Pogubljen Sadam Husein - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 31
  1. #16

    Odgovor: Pogubljen Sadam Husein

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    ... ako se radi o okrutnim ubicama dece, iz korisoljublja, masovnim ubicama i teshkim bolesnicima (koji ne bi trebali da imaju privilegiju lechenja) tu vec nisam siguran da ih lichno ne bih streljao ... ...
    Btw. prisetimo se i kako je Uncle Saddam "egzekutirao" svoje neistomišljenike - one oficijelne, streljanjem ili vešanjem, a one "inoficijelne" mnogo sofisticiranijim metodama nego ovaj šund što se po Youtube vrti:

    - odvedu zarobljenika u pustinju, iskopaju rupčagu, zavežu mu opasač napunjen eksplozivom oko tela, bace ga u jamu, pa ga iz bezbedne udaljenosti dignu u vazduh. Nakon toga rupu zatrpaju bagerom. Pa koju deceniju nakon, rodbina iste rukama otkopava. Cool, ne ?

    Ja mislim - neka se zgražava svako kako mu vaspitanje, savest i želudac dozvole.

    Kinezi na javne egzekucije po fudbalskim stadionima dovode cele razrede osnovaca iz škole. Na onim "manje javnim", osudjenicima odmah nakon egzekucije vade organe za transplantaciju.

    Saudijci takodje nisu baš probirljivi - sabljom skraćuju čoveka za glavu.

    I tu ne pričamo o nekom glavešini tipa "predsednik", nego o sitnoj boraniji.

    Da se razumemo, i ja sam generalno protiv smrtne kazne. Ali da nekome, ko evidentno par decenija pravi sranja po vlastitoj državi, na kraju damo lepu ćelijicu u nekom toplom i suvom zatvoru, prvoklasnu zdravstvenu negu, finansiranu (i) od moga poreza? Možda i sa internetskim priključkom, pa da u dokono vreme, na kojem forumu pokušamo da dokučimo prave razloge njegovog crnog delanja - pa se možda i pokaje, i preobrati ? Fakat ... al' bez mene.

    Mrzim da paušaliziram, ali ovo pogubljenje, sa svim prethodnim i propratnim pojavama, snimanjem i provaljivanjem po internetu je čista režija i marketing.

    Što bi rek'o Lala, "da se lude čude " ...
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Pogubljen Sadam Husein

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Eee a kada će da vise Klinton i ostala bratija koja je donela više zla svetu nego svi "diktatori" zajedno...
    Ma bravo majstore bijeli! Samo gledam hoce li se neko sjetiti... Koliko americka administracija (a i ostale clanice natoa) ima civila na dusi u posljenjih 50 godina? Sadamu nikako nije za oprostiti trovanje 5000 kurda u jednom napadu hemijskim oruzjem, cisto da se razumijemo, ali zasto malo ne prosirimo pricu na malo vece ludjake koji su neprestano dolazili i jos uvijek dolaze iz "civilizovanog zapada", koji uzimaju u svoje ruke malo veci broj dusa, sirom svijeta...
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Pogubljen Sadam Husein

    Da se samo jos nadovezem na "Brainlostov" post... Meni je bilo kakav nacin oduzimanja ljudskog zivota odvratan, samim tim ne pravim razliku izmedju sjecenja glava, zakopavanja u jame, itd. od bacanja klaster bombi na naseljeno podrucje, sa visine od nekoliko hiljada metara (sto je amerima omiljeni sport).
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Pogubljen Sadam Husein

    Citat greco kaže: Pogledaj poruku
    Ma bravo majstore bijeli! Samo gledam hoce li se neko sjetiti... Koliko americka administracija (a i ostale clanice natoa) ima civila na dusi u posljenjih 50 godina? Sadamu nikako nije za oprostiti trovanje 5000 kurda u jednom napadu hemijskim oruzjem, cisto da se razumijemo, ali zasto malo ne prosirimo pricu na malo vece ludjake koji su neprestano dolazili i jos uvijek dolaze iz "civilizovanog zapada", koji uzimaju u svoje ruke malo veci broj dusa, sirom svijeta...
    Ma naravno druže. Pravda mora biti jednaka za sve - ili je ne treba biti. Što bi reko jedan Novosađanin u jednoj pesmi "Nek isto je i đavolu i đakonu..." Cela priča o Sadamu se može svesti na sledeću rečenicu - "Kadija te tuži, kadija ti sudi".

    Da je pravde na ovome svetu, ova dvojica bi trebali da odavno da vise...

    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Pogubljen Sadam Husein

    -Nezgodni ovi Srbi !
    Mozda kod Saddama i nije mesto za ovako nesto, NO. Hajde da nas dovedemo u poziciju "faktora" i pitaju nas, recimo: Gospodo, a koje je vase misljenje. Amerika je svoje najvece protivnike, malte ne, sama isfinansirala. Cinjenica je da gube primat u raznim oblastima (npr. vrednost trgovine evrima za samo tri ( 3 ) godine je premasila dolar, najave nekolicine ozbiljnijih zemalja da svoje devizne rezeve povere evru), a opet uzimaju "dzabe" kredite i "mlate" po Evropi.
    Sadam je igrao sa njima i izgubio, Milosevic je igrao sa njima i izgubio, Alkaidu dobrano umirili, i na kraju pitanje od milion dolara, koliki li su pa i Izraelci ludaci da cackaju Iran.
    O tome sam mislio onim "njihova stvar", upravo Klingtoni i Busevi.
    Dobro dosli u pozornicu zivota !
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Pogubljen Sadam Husein

    Shta mislite, ocel slomiti zube na tom Iranu? Ili na Severnoj Koreji?
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Pogubljen Sadam Husein

    Sudeci po trenutnom stanju u USAu nesto i ne mirise da ce krenu na Iran ili Koreju... iako oni njih svojski optuzuju i provlace kroz svaku informativnu emisiju nema tu one kampanje kakva je isla pred napad na Irak.... da se narodu ispere mozak... a i sad su ovi drugi zaposeli dom (mada cisto sumljam da ce sta bitno da se promjeni) pa cemo vidimo sta ce da se desi

    Nemam pojma sto al sam osjetio neki zal kad sam prvi put vidio sadamovo pogubljenje. Ipak je ovo jebeni 21. vjek i objesiti nekoga mi se nikako ne uklapa u tu pricu. No da je zasluzio zasluzio je, e sad ko mu je sudio i ko ga je osudio je sasvim druga prica. Mozemo mi da pjenimo i pozivamo se na pravdu i nepravdu al stanje u svejtu je trenutno takvo da su Ameri i dalje nedostizni pravdi i nesto ne vidim ni jednu drugu svjetsku silu da bi im mogla u skorije vrijeme parirati.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Pogubljen Sadam Husein

    Da se homo sapiens u zadnjih par hiljada godina iole u biti promenio, bacali bi oni burek sa sirom umesto kasetnih bombi. Ali nije. Zbog toga trećina planete skapava od gladi, a najomiljeniji sport je još uvek ugnjetavanje nemoćnih od strane moćnih.

    Rade zato što im se može.



    Što se tiče Irana & co, samo toliko:

    "Arabs may have the oil, but we have the matches." - Ariel Sharon
    Bolje izofren nego sasvim sam.
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Pogubljen Sadam Husein

    S tim da u Turskoj novac utrosen za vojsku je skoro ekvivalent utrosen za policiju jer kod njih zandarma(vojska) odrzava mir u zemlji i vrsi funkciju policije

    Vezano za Sadama,ok sto je skinut sa vlasti i ok,ucinio je mnogo zla ali mislim da nije trebao biti obesen pogotovo na najveci muslimanski praznik...

    Citat swba kaže:
    Nemam pojma sto al sam osjetio neki zal kad sam prvi put vidio sadamovo pogubljenje. Ipak je ovo jebeni 21. vjek i objesiti nekoga mi se nikako ne uklapa u tu pricu.
    Bas sam se i ja ovako osecala,jako nisko...

    Amerikanci si mnogo uzimaju za pravo i jedino me tesi ona stara da ko visoko leti nisko pada,kakv li ce tek biti njihov pad
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Pogubljen Sadam Husein

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Mozemo mi da pjenimo i pozivamo se na pravdu i nepravdu al stanje u svejtu je trenutno takvo da su Ameri i dalje nedostizni pravdi i nesto ne vidim ni jednu drugu svjetsku silu da bi im mogla u skorije vrijeme parirati.
    Swba, jedno pozitivno brojanje.

    Fazon upravo i jeste u tome - ko zaista(!) ima moć (još jednom po listi gore), nećemo videti nikad da mu bude suđeno, makar kakve pizdarije i gde ih pravio. I makar kako mi penili i žudeli za tim.
    Bolje izofren nego sasvim sam.
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Pogubljen Sadam Husein

    Sa Sadamom Huseinom je ista stvar bila kao i sa slobom. Obicni diktatori. Protiv Slobe su pokrenuli optuzbe koje uopste nisu istinite. Prvo i prvo, Slobina diktatura je nasa stvar... to nama steti i ne vidim razlog da se amerika i tu mesa... optuzila ga je za milion lazi a onda otrovala kad je videla da nema dokaze. (Pitate li se, zasto nisu smeli da objave rezultate toksikoloskih pregleda Slobinog tela ?)

    Znaci po mom misljenju sa Sadamom Huseinom je ista stvar, Diktatura... Koji je to problem amerike opet ? Ne, kazem da je verovatno kriv ali stvarno nije morala i tu amerika da se mesa... gledao sam skoro sva sudjenja...
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Pogubljen Sadam Husein

    Samo to vešanje i 21. vek, ne ide mi nekako. I ja imam problem sa tim ko je kompetentan da donosi odluku o tome da li neko drugi zaslužuje da živi li ne?
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Pogubljen Sadam Husein

    Bog je stvorio ljude i mi smo nedostojni toga da sudimo i oduzimamo im zivote...
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Pogubljen Sadam Husein

    Svi su oni marionete, a neko drugi i vazniji drzi konce u rekama..neko ko nije poznat siroj javnosti !! Uvek je tako! Svetska politicka scena je samo jedna velika pozornica, ciji akteri "zamajavaju" narod, i skrecu paznju, da bi ONI u senci svoj posao obavljali neprimetno!! A sto se tice Amera, hm oni su miroodjija u svakoj corbi!!! Rade sta im se hoce, ubijaju i nevine i one koji su zasluzili smrt, nemajuci vremena da uvide svoje greske...''Vide trn u oku brata svog, a u svom brvno ne vide!!!!"
    jellena
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Pogubljen Sadam Husein

    Da,Sadam Husein jeste kriv za mnoga nedela.Ne,nije u redu vesati ga javno na muslimanski najveci praznik.Smrtna kazna je nesto sto bi trebalo da bude prevazidjeno,prilikom izvrsenja iste smrt nastupa gotovo trenutno,veca kazna za zlocince bilo koje vrste je dozivotna robija gde bi imali dovoljno vremena da im proradi savest i da ih grize(a mozda i ne bi).Sto se tice americkog udela u apsolutno svemu sto se na ovoj planeti desava,sta reci,...teorija i objasnjenja ima na pretek,mozda ce jedna "narodna" najbolje da posluzi -"Plati pa se klati!".Novac najbolje zavrti tamo gde sve ostalo zakaze...
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •