Promena imena grada Zrenjanina - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za promenu imena grada Zrenjanina?

Učesnika ankete do sada
135. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    33 24.44%
  • Ne

    72 53.33%
  • Da, ali ne u Petrovgrad

    19 14.07%
  • Svejedno mi je

    11 8.15%
Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 126
  1. #16

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Ako se već menja ime - potrebno je pitati one koji u njemu žive.
    Mislim, ako posle rata ljudi nisu bili pitani, nego im je grad "prekršten", ne bi trebalo ponavljati istoriju... Možda smo se u medjuvremenu opametili...?!
    Jagodini je vraćeno njeno ime... Zrenjaninu bi, po mom mišljenju, trebalo vratiti njegovo ime - Veliki Bečkerek.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  2. #17

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Najbolje je pitati same Zrenjanince o tome... Mada ja zaista mislim da oni i ne razmishljaju o tome... A ako tje vetj da se menja bez pitanja, onda svakako treba da bude Veliki Bechkerek (iliti Nagy Becskerek), kako se zvao dugo, dugo pre toga... Petrovgrad je totalno bezveze, jako me iritira odjednom svo to monarhistichko raspolozhenje u Srbiji... Do pre 10 godina su svi bili zadrtki komunisti, sad su odjednom vetji vernici od Patrijarha...

    Mada, moje mishljenje je da ne treba menjati naziv grada, jer zaista je idiotski... Pa shta tjemo, svakih 10ak godina na menjamo imena gradovima, kad dodje neka nova garnitura, kojoj se ne svidja ime? Kako New York mozhe da se zove New York od postanja? Ili Pariz? Ili Rim? Man'te se tih sitnih ideologija, jer to je sve shto ovo jeste, samo sitna provokacija...

    Za mene tje Zrennjanin vazdan biti Zrenjanin, mesto odakle je moj toac, i mesto gde sam provodio neke mnogo lepe trenutke, gde sam upisao, i nikad zavrshio fax A Bechkerek u dushi...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  3. #18

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Mada, moje mishljenje je da ne treba menjati naziv grada, jer zaista je idiotski... Pa shta tjemo, svakih 10ak godina na menjamo imena gradovima, kad dodje neka nova garnitura, kojoj se ne svidja ime? Kako New York mozhe da se zove New York od postanja? Ili Pariz? Ili Rim? Man'te se tih sitnih ideologija, jer to je sve shto ovo jeste, samo sitna provokacija...
    1944. Србе је окупирала диктатура Комунистичке партије. Као пси који обележавају своју територију, комунисти су кренули да СВЕМУ дају своја имена. Градовима, улицама, фирмама, уметничким организацијама, спортским клубовима... знајући врло добро колико су имена и симболи важни.
    Данас када је Србија слободна демократска земља, треба искоренити то комунистичко обележавање територије. Замислимо да се нека улица у Немачкој зове "Рудлофа Хеса", неки град "Герингхоф"...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #19

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Nisam bash siguran da ih je okupirala... Puno Srba se zdushno zdala u komunizam... Neki ga i dan danas ne pushtaju... To je bio politichki sistem, koji je zazhiveo u Rusiji (koju mi tako obozhavamo, i bez koje ne mozhemo), i koji je zazhiveo i kod nas... Demokratija je isto i da naziv grada Zrenjanina, ostane Zrenjanin... Ne vidim nishta komplikovano u tome... Samo se pojavljuje komplikacija kad ljudi treba da pamte novo ime, i gde je, i shta je, i kako je... A ako tjemo iskreno, najmanje ima prava da bude Petrovgrad, jer ga je najkratje nosio... Onda lepo da mu se vrati stari naziv, Veliki Bechkerek... Nismo monarhija, shta ima da se grad zove po kralju? Vetj je neko i napisao, vetjina ljudi i ne zna vishe ko je Zharko Zrenjanin, samo da je neki heroj...

    Citat yossarian kaže:
    Данас када је Србија слободна демократска земља, треба искоренити то комунистичко обележавање територије.
    I da ga zamenimo monarhistichkim obelezhavanjem teritorije? Ili nekim josh gorim?

    Nemoj da pochinjemo o promeni imena ulica po Novom Sadu... Odlutatjemo od teme... Najbolje bi bilo ne menjati ime gradu, a ako bash treba, onda neka se pitaju Zrenjaninci...
    Poruku je izmenio SQUAW, 20.05.2007 u 14:59 Razlog: kodovi


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  5. #20

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Nisam bash siguran da ih je okupirala... Puno Srba se zdushno zdala u komunizam... Neki ga i dan danas ne pushtaju... To je bio politichki sistem, koji je zazhiveo u Rusiji (koju mi tako obozhavamo, i bez koje ne mozhemo), i koji je zazhiveo i kod nas... Demokratija je isto i da naziv grada Zrenjanina, ostane Zrenjanin... Ne vidim nishta komplikovano u tome... Samo se pojavljuje komplikacija kad ljudi treba da pamte novo ime, i gde je, i shta je, i kako je... A ako tjemo iskreno, najmanje ima prava da bude Petrovgrad, jer ga je najkratje nosio... Onda lepo da mu se vrati stari naziv, Veliki Bechkerek... Nismo monarhija, shta ima da se grad zove po kralju? Vetj je neko i napisao, vetjina ljudi i ne zna vishe ko je Zharko Zrenjanin, samo da je neki heroj...
    То што нисмо монархија није разлог да се нешто не зове по човеку који је донео добро овом народу, па макар био и краљ.
    Петровград је најприкладније и најлепше име, није битно колико дуго га је град носио. А лепо и звучи, аристократски, краљевски.
    На остале примедбе сам већ одговорио раније, што се тиче памћења - то би био само плус. Месецима би се причало о Петровграду, скренула би се пажња на Петровград, медијска промоција...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #21

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Meni na primer uopshte nije lepo... A to ko je, shta, i koliko uradio za ovaj narod, je vetj dosadna pricha... Svestan sam ja, da bi ti verovatno najvishe voleo da ponovo budemo monarhija, i da jako volish kralja, i bla bla bla, ali nismo, i nikad netjemo ni biti (bar ne za mog zhivota, nadam se).... Odlutali smo od teme, definitivno... Poenta je, Zrenjanin ne zasluzhuje da se zove Petrovgrad, nishta vishe od Veliki Bechkerek, ili Nagy Becskerek, ili Lilihipgrad, ako Zrenjaninci tako odluche... Mi se ne pitamo...

    Za mene tje Zrenjanin uvek biti Zrenjanin, ma kako se zvao... Toliko od mene na ovoj temi...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  7. #22

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Meni na primer uopshte nije lepo... A to ko je, shta, i koliko uradio za ovaj narod, je vetj dosadna pricha... Svestan sam ja, da bi ti verovatno najvishe voleo da ponovo budemo monarhija, i da jako volish kralja, i bla bla bla, ali nismo, i nikad netjemo ni biti (bar ne za mog zhivota, nadam se)....
    ЗТИ, ја нисам за монархију

    Odlutali smo od teme, definitivno... Poenta je, Zrenjanin ne zasluzhuje da se zove Petrovgrad, nishta vishe od Veliki Bechkerek, ili Nagy Becskerek, ili Lilihipgrad, ako Zrenjaninci tako odluche... Mi se ne pitamo...
    Слажем се да је име краља Петар Првог Ослободиоциа велика част, али надам се да ће Петровграђани показати да заслужују да га њихов град носи

    Za mene tje Zrenjanin uvek biti Zrenjanin, ma kako se zvao... Toliko od mene na ovoj temi...
    Као и за мене Петровград.
    Сећам се рецимо оних протестних шетњи 96-97, кад ли бејаху, прво би се шетачи окупили на тргу, а онда би их глумац који је водио све то поздравио са "Добро вече слободни Петровграде"
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #23

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    Iako nisam iz Zrenjanina mislim da ime gradu ne treba menjati, Zrenjanin je bas cool a iskreno mislim da je glupost menjati ime bilo kog grada, kao sto je glupost i menjati svoje ime sa 20-30 godina. Razumem zasto su imena promenili Titograd i Titov Vrbas, ali ne vidim sta fali Zrenjaninu
    Ne razumem. Josip Broz je bezveze a Žarko Zrenjanin je Ok?!

    Glasam za Veliki Bečkerek
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  9. #24

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat invisibleman kaže:
    Ne razumem. Josip Broz je bezveze a Žarko Zrenjanin je Ok?!
    Nisam rekla da je bezveze, rekla sam da

    Razumem zasto su imena promenili Titograd i Titov Vrbas
    Sto se tice Zarka Zrenjanina, Petrovgrad je 1946 godine promenio naziv u Zrenjanin. Koji je razlog da se sada, posle vise od pola veka naziv menja? On je proglasen za narodnog heroja, u njegovu cast je grad dobio ime i ne vidim zbog cega taj covek to vise ne zasluzuje???
    Evo, promenila sam potpis

  10. #25

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    Sto se tice Zarka Zrenjanina, Petrovgrad je 1946 godine promenio naziv u Zrenjanin. Koji je razlog da se sada, posle vise od pola veka naziv menja? On je proglasen za narodnog heroja, u njegovu cast je grad dobio ime i ne vidim zbog cega taj covek to vise ne zasluzuje???
    Боље питање је зашто је заслужио уопште? Зато што се, иначе рођен ваљда у Вршцу, где ли, скривао у кукурузу и крао шунке с тавана?
    Петровград је променио име због комунистичког обичаја да запи*авају територију, да се све зове по њиховој партији и њеним члановима. Свака улица, свако место, свака фабрика, свако КУД, спортски клуб... све све све.
    Трагове њихове диктатуре и имена наметнута из идеолошких разлога треба искоренити. За мене је останак њихових имена исто као да се у Немачкој улице зову "Адолф Хитлер штрасе" или "Хајнрих Химлер булевар".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #26

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    За мене је останак њихових имена исто као да се у Немачкој улице зову "Адолф Хитлер штрасе" или "Хајнрих Химлер булевар".
    To i ne mozesh da poredis brajko moj.

    Ako pogledash zasta su se komunisti borili, i zasta su se borili Hitja i kompanija, videcesh razliku.

    Ali sad, pogledaj za sta su se borili ti isti komunisti i cetnici. I, ko je pobedio? Pobedili su, doveli drzavu u kolki-tolki red, i nazvali grad kako zele. I taj se naziv ustalio. I sad, nova vlada ocigledno 'bira stranu' i vraca se 'korenima'! To je cista ludost! Kako bi tebi bilo da te na rodjenju nazovu Petar. I, tebi stalno pricaju da ti je ruzno ime, da je ogavno i cetnicko. Ti ga promenis u Dimitrije, npr. I zivish sa njim 40 godina. I svi te znaju kao Dimitrija. I, ti odjednom resis da se vratis starom imenu. Posledice: ljudi koji te poznaju pocinju da se zbunjuju, a zamisli samo poteskoce oko nove dokumentacije. Totalno nepotrebno trosenje resursa.

    Misli o tome
    Nije bitno koliko jako udaras, vec koliko jako mozes biti udaren a da ne padnes.

    Uberi cvet, jer ce uvenuti iako ga ne uberes.

  12. #27

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat stane37 kaže: Pogledaj poruku
    To i ne mozesh da poredis brajko moj.
    Ako pogledash zasta su se komunisti borili, i zasta su se borili Hitja i kompanija, videcesh razliku.
    Зло једни, зло други, једно мање, једно веће...

    Ali sad, pogledaj za sta su se borili ti isti komunisti i cetnici. I, ko je pobedio?
    Стаљин и Енглези. И они које су они довели.

    Pobedili su, doveli drzavu u kolki-tolki red, i nazvali grad kako zele.
    Нико ко је барем чуо шта је комунизам донео Европи и свету не може причати о томе да су комунисти "довели државу у ред".
    Назвали су град као и све остало. Идеолошка искључивост до бола. Али ми смо се на то навикли и треба да остане? Није него. Као жаба коју загрејавају у води.

    I taj se naziv ustalio. I sad, nova vlada ocigledno 'bira stranu' i vraca se 'korenima'! To je cista ludost!
    Нема ништа лудо у поништавању комунистичког лудачког екстремизма који их је натерао да све од сеоског куда до града назову неким својим именом.

    Kako bi tebi bilo da te na rodjenju nazovu Petar. I, tebi stalno pricaju da ti je ruzno ime, da je ogavno i cetnicko. Ti ga promenis u Dimitrije, npr. I zivish sa njim 40 godina. I svi te znaju kao Dimitrija. I, ti odjednom resis da se vratis starom imenu. Posledice: ljudi koji te poznaju pocinju da se zbunjuju, a zamisli samo poteskoce oko nove dokumentacije. Totalno nepotrebno trosenje resursa.
    Misli o tome
    Жестоко ти је поређење.
    Што се тиче силних проблема око памћења имена и збуњености, те огромних техничких проблема и ресурса, погледајмо примере: Врбаса, Јагодине, Подгорице... нико се ни не сећа Светозарева и Титограда.
    А и све остало је прошло без проблема. Дакле, приче о силним тешкоћама да се то изведе су приче за малу децу. Ако је то неко урадио без икаквих проблема, значи може се. Да не причам о иностранству, КарлМарксШтатовима, Лењинградима, Стаљинградима...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #28

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    Nisam rekla da je bezveze, rekla sam da



    Sto se tice Zarka Zrenjanina, Petrovgrad je 1946 godine promenio naziv u Zrenjanin. Koji je razlog da se sada, posle vise od pola veka naziv menja? On je proglasen za narodnog heroja, u njegovu cast je grad dobio ime i ne vidim zbog cega taj covek to vise ne zasluzuje???
    Treba da ostane Zrenjanin ... ne vidim zaşto bi se vraali u proşlost i klanjali nekom kralju ili drugom duşebrizniku
    a ako ga treba promenuti onda bolje da izmislimo novo ime pa da kazemo da smo bar neşto novo stvorili !
    şto vişe itam mşljenja ljudi po ovom sajtu to vişe shvatam koliko sam ja ustvari srean şto nisam tamo ... nazalost .
    Ko je za jednu voznjicu

  14. #29

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Treba da ostane Zrenjanin ... ne vidim zaşto bi se vraali u proşlost i klanjali nekom kralju ili drugom duşebrizniku
    a ako ga treba promenuti onda bolje da izmislimo novo ime pa da kazemo da smo bar neşto novo stvorili !
    şto vişe itam mşljenja ljudi po ovom sajtu to vişe shvatam koliko sam ja ustvari srean şto nisam tamo ... nazalost .
    А коме да се вратимо, да дамо име граду по некоме из будућности? Мајкл Џеј Фоксу? Бифу?
    Наравно да име треба да буде по некој заслужној личности из историје. А краљ Петар је водио Србију путем који је резултирао ослобођењем свих српских земаља од окупације. Е сад, то што то неким није битно а други би га због тога обесили, то је друго питање.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #30

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    E, brate, preterujes! Dosta si sirio svoju propagandu. Nisu ti za sve krivi komunisti i hitler, shvati to! Necu da nastavljam da se raspravljam oko toga jer ce postati zestoki flejm. I sve zbog ljudi koji imaju neke svoje fix-ideje...
    Nije bitno koliko jako udaras, vec koliko jako mozes biti udaren a da ne padnes.

    Uberi cvet, jer ce uvenuti iako ga ne uberes.

Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Promena radnog mesta
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 04.04.2011, 22:28
  2. Promena korisnickog imena
    Autor Joca Šuca u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.07.2010, 13:43
  3. Promena mesta stanovanja zbog posla
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 13.11.2008, 22:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •