Njegove drugarice - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 77
  1. #46

    Odgovor: Njegove drugarice

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    I još nešto, pravim veliku razliku između drugarica i "drugarica", jer ona za koju u životu nisam čula i koja se odjednom pojavi kao jako dobra drugarica sasvim sigurno neće biti tretirana kao takva.
    E, ovde se krije cela priča o mom odnosu prema njegovim drugaricama.
    Pošto sam u grupi onih koji veruju u muško-ženska prijateljstva, u početku veze za svaku drugaricu mislim da je upravo to - samo drugarica. I kao što očekujem da imam apsolutnu slobodu da se čujem, viđam i izlazim za svim mojim (muškim i ženskim) prijateljima bez bespotrebne sumnje i ljubomorisanja, isto tako se ophodim prema njemu i njegovom druženju. Vremenom upoznam te njegove prijatelje. Sviđali mi se lično ili ne, poštujem ih kao njegove prijatelje i pokušavam i one koji mi baš ne leže da istolerišem. Tako i njegove drugarice vremenom upoznam, neke zgotivim, neke ne, ali verujem da je među njima čisto prijateljstvo.
    Sada o drugaricama za koje nikad nisam čula, ili pak jesam, ali samo to uz eventualno par naletanja u prolazu u gradu, ali sa kojima se on viđa uglavnom bez mene, često se ispostavi u dvoje, i to najčešće posle neke prepirke koju smo imali. E, kada su te drugarice u pitanju verujem u jednu od sledeće dve varijante: 1. Zainteresovan je za nju, pokušao bi da vidi jel' ima prolaz, pa ako ima i ako to bude funkcionisalo preći će "sa jedne stolice na drugu". 2. Ona je zainteresovana za njega, a on je čuva u blizini kao zlatnu koku za lečenje sujete.
    Hm, nikakav problem ne bi bio ni da mi se to i kaže. Odnosno, verovatno bi usledio kraj veze u slučaju prve varijante. U slučaju druge bih razumela (tako često svima nama treba neko ko će nam dizati sujetu, a zapravo od njega ništa više ne očekujemo) i možda ga samo malo zezala za lečenje sujete.
    A ovako...
    Ne, ne ljubomorišem. Ali to mi upravo dokazuje nedostatak iskrenosti sa njegove strane. Ok, najpre treba isterati takve situacije na čistac. Pa, posle... Šta bude-bude, bitno je da nema laži.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #47

    Odgovor: Njegove drugarice

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Ako zene zabrane muşkracima drugarice oni e sirotimorati da kriju şvalerke
    Znas znanje Kal_el

    Drage moje morate shvatiti da vi nikad ne mozete muskarcima uskratiti pravo da imaju drugarice.
    Ja ih imam na desetine pa ova moja ljubav to meni dozvoljava,a sto i ne bi kad ih gotovo sve zna.

  3. #48

    Odgovor: Njegove drugarice

    ...najbolja drugarica a i jedina mog dechka je devojka njegovog najboljeg druga...tako da se ja tu nishta ne sekiram...A i da ima n 10tine drugarica opet bi mi bilo sve jedno....zato shto mu jako verujem.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  4. #49

    Kad on ima drugaricu....

    Dakle, moj decko je najpazljiviji decko na svetu u svakom smislu...Zajedno smo vec godinu dana i sigurna sam da me nikad nije prevario.No on ima dosta drugarica, a jedna je bas zaljubljena iz njega, vidi se iz aviona sto bi se reklo! E sad on porice to, a posto je tako dobar nastavlja s njom da komunicira normalno, sto njoj daje nadu, a mene povremeno izludjuje... Ne zelim da ispadnem neka ljubomorna ludaca, ne zelim da ga izgubim, ali prosto ne znam sta da radim ,kako da se ponasam....
    Poruku je izmenio Bybyly, 18.08.2010 u 14:36

  5. #50

    Odgovor: Kad on ima drugaricu....

    Ako je zaista najpažljiviji na svetu, onda nema razloga da brineš.

    Zapitaj se da li mu veruješ. Ako je odgovor da, mani se budalaština i potrudi se da ga zaslužiš. Ako je odgovor ne, pitaj ga šta oseća prema toj devojci i sama proceni.

    Pretpostavka je majka svih zajeba, nemoj pretpostavljati.

  6. #51

    Odgovor: Kad on ima drugaricu....

    Imam jednog dobrog prijatelja. Ima drugarica kao da je istovremeno išao u medecinsku i ekonomsku školu i pride za frizerku. On se, iako je tek nešto malo mlađi od mene, još nije oženio. Naravno, tu je i zvanična devojka, koja ćuti u vezi njegovih drugarica već skoro 20 godina..

    Želim da kažem da sam čvrsto uveren da u obostrano iskrenoj ljubavnoj vezi nema mesta za njegove drugarice i njene drugove. U suprotnom, ili je neko nespreman za ljubav, ili neiskren u toj vezi.

    Ali, moguće je i da sam ja previše konzervativan.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #52

    Odgovor: Kad on ima drugaricu....

    Ma verujem ja njemu, zaista... samo mislim da ona stice neki pogresan utisak zbog njegovog ponasanja pa se i dalje nada, a to me dovodi do ludila...

  8. #53

    Odgovor: Kad on ima drugaricu....

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Želim da kažem da sam čvrsto uveren da u obostrano iskrenoj ljubavnoj vezi nema mesta za njegove drugarice i njene drugove. U suprotnom, ili je neko nespreman za ljubav, ili neiskren u toj vezi.
    Znači, u vezi se družimo samo sa njegovim drugarima i njihovim suprugama, te sa njenim drugaricama i njihovim jačim polovinama?
    Iskreno drugarstvo baš kao i iskrena veza podrazumeva prihvatanje i/ili poštovanje izbora one druge strane. Zar je tako teško potruditi se naći zajednički jezik sa njegovom drugaricom? Ili sa njenim drugom?
    Dajte šansu prijateljstvima, muškim koliko i ženskim.
    A ako ste u vezi sa osobom koja ne deli vaša uverenja (da su muško-ženska prijateljstva nemoguća), možda je vreme da promenite partnera/ku. Ili svoje stavove.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #54

    Odgovor: Kad on ima drugaricu....

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Znači, u vezi se družimo samo sa njegovim drugarima i njihovim suprugama, te sa njenim drugaricama i njihovim jačim polovinama?
    Iskreno drugarstvo baš kao i iskrena veza podrazumeva prihvatanje i/ili poštovanje izbora one druge strane. Zar je tako teško potruditi se naći zajednički jezik sa njegovom drugaricom? Ili sa njenim drugom?
    Dajte šansu prijateljstvima, muškim koliko i ženskim.
    A ako ste u vezi sa osobom koja ne deli vaša uverenja (da su muško-ženska prijateljstva nemoguća), možda je vreme da promenite partnera/ku. Ili svoje stavove.
    To ne znači to, naravno. Ljubavna veza nije samica niti zatvor. Međutim, svaka veza (ili bar većina) vremenom postaje sve zahtevnija i sa više obaveza. Za druženja i poznanike je realno sve manje vremena, a i druženje sa parovima, koje navodiš, je suštinski sasvim drugačije od prijateljivanja sa singl osobama. Hoću da kažem da jedna ozbiljna veza po prirodi stvari sigurno reducira drugarstva na niži intenzitet, jer i ljubav i drugarstvo su bitno različite socijalne veze i ne mogu se jedna drugoj pretpostavljati, jer je ljubavna veza dve osobe sa stanovišta vrste, a i emocija prioritetnija.

    Ali, moram da priznam da tvoji stavovi imaju čvrstinu i da su u principu realni. Međutim, u konkretnom primeru (ljubomora devojke na prijateljicu partnera) moguće je da je ljubomora nepotrebna, ili da, ipak, ima osnove. Vreme će pokazati šta je po sredi. ili nezrelost momka, ili posesivnost devojke, ili i jedno i drugo, po malo.
    Poruku je izmenio memento, 18.08.2010 u 20:20
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #55

    Odgovor: Njegove drugarice

    Tek to ne mogu da prihvatim.
    Prijateljstvo ne merim po intenzitetu, nego po kvalitetu i razvijenoj bliskosti. Da li ću nekog viđati jednom godišnje ili svaki dan ne govori ništa. Ali kvalitet vremena provedenog zajedno i ona povezanost i kada nismo zajedno govori mnogo. Pogotovo ona povezanost koja se stvarala godinama i koja je opstajala kao takva.
    Pomalo je i uvredljivo za nekog misliti "Singl nisi dobrodošao/dobrodošla, u paru jesi".

    Uostalom, ako već ne možete da svarite njene drugove u singl varijanti, potrudite se da upriličite zajedničke susrete sa vašim singl drugaricama. Spojte lepo sa korisnim i izlečite se međusobnog siktanja. I ne zaboravite, neke njegove drugarice ili neki njeni drugovi su ih sreli pre vas, verovatno. Da su hteli da budu zajedno, vaše šanse da doprete do partnera / partnerke ne bi ni postojale.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #56

    Odgovor: Njegove drugarice

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Tek to ne mogu da prihvatim.
    Prijateljstvo ne merim po intenzitetu, nego po kvalitetu i razvijenoj bliskosti. Da li ću nekog viđati jednom godišnje ili svaki dan ne govori ništa. Ali kvalitet vremena provedenog zajedno i ona povezanost i kada nismo zajedno govori mnogo. Pogotovo ona povezanost koja se stvarala godinama i koja je opstajala kao takva.
    Pomalo je i uvredljivo za nekog misliti "Singl nisi dobrodošao/dobrodošla, u paru jesi".
    Ma ne moraš da prihvatiš i ne podvaljuj. Intenzitet i nije kvalitet, kao što i sama kažeš. Intenzitet predstavlja količinu vremena i nemoj mi reći da će ostati isti pre neke veze, kao i posle početka veze nekog od prijatelja. I tačno je to što kažeš da nije važno koliko se viđamo nego kako se viđamo i sa kojim osećanjima. I ja nisam kvalifaikovao prijateljstva sa singl osobama po vrednosti, već po različitosti. I kod ovakvih rasprava ja ne iznosim samo svoje stavove već pokušavam da dam neki prosek iz stvarnog života, što ne znači da je nešto van toga i loše.

    Ali, pogledajmo život oko sebe. Koliko ima osoba u vezi koje, ako su muškarci, zadrže svoje prijateljice iz nekog prethodnog života, i obrnuto, ako su dame, koliko njih zadrži svoje prijatelje iz vremena dok su bile slobodne? Sigurno da ima, ali u kolikom broju, ili postotku? Da li to samo po sebi nešto govori?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #57

    Odgovor: Njegove drugarice

    Možda je odgovor odgovor na tvoje pitanje prevazilazi ovu temu i proširuje je, opet, na pitanje pravih (muških, ženskih i muško-ženskih) prijateljstava i drugarstava, pitanje uvažavanja i prihvatanja tuđih izbora, posesivnosti i integriteta ličnosti. I zato ne bih zalazila u te vode.

    Ne svodim priču na društveni prosek jer nisam se bavila društvenim istraživanjem. Mogu da govorim samo iz ličnog iskustva.
    U životu sam ostala bez nekih muških i ženskih dragara, ali nikad razlog tome nije bila moja (nova) veza. Ostala sam i bez nekih drugarica koje su ulazeći u veze (uglavnom kratkotrajno) zaboravljale na život pre veze i na ljude koje su poznavali pre veze. Iz mog iskustva, tome su sklonije žene jer muški uvek nađu bar pet minuta s vremena na vreme da se zapljunu i obaveste te da su živi.
    Prave drugare, pogotovo prave prijatelje (a svi ih u životu imamo tek nekolicinu), ma kog pola bili nisam gubila zbog mojih ili njihovih veza. Niti sam partnere gubila zbog mojih drugara i njihovih drugarica. Vremenom sam samo dobijala neke druge osobe sa kojima su oni stizali u paru. Sa nekima od njih nađeš zajednički jezik, istinski se povežeš i prihvatiš ih kao skroz tvoje, sa onim drugima se međusobno poštuješ, najpre poštujući svog prijatelja i njegov odnos sa partnerom, a potom očekujući da i ta osoba poštuje vaš odnos. Što činim ja, očekujem i da moj partner i moji prijatelji pruže isto.

    Jednostavno je. Na isti način kako prihvataš njegovog druga prihvataš i drugaricu. Na isti način na koji ceniš muško-muško prijateljstvo, pokušaj da proceniš i muško-žensko.

    Ne kažem ja da nema lažnih muško-ženskih drugarstava, ali kao i sva druga drugarstva lažna drugarstva ona se uoče i otkriju. Za otkrivanje ne treba ni ljubomora ni istražni postupak, neostrašćenim očima je vidljivije.
    I nekako je normalno najpre upoznati partnera, pa tek onda otkrivati tip njegovih društvenih veza. I pre nego što upoznam njegovu drugaricu, znam veruje li u muško-ženska prijateljstva (samim tim, ima li drugarica) i uglavnom znam bar neke priče koje ga povezuju sa njima. Sa već izgrađenom slikom upoznajem drugaricu. Čemu u tom slučaju sumnja?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #58

    Odgovor: Njegove drugarice

    Ali moj problem je sasvim drugacije prirode.... ona glumi drugaricu zato sto se pali na njega! On ne shvata to, ili ne zeli da shvati.... Sta ja da radim, kako da se ponasam???

  14. #59

    Odgovor: Njegove drugarice

    Citat Bybyly kaže: Pogledaj poruku
    Sta ja da radim, kako da se ponasam???


    Da malo vise verujes u sebe i svoju vezu.
    Ako je nije uspela pokvariti i rastaviti vas do sad, ne verujem ni da ce u buduce.
    Stisnes zube, savladas tu dozu ljubomore, koju ima svaka zena i verujes u sebe i vas.
    Jedino tako.

    Ako i dalje nastavis da se opterecujes takvim stvarima, dolazice do konstantnih carki u vezi.
    Ti ces nehotice, svaljivati krivicu na njega, on ce se osecati krivim, iako verovatno nije kriv.
    I samo ces pokvariti nesto sto je lepo i koliko sam shvatila traje.

    Vera u sebe i svoje kvalitete,jer da je hteo on bi izabrao nju, a ne tebe, zar ne?

  15. #60

    Odgovor: Njegove drugarice

    Citat Bybyly kaže: Pogledaj poruku
    On ne shvata to, ili ne zeli da shvati....
    Oba slucaja idu tebi u prilog, jer da zeli on bi to tako shvatoi cak i ako nesto sa njene strane ne postoji.
    Znaci recimo da si ti u dobroj poziciji. To sto si ljubomorna , razumem, ali huskanjem protiv nje igras za njen tim, veruj mi.
    Zazmuri i ignore!!!
    NIje to bas tako lako, ali je efikasno
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Dovidjenja drugarice
    Autor bellissima u forumu Pričaonica
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 14.05.2011, 14:47
  2. Drugarice, prokletnice....
    Autor Mish u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 02.01.2010, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •