Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
... niko ga drugi neće naučiti kako se voli Bog i kako se veruje u istog i to onda neće nikada izrasti u pravu veru, jer se tome ne uči.
Slazem se, sem za gore navedeni deo. Moje je misljenje (ne znaci da sam u pravu) da se takve stvari ne uce. Mozda sam se ja ranije pogresno izrazila, a htela sam reci da takvi ljudi imaju vise sanse DA OSETE Bozje postojanje, a takvi ljudi (koji to osete) se menjaju sami i to je moguce, naravno. Znas, ja isto ne volim kada me ti 'novopeceni' pitaju nesto usred sluzbe, kada krse pravila jer se njima ne dopadaju...pa i ovi stariji kada se osecaju na beli luk ili ko zna sta, kada mi disu za vrat, kijaju okrenuti ka meni, ali velika je istina da je pitanje ko je od nas blizi Bogu. Ja koja sve to primetim, smeta mi i kritikujem, ili onaj ko, pa makar bio najnecivilizovaniji gorstak, kada treba da se pomoli, iako nema porodicni molitvenik, taj isti zavapi iz duse...nesto sto je meni...znas nije molitva performans,priredba,cin koji treba da se obavi u taj i taj cas. To se ne uci, jer sto vise ucis, sve vise glumis svoju ulogu dobro naucenog i samim tim tvoja prirodnost nestaje.
Na nebu ne vladaju ljudski zakoni, a ovde gde vladaju...planeta polako umire. Ne bih se ja bas kladila da smo tako pametni kao sto mislimo, i treba nekada sumnjati i u sopstveni sud.