Narcizam
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22

Tema: Narcizam

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    03 Narcizam

    Narcis zapravo nije zaljubljen u sebe već u vlastiti odraz. Stara priča je tu veoma jasna opčinjen svojim likom, Narcis ne uzdiže, on uništava sebe.

    Narcizam se često osuđuje sa moralnog stanovišta. Narcisoidnoj ličnost se prigovara da previše vodi računa o sebi, premalo o drugima. Ova osuda promašuje suštinu stvari. Narcisoidna osoba nemilosrdno zanemaruje i sebe, ne samo druge, u ime predstave o nemogućem savršenstvu, kojoj se očajnički i strasno divi, a koja joj postaje važnija od sopstvenog života.

    Pa forumasi da vas cujemo, koliki ste narcisi?
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  2. #2

    Odgovor: Narcizam

    Nimalo Mozda bi bolje izgledala da jesam ali na zalost
    Evo, promenila sam potpis

  3. #3

    Odgovor: Narcizam

    Narcisoidnost predstavlja samodopadljivost,sklonost zaljubljivanja u samoga sebe. Prema psihoanalizi ego normalno preuzima neku drugu licnost kao objekat ljubavi.
    Medjutim, u odredjenim slucajevima vraca se na svoju sopstvenu licnost. Ako se to ispolji u znatnijim razmerama, narocito ako spreci investicije u druge licnosti, u takvom ponasanju prepoznajemo narcizam.
    Vecina, jako tesko ili gotovo nikako ne prepoznaje narcisoidnu osobinu u sebi, jer veruju da su narcisoidni neki drugi, a ne oni. Gotovo da svi ljudi poseduju narcisoidne osobine karaktera, jer nasa svakodnevna otudjenost doprinosi toj pojavi. Ako generalizujemo, moze se reci da su privilegiovanini ljudi vise narcisoidni i da zbog tog manje vole. Ali razlike su cesto samo u nijansama. Zato je svet u kojem zivimo upravo ovakav kakav jeste.
    nomen est omen

  4. #4

    Odgovor: Narcizam

    Ne mogu da kažem da nimalo nisam narcis kad jesam. Onoliko koliko je neophodno da bih cenila drugog. Nisam opsednuta sobom, ali imam zašto da se sebi divim i ne smatram da je to loše ako sam pritom sposobna voleti i druge.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Narcizam

    Narcizam i samodopadljivost su u odredjenoj meri deo svih nas. Da li je narcizam normalno ili patolosko stanje i da li mit o Narcisu zaista moze objasniti narcizam u punoj i sustinskoj meri kako se on danas shvaca? Frojd kaze da narcizam "nije perverzija, vec libidinalna dopuna egoizmu samoodrzanja, ciji odredjen deo s punim pravom pretpostavljam da se nalazi u svakom zivom bicu". Zatim, uveren sam da je narcizam odraz nesposobnosti neke licnosti da anticipira buducnost, kao ni da izvuce pouke iz proslosti. Njega interesuje samo danas i ne interesuju ga niti preci niti potomci. Sve to ukazuje da su izraziti narcisi destruktivne licnosti, a to se ogleda i kroz njihovu sebicnost, nesigurnost i siromastvo njihovog duhovnog zivota...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Narcizam

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ne mogu da kažem da nimalo nisam narcis kad jesam. Onoliko koliko je neophodno da bih cenila drugog. Nisam opsednuta sobom, ali imam zašto da se sebi divim i ne smatram da je to loše ako sam pritom sposobna voleti i druge.
    Apsolutno se slazem sa ovim, svako dodavanje bi umanjilo smisao recenog.

  7. #7

    Odgovor: Narcizam

    Da bismo mogli da volimo i cenimo druge, prvenstveno moramo da volimo sebe. Naravno da to ne treba da predje u neku patologiju i egoizam.
    Jedna dobra doza estimacije samog sebe je potrebna svakom coveku za pravilno psihicko i drustveno razvijanje.
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  8. #8

    Odgovor: Narcizam

    Mislim da nisam narcisoidna. Odredjene kvalitete cenim kod sebe ali na tome se
    prica zavrsava. Kada tu osobinu primetim kod drugih ljudi, odmah se najezim.
    To je nesto slicno kao i preterana kolicina samopouzdanja a cim se tako neko postavi, odaje utisak osobe koja misli da je superiornijia u odnosu na druge. Moze ona to misliti, to cak moze biti i tacno ali to pokazati je malo previse. Deluje kao sepurenje. Verovatno su i osobe sa strane svesne kvaliteta koje narcis poseduje ali pokazujuci iste on samo dokazuje da mu je emocionalni IQ nizak i da nikad nije cuo da je covekova potreba za priznanjem jednako vazna kao i potreba za vazduhom, hranom... takve osobe su sebicne, sebi dovoljne.

  9. #9

    Odgovor: Narcizam

    сво смо ми помало нарцисоидни, наравно, без сумње. A6quattro рече нешто у том смислу.
    само, многи или већина од нас то не признаје и јако се љути због таквих квалификација. сматра се да је то јако лоше, али, треба разграничити нарцисоидност и себичност. нарцисоидна особа неће наудити другој особи, бар ја то тако доживљавам, проблем је у оним себичњацима који зарад својих циљева газе преко других...



    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  10. #10

    Odgovor: Narcizam

    Mislim da se preko kolektivnog (drustvenog) narcizma lako moze doci i do samog nacizma....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #11

    Odgovor: Narcizam

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ne mogu da kažem da nimalo nisam narcis kad jesam. Onoliko koliko je neophodno da bih cenila drugog. Nisam opsednuta sobom, ali imam zašto da se sebi divim i ne smatram da je to loše ako sam pritom sposobna voleti i druge.

    Apsolutno se slazem sa ovim, i sebe pronalazim u svakom slovu.
    Dodala bih da je danas mala doza narcizma kod svakog od nas ne ophodna. Da bi nas drugi voleli i prihvatali, moramo voleti sami sebe, otrcana fraza, ali prilicno tacna.

    Inace imala sam iskustvo sa jednom osobom koja je u mladosti bila apsolutni narcis, a onda su prosle godine i odraz se promenio. Osoba velike destrukcije, u svakom smislu, a svakako je najvise naudila sama sebi.Steta.
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  12. #12

    Odgovor: Narcizam

    neko ko nalazi istinu u:
    ko ne voli sebe ne voli ni druge
    ko ne voli životinje ne voli ni ljude

  13. #13

    Odgovor: Narcizam

    Citat Mind_reset kaže: Pogledaj poruku
    Narcis zapravo nije zaljubljen u sebe već u vlastiti odraz. Stara priča je tu veoma jasna opčinjen svojim likom, Narcis ne uzdiže, on uništava sebe.

    Narcizam se često osuđuje sa moralnog stanovišta. Narcisoidnoj ličnost se prigovara da previše vodi računa o sebi, premalo o drugima. Ova osuda promašuje suštinu stvari. Narcisoidna osoba nemilosrdno zanemaruje i sebe, ne samo druge, u ime predstave o nemogućem savršenstvu, kojoj se očajnički i strasno divi, a koja joj postaje važnija od sopstvenog života.

    Pa forumasi da vas cujemo, koliki ste narcisi?
    Samo sam hteo da vidim ko je taj koji ne zna da se ne kaze narcizam(nije to Marksizam).
    Srbine,kaze se narcisoidnost! Veruj na rec starom narcisu! A sada pocinje Jelena Jankovic finale US Open-a.Ja odoh da gledam,a ti blago meni,Vujaklijin recnik u ruke.PozzZ
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  14. #14

    Odgovor: Narcizam

    Bik sam i volem sebe...
    Voleo sam jednu bikicu koja je takodje volela sebe i bila je odusevljena mojim narcizmom, te je tu osobinu jos i pojacavala u meni...

    Narcis sam, tim se dicim!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  15. #15

    Odgovor: Narcizam

    daaaa naravno da sam narcis,svi smo mi pomalo samo sto nece svi da priznaju
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.07.2013, 01:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •