Religija/stil života - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 66
  1. #31

    Odgovor: Religija/stil života

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku

    ..a sila koja je kreirala ovaj fizički univerzum, i ko zna koliko još...ne zna za ubistvo, kurvanje, lopovluk...ona se svodi na stvaranje i rastvaranje materije u jednom kružnom procesu...
    Kakve ti gl...stvari pričaš ovde, prosto me jeza hvata, da postoje takve misli...

    Sila koja je kreirala ovaj fizički univerzum....ne zna ništa?

    Dakle, Sila koja ima takvu inteligenciju da kreira univerzum, svemir, skladne planete, prelepu zemlju i život na njoj....NE ZNA šta je ubistvo, kurvanje, lopovluk...
    To je isto kao da si rekao, da Nikola Tesla nije znao šta je sijalica ...

    E moooooooJ Vladane......

  2. #32

    Odgovor: Religija/stil života

    Dakle, Sila koja ima takvu inteligenciju da kreira univerzum, svemir, skladne planete, prelepu zemlju i život na njoj....NE ZNA šta je ubistvo, kurvanje, lopovluk...
    Tako je...nema pojma...jer se ubistvo, kurvanje, lopovluk..kao terminologija dešava jedino u našim glavama..

    A jel znaš zašto?
    Zbog svoje Hrišćanske zaslepljenosti, ti i tebi slični, ne mogu da razumeju proces stvaranja i rastvaranja univerzuma...sve je u ispoljenom ( fizičkom ) univerzumu podređeno jednom neprekidnom (večnom ) kružnom stvaranju i rastvaranju...


    Jel shvataš da je ubistvo, a posebno kurvanje i lopvluk, koji ti ne propuštaš ni u jednom postu, kao značenje i razumevanje rezultat procesovanja jedne individue ili naroda.... u kome su kumovale religijske institucije-posebno hrišćanstvo...

    Nije daleko naslutiti da ćemo u budućnosti menjati tela poput automobila, a sada se već menjaju organi......pa će ti termin ubistvo izgledati smešno...jer će biti samo prelazak iz jednog stanja u drugo, tj. rastvaranja i stvaranja...jedinog mogućeg i već dokazanog zakona u univerzumu, za razliku od dogme gde su pojmovi i značenja prilagođena razumevanju većeg broja ljudi...

    Jel ti treba prevod i za kurvanje i lopovluk?
    Kada pogledaš dva ljudska bića, ti misliš da su ona potpuno ista..A kada ih malo dublje analiziraš, ti vidiš da je jedan shvatio, da je skakanje na svaku prolazeću ženku u teranju samo veća odgovornost za potomstvom...i nemogućnost kontrolisanja , učenja tog potomstva...Svest takvog čoveka je da mora naći način kako da kontroliše svoje potomstvo ( gde ja stadoh ti produži ), u cilju pravljenja bolje budućnosti....za razliku od skočka koji samo skače i fizički liči na ovog prethodnog...dakle ako sam ja sposoban da imam 16 žena i da kontrolišem svoje potomstvo, ne postoji sila koja me može ograničiti na tako nešto...a i skočko može da ima 16 žena i neće biti prozvan za kurvanje..razlika će biti samo u tome što se njegove žene kote, dok ovome žene rađaju decu...
    I na kraju...krađa...pa kako čovek može da ne bude lopov u lopovskom sistemu...
    Kada se promeni lopovski sistem, neće biti krađa..krađa je potreba...


    I tako zapovesti odoše u grčku mitologiju.....

  3. #33

    Odgovor: Religija/stil života

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Re legare-> Ponovo uspostaviti kopču, vezu, sa Tvorcem....
    A ne način života!
    Način života koji pobožan čovek sprovodi je -> moralan život, po Božijim zapovestima!

    I da, u svetu je na sceni duhovni rat! Duhovni genocid je u svom punom zamahu...I ako nisi pripremljen i "naoružan" duhovnošću, bićeš istrebljen...

    ...moj Vladane TrećeOkoMiJeSveISvja Vasiću...
    Nego Sere ajde ti nama lepo (pošto smo ovde svi naši) prepričaj svoj način života, obojen dubokim religijskim uverenjima. Hoću da vidim šta znači biti uzoran vernik u praksi. Ajde žiV ti majka.

    Al' nemoj da lažeš, to nije lepo.


  4. #34

    Odgovor: Religija/stil života

    ...zabava je dobra., poželjna i korisna....al' kad ti se ceo život pretvori u Čit-Čat, onda imaš problem...jer si sve bliži i bliži Darwinu i majmunisanju....

    a na kraju ... -> ... limunada: šečer u krvi , voda u kolenima i limun u glavi....

  5. #35

    Odgovor: Religija/stil života

    Ja: Nego Sere ajde ti nama lepo (pošto smo ovde svi naši) prepričaj svoj način života, obojen dubokim religijskim uverenjima. Hoću da vidim šta znači biti uzoran vernik u praksi.
    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    ...zabava je dobra., poželjna i korisna....al' kad ti se ceo život pretvori u Čit-Čat, onda imaš problem...jer si sve bliži i bliži Darwinu i majmunisanju....

    a na kraju ... -> ... limunada: šečer u krvi , voda u kolenima i limun u glavi....
    Znači, to je to. Ne zvuči loše.



  6. #36

    Odgovor: Religija/stil života

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Znači, to je to. Ne zvuči loše.


    Izgleda da tebi kao i Vladi, "kapiš" ne radi baš najsjajnije ?

    ...Rek'o bih da je limun pustio duboko svoje korenje...
    pa je sve što skuckaš -> boza-limunada...

  7. #37

    Odgovor: Religija/stil života

    Nego Sere ajde ti nama lepo (pošto smo ovde svi naši) prepričaj svoj način života, obojen dubokim religijskim uverenjima. Hoću da vidim šta znači biti uzoran vernik u praksi. Ajde žiV ti majka.
    Ja sam se ponadao da ćeš ti nama ovde ispričati tvoju verziju...

    ..al da skineš naočare dok to radiš..nije pristojno

  8. #38

    Odgovor: Religija/stil života

    E,sada .....moze i ovako...

    Perl Bak je dala uverljivo objasnjenje zasto ne oseca potrebu ni za kakvom verom,osim za verom u ljudska bica...''Poput drevnog Konfucija,toliko sam zaokupljena cudima zemlje i zivota na njoj, da ne mogu misliti o nebu i andjelima''...Ali,valjalo bi razumeti ljude koji veruju ili koji zele da veruju,bas kao i one koji ne veruju.Iz covekove sustine,koja je tesko zamisliva bez vere i nade,kristalizuje se osecanje religioznosti.

    Volter je tvrdio da je vera pobeda teologije nad ljudskom slaboscu.Kad se objasnjava covekovo trazenje pribezista u religijskom nacinu zivota,besmisleno je traziti racionalne razloge,logicku motivaciju i pravila uma.
    To je shvatio i napisao Jovan Ducic,koji je rekao da u ljubavi ,kao i u religiji,sve pociva na osecanju i na verovanju u neverovatno.Sta je u neverovatnom istinito?Tu nemamo verodostojnog odgovora.

    Moze li se religija odbacivati zbog nesklonosti prema onima koji je propovedaju?

    Nikako,jer i oni mogu zloupotrebiti ciste izvore vere.Ima li smisla smatrati religioznim samo one koji upraznjavaju verski obred?Niposto.Zato sto veruju i oni cije je srce u verovanju.Stavise,mogu verovati cak i oni koji misle da ne veruju.Otprilike,onako kako Dostojevski obrazlaze veru svoga junaka Stavrogina,jer on ne veruje kad misli da veruje,a veruje kad misli da ne veruje.

    U verskom obredu ima vise lepote,poezije i dramatike,uzvisenosti i dostojanstva nego u svakodnevici sitnicavih kalkulacija.Razumljiva je zelja ljudi da upraznjavaju verski obred,da se posvecuju veri.

    Ne verovati ni usta nema smisla.(kljucna misao...)
    Ipak ko nije proucio svete knjige,bojim se da ce tesko shvatiti zasto su ljudi nalazili pribeziste u religiji,zasto su joj i dalje verni,i pored toga sto je ovo doba uspona nauke i tehnike ,koje se zasnivaju na principima nespojivim s religijom.

    Pa,tako je ,konacno,s ljudima u svim njihovim opredeljenjime.Postovati,voleti i prihvatiti religiju nije pitanje inteligencije nego vise metafizickog reda i duse.Zato se treba uzasavati ljudi ,narocito militantnih ateista,koji glume superiornost i nadmoc nad verujucim.

    Ljudi koji su spremni na prastanje i na ljubav svakako nisu u zabludi.

    Frojd koji je bio nesklon hriscanskoj religiji,otvoreno je priznao da se povecao broj neuroticara od vremena napustanja Boga.To ne bi smeo niko da zaboravi...narocito lekari i psiholozi...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  9. #39

    Odgovor: Religija/stil života

    Evo interesantnog razmisljanja..''Mi u sebi nosimo ''religioznog coveka,''svi od reda.''..apsolutno prisutnog u svakome coveku,skrivenog,poluskrivenog i otkrivenog...Moguce je da takav ''scenario'' zaista postoji ..Ako je tako,..onda mnoge stvari postaju jasnije...

    ''To je Bozija volja''-da li je to uteha za ono sto nismo ili za ono sto jesmo mogli spreciti?
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  10. #40

    Odgovor: Religija/stil života

    Na ovoj temi sam zastao pre skoro godinu dana, i danas sam rešio da nastavim sa pisanjem.

    Za termin *religija* se veže pojam verovanja.

    Ako malo dublje zavirimo u sebe, videćemo da se naše shvatanje života i uopšte naš život, zasniva na nizu iskrenih verovanja. Sva svoja iskrena verovanja čovek klasifikuje na dve, jedino moguće, strane ( pozitivna-negativna, dobra-loša ). Svaka strana ima svoju hijerarhiju vrednosti koja može biti banalna od toga da verujemo da će danas biti lep dan do toga da će sutra doći sudnji dan...

    Svako individualno verovanje predstavlja jedinu istinu, jedinu mogućnost, za to ljudsko biće. Na žalost, takav pogled nije objektivan, već polovičan. Ljudsko biće uvek ima dve mogućnosti, tj. mogućnost i njegovu suprotnost.

    Socijalna sredina zajedno sa prirodnim nagonima ima odlučijuću ulogu u kreiranju shvatanja života. Takva socijalna sredina uglavnom *pomaže* da mi sami steknemo određena verovanja i to polovična ( zauzimajući samo jednu stranu medalje ) uz *roditeljsko savetovanje* da bi svako drugo verovanje bilo kobno ( strah od odbačenosti i smrti ).. Takva socijalna sredina zajedno sa svim njenim institucijama, pre svega religijskim, predstavlja instrument kojim se jedno egoistično i interesno mišljenje/ verovanje nasleđuje i brani.

  11. #41

    Odgovor: Religija/stil života

    Religija - način života u kojem svoj život stavljamo u Božije ruke, trudeći se svim snagama i svim svojim silama da ispoštujemo Zapovesti koje nam je dao...a sve kroz VERU !

    Vidite, greh je neverovati u Boga!

    Sve ostalo , kao što je alkoholizam, lopovluk, kocka, kurvaluk...itd, su atributi greha! Koji proizilaze iz nevere...

    Moramo iskreno i iz srca - VEROVATI!

  12. #42

    Odgovor: Religija/stil života

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Moramo iskreno i iz srca - VEROVATI!
    Neću o (ne)postojanju boga, njegovom obliku, pa i broju. O tumačenju, pravom i nepravom.
    Neću o potrebnom broju odlazaka na ispovest. O broju dana posta. O broju zdravomarija.
    Neću. Neka to svako za sebe. Svi smo ovde punoletni, sem malog Rastka.

    Nego ne mogu da se oduprem porivu da reknem da mi ova citirana rečenica mLogo liči na onu mantru iz "Sećaš li se Doli Bel".
    "Svakoga dana, u svakom pogledu, sve više napredujem."
    Samo dovoljan broj puta ponovite da verujete i bićete ubeđeni da verujete.
    A ondaK... Svet je vaš.
    Nema veze šta o tome i mislite.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  13. #43

    Odgovor: Religija/stil života

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Nego ne mogu da se oduprem porivu da reknem da mi ova citirana rečenica mLogo liči na onu mantru iz "Sećaš li se Doli Bel".
    "Svakoga dana, u svakom pogledu, sve više napredujem."
    Samo dovoljan broj puta ponovite da verujete i bićete ubeđeni da verujete.
    A ondaK... Svet je vaš.
    Nema veze šta o tome i mislite.
    Kao i sve u životu, slobodnom voljom koju nam Bog dade (za razliku od životinja), možemo i veru zloupotrebiti, i u pogrešnom smeru i za ne važne stvari usmeriti je.
    I okrenuti, tu moć koju nam je takodje Bog dao (pored svesti i savesti), za razne ciljeve...ovozemaljske...i materijalne. I onda: "svet je naš" ... ali, koji svet...

    Šta će meni sav svet, ako Boga u sebi i pored sebe nemam...

    Zbog toga je ekstremno važno okrenuti i usmeriti veru u pravom smeru, odnosno ka Bogu...našem Stvoritelju.
    To je konačan cilj! A ne kamioni, avioni...kuće, zgrade....mindjuše i djindjuve...

    I na kraju...vera u Boga će pobediti sve ostale "velike" vere i nevere...

    "Jer Bog ne posla Sina svog na svet da sudi svetu, nego da se svet spase kroza Nj.
    Koji Njega veruje ne sudi mu se, a koji ne veruje već je osuđen, jer ne verova u ime Jedinorodnog Sina Božijeg."

    (Jovan 3)

  14. #44

    Odgovor: Religija/stil života

    Ser....Kao i sve u životu, slobodnom voljom koju nam Bog dade (za razliku od životinja), možemo i veru zloupotrebiti, i u pogrešnom smeru i za ne važne stvari usmeriti je.
    Priroda univerzuma i jeste u slobodnoj volji...dakle, možeš slobodnom voljom da biraš između dve suprotnosti...ali...slobodna volja zavisi od stepena razvijenosti svesti. I to je ta sloboda o kojoj mudraci pričaju kroz vekove.

    Problem nastaje kada se priroda čoveka odeli i on postane rob samo jedne strane za koju se pod određenim uslovima i okolnostima smatra/veruje kao dobra, a pritom se druga strana prikazuje kao zlo.

    Zašto misliš da životinje nemaju slobodnu volju?

    Ser..I na kraju...vera u Boga će pobediti sve ostale "velike" vere i nevere...
    Na kom kraju?
    Koga će takva vera pobediti? Takva vera nikada neće pobediti jer bi to bilo protivno prirodnom zakonu, ali će takva vera postojati da bi mobilisala ljude koji će se boriti iskreno verujući da čine pravu stvar protiv svojih neistomišljenika.

  15. #45

    Odgovor: Religija/stil života

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Zašto misliš da životinje nemaju slobodnu volju?
    O Vlado Vladane šta si novo naučio za proteklo vreme...?
    Vidim, sreo si nekog medu, vuka, zeca, ili liju, što svesno i slobodnom voljom - npr poste...

    hehe eeee...
    e?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Na kom kraju?
    Koga će takva vera pobediti? Takva vera nikada neće pobediti jer bi to bilo protivno prirodnom zakonu
    Ili je osećaš, ili je ne osećaš...

    (Kao i kod - "Poučnih priča-melem za dušu" - Ili ih osećaš, ili ne.... )

    Na kraju svega Vladane...kad sklopiš ove tvoje poluzatvorene telesne oči...kad te crna zemlja prekrije, i kad se u istu pretvoriš...Šta nosiš sa sobom? Kamion? Avion? Kuću? Novac? Nakit....?m?
    Šta je to što jedino nosiš sa sobom....?
    Svoj telesni život ne možeš poneti, jer on se raspada i ništa je...Ali, svoj duhovni život nosiš i on je jedini koji će te pratiti na tom putu...A na tebi je da ga izgradiš za života, ili da ga uništiš...biraj!

    "Reči propovednika, sina Davidovog cara u Jerusalimu.
    Taština nad taštinama, veli propovednik, taština nad taštinama, sve je taština.
    Kakva je korist čoveku od svega truda njegovog, kojim se trudi pod suncem?"

    "I upravih srce svoje da tražim i razberem mudrošću sve što biva pod nebom; taj mučni posao dade Bog sinovima ljudskim da se muče oko njega.
    Videh sve što biva pod suncem, i gle, sve je taština i muka duhu."

    "Ja rekoh u srcu svom govoreći: Evo, ja postah velik, i pretekoh mudrošću sve koji biše pre mene u Jerusalimu, i srce moje vide mnogo mudrosti i znanja.
    I upravih srce svoje da poznam mudrost i da poznam bezumlje i ludost; pa doznah da je i to muka duhu.
    Jer gde je mnogo mudrosti, mnogo je brige, i ko umnožava znanje umnožava muku."

    "Ja rekoh u srcu svom: Daj da te okušam veseljem; uživaj dobra. Ali gle i to beše taština."

    "Razmišljah u srcu svom da puštam telo svoje na piće, i srcem svojim upravljajući mudro da se držim ludosti dokle ne vidim šta bi dobro bilo sinovima ljudskim da čine pod nebom dok su živi."

    "Velika dela učinih: sazidah sebi kuće, nasadih sebi vinograde;
    Načinih sebi vrtove i voćnjake, i nasadih u njima svakojakih drveta rodnih;
    Načinih sebi jezera vodena da zalivam iz njih šumu gde rastu drveta;
    Nabavih sebi sluga i sluškinja, i imah sluga rođenih u kući mojoj; i imah goveda i ovaca više od svih koji biše pre mene u Jerusalimu;
    Takođe nakupih sebi srebra i zlata i zaklada od careva i zemalja; nabavih sebi pevača i pevačica i milina ljudskih, i sprava muzičkih svakojakih."

    "A kad pogledah na sva dela svoja što uradiše ruke moje, i na trud kojim se trudih da uradim, gle, sve beše taština i muka duhu, i nema koristi pod suncem."

    "I videh da je bolja mudrost od ludosti, kao što je bolja svetlost od mraka."

    "Zato rekoh u srcu svom: Meni će biti kao bezumniku što biva; šta će mi dakle pomoći što sam mudar? I rekoh u srcu svom: i to je taština."

    "Zato dođoh na to da mi srce izgubi nadanje o svakom trudu oko kog se trudih pod suncem.
    Jer ima ljudi koji se trude mudro i razumno i pravo, pa to ostavljaju u deo drugom koji se nije trudio oko toga. I to je taština i veliko zlo."

    "Svemu ima vreme, i svakom poslu pod nebom ima vreme."

    "I rekoh u srcu svom: Bog će suditi pravedniku i bezbožniku; jer ima vreme svemu i svakom poslu."

    "Sve ide na jedno mesto; sve je od praha i sve se vraća u prah."

    "Ima ko je sam, inokosan, nema ni sina ni brata, i opet nema kraja trudu njegovom, i oči njegove ne mogu da se nasite bogatstva; a ne misli: Za koga se mučim i oduzimam svojoj duši dobra? I to je taština i zao posao."

    "Ko ljubi novce, neće se nasititi novaca; i ko ljubi bogatstvo, neće imati koristi od njega. I to je taština."

    "Kao što je izašao iz utrobe matere svoje nag, tako opet odlazi kako je došao; i ništa ne uzima od truda svog da ponese u ruci svojoj."

    "Sav je trud čovečji za usta njegova, ali se ne može nasititi duša njegova."

    "Jer ko zna šta je dobro čoveku u životu, za malo dana taštog života njegovog, koji mu prolaze kao sen? Ili ko će kazati čoveku šta će biti posle njega pod suncem?"

    "Pogledaj delo Božije; jer ko može ispraviti šta On iskrivi?"

    "Svašta videh za vremena taštine svoje: pravednika koji propada u pravdi svojoj, i bezbožnika koji dugo živi u svojoj zloći."

    " Doista nema čoveka pravednog na zemlji koji tvori dobro i ne greši."

    "Čovek nije vlastan nad duhom da bi zaustavio duh, niti ima vlasti nad danom smrtnim, niti ima odbrane u toj borbi; ni bezbožnost ne izbavlja onog u koga je."

    "Što nema odmah osude za zlo delo, zato srce sinova ljudskih kipi u njima da čine zlo."

    "Neka grešnik sto puta čini zlo i odgađa mu se, ja ipak znam da će biti dobro onima koji se boje Boga, koji se boje lica njegova.
    A bezbožniku neće biti dobro, niti će mu se produžiti dani, nego će biti kao sen onome koji se ne boji lica Božijeg."

    "Hajde, jedi hleb svoj s radošću, i veselog srca pij vino svoje, jer su mila Bogu dela tvoja."

    "Ali opominji se Tvorca svog u mladosti svojoj pre nego dođu dani zli i prispeju godine, za koje ćeš reći: Nisu mi mile;"

    " I vrati se prah u zemlju, kako je bio, a duh se vrati Bogu, koji ga je dao."

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.03.2017, 21:19
  2. Da li stil pisanja može otkriti (i) nečiju erotičnost?
    Autor memento u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 12.04.2013, 00:40
  3. Religija i nauka
    Autor Turkmenbashi u forumu Religija
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 21.10.2010, 17:22
  4. Celibat, apstinencija i religija
    Autor dragan1951 u forumu Religija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10.10.2010, 18:17
  5. Vaš lični stil
    Autor Lady S u forumu Moda
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 19.12.2008, 19:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •