebna" strana# zbog znakova navoda, nego baš zbog toga da ne možeš jedan deo Svetog Pisma smatrati više važnijim od drugih delova. Na to sam mislio, kad sam pisao da nema posebnog. Naravno, uvek je lakše iz svete knjige opozicije uzeti samo jedan stih, koji uzgred nama odgovara, da bi smo nešto dokazali u svoju korist. Lakše je to nego uzeti celu knjigu i proučavati je.
    "Korist" od Biblije nije samo u brojnoj mistici hebrejskog alfabeta...
    Radujem se da si spreman za razgovor, mogli bismo naći ne samo jednu temu, veruj mi. Dosad smo bili stranci, ali to ne znači, da ja ne mogu da rezmenjujem saznanja, da pričam sa ljudima drugačijeg stava. Ne teram od sebe ljude drugačijeg shvatanja, ne proganjam ih, i ne bežim od njih.
    A za ono oko globalizma.. nisam ni shvaćao kako dolazi ta tema ovde, no, ti si je pomenuo, kao u smislu: ja sam zaslepljen antiglobalističkim sajtovima.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  10. #25

    Odgovor: Slobodni zidari = Masoni

    Citat FibaMarih kaže: Pogledaj poruku
    ....Masonerija uopste nema veze sa globalizmom i nije nekompatibilna sa lokal-patriotizmom.
    Masonerija nije ni religija ni sekta i nema nikakvo ucenje vec je metoda pristupa.
    Masonsku tajnu je nemoguce odati jer se radi o necemu sto se dozivljava i prozivljava ceo zivot.
    Uzmimo za primer da je pomorandza tajno voce, svako ko je poznaje mogao bi dati deo tajne opisivajuci je. Neko bi rekao da je okrugla, neko da je boje izmedju crvene i zute, neko da je slatka, neko da je kisela, neko da je puna soka... i drugi ko bi sakupio sve te podatke opet ne bi znao tajnu pomorandze dok je ne bi probao, a i kad bi je probao shvatio bi da ima razlicitih varijanti.
    Povezivanje Masonerije sa New Age i NWO je krajnje nerealno, ali kako objasniti da pomorandza nije kockasta
    Iznoseći kontra argumente naveo bih sledeće:

    U SAD 1930.g., po inicijativi tadašnjeg vice-prezidenta, poznatog masona Henri Volesa, bio je prihvaćen novi crtež novčanice od jednog dolara – simbola novca i finansijske moći SAD. I odjednom se na poleđini dolara pojavila egipatska piramida. A iznad nje trougao sa svevidećim okom (?) boga. Iznad oka natpis od 13 slova ANNUIT COEPTIS (On je pokrovitelj naše zavere). Indikativno je da nije pokrovitelj Bog, već On. Ko je to On? Prirodno je da se samo po sebi nameće i pitanje kakve to veze ima egipatska piramida sa SAD i šta ona tamo radi na novčanici.
    Zatim, na poleđini novčanice od jednog dolara svuda dominira mističan masonski ( mnogi bi rekli i satanski) broj 13. 13 stepenica na egipatskoj piramidi. Američki orao drži štit sa 13 pruga. U njegovoj desnoj kandži – simbol masonstva – bagremova grančica sa 13 listova i 13 cvetova. U levoj – simbol rata – vezica od 13 strela. U kljunu orla – traka sa masonskom parolom jedinstvo u raznolikosti. Nad orlom caruje šestokraka Davidova zvezda od 13 masonskih pentagrama (petokrakih zvezda).
    Odmah iza Svevidećeg oka (ranije pominjani On) i okultista idu Iluminati. Njihova struktura je nacrtana na poleđini novčanice od jednog dolara. Taj najviši deo zlatne piramide se sastoji od 13 nivoa.

    Tribunal Rotšilda
    Savet 13
    Savet 30
    Komitet 300
    Bnaj Brit
    Veliki Istok
    Komunizam
    Škotski Krug
    Rotarijanci
    Lavovi
    Joniti
    Masoni bez kravate
    Humanizam
    Ispod piramide je konačno navedena i ključna parola NOVUS ORDO SECLORUM (Novi svetski poredak). Ta parola nesumnjivo pokazuje strateški cilj masonerije. Treba imati na umu i da je sva ta kompozicija starih masonskih simbola bila razrađena prema zadatku Rotšilda, prvu skicu je napravio još Adam Vajshaupt, a dizajner je postao ruski mason slikar Rerih. Ali sama simbolika potiče još iz vremena Starog Egipta.
    Posle svega ovoga potpuno deplasirano deluje rečenica na istoj toj novčanici od jednog dolara koja glasi: IN GOD WE TRUST. Samo naivnima nije jasno o kojem i kakvom bogu se tu radi.

    I na kraju ovog posta bih opet istakao da sam potpuno uveren da je nemoguće ne dovoditi masone u ozbiljnu vezu sa Novim svetskim poretkom i Novim dobom. Tim pre što ni sami masoni to ozbiljno ne demantuju.

    Primer sa pomorandžom zaista ne bih komentarisao....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #26

    Odgovor: Slobodni zidari = Masoni

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Masonerije je svakako nezaobilazan, viseznacan i slozen drustveni, psiholoski i kultoroloski fenomen u istoriji ljudskog drustva koji pobudjuje razlicite reakcije kod ljudi, pa sam tako ja licno, dakle subjektivno, pristalica onog misljenja koje ih kvalifikuje kao organizaciju sa negativnim predznakom bez obzira na brojne pokusaje (od masona kontrolisanih) raznih medija koji zele da ih predstave kao dobre i uticajne ljude sklone cinjenu dobrih dela zbog navodnog viska energije, licne odgovornosti i ljubavi prema covecanstvu.
    U kom smilsu? Šta je to što odredjuješ kao negativno?

    Zanimljiva mi je cela ta priča a ne raspolažem sa dovoljno informacija da bi učestvovala...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  12. #27

    Odgovor: Slobodni zidari = Masoni

    Teolog sam, a uvek mi zvuči glupo ovo oko brojeva 666 i 13 i sličnih.
    To je traćenje vremena baviti se time.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  13. #28

    Odgovor: Slobodni zidari = Masoni

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Teolog sam, a uvek mi zvuči glupo ovo oko brojeva 666 i 13 i sličnih.
    To je traćenje vremena baviti se time.
    Ja nisam teolog, ali mi bude uvek bude zao kada neko ne shvati temu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #29

    Odgovor: Slobodni zidari = Masoni

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    A za ono oko globalizma.. nisam ni shvaćao kako dolazi ta tema ovde, no, ti si e pomenuo, kao u smislu: ja sam zaslepljen antiglobalističkim sajtovima.
    Ti mozda nisi ali neki jesu
    Ako si Teolog onda ja mogu puno vise nauciti od tebe nego ti od mene.

    Da razjasnimo prvo oko Biblije, ni jedna strana nije manje vazna od druge medjutim neki delovi se direktno odnose na nastanak Slobodnog Zidarstva i kao takvi se posebno izucavaju.
    Na globalnom nivou napoleonova osvajanja nisu nista manje vazna od otomanskih ali u skolama sirom Srbije se mnogo vise prica o Turskoj okupaciji jer nas se direktno vise ticu.

    Cesto se cuje prica da je SZ sekta, medjutim to kategoricki demantujem jer Masonerija se u ni jednom momentu ne bavi sustinom i sadrzajem ni jedne religije, cak u nekim svojim oblicima moze biti totalno ateisticka. Masonerija je metoda ili nacin pristupa sadrzaju. (o ovome se moze jos puno reci)

    Poznavalac Slobodnog Zidarstva ce tesko dovesti u vezu globalizaciju i Masoneiju. Objasnicu malo vise o tome.
    Jedna masonska Loza je skup osoba koje zajenicki jednom metodom rade na svom duhovnom i moralnom uzdizanju. Dve Loze mogu razmeniti prijateljske odnose ali i ne moraju imati nikakve medjusobne veze. Sto znaci da postoje Loze koje nemaju nikakve veze i odnose sa ni jednom drugom Lozom. Kada vise Loza odluce da razmene prijateljske odnose onda se udruzuju u takozvane Velike Loze koje opet na svom nivou mogu imati ili ne kontakte sa drugim Velikim Lozama u zemlji i svetu. Dve Velike Loze su uvek na istom nivou i ne postoji hijerarhija i piramidalni sistem kako se to obicno zamislja.

    Brojevi imaju simbolicki znacaj koji im je dodeljen i u njima svako moze da vidi ono sto zeli da vidi, a o svakom broju se moze napisati po cela jedna knjiga.
    Poruku je izmenio FibaMarih, 02.06.2008 u 13:44
    V . I . T . R . I . O . L .

  15. #30

    Odgovor: Slobodni zidari = Masoni

    Jednog dana Gospod ce sici sa neba i svima ce nam suditi.
    DuSaN

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Godišnji odmor/slobodni dani
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 13.02.2011, 14:45
  2. Vršac - slobodni razgovori
    Autor Becar u forumu Banat
    Odgovora: 217
    Poslednja poruka: 30.10.2009, 08:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •