Pokondirene tikve - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 21 od ukupno 21
  1. #16

    Odgovor: Pokondirene tikve

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Intenzitet bjesa kad cujem neki hvalospjev o zivotu na brdovitom Balkanu u tom momentu dostize maximum. Nije mi samo jasno kako su svi odjednom zaboravili sve ono zbog cega su pobjegli od tamo. Ja se slazem da je nama svima ma kako bilo tesko tamo zivjeti ljepse, ali da je zivjeti lakse, nikako!
    E ne znam ni sama koliko mi je njih reklo: "Jao kako sam ja zivio tamo. Imamo sam ovo ili ono..." ili na primjer:

    On: "E samo da mi je da sjedem na moju terasu u .... i da onako sa uzivanjem popijem kafu, a da nigdje ne jurim."

    Ja: "A je li, je l' ti nemas terasu i kafu ovdje?"

    On: "Imam, ali ovdje ne mogu lijepo da uzivam i da sjedim."

    Ja: Sto?

    On: "Ovdje mora da se radi i nema se vremena za tracenje."
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #17

    Odgovor: Pokondirene tikve

    nema se vremena za tracanje... u tom je problem... eeee

    ma, vise sam oguglao na takve price... iskopao sam ljude koji kao ja vide i neku svijetlu stranu ovog zivota i drze je bljestavijom sve vise i vise
    mada sve mi se cini da smo generalno postali bolesni od nekog sazaljevanja... ne da mi sazaljevamo druge nego da sazaljevaju nas... sam' nek se kukumace na svemirsku neman koja nam jede slobodno vreme... a zivot, ko ga jebe...
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #18

    Odgovor: Pokondirene tikve

    Onih koji se razmecu sa novcem, trose iznad svojih ocekivanja, ima svugde.
    Neki se posle zale a nekima sramota da priznaju.
    Nisam otisao nikad u inostranstvo jer mislim da cu u Vojvodini moci uvek bolje da zivim od nekog drugog mesta... Bar 10 puta sam ovo svoje rezonovanje pobio, ali na kraju opet, uvek dodjem do istog zakljucka.
    Naravno ne zivim bolje materijalno, vec sveukupnom (ne)kvalitetom zivota... Odricanja su ogromna, a verovatno cu i ziveti najmanje 10 godina manje zbog losijeg standarda i nepostojanja adekvatne zdravstvene zastite.


    Ipak:

    Ovde mi je porodica, rodjaci, prijatelji, mogu racunati na njihovu eventualnu psihicku, materijalnu ili fizicku ispomoc...
    Ovde poznajem mentalitet, ovde se snalazim najbolje...
    Imam relativno visoko obrazovanje, sa kojim ponekad mogu ostvariti ekstraprofit.
    Kada zapne, da gore ne moze biti, sunke i slanine ce uvek biti, kao i nesto jabuka i svezeg hleba, pa zemljoradnicki smo kraj.
    Shvatio sam da smisao zivota nije u ambicijama vec u svakodnevnim sitnim radostima. Sazrevanje tresnje u basti, rasvetavanje bokora musmulice, ukus svezih dinja, osmeh dece iz komsiluka, blagi sum lisca i svezi povetarac na licu me ispunjava srecom... Toga imam i ovde, a mozda samo ovde...

    Tamo bi bio doseljenik. Niza klasa, niko i nista. Morao bi se boriti za svaki sitni uspeh, kao mahovina koji bi se zeleo uvatiti na uglacanom granitu.
    Ne bi poznavao mentalitet, smatrali bi me cudakom. Poverenje, prijatelje bi mozda stekla samo mpja deca.
    Pored jezickih i terminoloskih problema ne bi znao neke osnovne zivotne probleme da resim sebi jer ne znam postupak.
    Zauzvrat bi verovatno imao veci standard i mozda bolje zdravstveno zbrinjavanje.
    Moj standard se nikada ne bi ni priblizio standardu ondasnjeg stanovnistva...




    Nekako, mi Vojvodjani smo zalepljeni za tu grudvu tamo u ataru...

    A Suboticani vec generacijama govore, da se osecaju dobro samo ako u daljini uvek vide toranj Gradske Kuce. Po mogucnosti ni njive ne kupuju izvan tog kruga...

    Poruku je izmenio biterlemon, 16.08.2007 u 08:52

  4. #19

    Odgovor: Pokondirene tikve

    U mom okruzenju nema Srba na 1000km sem leti kad ih sretnem po nekim odmaraliştima ... kako se preseravaju u svoj svojoj gluposti
    Mozete ih prepoznati po zlatnim kajlama,plavim sisatim zenama i prstom zaepljenim uhom dok telefoniraju neşto vazno şetajui celom plazom uzduz i popreko .
    Sreo sam neku grupu iz francuske neki dan ... dr. mr. i sl. titula
    Priaju o blistavom Parizu i jadnom Bgd i Yu ...
    i onda jedna g-dja dr. Krava na kraju ree kako nije menjala nameştaj 20 godina i kako je mogla da kupi koznu garnituru da nije doşla na ovako skupo letovanje.

    E pa nabijem je sa sve titulama i 20 god rada u Francuskoj kad to sebi sa svom tom pameu nije mogla da kupi !
    Ne shvatam zaşto je morala to da kaze kad je mogla da se folira do kraja kao da je stvarno mona
    A eto ne znaju da sam ja najbogatiji od svih njih !
    Hvala bogu zdrav sam kao i moji bliznji a nismo ni gladni ni zedni ... i zadovoljni smo time şto imamo !
    Ko je za jednu voznjicu

  5. #20

    Odgovor: Pokondirene tikve

    Da ne citiram ceo post
    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    ....
    Sreo sam neku grupu iz francuske neki dan ... dr. mr. i sl. titula
    Priaju o blistavom Parizu i jadnom Bgd i Yu ...
    i onda jedna g-dja dr. Krava na kraju ree kako nije menjala nameştaj 20 godina i kako je mogla da kupi koznu garnituru da nije doşla na ovako skupo letovanje.

    E pa nabijem je sa sve titulama i 20 god rada u Francuskoj kad to sebi sa svom tom pameu nije mogla da kupi !
    Ne shvatam zaşto je morala to da kaze kad je mogla da se folira do kraja kao da je stvarno mona
    A eto ne znaju da sam ja najbogatiji od svih njih !
    Hvala bogu zdrav sam kao i moji bliznji a nismo ni gladni ni zedni ... i zadovoljni smo time şto imamo !
    Bogatstvo je relativna stvar, i mi ne znamo koliko i kako zarađuju tamo neki dr mr-ovi, i ne vidim zašto se to izdvaja kao važna činjenica, to što je neko dr ili ne? Ja nikada u životu ne bih volela da imam kožnu garnituru i uvek bih novac (ako bih ga imala posle 20 godina rada negde i sa svim titulama) potrošila na dobro putovanje.

    Da li nam je osnovni cilj da budemo moćni ili srećni, kako si sam naveo? Šta je to moć? Da li je novac moć, hajde da to izdefinišemo nekako da vidimo jesmo li se pokondirili ili ne ?
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  6. #21

    Odgovor: Pokondirene tikve

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Da ne citiram ceo post


    Bogatstvo je relativna stvar, i mi ne znamo koliko i kako zarađuju tamo neki dr mr-ovi, i ne vidim zašto se to izdvaja kao važna činjenica, to što je neko dr ili ne? Ja nikada u životu ne bih volela da imam kožnu garnituru i uvek bih novac (ako bih ga imala posle 20 godina rada negde i sa svim titulama) potrošila na dobro putovanje.

    Da li nam je osnovni cilj da budemo moćni ili srećni, kako si sam naveo? Šta je to moć? Da li je novac moć, hajde da to izdefinišemo nekako da vidimo jesmo li se pokondirili ili ne ?
    To je ono kad neko pati za neim a to nema a folira se da ima
    Svaiji su ciljevi drugaiji u zivotu dok se ne razbole ... onda svi imaju samo jedan cilj ... zdravlje !
    Ko je za jednu voznjicu

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •