Partizani ili kako ja nazivam vojsku - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 41
  1. #16

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Citat rodjen_los kaže: Pogledaj poruku
    Cisti apsurd,nego reci mi sta je to tebe ucinilo zenom,osim godina....
    Ne cini nekog muskarcem to sto je sluzio vojsku ili ne , vec ono sto nosi u sebi , isto tako i zenu. Neki likovi po meni nikad nece biti muskarci iako su sluzili vojsku.
    Ukoliko se neko ipak posle sluzenja vojske oseca odgovornijim ili ocvrsnutijim , to je nesto drugo ....

    Citat rodjen_los kaže: Pogledaj poruku
    .I ja bih se slozio da je u danasnje vreme vojska generalno sranje ali sranje kojem bi se opet odazvao.I za vreme tog "sranja" doziveo sam trenutke kojih cu se uvek rado secati.
    , jedino sto bi se ja odazvao samo u slucaju da me na to nagoni moj licni osecaj patriotizma .
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  2. #17

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Pa ja ti možda i nisam dobar primer. Sa 19 sam se osamostalila (u drugom gradu) i od tada ne živim sa roditeljima. Sa 21 sam počela da radim i sama se izdržavala, sama plaćala kiriju, sama kupovala namirnice, sama organizovala život. Od 24. imam i svoje domaćinstvo i "predsoblje" za porodicu. Dakle, ja definitivno nisam dobar primer.

    Ako se ne slažeš sa mojom rečenicom, to je tvoje pravo, ali ja i dalje čvrsto stojim iza toga da velika većina tek tada dobije neke ozbiljne obaveze i baš zbog toga smatra vojsku velikim životnim iskustvom.



    I na kraju, na forumu Društvo imamo temu "Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?" by JA, tako da ću se ja iz ove priče povući, da ne bismo previše odlutali od tebe, a vi dragi muški nastavite sa sabiranjem utisaka iz vremena služenja državi.

    PS.
    Možda mi se učinilo da se u tvojoj rečenici oseti povišen ton... snizi ga, jer nema potrebe za tenzijom
    Pa bas ti to pokusavam i reci,dakle odvazila si se za krupne korake u svom zivotu i i iz jedne devojcice postepeno si se useljavala u odraslu i zrelu zenu.Odvojila se od roditelja,nasla posao,decka sa kojim si provela izvesno vreme i na kraju udala za njega,dobili ste dete...
    Vidis ja samo smatram da za jednog mladica od dvadesetak godina vojska treba da bude samo taj prvi korak,i nista vise,stepenicu koju nebi trebalo preskociti.A kad se vrati iz vojske,e onda tek predstoje pravi izazovi i dokazivanja.Dakle ja nisam isao u vojsku da bi mi neko rekao sta je odgovornost,niti da bi se posle odsluzenog vojnog roka osecao muskarcinom.Eto to mi je zasmetalo pa sam reagovao.Vidim da to Bishopu nije zasmetalo nego citira mene i objasnjava mi kako je voda mokra.
    A iz kojih razloga bih se odazvao ako ne iz patriotskih.
    I ni u jednom trenutku nisam rekao,niti uopste smatram ako neko ne odsluzi vojni rok da ne moze postati muskarac....to bi bilo bas smesno.

    Zasto mi je bezveze?Zato sto se samo gubi dragoceno vreme za stvaranje buducnosti...
    Zamisli da ti u tih,ok sad vec 6 meseci propustis niz prilika za neki dobar posao,ili za unapredjenje ako si se zaposloi a nisi vojsku odsluzio i slicno...Pa zamisli koliko dobrih devojaka prodje pored tebe jer ti za to vreme nisi tu a one se smuvaju sa nekim ko je tu,mozda propustis bas tamo neku extra isl...
    To su neki banalni primeri ali su stvari ipak znacajnije u odnosu na to da ces da naucis kako da sklopis i rasklopis pusku za par sekundi,da oribas wc(to mozes i kod mene ) i sl....
    U ratu,to se uci u roku sat,nuzda zakon menja
    Sad znam zasto nemam curu...bas si me ovim slatko nasmejala...ma bacila si me u mat poziciju.Nego, ako nemas decka mozda bi ti ja mogli....ko zna mozda si ti ta prava....
    Poruku je izmenio rodjen_los, 23.12.2006 u 11:58
    Ne prestajte snove svoje sanjati,
    ni ljepsem sutra se nadati.
    Ne prestajte rukama raditi,
    ni srcem svojim ljubav grabiti,
    jer dok budemo voljeli i snove svoje snili
    vjecno ce Krajina da zivi...

  3. #18

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Niko tebi ne objasnjava da je voda mokra , samo sam izneo svoje misljenje podstaknut tvojim odgovorima i tonom u njima kao sto svako na to ima pravo ovde.
    Ne mislim da je prvi korak mladica odlazak u vojsku. Ja sam se u 20 godini odvojio od roditelja i ziveo potpuno samostalno sa svim sto zivot donosi svima. Nekih pet godina kasnije kada sam otisao na sluzenje vojnog roka ,vec kao formirana licnost nisam to doziveo kao neku stepenicu napred vec kao nesto sto me je usporavalo i oduzimalo mi vreme.
    Sigurno je da nisi otisao u vojsku da bi te neko ucio odgovornosti ili ocvrsnuo , niko ne ide sa tom namerom, ali je cinjenica da veliki broj momaka tek tamo dobiju svoje prve obaveze i suoce se sa odgovornoscu i posledicama za ono sto urade.

    Postoje brojni razlozi zasto bi se neko ponovo vratio u vojsku osim patriotskog, cuo sam ih mnogo , ali jednostavno ni jedan ne smatram normalnim ni zrelim pa necu ni da ih navodim.

    Nego, ako nemas decka mozda bi ti ja mogli....ko zna mozda si ti ta prava....

    Rekao bih da se ovde suvise krenulo u tako da ce svaki naredni post koji ne bude u skladu sa naslovom teme biti obrisan.
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  4. #19

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    ...koji ne bude u skladu sa naslovom teme...
    Da nije: Rudarski kafana

  5. #20

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Ok,ti imas neka svoja misljenja i ubedjenja kao sto ih imam i ja,samo razlicita od tvojih.Uostalom tako i ovaj svet funkcionise,jer kako bi izgledalo da svi imamo ista misljenja.Onda bi samo jedan odgovorio na zadatu temu,a svi posle njega samo klimali glavom u znak odobravanja.Uzgred, ima i onih kojima posle fakulteta vojni rok ne znaci gubljenje vremena,niti stepenica nazad u zivotu.
    Sto se tice brisanja postova,pa ti si moderator i uredjujes ovaj forum onako kako mislis da je najbolje,dakle ako ocenis da je svrsihodno obrisati moj post ,to i uradi.
    Ne prestajte snove svoje sanjati,
    ni ljepsem sutra se nadati.
    Ne prestajte rukama raditi,
    ni srcem svojim ljubav grabiti,
    jer dok budemo voljeli i snove svoje snili
    vjecno ce Krajina da zivi...

  6. #21

    04 Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    To je zato sto misle da ih vojska cini muskarcima Koja zabluda
    provokacije ove vrste nisu dobrodošle.....
    kao što reče Bora Đorđević u jednoj svojoj pesmi:

    "dok se bavim oružanom silom, ti se k sa nekim civilom"

    inače da se predstavim

    jun 2004. po najvećoj žegi ikada zapamćenoj u istoriji vojevanja, 378 BRV Beogradski korpus, centar za osnovnu obuku u Nišu, zatim otkomanda na polaganje VES-a u centar za ŠRO i ostalu bagru u Užice ( zeznuli me u zadnji trenutak za "Malu Californiju"-Bataju) i konačno prekomanda u SCV takođe Beogradskog Korpusa u Prokuplju....
    Ceo vojni rok bio je apsolutno zezanje, oficiri i podoficiri su bili većinom obrazovani i učtivi ljudi (pravi Oficiri) sem u Užicu koja je btw kaznena za oficire (a time i za vojsku...možete samo zamisliti kakvih ološa tamo nije bilo, počevši od komadanta brigade pa na dalje..) a u Prokuplju...mislim da nikada neću zaboraviti ovo: prvi dan posle dolaska "sa puta" ustajem i spremam se redovno za fis, zastavu i kako to sve po redu ide, kad mi u jednom trenutku prilazi jedan rom, simpatičan onako sa brčićima i uzima mi iz ruku uprtače i svo vreme cokće...ccc - kaže on - toj ti ovdekaj neće da treba prike - gledam ga ja zbunjeno - ja uptači i čizme, nisam videl, otkako sam ovdekaj došal - na šta sam je pao u komu od smeha... ne kenjaj reko, meni si našao da smestiš, a reko šta je da ostavim uprtače u kaseti pa da ih e vidim više...( a mi u Nišu dobili "Nato" tzv. opremu, a oni nosili "Partizanke" - kožne žute one odvratne ) a on će na to, ma koj gi jebe prike, će vidiš....
    I ja ti onako izašao napolje, nikog nema.... ...već sam počeo da se brinem da nisam pogrešio pistu... ....kad prolazi pukovnik.... ...ja se zaledio, u stavu mirno ....on stao ispred mene, odmeri me od glave do pete, meni već želudac počeo da skakuće od (gladi više) straha, i kaže: "voljno mladiću!"...zagli me i povuče nazad u Centar...od tog dana nisam video ni pušku, ni uprtače, ni čizme, ni zastavu, fis...ma ništa od sranja zbog kojih je malo teže svariti armiju....i tako 5 meseci do kraja...a društvo i zezanje.. ...e da o tome počnem, roman bih mogao napisati..... ...kao i svi mi koji smo bili u vojsci uostalom, zar ne?

    Što se privatne armije tiče, čista glupost... ... to mogu da podržavaju samo oni, koji nemaju nikakvog pojma o strukturama odbrane i značenja reči vojska uopšte....ta privatna vojska, bi kao prvo svima služila osim nama ( čitaj Nato )...a mi bismo je plaćali, parama poreskih obveznika...ukidanjem redovne vojske Srbija bi praktično ostala bez odbrambenih snaga tako da bi Albanski extremisti, evo na primer, sasređenom akcijom, potpomognuti, Al Kaidom i drugim "Faktorima" mogli da nas rasture, i da dođemo na platonski nivo tzv. "Beogradskog Pašaluka" ...a možda ni njega ne bi bilo....
    Teko vreme a ja teak tip...

  7. #22

    04 Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Zasto mi je bezveze?Zato sto se samo gubi dragoceno vreme za stvaranje buducnosti...
    Zamisli da ti u tih,ok sad vec 6 meseci propustis niz prilika za neki dobar posao,ili za unapredjenje ako si se zaposloi a nisi vojsku odsluzio i slicno...Pa zamisli koliko dobrih devojaka prodje pored tebe jer ti za to vreme nisi tu a one se smuvaju sa nekim ko je tu,mozda propustis bas tamo neku extra isl...
    To su neki banalni primeri ali su stvari ipak znacajnije u odnosu na to da ces da naucis kako da sklopis i rasklopis pusku za par sekundi,da oribas wc(to mozes i kod mene ) i sl....
    U ratu,to se uci u roku sat,nuzda zakon menja
    CCC....veću provalu nisam čuo...u roku za sat naučiš nešto zašta su meni kao operativcu veze trebali meseci....

    idi igraj bavi se nekim familijarnim temama molim te
    Teko vreme a ja teak tip...

  8. #23

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku



    Jao prijatelju, mojne više taj font ljubim te (nisam ni znala da postoji), oćoraviK
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #24

    12 Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku


    Jao prijatelju, mojne više taj font ljubim te (nisam ni znala da postoji), oćoraviK
    sorry samo htedoh da naglasim, nisam znao da će ovako da štrči....kao što vidiš newbie sam ovde, dosad sam postovao a i još uvek sam na myspace.com, ovo nije loše, samo neki ovde miniraju teme i bave se pitanjima, o kojima pojma nemaju, tzv. wannabes... ...e neću više onaj font, ovaj redovan je sasvim dobar...
    Teko vreme a ja teak tip...

  10. #25

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    provokacije ove vrste nisu dobrodošle.....
    To uopce nije provokacija vec samo komentar na pojedince,muskarce i zene koji jos uvek misle da vojska od decaka pravi muskarca...


    Citat Geto Son kaže: Pogledaj poruku
    CCC....veću provalu nisam čuo...u roku za sat naučiš nešto zašta su meni kao operativcu veze trebali meseci....

    idi igraj bavi se nekim familijarnim temama molim te
    Prvo ne napadaj me...

    Drugo ja govorim iz iskustva kako se lako nauci rukovati oruzjem jer sam prezivela prosli rat u Bosni...Inace ono za sat je bilo figurativno
    Taj komentar je bio vezan za ono da se zbog ne daj Boze odbrane mora ici u vojsku...I da ja jesam za profesionalnu vojsku koja ce biti spremna u slucaju potrebe ali ne i za sluzenje vojnog roka...

    Trece i najvaznije ,nemoj ti meni da govoris gde cu ja da pisem i o cemu cu da raspravljam...Ako ne umes normalno i civilizovano da razgovaras sa nekim nemoj onda nikako
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  11. #26

    05 Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    To uopce nije provokacija vec samo komentar na pojedince,muskarce i zene koji jos uvek misle da vojska od decaka pravi muskarca...




    Prvo ne napadaj me...

    Drugo ja govorim iz iskustva kako se lako nauci rukovati oruzjem jer sam prezivela prosli rat u Bosni...Inace ono za sat je bilo figurativno
    Taj komentar je bio vezan za ono da se zbog ne daj Boze odbrane mora ici u vojsku...I da ja jesam za profesionalnu vojsku koja ce biti spremna u slucaju potrebe ali ne i za sluzenje vojnog roka...

    Trece i najvaznije ,nemoj ti meni da govoris gde cu ja da pisem i o cemu cu da raspravljam...Ako ne umes normalno i civilizovano da razgovaras sa nekim nemoj onda nikako
    Ne napadam tebe nego tvoju tezu kao prvo...

    Kao drugo lako se nauči rukovati oružjem, ali se lako i gine od istog ako nemaš iskustva i znanja, bio to sat ili 1 mesec.....ok za profesionalnu vojsku, ali mi tu vojsku (profesionalnu) već sada imamo, samo nam treba bolja oprema......

    A treće, ljubazno sam te zamolio, nisam ti naredio, a diskusija sa sobom nosi svoje čari....šta da ti kažem...i tu ima politike i prljavih poteza...

    Teko vreme a ja teak tip...

  12. #27

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Jao šta mi uradiste od teme. Samo sam hteo da mi muški u kafani proćaskamo o vojsci, jer ko nije bio ne može da zna da tamo ume biti i dobro (zbog ekipe).
    Evo sad mi se drugar ženi i videću ga posle tri godine. To je nešto. Jel može tema da se zaključa, jer je otišlo sve u da ne kažem u PM.

  13. #28

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Nemoj tako...

    Ajde da se lepo druzimo...

    Evo moj bivsi je bio u vojsci po zimi i zaradio jadan upalu zglobova Jes da mu posle vojske nije bilo tesko da sklanja za sobom,bio je uredniji

    Jedan drugi se skonto u vojsci da se zeni,kaze:''Posle onliko vremena sa muskarcima ja tebe volem i ocem da te zenim a ti sad biraj''...To je istina bilo upuceno nekom drugom...Sad je srecan i ima bebu a njegova zena najsrecnija,mislila da ga ni motikom nece naterati da je zeni

    Ajde,pricajte sta je lepo u vojsci ne samo kako se uci pucati
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  14. #29

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    2001. VP 2130 Topčider,Vojna policija,interventno odeljenje...
    Rasturali su nas na obuci do bola,kasnije kad smo se odžombali bilo je lepo.
    U životu nisam bio fizički spreminiji i u glavi zaglupljeniji.

  15. #30

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    JNA 1986-87 obuka Sombor, prekomanda Zlatibor.
    Definitivan krah svih iluzija i ideala.
    Lažno drugarstvo 19-godišnjih dječaka, koji se prodaju jeftino,za izlazak u grad.
    JNA na samrti.
    Poslije toga nisam nikada nosio uniformu (ni u rezervi), niti oruzje.
    Preko noci sam sazrio i progledao, sagledao ove prostore i shvatio da je oficijelni program na radiju laž i samo laž...Sazrijevanje je nastavljeno do dana današnjeg.


    ... i još uvijek traje...

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 11:30
  2. Kako ste otišli?
    Autor euridika u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 18.04.2015, 13:29
  3. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 17:28
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 14:35
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 12:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •