Podsvest - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 35 od ukupno 35

Tema: Podsvest

  1. #31

    Odgovor: 90% ljudi ne zna da se moli

    Kada sam oca sahranjivao i kada je pop počeo...pomislih gledajući sredovečne ljude kako se krste da sam na katoličkoj sahrani,mada sam ja lično ateista zakleti,ali porodične stvari poput sahrane se ne tiču samo mene...
    Poruku je izmenio euridika, 20.11.2008 u 21:49 Razlog: dovoljno je naglašeno u boldu

  2. #32

    Odgovor: 90% ljudi ne zna da se moli

    Citat boris6 kaže: Pogledaj poruku

    P.S. Činjenica je, ukoliko verujete u nešto i želite nešto da ostvarite, sa jakom željom i vibracijom, pritom da ne verujete u Boga niti da imate bilo koju slavu, vi taj cilj možete ostvariti.

    Da.
    Samo što je ogromna razlika u ciljevima!
    Vera u Boga je neophodna, da bi ciljevi bili plodonosni....U suprotnom, ceo život prodje u ostvarivanju raznoraznih ciljeva, koji nas obavezno na kraju ne ispunjavaju....mislim da je svako iskusio kratkotrajnost i prolaznost naših malih ciljeva u životu...
    - "Toliko sam mislio na/želeo taj auto, da mi je kupovina istog predstavljala cilj br.1 u tom periodu. Mnoge teškoće i odricanja bila su potrebna za ostvarenje tog cilja....A kada je najzad ostvaren, posle mesec - dva vozikanja, autić je dosadio, pa se i prod'o"
    Ovo je samo jedan banalan primer, a ima ih mnooogoooooo.....

    Dakle, ako nismo u savezu sa Bogom da nam pomogne u odabiru ciljeva, onda će neko "drugi" da nam sugeriše koji cilj je dobar za nas......

    Evo za onih 90% što ne umeju da se mole-->http://www.vojvodinacafe.com/forum/r...4-molitva.html

  3. #33

    Odgovor: 90% ljudi ne zna da se moli

    Dobro jutro ser_gogsy, zelim ti puno pozitivne energije i snage tokom dana

    Ostvarenje ciljeva zavisi od više faktora, Bog ne odlučuje ko će i kad će ostvariti nešto

    Dakle, ciljevi nam daju smisao za pravac. Nasa sposobnost da ostvarimo ciljeve je neverovatna. Ciljevi nam otvaraju nas pozitivni um i oslobadjaju ideje i energiju za ostvarenje. Bez ciljeva, jednostavno plovimo tokom zivota. Medjutim, SA ciljevima idemo kao strela, pravo u nasu metu. Svaki individualac moze da ostvari svoje ciljeve. Niko nije drugaciji, svi imamo isti potencijal dodeljen od naseg tvorca. Razlika je u tome kako ga ostvarimo.
    Zavisi od toga, koliko puta pomislis na njih, zavisi koliko ih zelis, zavisi sta sve RADIS. Posto vecina ljudi iskreno, ni ne postavi cilj- kamoli da radi na njega.

    Ima prica jedna o tome "Kuka zena Bogu kako nikad ne moze da dobije na lotou pare. I muzu dojadi i prekine je jednom i zapita je DOBRO ZENO, PA JEL SI IGRALA LOTO?!?, kaze zena "PA NISAM. Muz joj odgovori: PA BUDALO JEDNA, KAKO DA DOBIJES NA LOTOU AKO GA NE IGRAS"

    Tako isto vecina ljudi kuka za svoje ne uspehe i svoje probleme, kad uistinu nikad nisu nista uradili povodom toga.

    E sad, sto mnogo ljudi ne zna (i tvoj primer sa kolima) je sto vecina njih misli da su ciljevi uspeh. Ciljevi nisu uspeh. Uspeh je PROCES, koji nema kraja. Medjutim, cilj je nesto sto ima rok i ima KRAJ svog ostvarenja.

    Problem dolazi od toga sto vecina ljudi misli "O, bicu uspesan kad kupim ta kola, oo bicu uspesan kad kupim odelo od 500 evra, ooo bicu uspesan kad ostvarim taj cilj"
    i ja garantujem da se uspeh ne bazira na to.

    Cak sta vise, ja sam nekoliko puta ostvarivao ciljeve i pre nego sto cu ih ostvariti osecao sam se, PUN ENERGIJE, MOCNO, odrikao sam se vecinu stvari da BIH IMAO TAJ CILJ. Mnogo vremena sam ulozio i na kraju kad sam ga ostvario, ovako sam rekagovao "Dobro... sta je sledece?"

    E sad, da li to znaci da nisam bio u skladu sa Bogom ? Naravno da ne. Bog (nas izvor od koga svi poticemo) je upravo taj sto mi je pomogao da ostvarim to. Problem mozda lezi u tome sto ta "zelja za ciljem i njegovim ostvarenjem" uzbudljiva i propumpa nam srce, ne cilj.

    Slazem se 100% sa tobom kad kazes "dva vozikanja, autić je dosadio, pa se i prod'o". I znam problem u tome.
    Ovo ukljucuje ljubav, zdravlje, bogatstvo i sta god pomislite. Covek nakon sto ostvari nesto i ima to nekoliko dana, NJEMU TO DOSADI.

    Postoji nacin kako prekinuti to, ali pre toga moramo da znamo uzrok tog "dosadjivanja". Uzrok tog dosadjivanja je manjak ZAHVALNOSTI.

    E sad, mozda si mislio da sam obican forumas, koji je svratio da pametuje ostalima Medjutim, kad me upoznas shvatices da sam vise u konekciji sa Bogom (energijom, univerzumom, beskrajnom inteligencijom - jedinim nasim tvorcem) nego mozda cak i ti

    Zahvalnost je jedna atraktivna SILA. Ona je jednostavno neophodna za ostvarenje onog sto individualac zeli.
    Ukoliko nema zahvalnosti, nema ni zelje za "tim" stvarima.
    Ima smisla?

    Marcus Cicero je jednom rekao: "Zahvalnost je majka svih ljudskih beneficija".

    Najgora stvar koju covek moze da uradi, jeste da stavlja svoj um na stvari koje ne zeli. Zahvalnost je jedan sjajan nacin da se osecas ISPUNJEN pozitivnom energijom.
    I da se koncentrises na ono sto hoces je kroz zahvalnost koja nikad ne prestaje. UVEK BUDI ZADOVOLJAN ZA STVARI KOJE IMAS.
    Da bi bili konstantno zadovoljni moramo razumeti i verovati 3 stvari.

    1. Nasa trenutna situacija JE ODLICNA i svaki put nam ide sve BOLJE
    2. Nas trenutni zivot je PUN STVARI zbog kojih mozemo biti zahvalni
    3. Nasi trenutni rezultate ce konstantno da rastu, da se poboljsavaju i povecavaju

    Da bi bili u konstantnoj zahvalnosti, mora da razumete ove tri stvari, da verujete u njih i da skontate da su istinite.

    I nase memorije su veoma kratke u tome, pogotovo kad se radi o DOBRIM stvarima koje dolaze u nas zivot.

    Kad nas neko pita za nekoliko stvari koje nam nedostaju, u tom slucaju imamo pamcenje SLONA i mozemo o tome pricati satima.
    Medjutim, kad nas neko pita za cega smo ZAHVALNI, sta cemo odgovoriti?

    Pitanje je KAKO DA NE BUDEM ZAHVALNI! Koliko stvari imamo u zivotu, koliko topline, koliko ljubavi i radosti.

    DA BIH IZGUBIO ZAHVALNOST, MORAS SE ZABORAVITI NA SVE STVARI KOJE IMAS, I FOKUSARATI SE NA OSTALE STVARI KOJE ZELIS DA POBOLJSAS.
    ZAHVALNOST CES IZGUBITI UKOLIKO SE UPOREDJUJES SA NEKIM ZA KOGA MISLIS DA JE BOLJI U ODREDJENIM STVARIMA OD TEBE!

    Mi stvarno imamo mnogo stvari zbog cega da smo zahvalni. Zamislite ovako:

    Koliko bi ste platili za vid, ukoliko ga izgubite?
    Koliko bi vam sposobnost da setate i trcite vredela, nakon sto je izgubite?
    Koliko bi ste platili za voljenu i vernu porodicu, koja vas trenutno okruzuje?

    Mozda mi neko sad kaze "Borise, pa ja to nemam"
    Ali setite se nekih vrednih stvari sto imate!

    I razmisljate malo o njima i govorite u sebi "Hvala, hvala, hvala" dokle god ne osetite punu vibraciju u sebi.
    Ovo je najbolje kad ustanete. Postavite sebi pitanje, cim se probudite "ZASTO SAM DANAS ZAHVALAN" i odmah nakon sto ga odgovorite bicete u stanju zahvalnosti.

  4. #34

    Odgovor: 90% ljudi ne zna da se moli

    Citat boris6 kaže: Pogledaj poruku

    Postoji nacin kako prekinuti to, ali pre toga moramo da znamo uzrok tog "dosadjivanja". Uzrok tog dosadjivanja je manjak ZAHVALNOSTI.

    Pitanje je KAKO DA NE BUDEM ZAHVALNI! Koliko stvari imamo u zivotu, koliko topline, koliko ljubavi i radosti.

    I razmisljate malo o njima i govorite u sebi "Hvala, hvala, hvala" dokle god ne osetite punu vibraciju u sebi.
    Ovo je najbolje kad ustanete. Postavite sebi pitanje, cim se probudite "ZASTO SAM DANAS ZAHVALAN" i odmah nakon sto ga odgovorite bicete u stanju zahvalnosti.

    Svako dobro -takodje - ti želim Borise

    Slažem se u većini o onome što zboriš....
    Moj odgovor je bio na tvoju konstataciju-->"....pritom da ne verujete u Boga niti da imate bilo koju slavu, vi taj cilj možete ostvariti."
    Mislio sam da ću biti razumljiv..ali....
    Očigledno je da smo pričali o različitim "ciljevima"
    Cilj na koji sam ja mislio je onaj jedini i glavni, koji čovek treba da ispuni u svom(kratkom)životu--->A to je cilj postizanja zajedništva sa Bogom!
    Čovek je stvoren iz jednog jedinog razloga-->da postane Božije dete! Bog nas je stvorio da budemo Njegova deca, i da bi kroz istinsku ljubav mogao kroz večnost da živi sa nama.
    Dakle, onaj koji ne veruje u Boga nema za cilj da postane Božije dete. A njegov životni cilj se svodi na ispunjenje mnogobrojnih malih ciljeva(kao što je kupovina auta ) i prolazno zadovoljavanje sopstvenih potreba....
    Naravno da ne treba zanemariti i te "male" ciljeve, jer smo mi osim duhovne, i materijalne prirode, ali sve dok je umereno i podredjeno "glavnom cilju"...

    Da. Slažem se apsolutno, da je zahvalnost najpotrebnija u ostvarivanju ciljeva....Ali, pitanje je--> kome čovek da se zahvali ako ne veruje u Boga?

    poz...

  5. #35

    Odgovor: 90% ljudi ne zna da se moli

    Jos jedan divan dan pun iznenadjenja i radosti

    Jedini nacin da budes u "konekciji" sa Bogom, je kroz nikad-zavrsnu zahvalnost.

    Postoji jedna knjiga, napisana u 1890 godini. Moja omiljena, posto volim da citam klasike. Knjiga je dosta teska za citanje ali napisacu ti sustinu. U njoj pise ovako:

    Citat ser_gogsy kaže:
    Čovek je stvoren iz jednog jedinog razloga-->da postane Božije dete! Bog nas je stvorio da budemo Njegova deca, i da bi kroz istinsku ljubav mogao kroz večnost da živi sa nama.
    "Mnogo ljudi koji zive lepo u nekim sferama njihovog zivota, su u siromastvu zbog manjka zahvalnosti. Posto su primili jedan poklon od Boga, oni prekinu sve konekcije zahvlanosti i prekinu da dobijaju ostale stvari. Lako je razumeti da sto vise zivimo blizu izvora bogatstva, vise bogatstva cemo primiti, takodje lako je razumeti da dusa koja je zahvalna zivi u vecem dodiru sa Bogom, nego onaj koji nikad ne gleda i nikad nije zahvalan"

    Ovaj princip je istinit.
    Razmisli samo, imas dve kompletno iste osobe i obojici das poklon. Prvoj osobi das poklon i on hladnokrvno primi, i kaze bezveze "hvala". Medjutim, das drugoj osobi poklon i on ga primi sa sjajem u ocima, osetis jednostavno radost u njegovom srcu i da je zahvalan i koji ce ti govoriti "hvala!!" srdacno. Kad bi drugi put davao, kojem bi opet dao poklon?

    Drugi citat iz knjige:

    "Sto vise fokusiramo nas um na zahvalnost i stvari koje dobijemo, vise cemo stvari primiti. Razlog je jednostavan, jer mentalno ponasanje zahvalnosti vuce UM u blizem dodiru izvora, odakle blagoslovi dolaze. Zahvalnost ti stavlja kompletan um u harmoniji sa kreativnim energijama univerzuma, shvati takodje, i videces da je istina. Dobre stvari koje su ti dosle, dosle su poslusanjem odredjenih zakona (npr: zakona zahvalnosti, privlacnosti, volje, truda, pozitivne misle itd). Zahvalnost ce voditi tvoj um kroz puteve gde stvari dolaze, i drzace te u harmoniji sa kreativnim mislima i sprecice te da upadnes u takmicarskim mislima"

    Dakle, bices zahvalan za ono sto vec imas, a ne "zasto on ima bolja kola od mene". Mislim, mozes da se okrenes oko sebe i da kazes "vidi kakvo djubre od kola imam, vidi kakvu kucu imam, vidi kakvo bedno zdravlje imam" ili mozes biti zahvalan.

    "Draw nigh unto God, and he will draw nigh unto you"

    P.S. "Mi nismo fizicka bica koja zive u spiritualnom svetu, mi smo spiritualna bica, koja zive u fizickom svetu" Ovo znam da je neka zena rekla, samo ne mogu da se setim koja.

    P.P.S. Ja podrzavam svaki vid vere u Boga. Covek treba da veruje, medjutim ne podrzavam fanaticnost u vezi toga. Naprimer, jedes hleba i secera (hranis se ne zdravo) pritom prizeljkujes zdravlje od Boga ili zelis neke stvari a ne radis nista povodom toga.
    I ostalo.

    Pozdrav

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •