Veliki Brat - Big Brother - Strana 25
Strana 25 od 27 PrvaPrva ... 152324252627 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 361 do 375 od ukupno 395
  1. #361

    Odgovor: Veliki Brat - Big Brother

    Mlogo sam se obradovala sto je Nikola izasao

    Sanjala sam sinoc da je Ivan pobedio Iskreno, ne bi mi bilo zao da pobedi Aleksandra. Ostali
    Evo, promenila sam potpis
      Vrh

  2. #362

    Odgovor: Veliki Brat - Big Brother

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    Mlogo sam se obradovala sto je Nikola izasao
    Me too

    Sanjala sam sinoc da je Ivan pobedio Iskreno, ne bi mi bilo zao da pobedi Aleksandra. Ostali
    Ja bih iskreno vole da pobedi Edin, nesto mi simpatican
      Vrh

  3. #363

    Odgovor: Veliki Brat - Big Brother

    BILO MU JE KRAJNO VREME ON JE TREBO DA LETI SA SANJOM JOS AL GA VELIKI BRAT SPASO .



    STA MISLITE DAL JE DOSADNO U KUCI BEZ ENE SAVE MARKA NIKOLE
      Vrh

  4. #364

    Odgovor: Veliki Brat - Big Brother

    Citat marko kaže:
    Sta Mislite Dal Je Dosadno U Kuci Bez Ene Save Marka Nikole
    Pa ako izuzmemo, glupe izjave, svadje deranja, maltretiranja drugih, onda mi ne dostaju!!!

    Drago mi, takodje zbog Nikolinog izlaska! mada sam se prilicno iznenadila, ali 9 zivota je potrosio, na 10 je izgubio!
    Poruku je izmenio Ivana-psy, 25.12.2006 u 16:11
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"
      Vrh

  5. #365

    Odgovor: Veliki Brat - Big Brother

    Uprkos ironicnoj, postmodernoj postavci samog rijaliti soua, koja lezi u odluci njegovog tvorca Holandjanina Jona de Mola da ga nazove po cuvenoj Orvelovoj knjizi koja se podsmeva totalitarnom konceptu nadzora sistema nad pojedincem pretvarajuci ga u banalnu zabavu, ceo sou odise duhom vremena koji se nikako ne moze pohvaliti svojom netotalitarnoscu,odnosno slobodarstvom. Naprotiv, podsmevajuci se (pri tome dobro zaradjujuci) konceptu zastarelog lou-teh totalitarizma predstavljenom u liku Big brother-a (u daljem tekstu BB) ovaj sou nam precizno daje putanju postmodernog korporativnog totalitarizma cije vencanje visoke tehnologije, logike profita i dobrovoljnog pristanka, odnosno odustajanja od privatnosti i ljudskih sloboda zarad elektronskih hleba i igara bacenog pred noge demosa, govori o onome sto ce tek doci. Celokupni poduhvat televizije, i to ponajmanje ovaj neobavezno zabavni, koji je u isti mah i visoke simbolicne vrednosti, ma koliko se ista deklarise kao branioc ljudskih prava i gradjanski sloboda,stavlja se tako nedvosmisleno u ulogu maca globalizacije cija je tendencija upravo manipulisanje, pervertiranje i na kraju gusenje ljudskih prava i sloboda pod neumitnim pritiskom koncentracije kapitala i moci.

    Predstavljen kao moderan izraz voajersko-palanacke zelje da proviri kroz kljucaonicu i nasladjuje se u saznanju necije privatnosti, ovaj rijaliti sou docarava, na vrlo plastican nacin, ne samo pravila igre u globalnoj palanci vec otkriva i vrhunsku vrednost filozofije globalne palanke novac, kome se saobrazava svaka pojava, vrednost, misljenje i rad. Globalna realnost, ustolicena na simulacijama stvarnosti i umnozavanju i manipulisanju ljudskim strastima, otvara nam ovim povodom pregrst dodatnih pitanja. Ako je ksenofobicna lokalna filozofija palanke provaljena i deskreditovana u intelektualnoj sferi, zasto se preko globalnih medija gledalastvu projektuje njena skoro idealtipska simulacija neuporedivo vece razornosti? Povratak osnovnim ljudskim nagonima, propagiran od tvoraca serije, zapravo znaci pohvalu gluposti i ludosti, odnosno ljudske sebicnosti kao njihovog korena i ishodista koje ceka nagradu i zadovoljenje. Izolovanost takmicara, njihova odsecenost od prijatelja, porodice i svih drugih koji nisu direktni antagonisti koje treba nadigrati u samoponizavanju, a uz pomoc kojih treba da se osvoje simpatije javnog mnjenja, cine klasicno zatvoreno drustvo, otelotovorenje ksenofobije. Zajednica slucajnih partnera, ukucana, samo je interesna zajednica u kojoj vlada tihi hobsovski rat svih protiv svih, a koja se umanjuje svake nedelje kada ostrasceni glasaci preuzimaju ulogu SMS Cezara, i nakon cinkaranja i ogovaranja,koje se Orvelovskim novogovorom zovenominovanje, ali ne za Oskara, već za letenje iz igre svih takmičara BB,okrecu palac nadole, bezbedno uvaljeni u svoje fotelje.
    Ispovedanje je posebna prica. Kao pervertirani izraz hriscanske tajne pokajanja, ispovedaonica BB predstavlja krajnji evolutivni put zapadnog poimanja ispovesti koje se u svom zavrsnom,bizarno-zabavnom obliku pretvara u snimanje neuroticnih ispada takmicara na rubu nervnog sloma, drukanje i ogovaranje ostalih takmicara, kao i davanje svojevrsne globalne epitimije, koja je, od mehanicke pokore u vidu citanja Ave Marija i Ocenasa, u ovoj stvarnosti transmutirala u davanje novih direktiva i smicalica, i to mehanickim glasom BB,a kojim su nakon ispovesti kaznjeni ili nagradjeni pojedini takmicari.

    Celo takmicenje je jedna velika simulacija, imitacija zivota. Buduci da znaju da se snimaju 24 sata dnevno, o nekoj prirodnosti ponasanja takmicara ne moee biti reci. Glavno uzivanje za publiku predstavljaju upravo provale neuroticnih izliva usred unutrasnjih turbulencija izmedju predstave koju takmicari zele da ostave na publiku i njihovih pravih potisnutih emocija, kao i ovim uzorkovani medjusobni odnosi takmicara dobrovoljno utamnicenih u gigantski studio. Cak je i voajerizam publike simuliran, odnosno vestacki, jer pravi voajerizam podrazumeva pojedinacno, diskretno uzivanje u uvidu u neciji stvarni zivot o cemu posmatrani nema nikakvu svest, dok je kod BB privatnost takmicara svesno i proracunato data na uvid svima. Ostaju, dakle, samo egzibicionizam i pohlepa kao temeljni stubovi na kome ova globalna igra gradi svoju navodnu autenticnost.

    Zbog toga, a iz potpuno suprotnih razloga od apologeta pomenutog soua, najvecim delom se slazemo sa tezom da BB jeste slika drustva u kome se on emituje. Da BB odavno zivi u zemljama gde se prikazuje ne treba puno dokazivati. U Srbiji gde i sada nije puno bolje, u izolovanoj sredini u kojoj vlada surova takmicarska borba za plen. O njenoj se buducnosti odlucivalo tamo negde, u spoljasnjem svetu, demokratskim glasanjem ili uslovljavanjem istog montiranjem isecaka iz tamosnjih neuroticnih zivota od strane rezisera globalnog BB i njegovih medija. I narod je morao da se ispoveda, posipa pepelom i suocava se s prosloscu svojih dela i nedela koje je uhvatilo nevidljivo oko kamere BB. Na skrivene kamere i tajne snimke odavno je taj narod navikao. I dalje takmicari domace tranzicije primaju zadatke, nagrade i kazne od BB, sedeli oni u ovdasnjim ambasadama, medjunarodnim organizacijama ili njihovim specijalizovanim telima i tribunalima. I dalje narod teraju na bespogovorno izvrsavanje zadatka kako bi se ostalo u igri, da radii sto kazu, da bude cak i ono sto nije, ne bi li se do kraja, uz malo srece, doslo do bogatstva obecanih fondova koji cekaju kada se izadje napolje, u otvoreno drustvo. Da bi se do tog cilja doslo, tamosnji tranzicioni takmicari spremni su na sve, na sva ponizenja, pretvaranja, a narocito na drukanje konkurencije BB, diskretno, u tri oka.
    U poredjenju sa pravim tranzicionim matriksom u kome se zivi, rijaliti sou BB bio bi samo puki elektronski sedativ i predah da nije jedne ključne stvari. On mase poducava da uzivaju i vole BB, a ne da sumnjaju, kukaju i pate se na turobnom putu ka obecanoj zemlji i njenim izdasnim fondovima. Jer, da ponovimo, cilj u obe igre, stvarne i simulirane, jeste isti da se zavoli BB i zivot kakav on servira.
    nomen est omen
      Vrh

  6. #366

    Odgovor: Veliki Brat - Big Brother

    (sad bi, ja, 'teo da kazem nesto pametno )
    I sta, hajde, sta ja tu da radim, njemu...(niz zvezdica, sunshine).
    "U svojim glavama pravimo spotove, slike gotove, koktele molotove"
    "Sve nas vidi, svemirska policija", da li?
    Ili
    Neko pravi pare. Tripovi su zahebana stvar. Sve je dozvoljeno, sto nije zabranjeno, ili ako te ne uhvate (mene, nikad nece uhvatiti).
    Takodje bih napomenuo da sve na ovom svetu, sto pricaju, nije istina
    (dzabe, nisam ja za te pametne stvari)
    A opet, stvar je prosta,
    ili
    ...
    P.S. Ako ovo procita upravnik, salio sam se / deda (big deda )
      Vrh

  7. #367

    Odgovor: Veliki Brat - Big Brother

    Ljudi da li vi uopšte gledate VB?Kako bre Ivan da pobedi kad se ponaša kao da se dobrovoljno prijavio u logor ili vojsku a ne u tv-šou.Jesu fine pare u igri ali nisu svi tu radi toga da se vidi ko će izdržati.Jeste da je momak bistar ali....m n o g o s p o r.Za njegov odgovor na neko postavljeno pitanje prođe pola sata a nekad i više.Pa nije VB nikakav ispit da bi se moralo toliko razmišljati.To što on radi nije uopšte zanimljivo nego dosadno.Njemu je potrebno da mu neko potvrdi njegove misli, pa brate,imaš li ti svoje mišljenje ili nemaš?Sa koliko godina će se on razviti psihički kad još uvek nema svoje JA.

    Više mi se sviđa Dragana koja je spontana, ne tračara kao ostali i jeste da ima neke svoje nepromišljene izjave zbog svoje naivnosti, ali ona to kaže iskreno.Zanimljiv je lik,duhovita je, drugarčina je i nadam se da će pobediti.

    Daca NE!Nije ni ona loša ali malo više duhovitosti nebi joj škodilo nego da se trudi da bude sa svima u kući dobra i da ih sve uteši.

    Edin je pokazao svoje pravo lice od kada su bile javne nominacije i grešku je napravio što je pokazao svoj inat.Totalno se promenio tako da sada deluje izveštačeno.

    Aleksandra misli da ako će da uradi nešto što su ljudi radili u drugim zemljama u BB-u dobiti na glasovima,aman devojko čuvaj svoje d...


    Jadranku neću da komentarišem.
      Vrh

  8. #368

    Odgovor: Veliki Brat - Big Brother

    Citat dunav kaže: Pogledaj poruku
    Ljudi da li vi uopšte gledate VB?Kako bre Ivan da pobedi kad se ponaša kao da se dobrovoljno prijavio u logor ili vojsku a ne u tv-šou.Jesu fine pare u igri ali nisu svi tu radi toga da se vidi ko će izdržati.Jeste da je momak bistar ali....m n o g o s p o r.Za njegov odgovor na neko postavljeno pitanje prođe pola sata a nekad i više.Pa nije VB nikakav ispit da bi se moralo toliko razmišljati.To što on radi nije uopšte zanimljivo nego dosadno.Njemu je potrebno da mu neko potvrdi njegove misli, pa brate,imaš li ti svoje mišljenje ili nemaš?Sa koliko godina će se on razviti psihički kad još uvek nema svoje JA.
    Da. I ja mislim da se psihički nije razvio neko ko ne zna ko je Seka Aleksić. I ne samo to, mnogo je dosadan jer ne govori pre mozga, za razliku od visprenih Save i SMarka koji su, nažalost, ispali.

    OMG
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  9. #369

    Odgovor: Veliki Brat - Big Brother

    Sta Mislite Ko Ce Pobediti *-)
      Vrh

  10. #370

    Odgovor: Veliki Brat - Big Brother

    Menij je Aleksandra skroz gotivna osoba.
    Ko ce da pobedi?
    Nemam pojma, ne bi me nista iznenadilo da pobedi ljigavstina Edin
      Vrh

  11. #371

    Odgovor: Veliki Brat - Big Brother

    Bubice, najiskrenije se nadam da nisi u pravu!!!

    A...pa meni se niko tamo ne dopada...posebno ne Ivan..
    Svaka njemu čast..njemu i njegovoj inteligenciji i muzičkoj školi ili čemu već...

    al mi jednostavno ne leži lik uopće...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"
      Vrh

  12. #372

    Odgovor: Veliki Brat - Big Brother

    Pih da je ostao Djankarlo uzeo bi kintu...
      Vrh

  13. #373

    Odgovor: Veliki Brat - Big Brother

    Od mene bi dobio glas sigurno
      Vrh

  14. #374

    Odgovor: Veliki Brat - Big Brother

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    (sad bi, ja, 'teo da kazem nesto pametno )
    I sta, hajde, sta ja tu da radim, njemu...(niz zvezdica, sunshine).
    "U svojim glavama pravimo spotove, slike gotove, koktele molotove"
    "Sve nas vidi, svemirska policija", da li?
    Ili
    Neko pravi pare. Tripovi su zahebana stvar. Sve je dozvoljeno, sto nije zabranjeno, ili ako te ne uhvate (mene, nikad nece uhvatiti).
    Takodje bih napomenuo da sve na ovom svetu, sto pricaju, nije istina
    (dzabe, nisam ja za te pametne stvari)
    A opet, stvar je prosta,
    ili
    ...
    P.S. Ako ovo procita upravnik, salio sam se / deda (big deda )


    Citam i ne pokusavam da pronadjem "dublja znacenja" onom sto je napisano.
    Kako se u ovoj temi ne bavimo poezijom, nego nekom vrstom, nazovimo, kulturne politike,
    trebalo bi da budes barem kontekstualno jasan. Ne mislim da je lose saliti se,
    mislim da je lose - biti nejasan.
    nomen est omen
      Vrh

  15. #375

    Odgovor: Veliki Brat - Big Brother

    Ispadaju dvoje večeras izgleda Nadam se da Ivan neće biti u to dvoje. Ako ništa, zaslužio je dečko da uzme te pare samo zato što je živeo sa njima 3 meseca

    Ej, sad sam se setila. Da li je još neko od vas imao trip da je njima dvorište zastakljeno?
    Ja sam se zabezeknula kad sam videla onomad da im pada sneg Znači, tu su na par kilometara od mene i ja gledam, izađem napolje, 'ladno bre, da se smrzneš, a oni sede goli kod bazena a gore piše "uživo" Reko' ovde ili nešto nije u redu ili sam ja zimogrožljiva do bola
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

Strana 25 od 27 PrvaPrva ... 152324252627 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Veliki brat VIP 2013
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 04.05.2013, 13:02
  2. Veliki brat 2011
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 05.05.2011, 21:31
  3. Veliki Brat VIP 2010
    Autor Lilith_021 u forumu Spomenar
    Odgovora: 156
    Poslednja poruka: 01.03.2010, 18:20
  4. Veliki brat, treća sezona
    Autor DrinChe u forumu Spomenar
    Odgovora: 619
    Poslednja poruka: 01.01.2010, 13:21
  5. Veliki brat - Big Brother 2007
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 183
    Poslednja poruka: 04.01.2008, 23:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •