Dragi moji saborci,roditelji,setite se decijih pelena... Ja doduse jos uvek zivim sa njima...Boze dragi,kada se samo setim,kako je sve izgledalo u pocetku... Drage Savete sa svih strana,kao da nije dovoljno sve sto te je snaslo vec i oni krenu da te bombarduju savetima ."Znas,bolje su platnene pelene,mi svi ocuvasmo decu sa njima pa im nista ne fali,hoces li detetu da upropastis kukove?!" Svaka cast,i mene je moja majka povijala sa njima,ali isto tako kaze,da su joj tada bile dostupne ove za jednokratnu upotrebu,nikad ne bi upotrebljavala platnene ...Priznajem,probala sam ih i ja nedelju dana.Dete stalno mokro,ucrveni se,cak je postojala i sansa da se ojede .I zasto bih je mucila,kad na srecu postoje pelenice za jednokratnu upotrebu u kojima je ona fino suva,moze da trckara bez problema,nema sta da je zulja,i za presvlacenje nam treba svega par minuta,bez obzira na kom mestu se nalazimo .A o sadrzaju istih ...Nije bas uvek prijatan,narocito kad se presvlacenje obavlja negde van kuce,ili recimo u sred obroka...a najcesce je tako.Onda se malko skrene pogled u stranu,zacepi nos,i... I nas je neko presvlacio...I njemu smo "ulepsali" dan kad je to trebao da obavi u vreme rucka ...Sve je to sastavni deo roditeljstva,a o bojama,mirisima,...neki drugi put...