Prijateljstvo među životinjama
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Prijateljstvo među životinjama

    Videla sam na stotine slika i uživo se uverila koliko pas i mačka mogu da se vole. Ali opet, prijateljstvo u divljini me malo više pomeri, pa se kad odgledam tako neke filmiće dobro naježim i raspilavim, a ponekad i rasplačem.

    Jedan od njih sam skoro gledala. Nilski konj, jedna od najopasnijih životinja Afrike, spašava impalu od krokodila. I ne samo to, nego joj pokušava dati veštačko disanje. Da mi je neko pričao, možda i ne bih verovala...



    Pisala sam negde na forumu i o lavici koja je usvojila telence (oryxa) i ponašala se prema njemu kao prema svom mladunčetu, pa čak nije ni lovila ni jela neko vreme, ne znam da li ste imali prilike da gledate taj film, al' ja sam htela da se ugušim... specijalno kada je posle 2 nedelje telence vršljalo dok se ona odmarala a iz žbuna iskočio lav i ubio ga. Ona je bespomoćno posmatrala sve to, otišla do mesta gde se to desilo i mirisala krv kao da je izgubila svog lavića. Posle toga usvojila je još nekoliko malih oryxa, ali jedan je uginuo od gladi, dva su pobegla, jedno je našlo majku i sl... lavica je posle toga nestala.

    Heart of a lioness

    I znam za još jednu priču koje mogu odmah da se setim. Mali nilski konj i džinovska kornjača od 130 godina. Owen and Mzee. Slatka pričica o prijateljstvu posle Cunamija, pa ako vas ne mrzi pročitajte i pogledajte

    Owen & Mzee story



    Ovakve stvari ne pomere samo nas, već i naučnike i prirodnjake. Koliko ustvari znamo? I da li sve ima logično objašnjenje? Šta se desi u srcima i glavama ovih životinja?

    Znate li vi za neka nesvakidašnja prijateljstva?

    Ako naletite na neki film podelite ga ovde sa onima koji ovakve stvari vole da pogledaju. Bacite i neki komentar na one koje ste videli, jer sam sigurna da vas ne mogu ostaviti ravnodušnima
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Prijateljstvo među životinjama

    Gledala sam ove klipove i čitala priče i svaka od tih priča me obavezno dobro pomeri.
    Priroda je zaista čudo.

  3. #3

    Odgovor: Prijateljstvo među životinjama

    Zivotinje se nekad vise vole i druze od nas ljudi.Ja sam imala papagaja koji se super druzio sa mackom ,bili su u stanju satima da se vijaju po kuci i nikada nijedno od njih nije povredilo ono drugo.Nazalost,papagaj je uginuo a macak je poceo da se druzi sa psom kojeg pre toga nikako nije podnosio.Pa vi vidite...
    I may not be perfect but I'm always me

  4. #4

    Mačka usvojila miša

    Jedna mačka u Kini ''usvojila'' je miša i brine se o njemu sa podjednakom pažnjom kao i o svojim mačićima.

    Mačka se omacila pre deset dana, ali su je bez obzira na ''majčinske obaveze'', vlasnici pozajmili jednoj prodavnici dečje odeće kako bi ulovila miša.

    Medjutim, maca nije obavila zadatak.

    „Pre tri dana moj kolega je ugledao miša kako se igra sa mačkom i mačićima“, rekao je prodavac i dodao da su zatim oni izbacili miša na ulicu, ali da ga je ''mama'' maca vratila.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  5. #5

  6. #6

    Odgovor: Mačka usvojila miša

    Kad je bio mrak

    Kad je bio mrak,
    Kad je bio mrak,
    pojurila mačka miša
    čak, čak, čak.
    - a da l' ga je progutala,
    il' ga nije progutala,
    to ni ona nije znala
    - jer je bio mrak,
    jer je bio mrak...
    Ljudi mogu da oproste sve osim iskrenosti !!!

  7. #7

    Odgovor: Mačka usvojila miša

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Jedna mačka u Kini ''usvojila'' je miša i brine se o njemu sa podjednakom pažnjom kao i o svojim mačićima.
    Kako ne možemo ništa da naučimo od tih divnih stvorenja. Mi veliki i svemoćni vladari, pih...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  8. #8

    Odgovor: Prijateljstvo među životinjama

    Par homoseksualnih flaminga usvojio mladunče

    Par homoseksualnih ružičastih flaminga usvojio je jedno napušteno mladunče, čime su uspeli da postanu roditelji posle nekoliko bezuspešnih pokušaja, saopštila je jedna britanska organizacija za zaštitu životne sredine.

    Ptice Karlos i Fernando su toliko želeli da postanu roditelji da su terali druge ptice iz svog gnezda kako bi sneli svoje jaje i gajili svoje mladunče, rekla je Džejn Vaghorn (Jane Waghorn), portparol organizacije "Vajldfoul & Vetlands Trast" (Wildfowl & Wetlands Trust).

    Par je postao idealni kandidat za preuzimanje mladunca siročeta, jer su gnezdo u kojem se nalazio jaje, napustili roditelji. Jaje je potom stavljeno u inkubator.

    Karlos i Fernando su zajedno već šest godina. Homoseksualnost kod ružičaštih flaminga je veoma česta, posebno kod ženki, objasnila je Džejn Vaghorn.

  9. #9

    Odgovor: Prijateljstvo među životinjama

    Ne razumem se puno u ovu problematiku tako da je moje misljenje potpuno podlozno kritici...

    Naume, verujem da su prijateljstva medju zivotinjama (ako nisu deo njihovog nekog socilajlnog karaktera ili simbioze koja olaksava zivot predstavnicima dve zivotinjske vrste) daleko veci izuzetak nego neko pravilo, odnosno relativno retki fenomeni....

    Ako se radi o predstavnicima iste vrste, ta prijateljstva su u stvari izraz potreba za laksim prezivljavanjem, dakle interesna su....

    Prijateljstva medju ljudima mogu ponekad i u nekom periodu biti zaista takva da se mogu smatrati pravim prijateljstvom. Ali i ona u velikom broju slucajeva imaju ogranicen rok trajanja, tako da verujem da je prijateljstvo ipak izraz i nacin da se zadovolje neki interesi pojedinki neke zivotinjske vrste, pa i coveka....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Prijateljstvo među životinjama

    moje bubašvabe se divno slažu sa mravima i muvama
    Ko je za jednu voznjicu

  11. #11

    Odgovor: Prijateljstvo među životinjama

    Neverovatno...pa pogledaj te i sami

    Poruku je izmenio Bombica, 14.03.2009 u 10:23

  12. #12

    Odgovor: Prijateljstvo među životinjama



    4 meseca kasnije
    Poruku je izmenio Bombica, 14.03.2009 u 10:23

  13. #13

    Odgovor: Prijateljstvo među životinjama

    Naravno da postoji

  14. #14

    Odgovor: Prijateljstvo među životinjama

    pre 18 godina nasla sam na ulici jednu malu macu i donela je kuci. nakon nekoliko meseci ujak doneo seki kuce, malecko neki mesanac, posto ona voli pse a macke ne moze da podnese. posto malecki cuvali smo ih u pocetku kuci..
    jedno mesec dana bila je takva jurnjava da smo cekali svakog dana ko ce koga da zadavi
    ipak blizina cini svoje. valjda su se navikli i poceli da se druze. OK nije da su spavali zajedno ili da su delili jelo, ali ipak nisu se ni jurili, napadali jedno drugo.
    e kad je papagaj stigao kuci, maca je uvek stajala i tuzno gledala prema kafezu...


  15. #15

    Odgovor: Prijateljstvo među životinjama

    Tražeći nadrealnu Minku, nađoh ovo. Preslatki su


Slične teme

  1. Prijateljstvo
    Autor irnik u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 12.04.2020, 21:01
  2. Prijateljstvo na poslu
    Autor love hunter u forumu Posao
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.08.2011, 10:14
  3. ljubav ili prijateljstvo?
    Autor eloc u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 13.10.2009, 20:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •