Predlozite softver - Strana 8
Strana 8 od 14 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 201
  1. #106

    Odgovor: Contribute CS3

    Najjednostavnija alatka za održavanje Web sajtova
    Contribute CS3


    HTML tagovi, klase, frejmovi, lejeri, Java skript, ASP, PHP sve ove ružne re?i vam ništa ne zna?e. Ipak, svesni ste zna?aja Interneta i neophodnosti da posedujete sajt za li?ne potrebe ili potrebe firme. Angažovali ste profesionalca, on je svojski odradio posao (Cena? Prava sitnica...), ?ekali ste pola godine da se naprave te dve stranice i postave na server (Znate, imamo nekih tehni?kih problema raskalibrisana je zblajzna na serveru) i kona?no ste ponosni vlasnik Internet sajta. Više nema petljavine oko tog Interneta, zar ne? E, nije tako. Promenili ste cenovnik, adresu firme, telefon, ili ste se setili ne?ega što jednostavno morate da dodate (Kud se ne setih ranije, dok je majstor za Internet još bio tu?). I šta sad? Opet morate da zovete svog profesionalca samo zbog takve sitnice. Ne, ako imate Macromedia Contribute iz najpoznatije fabrike Internet alatki.

    Vremenom su svi programi iz Macromedijine kuhinje prerasli status jednostavnih Internet alatki namenjenih svakome i postali profesionalni programi za pravljenje Internet sadržaja. Me?utim, Contribute je namenjen upravo korisnicima sa minimalnim Internet znanjem. Jednostavna radna površina programa podeljena je na tri dela. Najve?i deo zauzima Internet browser sa komandama na koje smo navikli. Dve manje celine s leve strane su prikaz otvorenih dokumenata i stalno dostupna pomo? u koriš?enju programa. Posle povezivanja na Internet, u Contributeovom browseru otkucate adresu vašeg sajta, a zatim prošetate do stranice koju želite da promenite. Pritiskom na taster Edit, Contribute prestaje da bude browser i postaje editor koji izgledom najviše podse?a na Word. Kada završite sa izmenama, pritiskom na dugme Publish promenjena stranica se vra?a na server i postaje dostupna celom svetu. Rad sa Contributeom svodi se na ta tri jednostavna koraka.

    S obzirom na to da je namenjen laicima, Contribute ima ugra?ene mere opreza. Na svakoj stranici mogu da se definišu polja koja je dozvoljeno menjati, dok drugi delovi stranice ostaju zaklju?ani. Tako?e, korisnik ni u jednom trenutku nema pristup nijednom drugom (komplikovanijem) aspektu sajta (CSS-u, skriptama, frejmovima), tako da je mogu?nost pravljenja greške iz neznanja svedena na minimum. Contribute ?uva prethodne verzije stranice, tako da je mogu?e vratiti se na neki od prethodnih stadijuma (uz svaki stoji datum i ko je izvršio promene). Ukoliko više ljudi radi istovremeno na sajtu, program ?e onemogu?iti promenu strane na kojoj neko drugi radi u tom trenutku.

    Ukoliko sebe postavite za administratora sajta, možete da definišete korisnike i njihova ovlaš?enja u promeni sadržaja sajta. Za svakog korisnika možete da generišete klju? za pristup i da mu ga pošaljete. Tako?e, pre nego što se promenjeni sadržaj pošalje na sajt, mogu?e ga je podeliti sa kolegama ili onim ko je odgovoran za izgled sajta. U tu svrhu koristi se standardni mail program.

    Macromedia Contribute nije program za kreiranje Internet sajtova, ve? njihovo održavanje. A održavanje se svodi na najosnovnije promene. Naravno, to nije nedostatak, jer je Contribute namenjen po?etnicima i svoju namenu ispunjava savršeno. Ako spadate u ciljnu grupu ovog programa, budite sigurni da ?e vam Contribute pružiti maksimum kontrole uz minimum muke.

    *tekst preuzet iz Svet Kompjutera

    Komentari na Ct iz Dizajn Zone
    ,,Pre nesto vise od pola godine me zainteresovao Contribute pa sam par dana radio sa njim. Mislim da je ideja ljudi iz Adobe-a odlicna i da su dobro uradili posao. Na zapadu se jos i koristi, ali kod nas vrlo slabo (da ne kazem nikako), mada neopravdano.,,
    ,,Koncept je fantastican i generalno je nastao u Macromediji pre nekoliko godina kada CMS/Blog aplikacije nisu bile u sirokoj upotrebi a firme su placale mnogo za razvoj takvih sistema.

    Sada mu je upotreba limitirana velikom expanzijom gorepomenutih a nekako je uvek bio u zapecku starijeg brata DWa jer niko nije zeleo da kupi aplikaciju samo za izmenu stranica na webu...,,

    Ja zapoceh rad u njemu i cini mi se fantasticno!
    Update Bloga i sajta je milina odraditi!
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  2. #107

    Odgovor: Screenshot and video from your screen

    Neverovatno dobro!
    Program Jing Project je povezan sa Flickr-om i kada snimite ekran kao image ili kao video capture automatski vam sve prebaci na Flickr ( ukoliko potvrdite opciju da to zelite) !


    http://www.flickr.com/photo_edit.gne?id=2149638379

    Graficki i web dizajneri gotovo svakodnevno imaju potrebu da naprave brz "screenshot" stranice koju su otvorili u svom omiljenom browseru ( Firefox i Safari naravno , a ponekad im se recimo ukaže potreba da naprave kratak video klip onogo što rade na kompjuteru. Ovakvu sliku ili video žele da pošalju kolegi ili klijentu kako bi im olakšali ili prikazali pojedine detalje vezano za projekat na kome rade...
    Naravno, najlakši na?in za snimanje "screenshota" u vidu slike je da pritisnete PrintScreen dugme na vašoj tastature, ali je daleko od najboljeg.
    Firma Techsmith, tvorac dve najpoznatije aplikacije za snimanje sadržaja ekrana, SnagIt i Camtasia Studio, od skora je javnosti predstavila svoj najnoviji projekat pod nazivom Jing.
    Jing je u suštini veoma pojednostavljena verzija njihova dva osnovna programa. Prednost je što je veoma jednostavan za upotrebu i ima gotovo sve funkcije koje vam pri snimanju ekrana mogu zatrebati. Uz to, primeti?ete da je Jing ima veoma simpati?an interfejs koji ?e sigurno zaokupirati vašu pažnju.
    Sliku ili video (video je u flash formatu) koje ste napravili možete po želji direktno poslati prijatelju ili ga besplatno (potrebna je samo registracija) postaviti na Screencast.com websajt za upload sadržaja, gde dobijate link za download vašeg fajla koji možete poslati kome želite. Takodje, pre uploada možete izvršiti osnovno editovanje vašeg fajla u samom Jingu, tako što cete mu dodati potreban tekst, strelice kojima ukazujete na detalje, možete markirati ili uokviriti odre?eni deo slike itd.
    Sve ovo veoma je dobro opisano u kratkom video predstavljanju koje možete pogledati ovde, a adresa sa koje možete preuzeti aplikaciju je www.jingproject.com .


    *preuzet tekst sa bloga Numbers and Shapes

    Moram da primetim da nema opcije na Flickr-u za URL tag za postavljanje slike - clickable image- za forume i druge board-ove...ili ja na forumu ne znam kako to da odradim, a kao sto je sa photobuketa, na primer...ako neko zna, pomagajte i javite mi pa se pojavljuje ova plava kockica sa upitnjakom
    Poruku je izmenio fiona, 31.12.2007 u 00:43
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  3. #108

    Odgovor: Predlozite softver

    Sun Times 7.0

    Glavna funkcija Sun Times-a je da prikaze dan i noc na mapi sveta. Kalkulise izlazak sunca i zalazak, sumrak i svitanje. Takodje prikazuje lokalno vreme i svakoj lokaciji. Takodje prikazuje i vreme po nekim drugim standardima, kao npr. "Islamic player times".

    I jos mnogo informacija poput klime, avijacije, geografskih podataka i astronomski dodataka.







    program je free

  4. #109

    Odgovor: Predlozite softver

    TimeTracker 1.2.2

    Da li provodite previse vremena na Firefox-u? Da li otvrate tabove brze nego ih zatvarate? Nemozete da zavrsite stvari? Pratite sve ovo sa TimeTracker-om ...

    Funkcije:

    # Prati vreme provedeno po sesiji
    # Reset brojaca
    # Pauzira se cim prestanete da browse-ujete
    # manuelna kontrola pauze
    # Lista sajtova koje se ne nadgledaju
    # Animirani sat
    # ToolTip koji pokazuje ukupno dnevno vreme, od kad je instaliran ili od poslednjeg reseta.




  5. #110

    Mac OS software


    Izvanredan program za web dizajn, bez potrebe da poznajete html , dreamweaver , css, kodove, scripta i sve te smarajuce nacine zapise...
    Istovremeno, pre da objavite svoj sajt, program obavezno odradi i w3c validaciju ! milina!
    Sve radi po principu drug and drop...
    Nema potrebe da se konektujete na cPanel , stranicu objavljujete direktno putem ftp naloga pravac iz programa...divotalno...

    Mozete napraviti svoj web site , svoj blog ...za tili cas !

    Sa svim elementima web stranice koje zamislite i samo pozelite !

    Ja bih ga nazvala : Deciji program za pravljenje web sajtova zbog lakoce rada.


    * nisam proverila da li postoji verzija za windows...ako saznate, javnite ovde
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  6. #111

    Odgovor: Predlozite softver

    Nije software ali...
    Lily...
    Iza ovog imena se krije graficka mogucnost programiranja Mozille (programa, add-ona, web stranica...) modularnim elementima (zvuk, video, inetrakcija, grafika, matematika i jos puno toga)
    Trenutno je u experimentalnoj fazi...


    p.s. lily je dodatak za Firefox i ostale Mozilla web browser-e
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  7. #112

    Odgovor: Predlozite softver

    Songbird je media player optimiziran za razlicite sisteme i ima mogucnost pretrage muzike na netu.
    Neka vrsta Firefox-a za muziku...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  8. #113

    Odgovor: Predlozite softver

    Za razliku od Nero "programčića" (koji em što zauzima prostora, em što ga iz key registra ne možeš živ obrisati, a pri tom ima i svojih bubica) HT firemen me nikada nije izneverio. Mali problem zbog drag&drop-a, (ne podržava copipasterizaciju) ali obzirom da je program besplatan - ok.
    Lagan, brz, jednostavan za upotrebu i obavlja posao bez greške
    _________Una16

  9. #114

    Odgovor: Predlozite softver

    Nero je ogroman i instalira ga na taj način onaj ko ne zna šta instalira
    Koristite Nero Micro, ima ga na netu svuda
    When I'm good..I'm really Good, When I'm Bad...I'm Better

  10. #115

    Odgovor: Predlozite softver

    Biće.
    Kad instaliraš HT znaćeš na šta mislim.

    Šta inače znače sva ta prepucavanja znaš/ne znaš?

    Samo neko bez trunke znanja Engleskog jezika može da ne zna.
    Za svaki program postoji review, kod instalacije program sam pita...šta oko softwera ima pa mnogo da se dubi??
    _________Una16

  11. #116

    04 NeuroTran recnik - podrzava Srpski

    LinkPrema Home Page
    http://www.tranexp.hr/NeuroTran.html



    Što je NeuroTran® ?
    NeuroTran kutija
    NeuroTran demo

    NeuroTran® je kompjutorski prevoditelj koji primijenjuje gramatiku i sintaksu.

    Koji su jezični parovi zastupljeni?

    NeuroTran® za sada postoji za englesko-hrvatski i hrvatsko-engleski te njemačko-hrvatski i hrvatsko-njemački.

    NeuroTran® pomaže pri prevođenju:

    * poslovnih dokumenata
    * elektronskih poruka
    * internet stranica
    * pisama
    * cijelih datoteka

    i ostalih dokumenata u računalu.

    Koliko ima riječi u NeuroTran®-u?

    Standardni NeuroTran® razvija 5 milijuna oblika riječi, npr. kuća, kuće, kućama, kući itd. NeuroTran® na engleskoj strani ima 160.000 osnovnih riječi (pojavnica) sa 490.000 hrvatskih prijevoda, a na hrvatskoj strani 180.000 pojavnica sa 470.000 engleskih prijevoda. Rječnik sadrži britanski i američki engleski. NeuroTran®-ov rječnik je veći od svih postojećih rječnika na hrvatskom tržištu.

    Ušteda u vremenu

    Brojni eksperimenti koje je naša tvrtka provela pokazuju da se korištenjem NeuroTran®-a može uštedjeti do 80% vremena pri prevođenju dokumenata.


    Evo kaoko prevodi:




    Poruku je izmenio goldie, 11.02.2008 u 13:45
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  12. #117

    Odgovor: Predlozite softver

    Pure data
    Real time (na srpskom?) modularni sistem (software) za zvucnu, graficku i video programaciju u OS X, LINUX i WINDOWS operativnim sistemima.
    Definisao bih ga kao informaticku LEGO sklapalicu za multimedia.
    Ulazi u kategoriju software-a sa GNU licencom (opsta javna licenca)
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  13. #118

    Odgovor: Predlozite softver

    Citat Nenad_DPb kaže: Pogledaj poruku
    Slažem se sa tobom u vezi placanja tudjeg znanja i truda, ali kako javno da se zalažemo za legalnost softvera kad veliki broj korisnika u Srbiji, ukljucujuci i mene, znanje stekla upravo na nelegalnim softverima, a i danas vecina na svojim PC koristi Majkrosoft bez licence, a i mnoge druge programe... Da pristup ovom forumu imaju samo clanovi sa legalnim OS, forum ne bi bio ovako popularan i ne bi imao ovoliko clanova. Žalosno, ali tako je i sam bih želeo da je drugacije.


    Recimo da Microsoft-ov office mozemo zameniti Openoffice-om koji je open-source projekat...
    Besplatan, kompatibilan i funkcionise na razlicitim operativnim sistemima.
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  14. #119

    Odgovor: Predlozite softver

    Recimo da Microsoft-ov office mozemo zameniti Openoffice-om
    Kod mene nije prošao.
    Suviše toga za kliknuti i ispitati, nekako mi je sav plastičan i ne zanimljiv, nije sličan MOf-u i ako ga koristite za posao (kao ja) ne isplati se - pa i ako je za Dž.
    _________Una16

  15. #120

    Odgovor: Predlozite softver

    Stvar navike....
    A i nemaju svi $$$ da sebi priuste (legalni) MSOffice.
    I jos jedna stvar, svidja mi se taj open-source princip gde svi mogu da ucestvuju. Neka vrsta softverskog neo-socijalizma
    Evo recimo jedan garficki softver koji 'ladno moze da zameni Photoshop. Gimp
    S'obzirom da vecina nas koristi (samo) 5% kapaciteta photoshop-a Gimp je vise nego dovoljan.
    I tako...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

Strana 8 od 14 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Predlozite gde ici na pecanje
    Autor najsnp u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 04.03.2012, 05:40
  2. Ministarstvo nudi legalni softver umesto MS ...
    Autor nenad.bds u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 24.06.2009, 21:09
  3. Bibliotecki softver
    Autor Ljiljaa u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.07.2007, 23:11
  4. Softver koji predviđa tok razgovora
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 09.07.2006, 14:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •