Da li vam smeta prošlost?
Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 113
  1. #1

    Da li vam smeta prošlost?

    Koliko obraćate pažnju na partnerovu prošlost? Da li vam neke informacije i činjenice smetaju, ili ste potpuno svesni razlike između prošlosti i sadašnjosti?
    Da li biste dozvolili da neke činjenice iz partnerove prošlosti utiču na vašu trenutnu vezu, ili se apsolutno ne obazirete?

  2. #2

    Odgovor: Da li vam smeta prošlost?

    teško pitanje..iliti teška pitanja...
    posebno za subotu u rano posle podne..

    Trudim se da što manje znam o njegovoj prošlosti, posebno o onom delu koji je vezan za bivše devojke i njegov odnos sa njima...
    Znam ja dobro razliku između prošlosti i sadašnjosti..
    posebno ako polazim od same sebe i analiziram svoj odnos prema onima PRE i ovom SADA..
    svaki je imao neki svoj spešal tretman i u pozitivnom i u negativnom smislu...

    Međutim, ne volem kada sam suočena sa saznanjem o njegovim bivšim odnosima..
    jer (znam sebe ) lako mi se može dogoditi da u trenucima krize
    počne da me jede nešto iz njegove prošlosti
    te da se, i pored toga što se trudim da ne bude tako, uhvatim grčevito za neku stvar koja ne boli u normalnim okolnostima, ali boli tada...
    pa izvalim glupost tipa: A njoj si mogao da pređeš preko toga i toga, a meni ne,a?
    ili...još gore: Nju si varao, kako ja mogu da znam da ne varaš i mene...

    qq..majko...beše mi to nekoliko puta na vr' jezika, al se obuzdah!


    Zato...što manje znam - manje patim!
    I svi sretni!

    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  3. #3

    Odgovor: Da li vam smeta prošlost?

    Jako sam znatizeljna i volim sve da znam ali uglavnom mi smeta To je najizrazenije na pocetku veze i dok saznajem nove stvari. Posle izvesnog vremena prestane prica pa i ja prestanem da razmisljam ali nikada me potpuno ne pusti taj uzasan osecaj da je voleo nekog pre mene. Onda se setim nekih nasih trenutaka i njegove ljubavi sada, i onda nabacim i nista vise nije bitno

    PS - mada losa sam devojka stos e toga tice, stalno ga nesto bockam, pogotovo za nesto sto mi se jako nije dopalo iz njegove proslosti, a zaista to ne zasluzuje
    Evo, promenila sam potpis

  4. #4

    Odgovor: Da li vam smeta prošlost?

    Verovatno bi bilo pametnije da se držim devize "Što manje njegove prošlosti znam, to bolje.", ne toliko što njegova prošlost meni smeta, već što uglavnom njima smeta to što mene to interesuje.
    Meni je njegova prošlost bitna. Ne interesujem se za detalje, za pikanterije, niti me interesuju sve njegove bivše veze. Ali one bitne, ozbiljne, duge, one u kojima je voleo, kojima se davao celim sebe me interesuju. Dovoljno mi je da znam najbitnije od tih veza.
    Volim ovo da znam jer smatram da njegov emotivni život, emotivno sazrevanje nije počelo danom upoznavanja moje malenkosti, i upravo zbog toga njegova prošlost je ono što ga je u emotivnom smislu oblikovalo i što može bitno uticati i na naš odnos.
    A da li mi smeta? Uglavnom ne. Prihvatam da je to prošlost, da sam ja sadašnjost. A onog momenta kada shvatim da sam u njemu jača od svake bivše, da smo današnji "mi" bitniji od svih nekadašnjih "njih", njegova prošlost me ni najmanje ne opterećuje. Čak sam jednim delom i zahvalna svim curama iz njegove prošlosti što su ga pre mene i one oblikovale na način da danas bude "moj" baš takav kakav je.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Da li vam smeta prošlost?

    trudim se da mi ne smeta i da mu ne vadim mast zbog toga. mislim, nekad se teško suzdržim da ga malo ne podbodem tipa - sa njom si mogao a sa mnom ne. bude me na vrh jezika, ali se na kraju ipak ne izlanem (mislim, ipak je glupo), a i vjerujem da ni meni bilo svejedno kad bi meni on to isto radio. znači, ako je već rekao, onda je glupo da ga poslije zezam zbog toga.
    nattydread is coming to dinner

  6. #6

    Odgovor: Da li vam smeta prošlost?

    Pa, ušla sam u te neke godine, kada bi mi smetalo da taj neko nema prošlost. Onda bih se zapitala. Ovako, to je uredu, iz toga se uči o njemu, lepo i korisno bi bilo da se uči odmah a ne da se smatra da ću baš ja biti ta koja će promeniti svet i sa kojom će sve da bude drugačije. Ne smeta mi, i ja ponekada ubacim elemente prošlosti u komunikaciju, mislim da je zdravo i ljudski upoznati se i na taj način.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  7. #7

    Odgovor: Da li vam smeta prošlost?

    smeta mi ako svoju proslost mesa sa nasom sadsnjoscu
    ne kaze se dzabe "buducnost ne moze da se desi, ako je sadasnjost opterecena prosloscu"

  8. #8

    Odgovor: Da li vam smeta prošlost?

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Pa, ušla sam u te neke godine, kada bi mi smetalo da taj neko nema prošlost. Onda bih se zapitala. Ovako, to je uredu, iz toga se uči o njemu, lepo i korisno bi bilo da se uči odmah a ne da se smatra da ću baš ja biti ta koja će promeniti svet i sa kojom će sve da bude drugačije. Ne smeta mi, i ja ponekada ubacim elemente prošlosti u komunikaciju, mislim da je zdravo i ljudski upoznati se i na taj način.
    Baš tako. 5 bambija.

    Svaka moja veza je bila jedinstvena i neponovljiva. Pa neka su i njegove bile takve. Ali ja sam sada na tom mestu. On je sada na tom mestu. Nikada ga ne upoređujem sa bivšima ni u svojoj glavi, a nešto ne verujem da i on to čini. Ne volim samo one ljude koji konstantno pričaju o svojim bivšim i veličaju ih dok u isto vreme kritikuju partnerove bivše. Oni nisu dobri
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Da li vam smeta prošlost?

    na početku veze smo popričali svako o onom šta ga je snašlo pre nego što smo se dogodili mi i o tome se više ne priča,jer ne želimo da mešamo prošlost i sadašnjost,a pogotovo budućnost.
    dobro je znati neke stvari i pokušati ih ne ponoviti ili pak na njima raditi.
    o bivšima ne pričamo,nemamo ni kad,previše smo zaokupljeni nama
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  10. #10

    Odgovor: Da li vam smeta prošlost?

    Smeta u onim trenucima kada preti da ugrozi sadasnjost.
    I may not be perfect but I'm always me

  11. #11

    Odgovor: Da li vam smeta prošlost?

    Ne zanima me previse proslost osobe sa kojom sam, jer ipak zivim sa tom osobom u sadasnjosti..... Trudim se da mi neke cinjenice iz proslosti ne smetaju...ukoliko stvarno nisu bas jako lose. U principu, niko nije bezgresan, i svako ima pravo na pogreske u zivotu, ipak smo mi ljudi!!! Licno , bojim se da osudjujem druge, zato sto ni ja sama nisam uvek bila u pravu, a i pravila sam dosta pogreski..Verujem u to da ljudi mogu da se promene, kad to stvarno zele i imaju dobar razlog za to.....a jedan od tih razloga je i ljubav medju partnerima!!
    jellena

  12. #12

    Odgovor: Da li vam smeta prošlost?

    Inace mi ne smeta....
    Smetalo mi je jedino to sto je od ex zene poneo osobinu da ne rasklanja za sobom, posto je i ona konstantno pravila haos u stanu.....
    Sve sto ga je majka vaspitavala palo je u vodu

    Sve drugo je bilo ok
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  13. #13

    Odgovor: Da li vam smeta prošlost?

    U principu me ne interesuje mnogo, ali nije na odmet da se nesto zna ! U svakom slučaju razlikujem prošlost od sadašnjosti, što je bilo bilo je...ali naravno ako se prošlost umeša u sadašnjost , zasmetalo bi mi...

    Što se manje zna, to bolje!
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  14. #14

    Odgovor: Da li vam smeta prošlost?

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Pa, ušla sam u te neke godine, kada bi mi smetalo da taj neko nema prošlost. Onda bih se zapitala. Ovako, to je uredu, iz toga se uči o njemu, lepo i korisno bi bilo da se uči odmah a ne da se smatra da ću baš ja biti ta koja će promeniti svet i sa kojom će sve da bude drugačije. Ne smeta mi, i ja ponekada ubacim elemente prošlosti u komunikaciju, mislim da je zdravo i ljudski upoznati se i na taj način.
    Potpisujem ovo, kao svoje. Potpuno se slažem. I dodajem, mi smo dugo u braku, tako da su naše prošlosti, zasebne, malo izbledele. Imamo vreme koje smo proveli zajedno, vreme sadašnje i, nadam se, vreme buduće.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  15. #15

    Odgovor: Da li vam smeta prošlost?

    jednom davno sam pitao curu ne znam ni ja zaşto kolko ih je imala
    ... i cura mi je ladno odgovorila iz prve: 28 !
    vişe nikad nijednu nişta nisam pitao
    nauila me je da koristim jezik u korisnje svrhe
    Ko je za jednu voznjicu

Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ništa nije nepredvidivo kao prošlost
    Autor memento u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.07.2015, 19:16
  2. Serija "LOST"
    Autor bubica u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.04.2010, 12:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •