Ostati u braku zbog dece - Strana 8
Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Prikaz rezultata 106 do 117 od ukupno 117
  1. #106

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    1) Bracna veza nije zakonito izvinjenje protiv ljubavi.
    2) Niko se ne moze predati dvema ljubavima.
    3) Nema slasti u onome sto jedan od ljubavnika silom uzima drugome.
    4) Ne treba voleti onu koju covek, iz sramote, ne bi hteo za zenu.
    5) Svaka osoba koja voli, bledi pri pogledu na voljeno stvorenje.
    6) Covek uzdrhti kada iznenada ugleda voljeno stvorenje.
    7) Zaljubljeni je uvek bojazljiv.
    Prava ljubav zudi samo za milovanjem one koju voli.
    9) Ko ne ume da cuva tajne, ne ume da voli.
    Zakonik o ljubavi, XII vek

    Najveca usluga koju jedan otac moze da ucini deci jeste da voli njihovu
    majku.
    Merime
    Zasto i kome praviti kompromis, ako on ne pravi onaj najvazniji!
    Deca su srecna kada su im roditelji srecni, u losem braku deca tu sliku ne vide, ona je "iskrivljena" u njihovim ocima, nije onakva kavom su je zamisljali i zeleli...
    I onda...jedno odlazi, ali time ne cini nista lose, naprotiv...mama je srecna, tata je srecan, niko na nikog ne vice, niko nikog ne tuce, ne budi tup zvuk udaraca o cudne predmete, mama nije "pala" nikada vise niz stepenice, tatu nije ogrebala macka......"iskriveljena " slika u malim okicama se popravlja...ne zive zajedno....ali dete ima srecne roditeljhe koji ga vole, od srecnih i zadovolnih ljudi se moze osetiti sreca i ljubav, samo je srecni mogu dati a zeljni iste primiti!
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  2. #107

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Ja to nisam mogao...a koštalo me jezivo to što nisam mogao. Ipak mislim da je to bilo najbolje rešenje..pa makar mi sada moje dete bilo udaljeno 2.5 do 3 sata leta avionom.
    Dete je izraslo, ima nepodeljenu ljubav oba roditelja i nema trzavice koje bi, vremenom, bile neminovne da smo ostali zajedno.
    Prelomite, jer boleće neko vreme..u suprotnom, boleće stalno .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #108

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    ne citajuci predhodne odgovore , recicu : neeeee
    zasto ?
    zato sto to jednostavno nije resenje
    ostali smo u braku ali se svadjamo , omalovazavamo , pljujemo i blablabla
    i sta ta deca imaju od toga sto svi manje - vise spavamo u istom stanu
    nista sem strepnji kako ce biti ujutru
    onda je bolje da se razidjemo kao ljudi a ne da zivimo ko neljudi

  4. #109

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  5. #110

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Ti se zajebavaš, ali ja sam razvodio čiču koji je u trenutku podnošenja tužbe imao 87 godina
    Kada smo ga pitali, pa dobro zašto, rekoa je ne mogu više da je podnesem
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  6. #111

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Ja nisam hteo da ostanem u braku zbog deteta.
    Nisam hteo da ja budem njegova žrtva, niti sam hteo da on bude žrtva mog nezadovoljstva.
    Jednostavno je. Sluao je svađe, seća se kada je tata vikao na mamu i kada je mama vikala na tatu.
    Seća se kada sam prestao da spavam s njima u sobi i rekao mi je skoro kada sam krenuo d ga uspavljujem, ovo tata nije tvoja soba, to je moja i mamina soba, ti spavaš dole.
    Seća se gluposti i ljut je, ali bio bi više ljut da smo ostali zajedno, da smo nastavili da se gloživmo.
    Oavko se ne viđđamo, ne smetamo jedno drugom.
    Voli me deset dana mesečno koliko je kod mene, ostalo vreme me ne voli i to je to, ali makar sam tu tih 10 dana, ovako sam dolazio kući da prespavam jer nisam mogao da podnesem tu tenziju i on je više patio zbog toga nego sada.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  7. #112

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Ja sam prošla sličan put kao i Bazilej..

    Nisam ostala u braku jer dijete nije neraskidiva spona koja čini brak boljim i vječnim. Dijete oplemenjuje dobar brak. U mojem slučaju je malena također slušala naše svađe koje su postajale pravo vrijeđanje, nagledala se naše hladnoće i našeg odvojenog života u braku, pod istim krovom. Djeca osjećaju netrepeljivost - njih ne možemo da prevarimo.

    Sada malena, koliko god ironično zvučalo, ima napokon i tatu i mamu kako spada. Ima obitelj bez obzira što joj roditelji nisu skupa ali, čini li obitelj formula ''tata, mama i dijete''? Ne.

    Čvrsto vjerujem da oni koji kažu da ostaju u braku zbog djece da se jednostavno boje napraviti taj bolan ali jednokratan rez. I ja sam se bojala, priznajem. Ali sam ipak napravila i nisam požalila.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #113

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    uopste ne mislim da deca mogu da sacuvaju brak
    ali
    mislim da ljudi olako ulaze u brak
    i da ga olako shvataju
    i da skoro nikad ne misle ono na sta su se obavezali
    mislim da se ljudi ne trude dovoljno,da su egoisti,samozivci i da ih boli briga za dete i onog drugog
    kad se olako ne bi izgovaralo "volim te" ,kad bi izjava ljubavi imala tezinu iskrenosti i posvecenosti i spremnosti da sa nekim podelimo sve sto imamo,ne bi bilo ni toliko razvoda
    kako se ulazi u brak,tako se i izlazi,cini mi se
    lakomisleno,euforicno,nestrpljivo,beskompromisno
    niko ne gleda u buducnost,svi bi trenutak
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #114

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    deci su potrebna oba roditelja i ako se bračni drugari u tome slože, ondaK nema razloga da se razvode.

  10. #115

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Bogu hvala nemam taj problem, ali moje mišljenje je;Bolje srećan razvod nego nesrećan brak.

  11. #116

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Cesto pucaju brakovi,i to bas kad se ljudi najmanje nadaju.
    A snosioci najvece kazne su upravo deca.
    Smatram da,ako je vec doslo do toga,zena treba ostati sa muskarcem samo dok deca malo porastu,dok shvate promene oko njih,dok sarzeju,da bi mogli da razumeju sta ih je snaslo.
    Mala deca su vrlo osetljiva,krhka bica,na kojima ostaju najgore posledice.

  12. #117

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Ja mislim da su mala deca manje svesna šta im se dogadja.Mislim da deca u uzrastu od 5 godina pa na više mnogo realističnije osećaju nedostatak jednog od roditelja.

    Ne mislim da treba ostati u braku koji ne donosi kompletnost i mir za oba supružnika.Brak u kom su dvoje gladijatori a ne igrači jednog tima ne valja ni za decu u tom braku.

    Ljudi su nekada sve to shvatali mnogo odgovornije.Bilo je manje razvoda.Ili su bili mnogo tolerantniji jedni prema drugima ili je razvod bio tabu tema.

Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678

Slične teme

  1. Oboje u braku
    Autor camilla u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 03.04.2013, 18:40
  2. Koji ce vam dozivljaj iz osnovne ili srednje skole zauvek ostati u pamcenju?
    Autor djordjevic91 u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.08.2011, 18:18
  3. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  4. Suparnica u braku
    Autor bellissima u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 15.11.2009, 01:25
  5. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 13.12.2006, 18:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •