Ostati u braku zbog dece - Strana 2
Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 117
  1. #16

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku


    Dok mi "odrasli" ne odlucimo koji cemo gori nacin da izaberemo da okoncamo svoj brak, decu cemo da zakljucamo u podrum,valjda ce se neko setiti da ih pusti napolje. Po mogucstvu kad napune 18 godina, tj.postanu punoletni. Tada zakonski vise nismo duzni da se brinemo o njima.
    Ko kaze da briga o deci prestaje razvodom braka
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #17

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Ako jos jednom pazljivo procitas deo mog posta koji si citirala osetices dozu podrugljivosti koja je namerno upotrebljena i suprotnost je mog misljenja.


    Da zakljucim iznosenje mog stava.

    Ako je neko isfrustriran, a znaci mi nesto u zivotu, ucinicu sve sto je u mojoj moci da mu pomognem da prebrodi tu krizu. A to je razgovor, razumevanje, paznja i podrska.
    Najlakse je okrenuti se i otici.
    Treba se potruditi da taj brak opstane.
    Preci preko svih prepreka zajedno.
    Ne dopustiti da se monotonija uvuce u svakodnevnicu.

    Meni se to desilo i govorim iz licnog iskustva.
    I nisam dozvolila da se moj brak okonca samo zato sto pobogu mi nemamo sta da kazemo jedno drugom. Unela sam svezinu u brak time sto sam pocela da razgovaram sa muzem, da se smejem i osmehom ga docekam i ispratim, pocela sam da se osecam pozeljnom i to je uticalo da me i on ponovo pozeli...
    Ispostavilo se da je trebalo da ucinim tako malo, da bi mi se vratilo duplo vise.

    U zivotu ce ti biti onako kako ti hoces da ti bude, samo treba da znas da upotrebis i iskoristis svoje iskustvo koje se stice desavanjem odredjenih situacija. I samo pozitivno.

  3. #18

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Ovde je rec o tome da se u braku posto po to ostane cak i kada je sasvim jasno da jedino sto ljude spaja su deca...

    Nije rec o tome da se odmah na prvu dignu ruke od svega vec kad nista ne pomaze...

    I ja sam pricala iz svog iskustva kao dete razvedenih roditelja,kao braticna nekoga koje u losem braku...To su znaci samo porodicni primeri,a vanporodicnih iz sireg okruzenja znam jos mnogo...

    Ne treba dici odmah ruke ali treba i znati kad je kraj...

    Ti si uspala jer vas nisu vezala samo deca,ostalo je tu jos necega sto se pod teretom obaveza izgubilo na tren,palo u drugi plan...Kod nekih nema nista i tada je vreme da svako krene svojim putem...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  4. #19

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Razvedena sam vec dugo godina, i imam jedno dete iz tog braka. Doslo je do momenta da smo bivsi muz i ja zajeno odlucili da je najbolje da se rastanemo. Od prvog dana razvoda, pa sve do danas, nikada nisam svom detetu rekla ni jednu jedinu los rec o njenom ocu. Niti sam pravila razliku ko je "pozrtvovaniji" roditelj. Po meni roditelj, je roditelj, podjednako otac, kao i majka.
    Od razvoda, on se nikada nije udaljo od obaveza prema detetu, cak je i meni pomagao, koliko god je mogao. Kao sto je bio otac u braku, isto tako je ostao otac i posle razvoda. Cak i dan-danas, kada je u pitanju nase dete, zajednicki se dogovaramo ili cak odlucujemo. Zahvaljujuci takvom nasem odnosu, nasa cerka je srecna, jer ni jednog trenutka, po nasem razvodu, nije osetila nas "nedostatak".
    Njen otac i ja smo ostali prijatelji, i danas kada odem u Novi Sad, ja boravim u kuci svog bivseg muza. Nikome nije jasno, kako se ne odlucimo na ponovni zajednicki zivot.
    Ko zna, mozda jednog dana....
    Forsirati brak samo zbog dece je unistavanje i sebe i dece,
    ali isto tako sam protiv toga da se roditelji, po razvodu, medjusobno prepucavaju i svete jedni drugima - a sve to preko čije glave????? Koja je cena njehove "osvete" i ko je plaća?
    Volela bih da svi roditelji, po razvodu braka, ostanu civilizovani i svojim roditeljskim "obavezama" oboje doprinesu sreci svoje dece. Jer na kraju krajeva, oni su izabrali taj brak, oni su se odlucili na porodicu, oni su se odlucili na razvod. Da li se dete, o svemu ovome nesto pitalo? Nije? Zasto onda da pati i ispasta?
    Poruku je izmenio Mish, 04.07.2007 u 19:15 Razlog: Nepravilna upotreba kodova
    neunistiva zlojebaba!

  5. #20

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Ako je neko isfrustriran, a znaci mi nesto u zivotu, ucinicu sve sto je u mojoj moci da mu pomognem da prebrodi tu krizu. A to je razgovor, razumevanje, paznja i podrska.
    Najlakse je okrenuti se i otici.
    Treba se potruditi da taj brak opstane.
    Preci preko svih prepreka zajedno.
    ....Unela sam svezinu u brak time sto sam pocela da razgovaram sa muzem, da se smejem i osmehom ga docekam i ispratim, pocela sam da se osecam pozeljnom i to je uticalo da me i on ponovo pozeli...
    Cekaj baba, pa mozes li da zamislis preljubu, obostrano nezadovoljstvo ili nesto trece sto jedan ili oboje supriznika ne tolerisu? Svaka tebi cast sto si se izborila za nekoga ko je zastao ili je krizirao, ali idalje mislim da netreba trpeti u beskraj ako se druga strana ne menja, jer godine prolaze....

    Dakle, ovde se radi o jednoj granici kada se ljudi razilaze i uticaj dece na taj trenutak. I ja smatram da deca u tom trenutku ne treba da budu kljucni faktor i okosnica zajednistva.

    Kada sam rekao 18 godina odrastanja smatrao sam minimum koji roditelji obavezno pruzaju deci! Da su mene pitali, dali bih da se odvojim od roditelja tada, prihvatio bih oberucke, ali za to nije bilo uslova. Jasno mi je da je dete uvek dete za majku, ali preterana briga o odraslim ljudima samo degradira njihove sposobnosti. Ne mogu da prihvatim da se do kraja zivota zivi za decu, a ne uz decu.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  6. #21

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    ali idalje mislim da netreba trpeti u beskraj ako se druga strana ne menja, jer godine prolaze..
    Zavisi u kom smislu se druga strana ne menja.
    Ni moj dragi meni nije odgovarao sto se tice ponasanja i nacina zivota,
    ali posto znam da ni mene ne moze niko da promeni, tako se ni ja nisam trudila da promenim njega.
    Samo sam ga malo oblikovala i prilagodila sebi.
    I potrudila sam se da se i ja maksimalno prilagodim njemu.
    Pa valjda treba dobro da upoznas osobu s kojom odlucis da napravis tako vazan korak, kao sto je brak, a kasnije i mozda izrodis decu. Zar ne?

    A to sto godine prolaze... Pa ne znam sta da ti kazem na to.
    Mozda da menjamo bracne partnere svake 3 godine,, pa onda posle 50 godina odlucimo koji nam je najvise odgovarao i s njim proslavimo zlatnu svadbu?
    Salim se naravno.

    Ja sam uvek za to da se proba sve da se brak spase.
    Nesto istrpeti, nesto istolerisati, probleme resavati razgovorom, a ne svadjom pogotovo ne pred decom... i da se ne ponavljam.

    Razvod- za mene, samo u slucaju, kao sto sam vec rekla, nasilja.
    Bilo fizicko ili psihicko, nebitno.

    Mozda sam ja veliki optimista, idealista, verujem u brak kao svetinju, verujem u reci u dobru i u zlu, dok nas smrt ne rastavi... ne znam.
    Ali to mi niko ne moze oduzeti. Peace!

  7. #22

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Ovo je jako sebicno.

    Dok mi "odrasli" ne odlucimo koji cemo gori nacin da izaberemo da okoncamo svoj brak, decu cemo da zakljucamo u podrum,valjda ce se neko setiti da ih pusti napolje. Po mogucstvu kad napune 18 godina, tj.postanu punoletni. Tada zakonski vise nismo duzni da se brinemo o njima.
    Ne vidim sta je tu sebicno.A sta je sa onim ljudima koji su u braku i nemaju decu?Oni su sebicni?

    Deca ne bi trebala da imaju ikakvog udela u razvodu.Ne treba ih zakljucati u podrum,ali ih treba skloniti iz nezdrave sredine dok odrasli ne rese problem.
    I may not be perfect but I'm always me

  8. #23

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Ne vidim sta je tu sebicno.A sta je sa onim ljudima koji su u braku i nemaju decu?Oni su sebicni?
    Jes' da sam baba, ali me vid i dalje dobro sluzi.
    Naslov teme je "Ostati u braku zbog dece"
    tako da ne vidim razlog za postavljanje pitanja o brakovima koji nisu blagosloveni decom. Pozdrav.

  9. #24

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Cekaj baba, pa mozes li da zamislis preljubu, obostrano nezadovoljstvo ili nesto trece sto jedan ili oboje supriznika ne tolerisu? Svaka tebi cast sto si se izborila za nekoga ko je zastao ili je krizirao, ali idalje mislim da netreba trpeti u beskraj ako se druga strana ne menja, jer godine prolaze....
    Pročitala sam uglavnom sve što je ovde napisano i ne mogu da se otmem utisku da baba priča svoju priču i da je apsolutno niko ne sluša, a samim tim ni ne razume... pa sam navratila da stanem u njenu odbranu. Šalim se, ajd' sad ozbiljno...

    Suština je u tome da postoje različite faze u bračnim problemima, i da ne treba dizati ruke već na prvu loptu. Ja mogu da zamislim "preljubu, obostrano nezadovoljstvo ili nesto trece sto jedan ili oboje supriznika ne tolerisu", i znam da su i to svakodnevne stvari koje se neretko dešavaju bračnim parovima i preko kojih se uglavnom prelazi, a da pri tom supružnici ne provedu ostatak života mučeći se u tom braku. Sve ovo važi, naravno, pod uslovom da se dovoljno rano prepozna problem i da ima materijala za sređivanje situacije.
    Jednostavno, životi dvoje ljudi se tokom godina isprepletu dovoljno da možda postaje i besmisleno to prekidati, osim ukoliko ne postoji dovoljno jak motiv... Pa čak i prevara se istoleriše jednom, neko možda i par puta (prag ljudske tolerancije je različit kod svakoga), a tek ako postane hronično - jasno je da tu više nema šta da se spašava. To je suština. Obostrano nezadovoljstvo se rešava razgovorom. Vremenom jednostavno prestaneš da obraćaš pažnju na tog svog supružnika i zapostaviš ga, on zapostavi tebe... i ako nema komunikacije - i to će pući. Ali skoro sve može da se spase i svaki brak je vredan truda! Mislim da čak i ljudi to znaju, pa baš iz tog razloga koriste decu kao izgovor... Ako neko zaista ne može više da trpi u tom braku, ako razumevanja nema ni trunke, ako su svađe učestale, ako nema obostrane želje da se to spašava, tada do razvoda i dolazi. Možda neko zaista ostane u braku samo zbog dece, ali ja lično mislim da su samo izgovori u pitanju... izgovori kada ne možemo sebi i drugima da priznamo da mi u stvari želimo da živimo sa tom osobom, izgovori kada nas je možda sramota da priznamo da smo spremni da trpimo, iako smo realno spremni i tako dalje... Neki ljudi se možda celog života nadaju da će se taj odnos srediti, a ne ulože oboje dovoljno truda, i to je ona najgluplja situacija koja se može desiti. Bez zajedničke saradnje nema ničega.

    Dakle, treba se truditi svim snagama da se svi eventualni problemi otkriju što pre. Treba shvatiti da je za stvaranje porodice potrebno jako mnogo truda i odricanja i da nije sve u tome da se dete napravi i odgoji (uz veliku pomoć babe i dede). Treba naučiti tolerisati mane supružnika i sve njegove/njene loše navike, jer i mi ih imamo bezbroj. Treba obratiti pažnju i na supružnika, a ne misliti samo na sebe. Treba skrenuti pažnju na sebe, ukoliko taj neko počne da nas zapostavlja. Treba razgovarati o svemu... Pa ako posle tog truda i dalje ne postoji mogućnost za normalno funkcionisanje, treba jednostavno nastaviti svoj život, a deci pružiti sve ono (ni manje, ali ni više) što bi im bilo pruženo i da nije došlo do razvoda. I na kraju, decu nikada ne treba koristiti kao izgovor za našu nesigurnost ili spremnost da ostanemo u takvom braku, niti ih treba mučiti boravkom u takvoj porodici, kao što bismo se i sami mučili.

  10. #25

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Sluzi i mene vid i znam o kojoj temi je rec.Stvar je u tome sto ljudi jednostavno drugacije gledaju na stvari.Ono oko cega se svi slazu je da decu treba skloniti sto dalje od stresnih situacija a sto se ostalog tice,na svakom je pojedinacno da odluci u kom pravcu ce mu ici zivot.Postujem tudja misljenja a ukoliko odlucim da uradim bilo sta sa svojim zivotom,uradicu onako kako ja smatram da je najbolje.Pa ukoliko i pogresim,greska je moja,necu nikog moci da okrivljujem...osim samu sebe.
    I may not be perfect but I'm always me

  11. #26

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, treba se truditi svim snagama da se svi eventualni problemi otkriju što pre. Treba shvatiti da je za stvaranje porodice potrebno jako mnogo truda i odricanja i da nije sve u tome da se dete napravi i odgoji (uz veliku pomoć babe i dede). Treba naučiti tolerisati mane supružnika i sve njegove/njene loše navike, jer i mi ih imamo bezbroj. Treba obratiti pažnju i na supružnika, a ne misliti samo na sebe. Treba skrenuti pažnju na sebe, ukoliko taj neko počne da nas zapostavlja. Treba razgovarati o svemu... Pa ako posle tog truda i dalje ne postoji mogućnost za normalno funkcionisanje, treba jednostavno nastaviti svoj život, a deci pružiti sve ono (ni manje, ali ni više) što bi im bilo pruženo i da nije došlo do razvoda. I na kraju, decu nikada ne treba koristiti kao izgovor za našu nesigurnost ili spremnost da ostanemo u takvom braku, niti ih treba mučiti boravkom u takvoj porodici, kao što bismo se i sami mučili.
    Mislim da je Lady upravo pogodila suštinu.
    Niko ne kaže da ne treba uložiti svu snagu u to da brak funkcioniše. Ali i pored svog truda (uvek obostranog) rezultata nema, to ne može dete da ne oseti. Nezadovoljni supružnici, deca koja osete (ako su veća onda to i jako dobro znaju) da nešto ne štima,...pa to nije dobro ni za koga. Bolje je u tom slučaju civilizovano se razvesti i time dati stabilniju i zdraviju sredinu za sve članove porodice.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #27

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Deca nikako ne smeju biti moneta za potkusurivanje, a ostanak u braku, ili odnosu sa nekim ko nam ne odgovara, u koga smo se - iz ko zna kojih razloga razčarali - zbog dece - samo je loš izgovor za inertnost i odraz nedostatka volje da svoj život uzmemo u svoje ruke.
    Iako živim u skladnom braku, ne bih se dvoumila ni trenutka da odem iz takvog braka, ako bi se dogodilo nešto preko čega ne bih mogla da predjem - preljuba, prevara, laž, etc. Ne postoji dovoljan broj dece koji bi me u toj nameri sprečili...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  13. #28

    13

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je Lady upravo pogodila suštinu.
    Niko ne kaže da ne treba uložiti svu snagu u to da brak funkcioniše. Ali i pored svog truda (uvek obostranog) rezultata nema, to ne može dete da ne oseti. Nezadovoljni supružnici, deca koja osete (ako su veća onda to i jako dobro znaju) da nešto ne štima,...pa to nije dobro ni za koga. Bolje je u tom slučaju civilizovano se razvesti i time dati stabilniju i zdraviju sredinu za sve članove porodice.
    Tako je, kratko i jasno! Potpuno se slazem sa vama, Mish i Lady...

    Pitanje , dakle, glasi: ostati u braku zbog dece?
    Svako mentalno zdravo ljudsko bice bi reklo : ne.
    Zasto da deca pate u paklu svadje...to se ne sme dozvoliti, ni po koju cenu!
    Drugog roditelja uvek i dalje imaju, naravno!
    Sasvim je o.k. jer se sa drugim roditeljem redovno vidjaju, i treba i moraju da su u stalnoj komunikaciji i to je mnooooogo bolje , nego da slusaju svadju roditelja...
    Hm, cak se i sami roditelji , posle razvoda, i posle nekog vremena, vise postuju medjusobno...
    Govorim iz licnog isktustva...

    ps.Bako,Bako, mnogo si ,,razudjena,, , skupi malo sustinu stvari u sazetije diskusije..sorry, samo drugarski predlog, bez ljutnje......no reply, pls, jer onda nema kraja...
    Poruku je izmenio fiona, 28.01.2007 u 13:30
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  14. #29

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat fiona kaže: Pogledaj poruku

    Pitanje , dakle, glasi: ostati u braku zbog dece?
    Svako mentalno zdravo ljudsko bice bi reklo : ne.
    Nepromisljeno donet zakljucak.
    nema svrehe komentarisati.

    Zasto da deca pate u paklu svadje...to se ne sme dozvoliti, ni po koju cenu!
    Teza koju i ja zastupam, samo izgleda vecina ne sagledava sustinu mojih postova.

    Drugog roditelja uvek i dalje imaju, naravno!
    Pa ne bas uvek. Neretko se desava da roditelj koji odlazi (u vecini slucajeva otac),
    odluci da zasnuje novu porodicu i ma koliko se trudio da ne zapostavi svoje dete rodjeno u prethodnom braku, cesto se desi da tako i bude, pa se veza izmedju roditelja deteta/dece svede na davanje alimentacije. A i ona vremenom prestane da stize.

    makili
    Stvar je u tome sto ljudi jednostavno drugacije gledaju na stvari
    Upravo tako.
    Ja drugacije gledam na stvari od vecine ljudi koja je ostavila svoj komentar.

    Razmisljanje tipa:udacu se/ozenicu se, pa ako mi se ne svidja -razvescu se...? Pa kao da me neko polio hladnom vodom. To mi dodje kao da kazu 'hocu piskim, necu piskim'.

    Lady S
    Pročitala sam uglavnom sve što je ovde napisano i ne mogu da se otmem utisku da baba priča svoju priču i da je apsolutno niko ne sluša, a samim tim ni ne razume... pa sam navratila da stanem u njenu odbranu.
    Hvala na razumevanju i podrsci, samo izgleda da mi ni to ne pomaze.
    Svako tera svoje, a ne postuje tudje.

    ps.Bako,Bako, mnogo si ,,razudjena,, , skupi malo sustinu stvari u sazetije diskusije..
    Jel sad dovoljno sazeto?

  15. #30

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Nepromisljeno donet zakljucak.
    nema svrehe komentarisati.



    Teza koju i ja zastupam, samo izgleda vecina ne sagledava sustinu mojih postova.



    Pa ne bas uvek. Neretko se desava da roditelj koji odlazi (u vecini slucajeva otac),
    odluci da zasnuje novu porodicu i ma koliko se trudio da ne zapostavi svoje dete rodjeno u prethodnom braku, cesto se desi da tako i bude, pa se veza izmedju roditelja deteta/dece svede na davanje alimentacije. A i ona vremenom prestane da stize.

    makili

    Upravo tako.
    Ja drugacije gledam na stvari od vecine ljudi koja je ostavila svoj komentar.

    Razmisljanje tipa:udacu se/ozenicu se, pa ako mi se ne svidja -razvescu se...? Pa kao da me neko polio hladnom vodom. To mi dodje kao da kazu 'hocu piskim, necu piskim'.

    Lady S
    Hvala na razumevanju i podrsci, samo izgleda da mi ni to ne pomaze.
    Svako tera svoje, a ne postuje tudje.



    Jel sad dovoljno sazeto?
    Upravo tako.Drugacije gledas na stvari i imas potpuno pravo na to.Samim tim i dolazimo do toga da svako tera svoje jer se naravno niko nece sloziti sa onim sto mu se ne dopada i iza cega nikada ne bi mogao da stoji.Da bi se postovalo tudje mora se prvo ispostovati i svoje,zar ne?A kako ispostovati tudje ako pogazis svoje misljenje samo da bi se slozio sa ostalima?Moj izgradjeni stav o nekim stvarima ne moze apsolutno nista promeniti,on je zasnovan na iskustvu i saznanjima do kojih sam dosla.Ako ga trebam menjati da bi se dopala drugima,reci cu samo:"Ne,hvala".
    I may not be perfect but I'm always me

Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Oboje u braku
    Autor camilla u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 03.04.2013, 18:40
  2. Koji ce vam dozivljaj iz osnovne ili srednje skole zauvek ostati u pamcenju?
    Autor djordjevic91 u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.08.2011, 18:18
  3. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  4. Suparnica u braku
    Autor bellissima u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 15.11.2009, 01:25
  5. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 13.12.2006, 18:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •