Religija/stil života - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 66
  1. #16

    Odgovor: Religija/stil života

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    ... niko ga drugi neće naučiti kako se voli Bog i kako se veruje u istog i to onda neće nikada izrasti u pravu veru, jer se tome ne uči.
    Slazem se, sem za gore navedeni deo. Moje je misljenje (ne znaci da sam u pravu) da se takve stvari ne uce. Mozda sam se ja ranije pogresno izrazila, a htela sam reci da takvi ljudi imaju vise sanse DA OSETE Bozje postojanje, a takvi ljudi (koji to osete) se menjaju sami i to je moguce, naravno. Znas, ja isto ne volim kada me ti 'novopeceni' pitaju nesto usred sluzbe, kada krse pravila jer se njima ne dopadaju...pa i ovi stariji kada se osecaju na beli luk ili ko zna sta, kada mi disu za vrat, kijaju okrenuti ka meni, ali velika je istina da je pitanje ko je od nas blizi Bogu. Ja koja sve to primetim, smeta mi i kritikujem, ili onaj ko, pa makar bio najnecivilizovaniji gorstak, kada treba da se pomoli, iako nema porodicni molitvenik, taj isti zavapi iz duse...nesto sto je meni...znas nije molitva performans,priredba,cin koji treba da se obavi u taj i taj cas. To se ne uci, jer sto vise ucis, sve vise glumis svoju ulogu dobro naucenog i samim tim tvoja prirodnost nestaje.
    Na nebu ne vladaju ljudski zakoni, a ovde gde vladaju...planeta polako umire. Ne bih se ja bas kladila da smo tako pametni kao sto mislimo, i treba nekada sumnjati i u sopstveni sud.

  2. #17

    Odgovor: Religija/stil života

    Pre Nego Što PoČneŠ Da VerujeŠ U Bilo Šta Zapitaj Samoga Sebe "imam Li Razloga Da U To Verujem".

  3. #18

    Odgovor: Religija/stil života

    Galahad: S obzirom da je vera neshto intimno, onda nema potrebe galamiti okolo, i duvati se odlascima u crkvu ili ne znam chime... Verujem da josh jako puno ljudi misli kao i ja.................Vidish, meni je san da kupim jednog dana BMW 850CSi... Lep autitj... Nije ni preterano skup, polovan oko 12.000 eura... I kad ga kupim, shta onda? Da se duvam po gradu kako imam motjan auto? Ne... Kupio sam ga zbog sebe, zato shto je to ono shto sam zheleo...
    ko o čemu....

    jap: Shvatam ja sta vi hocete da kazete, i ne samo da se slazem sa vama, vec ja znam da onaj ko nekome pomogne, recimo, pa to razglasi...dobice nagradu na zemlji-divice mu se ljudi, ali ne i na nebu. Sveti oci kazu da treba tajno ciniti dobra dela, tajno postiti (ne u smislu da krijes, vec da ne obznanjujes to namerno, zarad ko zna cega)
    pa kako ne razumeš zarad čega...tako valja...

    euridika: Rekla sam da se lepo u toj crkvi može videti koga u nju dovdi ljubav prema Bogu, a ko tamo dolazi zato što je sada moderno biti vernik. Samo sam to rekla.
    Isto tako, lepo se vidi razlika u razmišljanju o religiji/stilu života, između mene i ovde gore navedenih...samo sam to rekao...

  4. #19

    Odgovor: Religija/stil života

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ako zivis posteno (u svojim i tudjim ocima) uklapas se u sve religije ovoga sveta.

    Već rečeno više puta-> „Re Legare“ -> „Legare“ znači : veza, kopča... A „Re“ označava : ponovo, nanovo...Dakle, prevod bi bio-> „Uspostaviti novu vezu sa Bogom“ ....Ponovo, nanovo se povezati sa Bogom...Posle pada u greh, čoveku je potrebno da se ponovo poveže sa Stvoriteljem!

    Samim naslovom vidimo da nije dovoljno samo biti „pošten i častan“ (i kurva i kriminalac mogu biti „pošteni i časni“ u svom poslu/biznisu) da bi bio bliži Bogu. Nego da je potrebno poslušati Božiju Reč koja nam otkriva kako da se ponovo povežemo sa Njim, da udjemo u savez sa najjačom Silom u univerzumu, Izvorom i Davaocem života, a sve u cilju očuvanja života i omogučavanja njegovog kvalitetnog funkcionisanja već danas!

    To je ReLegare-> Religija!

    Prvo. U religiji/teologiji kao i u nauci ne možemo da glasamo, pa da kažemo-> "Većina misli ovako, znači da je istina na strani većine." To može npr. u demokratiji -> satanskom društvenom uredjenju u kojem mogu da odlučuju i kurve i lopovi i neradnici i ostali mučenici!
    U religiji/teologiji postoji kriterijum, a to je Božija Reč! Bog je sve nacrtao u Svetom Pismu, - toliko je suština razumljiva, da i debil može da je razume - , i niko nema izgovora ako ne pročita i ne shvati jasnu Božiju poruku...

    Drugo. Mi ne možemo da zaslužimo tu ponovnu kopču sa Stvoriteljem i Raj, mi možemo samo da izaberemo!
    Raj je život na obnovljenoj zemlji u obnovljenom svemiru i dobijamo ga besplatno od Boga na dar, po Njegovoj milosti, a ne po našoj zasluzi. Kad bi dobijali po zasluzi svi bismo već odavno bili mrtvi. Mi samo treba da izaberemo tu milost koju nam Bog nudi, a to se čini prihvatanjem saveza (Novog Zaveta) -ReLegare- , koji nam On nudi.
    Uslovi saveza su isti kao i u Mojsijevo vreme, i zapisani su u zapovestima koje je Bog dao preko Mojsija, a Isus svojim životom platio za nas, i pokazao kako treba da ih držimo!

  5. #20

    Odgovor: Religija/stil života

    Ser...Već rečeno više puta-> Re Legare -> Legare znači : veza, kopča... A Re označava : ponovo, nanovo...Dakle, prevod bi bio-> Uspostaviti novu vezu sa Bogom ....Ponovo, nanovo se povezati sa Bogom..
    Jeste, znači-- ponovo spojiti...sa tvorcem, božanstvom, jednošću..

    Ser...Posle pada u greh, čoveku je potrebno da se ponovo poveže sa Stvoriteljem!
    Greh je zabrana, iskustvo koje nije dozvoljeno a koje je moguće...a čim je moguće znači da je prirodno dato od stvoritelja... zabrane postavljaju ljudi...zbog interesa...
    Ubistvo i silovanje je, kako zakon kaže, napad na život i telo...nimalo lepa i prijatna stvar...interes je ljudi da se to ne dešava...

    Ser...To je ReLegare-> Religija!
    Tačno...Samo što posle toga sledi interesna interpretacija i lažna ekspozitura na zemlji...----Religijske Institucije.....

    Ser...Bog je sve nacrtao u Svetom Pismu, - toliko je suština razumljiva, da i debil može da je razume - , i niko nema izgovora ako ne pročita i ne shvati jasnu Božiju poruku...
    Tvoj bog mora da je bio pismen čovek...

    Raj je život na obnovljenoj zemlji u obnovljenom svemiru i dobijamo ga besplatno od Boga na dar, po Njegovoj milosti, a ne po našoj zasluzi. Kad bi dobijali po zasluzi svi bismo već odavno bili mrtvi. Mi samo treba da izaberemo tu milost koju nam Bog nudi, a to se čini prihvatanjem saveza (Novog Zaveta) -ReLegare- , koji nam On nudi.
    Uslovi saveza su isti kao i u Mojsijevo vreme, i zapisani su u zapovestima koje je Bog dao preko Mojsija, a Isus svojim životom platio za nas, i pokazao kako treba da ih držimo!
    He,he,he...Ovo su novi momenti u tvom izlaganju...raj je život na obnovljenoj zemlji????....A šta bi sa božijim carstvom na nebu??...Znači ako izaberemo opciju 1 , mi ćemo besplatno na dar od boga dobiti raj...a Isus je svojim životom platio za nas...a uslovi su isti kao u Mojsijevo vreme...ovo mi liči na nebeski materijalizam...
    A kolika je kamatna stopa...??
    Jel vidiš koliko je to neozbiljno, poistovećeno shvatanje božanstva sa shvatanjem života na zemlji...

    Religija je nešto sasvim, sasvim drugo (prvo)...

  6. #21

    Odgovor: Religija/stil života

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku

    He,he,he...Ovo su novi momenti u tvom izlaganju...raj je život na obnovljenoj zemlji????....A šta bi sa božijim carstvom na nebu??...Znači ako izaberemo opciju 1 , mi ćemo besplatno na dar od boga dobiti raj...a Isus je svojim životom platio za nas...a uslovi su isti kao u Mojsijevo vreme...ovo mi liči na nebeski materijalizam...
    A kolika je kamatna stopa...??
    Jel vidiš koliko je to neozbiljno, poistovećeno shvatanje božanstva sa shvatanjem života na zemlji...

    Religija je nešto sasvim, sasvim drugo (prvo)...

    Jedino što je neozbiljno ovde, si TI !

    Toliko vremena potrošenog uludo, časova, dana, noći...toliko meseci i godina prodje i ode u nepovrat... a ti još nisi naučio osnovne stvari o nečemu što komentarišeš, blatiš i pljuješ...ccc

    I ako misliš ubuduće da i dalje divanim s tobom, moraćeš u školu na edukaciju i obnavljanje predškolskog obrazovanja iz religijskih predmeta, i to sve ispočetka...od slova -> A !

    Pa kad savladaš osnovno gradivo, javi se da odradimo jedan manji kolokvijum-ispit, kao proveru znanja i kao smernicu za dalje napredovanje...

  7. #22

    Odgovor: Religija/stil života

    Pa kad savladaš osnovno gradivo, javi se da odradimo jedan manji kolokvijum-ispit, kao proveru znanja i kao smernicu za dalje napredovanje..
    Dr.prof.ser_gogsy: hvala na savetu, ali ja sam svoje školovanje u ovom slepom sistemu završio...i sada se rukovodim umetnošću...umetnošću života...

    Religija u pravom smislu reči jeste stil, umetnost življenja...a svedoci smo da ljudi obično žive nekim životom a onda iskaču iz tog života i povremeno se ubacuju u religijsko institucionalizovani način života..zatim se ponovo vraćaju starom...

    .....postavlja se pitanje koji je to stil/religija života pre ubacivanja u religijsko institucionalizovani način života..

    ....ja tu vidim presipanje iz šupljeg u prazno...ili kombinacija istih...

  8. #23

    Odgovor: Religija/stil života

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Dr.prof.ser_gogsy
    Hvala na titulama. Al’ nisam ih dostojan ...možeš me jednostavno zvati-> gogsyŠtoSatanisteLupaPoUšima

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    ...ali ja sam svoje školovanje u ovom slepom sistemu završio...
    Religija u pravom smislu reči jeste stil, umetnost življenja...

    Kada neko kaže da je svoje "školovanje" završio, taj je i sa životom svršio...jer, "čovek se školuje/uči do devetog ašova!"

    A kako si učio, pokazuje tvoja izjava i konstatacija da je Religija stil i umetnost življenja!
    To ne bi izjavio ni tvoj mentor Leo Ceo, niti Sai Baba lično!

    Umetnost življenja, u ovome kako ti kažeš: "slepom sistemu" , jeste umetnost preživljavanja jednog čoveka s mesečnim primanjima od oko 300E, rmbanjem od jutra do mraka, dvoje male dece, kirijom za garsonjeru od 30 kvadrata, bolesnim roditeljima, bolesnom državom, izopačenim društvom oko njega(koje gleda kako da izmuze i to malo što ima), i posrnulim ljudskim, moralnim i svakim drugim vrednostima, a da ipak ostane normalan...E to je prava umetnost, dostojna svakog divljenja i poštovanja... A ti i daje filozofiraj i mlati dualnu praznu slamu ... da može i ovako i onako ... i meditiraj ....

    Dok, sa druge strane, vera i pobožnost mogu samo pomoći čoveku da ne posrne, ljudski i moralno u takvim uslovima, ali samo ako je iskrena.


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    .a svedoci smo da ljudi obično žive nekim životom a onda iskaču iz tog života i povremeno se ubacuju u religijsko institucionalizovani način života..zatim se ponovo vraćaju starom...
    To je zato što ti, tebi slični i mnogi drugi, religiju i veru poistovećujete sa odelom i nekakvim stilom! Uskačete u odelo po potrebi i nameni, pa kad potreba prodje, skidate odelo - vraćate se starim gačama i gačarenju...A to nije religija po svojoj suštini!!! I zato religija ne može biti stil!!! Svaki stil je sklon promenama, pa se konstantno menja, dopunjava, oduzima...A u Božijoj Reči nema šta da se doda, niti oduzme!
    Ljudi prave od religije kičeraj, stil i pomodarstvo, čije korene vuku još iz paganskih dana! Onda naidješ ti iz Indije, pa pogledaš šta se radi, i naravno doneseš pogrešan i brzoplet zaključak-> kako je Bog kriv za sve! Kako nema logike u svemu tome! Kako nema smisla i kako je sve neozbiljno! Kako ljudi ubijaju(inkvizicija)i rade svašta u ime Boga...itd....itd...A nijednog trenutka nećeš otvoriti oči, i malo dublje porazmisliti, kako je za sve navedeno, isključivo čovek glavni krivac!!! A ne Bog ili religija!!!
    Jel shvataš to?
    Ili su ti ovi iz zemlje Indije, isprali mozak totales?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    ....ja tu vidim presipanje iz šupljeg u prazno...ili kombinacija istih...
    Izgleda da jesu...

  9. #24

    Odgovor: Religija/stil života

    Hvala na titulama. Al nisam ih dostojan ...možeš me jednostavno zvati-> gogsyŠtoSatanisteLupaPoUšima
    Znam...ti si mali, pobožan i nebitan lik...u svakom slušaj molim i drugi put..
    Zar nije hrišćanski praštati, a ne klepati?

    Kada neko kaže da je svoje "školovanje" završio, taj je i sa životom svršio...jer, "čovek se školuje/uči do devetog......
    Ponoviću ti: Ja sam svoje školovanje u ovom slepom sistemu završio...

    sada se školujem izvan sistema...nije sai baba, ali je Leo Ce veoma pomogao..

    Umetnost življenja, u ovome kako ti kažeš: "slepom sistemu" , jeste umetnost preživljavanja jednog čoveka s mesečnim primanjima od oko 300E, rmbanjem od jutra do mraka, dvoje male dece, kirijom za garsonjeru od 30 kvadrata, bolesnim roditeljima, bolesnom državom
    Pa, ja ti o tome sve vreme pričam...čovek prvo sebi izrađa decu, pa onda slepo podrži sistem u kome će raditi od ujutru do uveče i imati platu od 300 evra, pa podrži većinsko marketinški izmanipulisano mišljenje o zdravom životu, sredini u kojoj živi, hrani i vodi koju unosi u organizam...

    ...pa to nije umetnost...to je ne znanje....

    Onda naidješ ti iz Indije, pa pogledaš šta se radi, i naravno doneseš pogrešan i brzoplet zaključak-> kako je Bog kriv za sve! Kako nema logike u svemu tome! Kako nema smisla i kako je sve neozbiljno! Kako ljudi ubijaju(inkvizicija)i rade svašta u ime Boga...itd....itd...A nijednog trenutka nećeš otvoriti oči, i malo dublje porazmisliti, kako je za sve navedeno, isključivo čovek glavni krivac!!! A ne Bog ili religija!!!
    Jel shvataš to?
    Pa shvatam...Ali...Ja dolazim iz Srbije a ne iz Indije...
    Uvek sam govorio da je čovek kreator svoje sudbine i jedini krivac, a da je bog ili božanstvo drugačije definisano..

    Tvoj zamišljeni bog i religija su stil...pretrpeli su ogromne promene samo da bi opstali...i na kraju neće opstati, pašće u zaborav kao i mnogobožačke religije..osloniti se na sveto pismo je siguran gubitnički korak...znam da ljudi nemaju hrabrosti da zakorače dalje...

    .....izgleda da nisu...

  10. #25

    Odgovor: Religija/stil života

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Zar nije hrišćanski praštati, a ne klepati?
    Kad' su satanisti i najstrašnije gadosti što čine u pitanju, lupanje po ušima je čin otrežnjenja, da prestanu bušiti rupu ispod svog sedišta u čamcu, a u kojem se svi skupa nalazimo....žao mi je, ali prosto ne želim da potonem i ja i moj narod, zemlja, porodica i moji prijatelji, zbog njih...
    Lupanje po ušima je takodje i usmeravanje, savetovanje, ukazivanje, pojašnjavanje, objašnjavanje....i guslanje do iznemoglosti ako treba, da shvate neke stvari i promene svoj život ... Jer svi nosimo odgovornost i svi snosimo posledice...

    A ti idi i dalje da meditiraš...tako ćeš sigurno biti koristan za društvo, državu i svoj narod....ccc....

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ponoviću ti: Ja sam svoje školovanje u ovom slepom sistemu završio...
    Ako si...ako...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    sada se školujem izvan sistema...nije sai baba, ali je Leo Ce veoma pomogao..
    Ajd onda lepo u zemlju Indiju kod Lea Cea, a napaćenu zemlju Srbiju ostavi na miru sa tim sotonskim učenjem i promovisanjem zla, koje nam nimalo nije potrebno, posle 50 godina titoizma i najgoreg paganizma ikada sprovedenog nad zemljom Srbijom...posledice toga, svi znamo...i osećamo ih i dan danas!

    Ozdraviti nas jedino može vera u Boga i što moralniji život po zapovestima...


    Ali ti i dalje meditiraš....

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Tvoj zamišljeni bog i religija su stil...pretrpeli su ogromne promene samo da bi opstali...i na kraju neće opstati, pašće u zaborav kao i mnogobožačke religije..osloniti se na sveto pismo je siguran gubitnički korak...znam da ljudi nemaju hrabrosti da zakorače dalje..
    Kakav te stil spopao opet?
    Kakve ogromne promene?
    Sveto Pismo je isto kao i u vreme kada je pisano!
    Kakav crni zaborav?
    Šta ćeš? Da zaboraviš da živiš? da zaboraviš da dišeš?
    Bog je život!
    Bog je dah/duh!
    Bog daje/udahnuje život!
    A što se tiče hrabrosti, o da, potrebna je velika hrabrost i odricanje od ovozemaljskih blaga i zadovoljstava (čitaj->mišolovki), pa da se čovek osloni i živi po Pismu...slabići u karakteru to svakako ne mogu...

    A ti i dalje meditiraš, i klanjaš se Leo Ceo-u....

  11. #26

    Odgovor: Religija/stil života

    žao mi je, ali prosto ne želim da potonem i ja i moj narod, zemlja, porodica i moji prijatelji, zbog njih
    Eto vidiš, a meni nije ni naj kraj pameti da tebe klepim, da bih te otreznio..
    To je zato što sam shvatio da čovek mora sam sebe da klepi..to jedini put..

    Želje su jedno..ser_gogsy... a realnost je nešto sasvim drugo...

    Iz meditacija nastaju uvidi...iz jednog takvog uvida ti i ja danas komuniciramo preko interneta...a da si se pitao ti i tebi slični sada bio ti golub doneo ovaj moj post...ako bi, uopšte, znao da ga pročitaš...

    Ajd onda lepo u zemlju Indiju kod Lea Cea, a napaćenu zemlju Srbiju ostavi na miru sa tim sotonskim učenjem i promovisanjem zla, koje nam nimalo nije potrebno, posle 50 godina titoizma i najgoreg paganizma ikada sprovedenog nad zemljom Srbijom...posledice toga, svi znamo...i osećamo ih i dan danas!
    Leo Ce nije u Indiji...On je Kineski mudrac koji je živeo šesto godina pre Hrista...
    Znam da bi me zapalio, samo da možeš, a možda si to već i uradio...
    Dakle, egoizam, verska i nacionalna mržnja ...pravi si hrišćanin-pravoslavac


    A jesi li se zapitao kako je to moguće, da jedan pobožan, hrišćanski narod, koji je to bio, kako ti kažeš, pre komunizma, posrne i ode u ambis...punih 50 god.???

    Jel uviađaš ( iako ne meditiraš ) da je narod stoka...da se rukovodi šargarepom..i čija šargarepa bude prijatnija...toj ideologiji će se narod prikloniti...a pojedinci će strčati u svakoj ideologiji..
    Koja je razlika imeđu zagriženog konuniste i srbina pravoslavca, u suštini a ne u ideologiji?

    Jel možeš sebe da pronađeš u toj priči?

    A ti i dalje meditiraš, i klanjaš se Leo Ceo-u...
    Ne klanjam se ja nikome...robovi se klanjaju...a ja sam slobodan čovek...

  12. #27

    Odgovor: Religija/stil života

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Eto vidiš, a meni nije ni naj kraj pameti da tebe klepim, da bih te otreznio..
    To je zato što sam shvatio da čovek mora sam sebe da klepi..to jedini put
    Možeš ti sam sebe da klepaš do sutra ujutru, ali ako imaš upalu slepog creva, moraš otići čika doktoru na noge, da te po njemu klepi i zakrpi...inače, crno ti se piše...


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Želje su jedno..ser_gogsy... a realnost je nešto sasvim drugo...
    .... Reče čovek s "upalom" trčeći ka čika doci...hehe

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    iz meditacija nastaju uvidi...iz jednog takvog uvida ti i ja danas komuniciramo preko interneta...
    Iz meditacije nastaju ... crtani filmovi!
    A iz UM-a i udruživanja više UMova, nastaju sokoćala preko kojih ja i ti komuniciramo ...


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Znam da bi me zapalio, samo da možeš, a možda si to već i uradio...
    Dakle, egoizam, verska i nacionalna mržnja ...pravi si hrišćanin-pravoslavac
    Da oprostiš, ali ti blage veze nemaš o tome šta je hrišćanin ili hrišćanstvo, a još manje znaš šta je pravoslavlje!! I to je činjenica!
    A pričaš kao pravi pravcati Miki Maus, koji je upravo iziš'o iz višegodišnje meditacije(čitaj->spavanja), pa se proteže i zevajući konstatuje-> ‘ben mu miša, pa sada je 2009-ta!!
    Pih, prespavah pola veka!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    A jesi li se zapitao kako je to moguće, da jedan pobožan, hrišćanski narod, koji je to bio, kako ti kažeš, pre komunizma, posrne i ode u ambis...punih 50 god.???

    Ko je rekao, da smo bili pobožan narod pre komunizma?
    Šta izmišljaš?
    Bili smo pobožni baš kao i danas-> Jadno!

    Najveću pobožnost Srbija pamti u maloooo daaaljoj prošlosti, a tada je i bila prosperitetna i jaka! Čim su pobožnost i moralnost počeli da opadaju, Srbija ide silaznom putanjom...i to je činjenica!

    I zato nemoj da pričaš napamet, nego se prvo dobro informiši i opasaj se s znanjem


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Jel uviađaš ( iako ne meditiraš ) da je narod stoka...da se rukovodi šargarepom...

    Posle pune 3 sec. mukotrpnog razmišljanja, u kojem je učestvovalo 20000 mijeliziranih i još 50000 nemijeliziranih nervnih vlakana, savetodavanja komora prednjeg mozga gornjeg reda, ministarstvo za naraciju donosi sledeću kulminiranu perfecionističku odluku, da ti postavi pitanje koje zvuči pomalo refleksivno, suštinski glupo, pre svega eventualno neograničeno, sa tužne strane komično, ne satirično, egoistički nenastrojeno-> JESI SIGURAN?

    Poruku je izmenio ser_gogsy, 30.06.2009 u 00:15 Razlog: apostrof :)

  13. #28

    Odgovor: Religija/stil života

    Da oprostiš, ali ti blage veze nemaš o tome šta je hrišćanin ili hrišćanstvo, a još manje znaš šta je pravoslavlje!! I to je činjenica!
    Ma jes , vala....u pravu si.
    Želje su jedno a realnost je nešto drugo...okreni se oko sebe pravoslavni čoveče...

    Religija (u pravo smislu re ligare ) podrazumeva način života...i borba u svetu se odigrava oko načina života...
    Svako traži svoj način da opstane..i zato formira organizacije koje će mu u tome pomoći...vojsku, nauku, vladu, religiju...

    ....dakle lažemo se...jedini cilj je opstanak, koji će se proživeti što bezbolnije...i na uštrb drugih..

    Zbog svoje životinjske pohlepnosti, ljudi su se odlučili za materijalizam...na osnovu materijalizma ( novac-kao religija )..stvoreni su uslovi za način života....ovakav vid načina života nije adekvatno rešenje za čitavu populaciju na zemlji...u toj trci za novcem , malo ljudi može da razmišlja o tome da bi u svetu mogao da funkcioniše neki drugi, adekvatniji i korisniji sistem od novčanog...

  14. #29

    Odgovor: Religija/stil života

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Religija (u pravo smislu re ligare ) podrazumeva način života...i borba u svetu se odigrava oko načina života...
    Re legare-> Ponovo uspostaviti kopču, vezu, sa Tvorcem....
    A ne način života!
    Način života koji pobožan čovek sprovodi je -> moralan život, po Božijim zapovestima!

    I da, u svetu je na sceni duhovni rat! Duhovni genocid je u svom punom zamahu...I ako nisi pripremljen i "naoružan" duhovnošću, bićeš istrebljen...

    ...moj Vladane TrećeOkoMiJeSveISvja Vasiću...

  15. #30

    Odgovor: Religija/stil života

    Re legare-> Ponovo uspostaviti kopču, vezu, sa Tvorcem...
    Do ponovnog spajanja treba da predhodi način, put..
    Tvorac je u stvari koska oko koje se sve religije glođu....pa zato ti u pravoslavlju smatraš da je to superiorno biće koje je sve-videće i sve-moguće i koje ima pomagače u telesnom obliku sa belim krilima...koje može da govori, čita, piše...
    I tvoj zadatak je da mu ne staneš na senku ljubavi preslikanu u božije zapovesti...

    ..a sila koja je kreirala ovaj fizički univerzum, i ko zna koliko još...ne zna za ubistvo, kurvanje, lopovluk...ona se svodi na stvaranje i rastvaranje materije u jednom kružnom procesu...čovek je shvatio da može da zaštiti svoju vrstu, kao što radi svaka druga životinja, tako što će napraviti kodeks ponašanja koji će omogućiti zaštitu vrste...pošto nijedan lider u plemenu ne može dugo da opstane sa statusom autoriteta, bilo je vrlo važno da lider bude neko nedodirljiv....i tako nasta bog...

    ..međutim taj bog, niti bilo koj drugi, nema apsolutno nikakvih dodirnih tačaka sa sliom koja stvara i rastvara univerzum...i to je igra koju igraju religijske institucije u svetu..nedodirljivi autoritet, sa ekspoziturom na zemlji, i sa ciljem čuvanja kodeksa ponašanja koji održavaju vrstu....

    ..kodeks ponašanja je univerzalan za sve...on zver drži na lancu, a svedoci smo da se taj lanac ponekad pokida i onda vidimo ko smo i šta smo...

    ..sa druge starne postoje zveri koja su evoluirala u viša svesna bića....pa im kodeks ponašanja uopšte nije potreban...oni i bez straha od kazne, za koju znaju da je ovozemaljska igra, dobro znaju šta je dobro za čoveka a šta ne...oni tragaju za stazom koja vodi do pononog spajanja...

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.03.2017, 21:19
  2. Da li stil pisanja može otkriti (i) nečiju erotičnost?
    Autor memento u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 12.04.2013, 00:40
  3. Religija i nauka
    Autor Turkmenbashi u forumu Religija
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 21.10.2010, 17:22
  4. Celibat, apstinencija i religija
    Autor dragan1951 u forumu Religija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10.10.2010, 18:17
  5. Vaš lični stil
    Autor Lady S u forumu Moda
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 19.12.2008, 19:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •