Podsvest - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 35

Tema: Podsvest

  1. #16

    Odgovor: Podsvest

    Slažem se.
    Ako se podsvest dovede u vezu sa osjećajem nekog dubljeg smisla u ovom životu, eventualno možemo da pričamo i o parapsihološkom.
    _________Una16

  2. #17

    Odgovor: Podsvest

    Svest je samo egzekutor i postavka o ljudima kao svesnim i razumnim bićima često u stvarnom životu ne pije vodu.
    Naš kognitivni aparat je isuviše slab i nerazvijen da bi u komplikovanim situacijama i problemima mogao donositi ispravne odluke jer često nismo u stanju da objektivno sagledamo sve bitne aspekte .
    Tu je podsvest od neprocenjive važnosti, posebno ako smo u stanju da prepoznamo njene signale koji se često mogu doživeti i kao svestan i racionalan izbor.

    A kog li je pola podsvest ?
    Vuče na ženski,
    nekako ne mogu da je prihvatim kao bespolnu.

  3. #18

    07 Odgovor: Podsvest

    Istog je pola kao i Bog.
    Može?
    _________Una16

  4. #19

    Odgovor: Podsvest

    Citat dulebu kaže: Pogledaj poruku
    Svest je samo egzekutor i postavka o ljudima kao svesnim i razumnim bićima često u stvarnom životu ne pije vodu.
    Naš kognitivni aparat je isuviše slab i nerazvijen da bi u komplikovanim situacijama i problemima mogao donositi ispravne odluke jer često nismo u stanju da objektivno sagledamo sve bitne aspekte .
    Tu je podsvest od neprocenjive važnosti, posebno ako smo u stanju da prepoznamo njene signale koji se često mogu doživeti i kao svestan i racionalan izbor.

    A kog li je pola podsvest ?
    Vuče na ženski,
    nekako ne mogu da je prihvatim kao bespolnu.
    Da nije podsvesti, proveli bi smo zzivot iznova i iznova uchechi i najbanalnije stvari. A ni zzivot nam ne bi verovatno potrajao. Meni se pak chini da je svesnost previshe komplikovana tj isuvishe razvijena da bi mogla da radi ono shto radi podsvesno.

    Primer - chujemo nekakvo shushtanje iza glave i mahinalno (automatski.. i sve automatske motorne radnje kontrolishe ili bar inicira podsvest i nizzi nivoi nervnog sistema) se pomeramo, ne razmisljajuchi o tome shta nam se pribliazzava i da li ili ne treba da reagujemo, prosto cela kolichina informacija koju trazzi svest zahteva kolichinu vremena za obradu koju chesto nemamo. Zato se iskustvo pojednostavljuje i razlazze na bitne elementa i smeshta u podsvesno (mozzemo imati fobiju od visine zato shto smo kao mali pali sa kreveta iako se samog kreveta ne sechamo), tako chemo reflexno izbechi sve shto nam se s ledja priblizzava glavi i ako nas je recimo otkinuta grana samo jednom udarila.

    Chesto nas muche problemi koje svesno ne mozzemo da reshimo, narochito kada nam uzrok nije, ili vishe nije u "dometu", a da ne pri tom ne naudimo sami sebi troshechi vreme na to... Takve stvari mogu ostati u podsvesti ili do reshenja izvora problema, ili postaju problem sam po sebi (kao raznorazne fobije ili nesvesne i kompulsivne radnje koje sami sebi ne mozzemo da objasnimo). Nasha najranija iskustva smeshtaju se u podsvest i odande se javljaju kao potrebe, porivi, refleksne radnje, snovi, strahovi itd...
    Primer - zlostavljanje u detinjstvu ili neka nesrecha mogu biti potisnute u podsvest i uslovljavati chak i svesno ponashanje u buduchnosti, a da se pri tome osoba uopshte nesecha konkretnih problema. Ponekad je uvidjanje korena i porekla psihichkih problema smeshtenih u podsvest i potisnuto sechanje upravo i reshenje istih problema.

  5. #20

    Odgovor: Podsvest

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Istog je pola kao i Bog.
    Može?
    haha, može može.
    Trebalo bi da su oba aspekta za(s)tupljena podjednako.
    Muški princip u podsvesti bi se recimo mogao manifestovati kroz snagu i moć a ženski kroz brigu i nežnost.
    Podsvest je možda medij bez koga božiji uticaj ne bi ni mogli osetiti.
    No, biblijskim piscima je vrlo bitno bilo da Boga prikažu sa muškog aspekta, ženski se slabo pominje.

  6. #21

    Odgovor: Podsvest

    "Ponekad je uvidjanje korena i porekla psihichkih problema smeshtenih u podsvest i potisnuto sechanje upravo i reshenje istih problema."

    Aha,
    a ponekad se potisnuti bol vrati još strašniji i razorniji i preuzme kontrolu nad nama.
    Mrtvace ne treba dirati.

  7. #22

    Odgovor: Podsvest

    Citat dulebu kaže: Pogledaj poruku
    Podsvest je možda medij bez koga božiji uticaj ne bi ni mogli osetiti.
    A kako mi to osetimo boga kroz podsvest?

  8. #23

    Odgovor: Podsvest

    Pa to je ona teorija da podsvest predstavlja neformulisano iskustvo vere koje je afektivno i racionalno organizovano.
    Te podsvesne organizacije vere se delimično transformišu u našu svest i samoreflektivno korištenje simbola i jezika.
    U isto vreme svesne i nesvesne organizacije vere, manifestovane u ritualima i narativima i drugim simboličkim medijima nastavljaju da se oblikuju podsvesnim procesima.

    Dakle, Bog se javlja kroz podsvest, ona to konverzuje u veru i manifestuje preko svesti.

    Tako nekako

  9. #24

    Odgovor: Podsvest

    Citat dulebu kaže: Pogledaj poruku
    Pa to je ona teorija da podsvest predstavlja neformulisano iskustvo vere koje je afektivno i racionalno organizovano.
    Te podsvesne organizacije vere se delimično transformišu u našu svest i samoreflektivno korištenje simbola i jezika.
    U isto vreme svesne i nesvesne organizacije vere, manifestovane u ritualima i narativima i drugim simboličkim medijima nastavljaju da se oblikuju podsvesnim procesima.

    Dakle, Bog se javlja kroz podsvest, ona to konverzuje u veru i manifestuje preko svesti.

    Tako nekako

    Zvuchi kao Jung na Trodonu.

    A mozze to i jednostavno, ono u shta verujemo smeshta se kroz ispoljavanje vere u podsvest i odande opet upravlja nama nadomeshchujuchi i jachajuchi sebe samu?

    Dakle religioznost se verniku javlja i kroz podsvest. Mozda.

    Bog kao lichnost koja nama uprvavlja odozgo...nikako. Osim ako na samu podsvest ne mislish kao na Boga, gde je Bog jednako priroda i sve u nama i oko nas.

  10. #25

    Odgovor: Podsvest

    Slobodna volja, gospodarenje sudbinom ...
    Floskule i zablude krhkih bića da imaju kontrolu.
    Čovek snuje Bog odlučuje.

    Mada je moguće svesno ubaciti kojekakve ideje u podsvest koja će povratno naterati svest da se ponaša u određenom smeru.
    No, to su samo igrice koje daju varljivu nadu o moći.

  11. #26

    Odgovor: Podsvest

    Citat dulebu kaže: Pogledaj poruku
    Slobodna volja, gospodarenje sudbinom ...
    Floskule i zablude krhkih bića da imaju kontrolu.
    Čovek snuje Bog odlučuje.
    Po mom mishljenju - floskule i zablude mistika i mistichara te sujevernih da ima vishih inteligencija koje nama upravljaju. Chovek nema moch samo nad sluchajem. Sudbina je izgovor neodgovornih i fatalista, te poetska poshtapalica za trenutke kad uradish sve, a ide ti kako ne treba

    A shto se tiche svesno podsvesne dresure, ona je deo svake vojnichke obuke, indoktrinacije, manipulacije, psihichkog drila itd itd...samo je razlika u nivou...
    Famozne subliminalne poruke, sugestija u snu (i na javi) i hipnoza neki su od nachina manipulacije podsveschu...

  12. #27

    Odgovor: Podsvest

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Po mom mishljenju - floskule i zablude mistika i mistichara te sujevernih da ima vishih inteligencija koje nama upravljaju. Chovek nema moch samo nad sluchajem. Sudbina je izgovor neodgovornih i fatalista, te poetska poshtapalica za trenutke kad uradish sve, a ide ti kako ne treba

    A shto se tiche svesno podsvesne dresure, ona je deo svake vojnichke obuke, indoktrinacije, manipulacije, psihichkog drila itd itd...samo je razlika u nivou...
    Famozne subliminalne poruke, sugestija u snu (i na javi) i hipnoza neki su od nachina manipulacije podsveschu...

    Lele ovde još malo pa vidim doktorat

    Hoćete mi reći da deca rodjena u kartonskom naselju i ona u porodici Rockeffelera imaju istu sudbinu, te da sudbina baš ne postoji?

    Elem, da u svesnom delu ne bi došlo do prokuvavanja, stvoren je taj PODsvesni deo iz kojeg crpimo onoliko koliko nam je potrebno.
    Lager ogroman, pa ko šta, kad i koliko voli može uvek da izvoli.
    U svakom slučaju, ja bih ovde poslušala Kineze- "Ako stalno čupkate travu, ona nikada neće moći preterano da izraste"
    _________Una16

  13. #28

    Odgovor: Podsvest

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Lele ovde još malo pa vidim doktorat

    Hoćete mi reći da deca rodjena u kartonskom naselju i ona u porodici Rockeffelera imaju istu sudbinu, te da sudbina baš ne postoji? "
    Ne znam shta bi to trebalo da dokazze, osim postojanja dobre i loshe sreche. Naravno da su nam razlichite karte podeljene rodjenjem. Naravno da ne mozzemo uticati na sve shto nas zadesi. Naravno da dete nije krivo za uslove pod kojima je rodjeno. Naravno da nisi kriv ako imash srchanu manu, ali ako dobijesh sidu kao odrasla osoba... vrlo je velika verovatnocha da si sam doprineo tome...

    Ali ako Rokfelerov sin procherda sve i zavrshi u karton sitiju, to nije sudbina nego budalashtina, ako izgubi sve usprkos svom trudu, ako nije nesposobnost to je losha srecha... i ako dete iz kartonsitija zavrshi ultrabogato, osim ako nije dobio na lotou, to je najverovatnije genijalnost ili u najgorem sluchaju trud.

    Kad kazzem da je sudbina izgovor za neodgovorne prvenstveno mislim na ljude kojima je uzrechica na primer - shta me briga, ako mi je sudjeno da poginem nek poginem, i onda stuche politru radze i sedne za volan, ljude koji se ne trude, ljude sklone samozazzaljenju i one sklone trazzzenju i izmishljanju uzroka svojim nevoljama svuda, osim u sebi.

    Ali daleko je sve to od sudbine kao negde necheg mistichnog zapisanog i zacrtanog.


    A za doktorat, ko zna
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 05.02.2008 u 16:00

  14. #29

    Odgovor: Podsvest

    -Ima xy razlicitih prilaza podsvesti (Kosovu?ddjjU), to je ona prica o slepima i opisivanju slona. Ja (J) sam sebe ubedjujem da mi moja rodjena podsvest bude u sluzbi moje rodjene koristi u smislu skladisnog prostora neobradjene sirovine uz precizirano nalazenje kroz nekoliko koraka, tj. ako me nesto golica u "malom mozgu", zapalit cigaru i gledati na drugu stranu ulice, da "dignem kompletan ambijent koji je doveo do skladistenja impresije kao takve u njega. (.)
    Kazu da razuman covek upravlja svojim nagonima, a potiskivanje nagona (J) dovodi do stanja tenzije u podsvesti, prirodne nauke su nas naucile na energija i materija teze stanju ravnoteze, i kako bi izravnale "pritiske" tenzije traze prolaz kroz manje razumne a vise vrednosne tj. emotivne-religijske "filtere" svesti i samim prolaskom pojacavaju njihovu vrednost i odnos prema ostalom svesnom u coveku. Vece se tenzije stvaraju ukoliko je potreban veci trud da se obuzdaju nagoni (krizna vremena i nestasica osnovnih, bioloskih i sigurnosnih, potreba).
    A doktorat, pa, prvo da diplomiram, pa, palata i jahta pa u "Kragujevac" na pijac.

  15. #30

    90% ljudi ne zna da se moli

    Odlucio sam da otvorim ovu temu, jer svakim danom shvatam da je ovaj princip istinit. Ovu temu ne mogu svi pratiti. Postoje odredene knjige o ljudskom umu, ljudskoj energiji, svesti/podsvesti i kako uticu na naš život, ljudi koji nemaju pojma o tome ne mogu diskutovati o tome.

    Dobro je poznata moc naše podsvesti. Mi ljudi imamo 2 uma (svesni i podsvesni). Svesni um odreduje o cemu razmišljamo, odluke koje donosimo, gde idemo, šta cemo raditi tokom dana itd. Sa druge strane, podsvesni um kontroliše naš ceo organizam. On je odgovoran za otkucaje srca, san za pokretanje ruke, noge itd.

    Sad ce možda vecina da kaže ''Kako bre da je podsvestan um odgovoran za pokretanje moje ruke!?''

    Ako vam kažem da kružite rukom i uradite to... to je delo vaše podsvesti. Kako?
    Lepo, izmedu našeg ramena i šake postoje oko 157 mišica. Da li naša svest govori direktno svakom mišicu ''mišic broj 23, nek se pomeri 23 stepeni levo, mišic broj 120 nek se pomeri 35 stepeni desno''? Naravno da ne! Mi damo komandu našoj ruci, medutim naša podsvest uradi ono što je potrebno. Primetite da svih 157 mišica moraju da rade u kompletnoj harmoniji, što je zaista komplikovano a vecina misli da je jednostavno.

    Podsvesni um takode nam daje ''inspirative misli'' ili može da se poveže sa umovima ostalih ljudi. Ovo cu objasniti malo kasnije.

    Teorija tj Zakon Vibracije kaže, da je sve oko nas energija. Naše misli su takode energija. Naše telo je energija i ono takode vibrira. Možda mislite da ste od cvrste materije, ali pogledajte svoju ruku pod mikroskopom i videcete masu koja vibrira. Misli su vibracije. Misli prouzrokuju osecanja. Ako gledate nešto lepo ili razmišljate o necem lepu, kako se osecate? Lepo naravno
    Ne možete da doživljavate nešto ružno i da razmišljate ružne misli, pritom da se osecate lepo.

    Što je zanimljiva stvar i što malo ljudi zna, ono što svesni doživljava sa vibracijom, podsvesni um prihvata tu informaciju i šalje je u ''Beskrajnu inteligenciju'' ili kako kažu u ''Univerzum'' i vraca iste takve misli, dajuci individualcu iste okolnosti i ista iskustva.

    Da objasnim.

    Ukoliko razmišljate o novim kolima, o novcu. Osecate se lepo zar ne? Da li osecate pozitivnu vibraciju unutar vas? Hm.. možda ce ovo pomoci. Zamislite da ste dobili na lotou 1 000 000 evra i za dve nedelje treba da uzmete novac. Kakav osecaj imate?

    Dakle, podsvesni um prihvati tu sliku koju držite u glavi dok razmišljate sa osecanjem (kao u slucaj molitve!). i daje vam iskustva koja su slicna tom slikom. Iste misli privlace slicne. Da li vam se nekada desilo da pricate sa nekim o Havajima, Grckoj, Crnoj Gori.. npr i za pola sata cujete kako neko drugi spominje isto to?
    Da li ste nekad pomislili o nekom filmu i posle nekog vremena ga videli na Tv?
    Da li ste nekad pomislili o nekom prijatelju ili nekoj osobi, posle nekog vremena ta osoba vam se javila ili ste dobili pismo od nje?

    Dao sam primer za pozitivne misli, podsvest takode reaguje na negativne misli, upravo iz razloga jer podsvest ne može da odlucuje da li je to dobro ili ne.

    Ukoliko citate novine i osecate se užasno u vezi toga, ukoliko pricate sa ostalima da nemate novca i osecate se užasno u vezi toga, ukoliko kukate o bilo cemu i osecate se loše, vi cete privuci JOŠ lošeg u vaš život.

    Ovo nije ništa novo. Za one koji su edukovani u ovom smislu, shvatice da je vecina ljudi koristi upravo ova sredstva da ostvari svoje ciljeve. Za neupucene bilo bi dobro da pogledaju film The Secret.

    Ljudi misle ako se mole ''Bogu'' da ce im to doneti dobra. Medutim, to ništa ne vredi ako ''OSECANJE'' ne dolazi od toga. I ne vredi da se mole jednom nedeljno i cim izadu iz crkve za zaborave na molitvu. Takode, ne vredi ako se svaki dan mole i posle 5 minuta zaborave na to. Moraju konstantno da imaju tu sliku u glavi i da se osecaju kao da vec ''imaju to'' što žele. Ne mogu da dobiju tu stvar ukoliko nisu SPREMNI za to. Niko nije spreman za nešto ukoliko ne veruje da može ostvariti.

    ''Beleave, and you shall reaceve''

    Ljudi misle ako redovno drže slave i pozovu svoje prijatelje, da to ima neko značenje. Neki misle da će im to doneti dobro u životu.
    Ne vidim poentu da veruješ u nekog, ukoliko ti taj ništa ne doprinosi.

    I ovo je cela istina, mnogo ljudi su ne upuceni u ovo, mnogo njih jesu. Ovi principi su DOKAZANI naukom i dostupni su svima. Jednostavno treba da se edukujete i da shvatite šta je istina.

    P.S. Činjenica je, ukoliko verujete u nešto i želite nešto da ostvarite, sa jakom željom i vibracijom, pritom da ne verujete u Boga niti da imate bilo koju slavu, vi taj cilj možete ostvariti.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •