Ostati u braku zbog dece - Strana 7
Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 117
  1. #91

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Tako je.I plus,ne trpe!
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  2. #92

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    i tu si u prawu....ali dijete ce bit mnogo 'bolje' dok ima oba roditelja u domu.

  3. #93

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    i tu si u prawu....ali dijete ce bit mnogo 'bolje' dok ima oba roditelja u domu.
    Nisam bas kompetentna, za ovu temu, jer iskustva nemam.
    Ali mislim, da detetu nikako ne moze biti bolje, ako oba roditelja ostaju u braku i pored medjusobne netrpeljivosti, samo zbog deteta.

    To isto dete, rasce uz njihove svadje.
    Ma koliko se to krilo od njega, dete oseti.

    Ako vec nema ljubavi i svadje su deo svakodnevnice, detetu ce lakse biti da raste van svega toga,oba roditelja ce uvek biti tu za njega, svako na svoj nacin.

  4. #94

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Mislim da je potreba dece da imaju oba roditelja razumljiva.Imaju potrebu da budu zasticeni .Ali sem te potrebe imaju josi milion malih potreba isto tako vaznih za njihov pravilan razvoj,a to su ljubav,paznja,briga,sigurnost,toplinu,......Pitanj e da li roditelji koji se ne slazu obrate paznju na sve te njihove potrebe,zaokupljeni svojim trvenjima,svadjama,prepirkama?
    Licno mislim da ne.
    Samo sto je nekad laksa varijanta ili dobar izgovor deca treba da imaju oba roditelja .
    Mislim da to nije najsretnija opcija.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #95

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Ne vredi zrtvovati vreme i zivce u losem braku, razvod je najbolje resenje. Cemu produzavati agoniju?
    Za neku decu razvod je tezak za prihvatanje, ali je ipak bolja solucija nego da zivi u porodici gde su sitnice roditeljima okidac za svadje. Sto je rekao Gospodin Ne, roditelji ce uvek biti uz dete ako ga vole, bilo da su razvedeni ili su u braku. Opet sa druge strane, za neku decu je razvod i olaksanje, ako je jedan od roditelja fizicki ili psihicki ugrozavao dete. Detetu moze biti dovoljna i ljubav samo jednog roditelja.
    Citius, Altius, Fortius.

  6. #96

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat prewrnuta_torta kaže: Pogledaj poruku
    Ne vredi zrtvovati vreme i zivce u losem braku, razvod je najbolje resenje. Cemu produzavati agoniju?

    Pitanje je koliko bi dobrog deca dobila odrastajući uz roditelje koji su u braku samo zbog njih.

    Prvo, koliko god se trudili odrasli da neke stvari i nesuglasice prikriju, deca to osete i vide. Samim tim, potpuno su svesna da između roditelja ne funkcioniše kako treba i često reaguju gore nego kada se roditelji rastave dok je još ''mirna faza'' i posvete svako svoje vreme deci onako kako treba.
    Drugo, žrtva roditelja koji ostaju u braku zbog dece je isuviše velika i bolna i frustrirajuća za sve...i odrasle i decu i okolinu... Posebno ako postoji problem u odnosima roditelja - alkoholizam, neverstvo, zlostavljanje i dr.

  7. #97

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku

    Pitanje je koliko bi dobrog deca dobila odrastajući uz roditelje koji su u braku samo zbog njih.
    A koliko brakova imamo danas koji ostaju zajedno samo zbog dece?
    Ostati zajedno zbog rutine i egzistencijalne sigurnosti takodje ubrajam u ovu klasu brakova...
    98%
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #98

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    A koliko brakova imamo danas koji ostaju zajedno samo zbog dece?

    Slažem se da veliki broj brakova opstaje samo zbog dece...i to je ono što ne treba raditi. Tako sam mislila, ako sam bila jasna.

    Strašno je to što se misli da će to doneti deci dobro, ako su roditelji u kakvom - takvom braku, nego da su razdvojeni. Tu je greška. Deci treba i emotivna i psihička i socijalna i svaka druga ravnoteža i stabilnost u porodici.

    Druga strana cele ove priče je što većina porodica opstaje na klimavim nogama prvenstveno zbog egzistencije. Tu najpre ubrajam majke koje su obično nezaposlene, a uz posao oko kuće i nekog muža koji je predan poslu, psihički ili ne daj Bože, fizički maltretira ženu i decu i nema kome da se obrati za pomoć, gde da pobegne i da ode...Takve žene, emotivne ruševine (kako je Bella jednom napisala) obično ostaju u takvom braku, jer im je to jedini vid da prežive...

    Odnose u braku sasvim realno sagledavaju deca od malih nogu...i svesna su toga, koliko god roditelji mislili da prikrivaju međusobne razmirice, nesuglasice, trvenja ili i neki veći problem. Koliko god bilo bolno to za decu, mnogo je bitnija jedna staložena, mirna i pozitivna atmosfera u okruženju (porodici).

    I dalje potpisujem torticine reči:

    Ne vredi žrtvovati vreme i živce u lošem braku, razvod je najbolje rešenje. Čemu produžavati agoniju?

  9. #99

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    Slažem se da veliki broj brakova opstaje samo zbog dece...i to je ono što ne treba raditi. Tako sam mislila, ako sam bila jasna.
    Ja sam ziveo u ohladnelom braku bez nekih vecih trzavica...
    Moj razvod se desilo skoro slucajno, mesec dana pre toga sam mislio da cemo uvek ostati zajedno zarad kompromisa. Zato nisam siguran da je razvod bolje resenje. U mom slucaju mozda i jeste ali samo za nijansu bolje od ostajanja u braku...
    A bolja zato sto svoju decu vidjam skoro svaki dan. Da su deca daleko, mislim da bi relativno los brak bilo bolje resenje. Naime ne priznajem status oca koji je to jedno popodne svake druge nedelje!

    Medjutim onih 98% sam naveo iz drugih razloga. Naime ako je sada opste uvrezeno misljenje da ne treba ostajati u braku, onda se nase drustvo promenilo, jer ranije svakako nije tako razmisjalo. A ako je toliko veliki broj brakova propao, sa tendencijom da broj razvoda jos vise raste, onda je nas model nacina razdvajanja potpuno zastareo. potrebno je izraditi humani model razvoda i drustvo pripremiti za to. Ako 98% dece pre ili kasnije ostane bez jednog roditelja, tom drustvu sledi moralna katastrofa. Znaci programom treba naci nacina da oba roditelja i dalje aktivno ucestvuju u roditeljstvu a ne samo u starateljstvu!
    Poruku je izmenio biterlemon, 06.09.2009 u 18:26
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #100

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    @ biter

    Ti sada govoriš o onome posle razvoda šta se dešava, a to nije pitanje. Pitanje je bilo da li treba ostati u lošem braku zbog dece.
    Druga strana cele priče je da se nakon razvoda treba razmišljati o deci i to na pravi način. Znači, nije u pitanju samo egzistencijalno pitanje, nego i aktivno učestvovanje u roditeljstvu oba roditelja. Bilo da je bivša sa detetom/decom otišla daleko ili ostala u gradu, trebaju obe strane pronaći rešenje koje je najbolje za decu. Znaš, kad se nešto hoće, nije teško to i ostvariti...
    A menjanje socijalnog programa i zakona - ali nije ovde o tome reč, mada se slažem da je onaj sistem svaki drugi vikend i raspust viđanje sa drugim roditeljem nedovoljno i za dete i za drugog roditelja.

  11. #101

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    nekad i nije dobro po decu
    ostati u bilo kakvom braku...

    vece su posledice
    ako se to zove brak
    a u stvari je haos,
    nego da se roditelji razdvoje

    ako je recimo otac agresivni alkoholicar?!

    kakvu uslugu cini majka deci,
    time sto ce ostati u zajednici s njim!?
    nemam obične sreće i nemam obične grehove

  12. #102

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Deca su poput najfinijih porcelanskih figurica ... reaguju i na najmanje potrese (u kući i van nje), a kamoli na lom - kakav je razvod.
    Razvod je ruševina.
    Iz koje se svako od "unesrećenih" izvlači kako zna i ume.
    To važi čak i za onoga ko je "exploziv" postavio.

    Jako je teško biti pametan u situaciji dok gledaš kako ti se TVOJ sopstveni svet ruši na TVOJU sopstvenu glavu ... lako je posmatrati sa strane, mudrovati, moralisati ... i kriviti.
    Ne verujem da je ijedan roditelj doneo takvu odluku preko noći. Tek tako ... palo mu/joj na pamet.
    Iza takve odluke uvek stoji mnogo tema i dilema, ko zna koliko i kakvih knedli koje se nisu mogle progutati ...
    i nije tajna da se nađe i matematika - sa svim raspolažućim računskim operacijama.
    Deljenje, množenje, oduzimanje, vađenje kvadratnog korena, stavljanje pod crtu ... i na kraju sabiranje.

    A kada se na kraju sve sabere ... i shvati da je u pitanju jedna velika nula, obično se uzme šibica.
    i potpali fitilj (onog ko zna kada postavljenog) "exploziva".

    I tada, a i kasnije je svim učesnicima potrebna "pomoć", niko kroz to ne prođe kao bubreg kroz loj,
    ali...
    ako dete "ima sreće" pa mu roditelji nisu sebične i samožive budaletine,
    shvatiće da je u toj njihovoj (zajedničkoj) minerskoj akciji, ostalo "samo" bez - zajedničkog doma.

    Nije malo ... al' nije ni nepremostivo.
    Tako da - pažljivim rukovanjem, te "porcelanske figurice" mogu ostati "neoštećene".

    _________
    malo mi je muka od ovog silnog vaganja ...

    Dajem glas za - NE ostati,
    ali nemoj da bi me neko naterao da se zakunem u uspeh svega ovog, gore napisanog...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #103

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Razvod jeste ruševina,ali nije kraj sveta i ne treba u braku ostati radi dece.
    Ako se već stiglo dotle,radi dece se i treba razvesti uslovno rečeno.

    Da odu na počinak u miru,da se probude bez galame i nervoze...da budu deca kada je vreme za to,a ne svedoci ružnih dešavanja,koji imaju šansu da izrastu u nesigurne ljude,čeprkajući ceo život po maminim i tatinim ruševinama.

    Ostati u braku zbog ljubavi,razumevanja,podrške-uvek,u suprotnom nema sreće,niti će je ikad biti.

    Ostati u braku zbog dece-samo je još jedan od izgovora...treba rasčistiti ruševine i spasti što se spasti da-decu...i samo ih voleti,bez da ih treba opterećivati ko je kriv,naposletku to i nije više važno,imaju dalje i mamu i tatu.

  14. #104

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Ja bi to napisala ovako ostati u braku zbog.......dece,para,nadostatka samopouzdanja,navike....razloga mnogo.
    Mnogo brakova funkcionise tako.Nazalost.
    Jako malo sam videla srecnih brakova.
    Uglavnom sve neke tuzne price.

    Da li je to dobro?
    Pa nije.Jer je to privid.
    Deca to strasno dobro znaju da osete.
    I da pate .
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #105

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    "Ostati u braku zbog dece" je sinonim za kukavičluk roditelja, bilo kojeg.
    Iz svog iskustva mogu da tvrdim, da su mi deca sad (kad smo suprug i ja razvedeni) mirnija, opuštenija i otvorenija i prema meni i prema ocu.
    Na sreću, zadržali su dobar odnos sa ocem, vidjaju se redovno i što je najvažnije on je sad pažljiviji prema njima nego u vreme našeg zajedničkog života.

Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Oboje u braku
    Autor camilla u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 03.04.2013, 18:40
  2. Koji ce vam dozivljaj iz osnovne ili srednje skole zauvek ostati u pamcenju?
    Autor djordjevic91 u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.08.2011, 18:18
  3. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  4. Suparnica u braku
    Autor bellissima u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 15.11.2009, 01:25
  5. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 13.12.2006, 18:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •