Maturaaaaaa
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 27

Tema: Maturaaaaaa

  1. #1

    12 Maturaaaaaa


    Jel' ste imali maturu i koju, veliku ili malu ( ili obe )? Kako ste se proveli? Ako niste imali, hoćete li imati i koju? Gde?Kad?

    NAVALITE!!

  2. #2

    Odgovor: Maturaaaaaa

    Čuj, da li sam imala? Prošla i mala i velika, a i apsolventsko veče (koje mu dođe opet kao neka matura al' tu je već prošlo tinejdžersko doba).

    Mala matura bila pre Hrista (a ja još dala sebi za pravo da se oglasim u tinejdž kafiću). Imam snimak na video kaseti, sreća što ga moji nisu prebacili na DVD pa sad nemamo gde da gledamo tu kasetu. Crk'o video rekorder još odavno, a nikome ne treba, pa niko neće ni da ga nosi na popravku. Elem, ono su komedije bile, majke mi... Piče neki narodnjaci u nekom restoranu, mi - klincoderi koji pojma sa životom nemaju... Svi se nešto namontirali pa poziraju. Imam neke slike sa te male mature i odvalim od smega svaki put kad ih vidim... Jedna ekipa kao plače što se rastaju iz osnovne škole, a sutra svi bili u gimnaziji u istom odeljenju. Ja nisam bila preterani sentimentalac.

    Sa mature u srednjoj sam bukvalno pobegla. Opet ista scena, piče narodnjaci, ali ovog puta neki urbani... Mi više nismo u restoranu, nego nas odveli u neku svečanu salu nekog hotela. Bila sam tamo možda sat ipo vremena, žali bože para koje sam dala, i nakon toga zapalila negde u grad u zezanje. Čak nemam ni snimak te večeri, a i šta će mi kada me nigde nema na snimku.

    Imam neke slike, ali mi one nisu toliko smešne kao ove sa male mature... ali svejedno izgledam sebi kao da to uopšte nisam ja.

    A ni na ono apsolventsko veče nisam otišla, mada sam tu zaista planirala, zbog neke loše organizacije.

    Eto, to su moje uspomene na maturu... Vlado, sad vidiš šta te čeka. Nadam se da tvoja matura neće biti šindrlike-tandrlike tipa.

  3. #3

    Odgovor: Maturaaaaaa

    Prošla. I mala i velika matura.
    Znate, ja sam još ona generacija koja je malu maturu slavila po diskotekama. Elem, moja davnih dana beše u diskoteci Točak (stari Točak, ne ovaj vaskrsli nedavno). Beše četvrtak (pazi, znam i datum: 07. jun) Svi osmaci tamo. Puštali su se zabavnjaci. Hitovi: U2, Prljavo kazalište, Azra i tek izašli čini mi se drugi album Crvene jabuke. U dva sata fajront. A onda, onako svi peške iz Pezosa na Bulevar gde smo divljali dok nije došlo vreme da probudimo roditelje da odu na posao (reči moje majke kada me je videla na vratima: Pa, dobro jutro ćer'o). Zapravo, mislim da smo se toliko derali da ne samo da tu noć nisu spavali naši roditelji nego nisu spavali svi stanari te grupe zgrada. I tako, došli smo kući u pola sedam ujutru a počeli smo se zvrckati telefonom u devet (naravno, da se istračare utisci). U pola jedanaest skupljanje kod drugarice u stanu, pa sastajanje sa ostalim grupama koji su se skupljali kod nekih drugih opet na istom Bulevaru i odlazak u školu (popodnevna smena). Mislim da ni nastavnici nisu očekivali da nam taj dan drže nastavu. Dakle, imali smo šest časova vrlo životne nastave na dvorištu sa povremenim odlascima "iza boravka" na puš-pauze.
    A onda su došla neka ružnija vremena koja su čini mi se kulminirala upravo te godine kada se trebala slaviti velika matura. Elem, restoran na Ribarcu, za večeru je od matorih trebalo iskamčiti cele 4 marke (da, to je bila cena maturske večeri), ali nismo imali za piće koje nije ulazilo u konzumaciju. Tako smo mi, damice, pored svečane garderobe imali i jaaako velike tašne u kojima smo čuvali dovoljne količine pića. A trebalo nam je i nešto jače od tog pića kada smo iste večeri po milioniti put čuli od ZvezdeFolkaNovogSada kako zapeva "Umirem, umirem majko". U jednom momentu sam stala ispred nje i rekla "Umreću ja ako još jednom čujem tu kaznu za uši.".
    Eto. Mislim da bih još jednom rado proslavila malu maturu, na isti način i u istom okruženju. Veliku? Pa, nisam sigurna.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Maturaaaaaa

    mala matura je bila proslavljena na malomaturskoj ekskurziji koja je trajala tri dana, a by the way išli smo u kumrovec (of kors, nezaobilazni obilazak rodne kuće druga tita - sjećam se da sam čak i uspjela drmnuti glavom u prozor od te iste kuće, ali na svu sreću ništa nisam razbila - samo sam se malo zacrvenila jer su me u tom trenutku prostreljali pogledom svi koji su se našli tamo). proslava je bila u nekom lokalu u varaždinu (pojma nemam kako se zvao, ali znam otprilike kako je izgledao). hitovi večeri su bili:
    magazin - kokolo moj, la bamba, ive had the time of my life (hitčina iz prljavog plesa za slow motion), novi fosili na tone, jasna zlokić i ostala bratija.
    na famoznu veliku maturu nisam išla iz protesta (bilo je veliko političko zakuhavanje, i tako to - da čovijek ne povjeruje da su tada držali političko-nacionalističke govorancije na velikoj maturi) - tako da mi uopšte nije bilo žao što nisam išla.
    bilo je i apsolventsko, koje bi mogla slaviti još jednom zbog toga što se jedan profan toliko nacvrcao da sam se cijelu noć cerekala, pa mi se jedan drug za koga sam uvijek mislila da je kao od kamena rasplakao jer ga je pogodila pjesma (a i mi ostali smo neočekivano pustili koju suzicu, iako nas ta pjesma uopšte nije dotakla), a i zato što smo bili baš neka z*j*b*ntska i složna ekipa, pa nam dobrog slavlja nikad dosta.

    i za kraj mala uspomena na velik hit iz osnovnjaka

    Možda te se nebi više nikad sjetila
    Da baš ovih dana kuću nisam redila
    I u mnoštvu starih odbaćenih stvari
    Našla jedan predmet prahnjav ali dragi

    Spomenar je zbio naše tajne male
    U njemu su mnoge slatke riječi stale
    Ali od svih onih pisanih imena
    Samo tvoje znam


    Kokolo, Kokolo, Kokolo
    Kokolo moj (ispod tog stojio potpis moj)
    Kokolo, Kokolo, Kokolo
    Kad si bio moj (onih dana kad je bio tvoj)
    Kokolo, Kokolo, Kokolo
    Kokolo moj (ispod tog stojio potpis moj)
    Kokolo, Kokolo, Kokolo
    Kad si bio moj


    Voljeli smo duge šetnje sasvim sami
    Brzo su nam tada prolazili dani
    Sjećanje na tebe i sad mi se javi
    Toga ljeta ti si bio onaj pravi

    Od tebe sam tada nadimak ja dobila
    K'o u nekoj priči ludo te zavoljela
    Ali to su bili naši zadnji dani
    Prošlost sad smo mi
    nattydread is coming to dinner

  5. #5

    Odgovor: Maturaaaaaa

    ove godine imam malu maturu i istovremeno sam i srecna i tuzna kako se ona blizi...
    Vise je za zaljenje onaj ko zbog pameti izgubi ljubav,nego onaj ko zbog ljubavi izgubi pamet...

  6. #6

    Odgovor: Maturaaaaaa

    Mala matura je bila pravi kic.Restoran usred neke sume,narodnjaci piche kao ludi,razdrljeni konobari su samo gledali kako da stipnu neku od nas,a mi kao i svi petnaestogodisnjaci smo mislili da je kraj sveta sto se rastajemo.Postoji neki snimak iz te noci ali ga radije ne bih opet pogledala.Ionako se na njemu vidi da sam bila malko pripita...Velika matura je prosla poput male,doduse su konobari bili pristojni,ali zato mi nismo.Te noci su se radjale neke nove ljubavi i pucale neke stare.Sve to uz tonu alkohola.Generalno,gledam na obe kao na jedno dobro zezanje koje je i bilo primereno u tim godinama...
    I may not be perfect but I'm always me

  7. #7

    Odgovor: Maturaaaaaa

    Ja sam imala maturu pre 3 dana.. Bilo je super bila sam miss, a moja naj drugarica je bila 1. pratilja
    Poruku je izmenio kissigirl, 31.10.2007 u 17:29 Razlog: velika slova

  8. #8

    Odgovor: Maturaaaaaa

    Prosla i mala i velika matura...
    Mogu reci da mi je i na jednoj i na drugoj bilo uzas ! Na maloj nam pevala Samanta Folk,u nekoj kafanici gde smo muckali stepove u flase i sve je bilo u fazonu ,mada je bilo onih "tuznih" koji su vikali A drugu smo proslavili u Hajatu, uz dj koji je vrhunski miksovao narodnjake i tehno ...
    Sve u svemu pohvala za trud, nisam nista zaboravila...

  9. #9

    Odgovor: Maturaaaaaa

    Prošle obe, pre mnogo godina.

    Malu smo proveli u restoranu Ušće, na Ušću (čudna mi čuda), neke direktorove stare veze, pa se baš to mesto izabralo. Nije loše mesto, bio neki lep dan, nemam pojam koji datum, pamtim isečke samo, pamtim kako su se devojčice pretvorile u cice tu noć, neke od svojih drugariica iz razreda jedva prepoznah, ja sam bila u belom košuljčetu i nekoj suknjici do kolena (moja lična kreacija, šnajderka je samo ispunjavala želje, dragi Bože na šta je to ličilo, sa sve belom podsuknjicom koja je trebalo malo da gviri ispod suknje, kao one služavke iz 16.veka) i bila sam najsrećnija noseći je... Muziku u toku čitave večeri ne pamtim, pamtim samo kraj, gde sam zagrljena sa moja dva omiljena profana (matematičar i istoričar, u koje sam naravno i bila potajno zaljubljena) pevala "svirajte mi jesen stiže", Da, da, da, da, na tih nekoliko minuta je vredelo čekati čitavu noć... Pamtim i neke priče sa nastavnicima, o velikim planovima, kako smo nemoguće mnogo verovali u velike budućnosti. Tu negde, baš tih godina se rušio svet oko nas i počelo je ludilo, a mi se još uvek nadali...

    Velika matura mi nije toliko draga, išla sam u jednu od izvikanijih beogradskih gimnazija, što je povlačilo za sobom gomilu snobova sa kojima je trebalo provesti tu noć, bilo u Hajatu, ja u nekom crvenom haljinčetu najkraćem na svetu, mama me bezuspešno ubeđivala da je to samo košulja, nisam htela ni da čujem, za mene je to bila haljina i nosila je kao haljinu, i u štiklama, visokim (možda sam posle toga obula štikle još 20 puta ukupno). Neki zeleni kokteli na ulasku u to zdanje, ja sumnjičava, naravno kakva sam uvek bila ne popih ga baš. Posle neke večere i po pola flaše vina, malo muzike, ne sećam se da su bili narodnjaci, ali ne pamtim ni neku izuzetno prijatnu muziku, uopšte je se ne sećam, posle defilea najskupljih haljinicia, odela i frizurica negde okolo 4 ujutru pozdravismo se sa tom noći i ja se renoom 4 koji je pripadao mami jedne od mojih drugarica, kroz kišno jutro vratih 20-ak km zapadno u moj pravi život.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  10. #10

    Odgovor: Maturaaaaaa

    ...ako se potrudim oko matematike dogodine...i ja ću na maturu....

  11. #11

  12. #12

    Odgovor: Maturaaaaaa

    JA SAM IMAO MATURU VELIKU OVE GODINE(Subotica) Ivan.g.Kovacic
    nije bilo nesto zato sto se pkvarilo pola ozvucelja ta ko da smo bili tihi da bi smo culi nesto

  13. #13

    Odgovor: Maturaaaaaa

    mala matura je bila toliko dobra da je se ni ne secam neshto kroz maglu.. secam se sportske dvorane.. neka muzika.. brdo klinaca koji bi plesali, a zapravo ne znaju di ce sa sobom, rukama.. pogledima.. cirkaju po skriveci da ih profesori ne vide dzizssss koja patetika

    vel'ka matura.. bojkot brate! sad mi se ti razlozi chine toliko besmislenim da je to strashno a u to vreme su nam se ti isti razlozi chinili tako jebeno "pametnim" na kraju smo se ipak do DZaDZa proveli sami sa sobom, bez velikih sala, bez gala haljina i odjela, bez kica i drame, bez patetichne muzike i rastanka u fazonu "odlazimo zauvijek svako svojim putem".. onako smo se lepo napili, naduvali, i sledeci dan se nashli na kafi
    moomoo meee jooouu

  14. #14

    Odgovor: Maturaaaaaa

    Do 19 godina?
    Nista,dragi buduci maturanti, samo da vam kazem kako je meni bilo-mozda bude korisno.

    Posle osnovne, u biblioteci skolskoj je bila bukvalno igranka, kao i citave godine sto smo imali ako bi bili dobriOpusteno, bez krpica,sljokica i sminke.Lepo,skroz decije.Djuskanje dok Fiza(aha,nastavnik dezurni) nije poceo da pali i gasi svetla.I nije glumio lajt shou-to je stvarno bio kraj(mislio je on). Mi smo presli u malo skolsko dvoriste-tamo nisu mogli da nas vide iz zbornice.I nije bilo pijancenja.Pricali smo, kikotali se, a neki hrabri su se cak i ljubili.

    GimnazijaHuH! Jedna od dve najsnobovskije moguce,ali u kojoj sam se tako zaljubila(opet-hUh)...da mi je veci problem bio sta obuci za matursko vece, nego to sto se prijemni ispit nevidjeno priblizio.
    Pa sa dve drugarice i drugom-pravac Italija i shoping.Secam se da sam i prvi Diorov karmin(crveni )namackala tada.
    Prvi maturski ples razredna najavljuje, meni srce vec u petama,ali se radujem - jedva cekam.I on ustaje, prilazi i uz onaj njegov osmeh uz koji ti odmah bude najbolje na svetu, zamoli Anu za ples(nisam ja Ana ).To je tada meni bio kraj sveta.I zao mi je sto se nikada nisam zahvalila njegovom najboljem drugu koji mi je tada prisao i sa kojim sam,ne znam kako, otplesala taj prvi ples.

    Sta sam naucila?Prvo ove trivijalne stvari: ne dajem vise 220 000 lira za obucu, pa makar zlatne bile i ne ulazim ni u kakve krpice zato sto tako treba.
    Vaznije:brat mi je objasnio odmah,kad me je video onako nikakvu posle mature, da se i muskarci stide, da su nesigurni, da se plase odbijanja...i da ne smem zbog svoje stidljivosti toliki stit oko sebe da pravim, jer ih plasi.

    I najvaznije:na drugove koji uskacu kao prva rezerva i koji su uvek tu kada bilo sta zatreba, uvek treba obratiti duplo vise paznje nego sto to obicno cinimo.Da sam njegovog najboljeg druga gledala u oci, mozda bih primetila suzene zenice.Mozda.Ovako, danas nemam kome da se zahvalim.

    I pored sve price, svako ce doziveti na svoj nacin,znam.I ja sam odmahivala rukom u fazonu"ok,ok-znam ja to".A ne znam.

  15. #15

    Odgovor: Maturaaaaaa

    Pa prvo je bila ona posle 4. osnovne.... Decurlija... Secam se da smo igrali, pevali.... toliko....

    Onda ona posle 8. osnovne....
    Na koju prvo nisam htela ni da idem, ali mi onda pukao film pa sam sve sama organizovala ( od klope du muzike)
    Proveli smo se fenomenalno, imali profy DJ-jeve...... Ma stvarno bilo extra Sad gledam da snimak sa kasete prebacim na DVD ......

    Matura u srednjoj..... Direktorka me iznervirala shto nam nametnula neki svoj orkestar umesto Zeljka Samardzitja sa kojim sam vetj bila u pregovorima... Zaboga, skupo njoj da damo po nekih 800 dinara vishe u to vreme.... Debil.
    Muzika bila osrednja, polovinu pesama nisu znali, drugu polovinu otaljali......
    Konobari maznjavali chak i poklone koje smo kupili profesorima....
    Mada, bez obzira na sve to, super smo se proveli

    I naravno, napravili josh jedno tri reprize po nekim kafitjima
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •