Ostati u braku zbog dece - Strana 6
Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 117
  1. #76

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Mišljenje o nečemu se formira uglavnom iz sopstvenog iskustva, prema tome, ne moramo govoriti o nečemu samo iz ugla posmatrača već i aktera... Loš brak ne čine samo nasilje, svađe i međusobna mržnja...Nevolje počinju kada nestane ljubavi, a čovek je biće koje bez ljubavi ne ume da opstane... Kad tad će se osvrnuti oko sebe i naći nekog ko će biti tu da mu pruži sve ono što u braku više ne nalazi- utehu, razumevanje, pažnju, seks, ljubav... A onda nestaje privid srećne porodice... Jedna strana je uvek povređena, pati i u toj svojoj patnji ne vidi da i deca pate... Nisu u stanju da shvate da je jedno od roditelja u potrazi za sobom ne vidi ništa dalje od osobe koja mu/joj sreću pruža, a drugo od besa i ljubomore zaslepljeno, čini sve da ono što je već krenulo da tone, potone još brže... I naravno da dete tu izvlači najdeblji kraj... Mogu se roditelji praviti da je sve u najboljem redu, klinci za to imaju urođene radare i ne možeš ih slagati... Oni ZNAJU da ne štima baš sve... I šta onda?... Učimo ih da budu licemeri, da žive životom zverke uhvaćene u zamku u ime "viših" ciljeva, da žive ono što nisu?... Decu treba voleti, bili zajedno ili odvojeno nebitno... Treba da znaju da imaju roditelje koji se međusobno poštuju bez obzira što se više ne vole... Treba ih učiti da život prihvate onakvog kakav jeste sa poteškoćama iz kojih se isplivava snagom karaktera a ne cupkanjem u mestu i pozivanjem na višu silu... Iz razvoda izvući najbolje ako je već brak bio loš... Sačuvati deci poverenje u roditelje, u život kao nešto za šta se treba izboriti i ne klonuti već na prvom iskušenju koje donese, u ljubav, jer ko može bez nje...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  2. #77

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    razvod nije dobra opcija za decu jer je stres za njih najvise jer deca puno toga shvataju ali neke stvari i ne. zato sto ne znaju da li su voljeni i posle razvoda . puno dece oseca krivicu zbog razvoda roditelja....a opet odrzavati brak zbog dece......hmmmm mislim da se i to od dece ne moze sakriti.....sve zavisi i kakav brak i kakav razvod....ako dvoje ljudi nastave rat i posle braka opet ne valja....mislim da nema pravilajer je i brak i razvod zrelost dvoje ljudi da shvate svoje greske , da te greske prepoznaju i naravno spremnosti da poprave u cilju dobrobiti dece ziveli zajedno ili ne...
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #78

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Jako je teško gledati roditelje kako se svađaju,i počinju da mrze jedno drugo.Bila sam klinka kad su se moji razveli i ruku na srce i sestri i meni je bilo laknulo, jer je napokon bilo mira u kući,i oba moja roditelja su ostala normalna.Bilo je teško vratiti se iz škole i ne zateći tatu kod kuće,ali smo se često viđali i čuli telefonom
    I ja sam sada u braku i imam dva sina,i nadam se da će odrastiti pored oba roditelja,vreme će pokazati svoje!
    Po meni bolje dobar razvod,nego loš brak(a moj se muž nikako neslaže samnom)

  4. #79

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Svoje roditelje nisam čula da se svađaju. Ali se sećam perioda (pre njihovog razvoda) kada apsolutno nisu razgovarali. A onda su se razveli, a ja i dalje imam i majku i oca, a nemam one mučne situacije u kući. Često sam u razgovoru sa prijateljima rekla da mi je mnogo draže što moji nisu mislili na decu pa su se razveli nego što su njihovi roditelji mislili na decu koja do god iz roditeljske kuće nisu izašli su bili svedoci i neretko i učesnici svih propratnih stvari koje donosi neuspeo brak.
    Da li roditelj zaista ostaje u braku zbog dece?
    Jednom je moj drug objašnjavao zašto svaki muškarac treba da ima tri deteta. Njegovo tumačenje je sledeće: Sa jednim detetom žena se oseća jakom, samostalnom. Može da juri za karijerom i primanjima i da istovremeno bude dobra majka. U tom slučaju muškarac mora jako dobro da pazi da ne pravi s*anja u braku jer majka jednog deteta nije spremna da trpi. Majka dva deteta ima i mnogo više obaveza, manje vremena joj ostaje za sebe, karijeru, jurenje za parama, više se oslanja na supruga, i u toj situaciji muškarac može nešto lakše da diše. Majka tri deteta možda ima i posao i neka primanja, ali joj porodica i deca uzimaju suviše vremena da bi izgrađivala neku jaku samostalnu egzistenciju. To znači da suprug treba da napravi jako, jako, jako veliko s*anje da bi se ona odvažila na razvod.
    Kasnije mi je ovakav stav potvrdila koleginica koja imama izuzetno nesređen brak rečenicom:"Da, sigurno da bih se razvela da nisam rodila treće. Ma koliko mi znači moje najmlađe dete, ono me je prikovalo za moj nazovi brak."
    Da li roditelji rečenicu "Ostajem u braku zbog dece" koriste kao izgovor za svoju neodlučnost, slabost ili šta već ili je to zaista i jedini razlog što trpe loš brak? Odnosno, ako je gore iznešena teorija tačna, da li roditelji jednog deteta misle manje na njega od roditelja dva deteta, odnosno tek od roditelja tri deteta?
    Hm Pre sam sklona da mislim da je to samo loš izgovor. I sve jače zabijanje glave u pesak. Ne kažem da deca ne treba da budu dodatni stimulans da se uloži napor da poljuljani brak ponovo profunkcioniše. Ali ako se u tome ne uspe, zar nije bolje za decu da im se omogući zdravija, makar i krnja porodica?
    pa ne razvode se uvek svi samo zato sto se svadjaju pre se razvode zato sto nemaju jedno drugom sta da kazu pa tisina ubija.

    A ponekad brakovi opstaju i kad se desi preljuba

    Niko ne zna sta je bolje za decu da li da imaju oba roditelja pa makar bili i u fiktivnom braku ili da im njihov razlaz ostavi neki trag neku prazninu u zivotu neku nesigurnost a ispadne da se deca razvedenih roditelja kad odrastu u vecini slucajeva isto razvode

  5. #80

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    da..
    fali mi moj andjeo. puno.
    mislim da su ljudi sebicni i stavljaju svoje interese u prvi plan, ne misleci kako ce ta deca to prihvatiti.a kako, znacemo za desetak godina....
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  6. #81

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Ne.

    Brak (sam po sebi) i nije nikakva Svetinja.
    Ljubav je Svetinja - sama po sebi ... a brak - samo njen "ram" .
    Dogovoreni okvir iz koga ta Svetinja treba kao reflektor da svetLi.

    I sve je to lepo-fino-krasno i ima smisla - dok svetli.

    Kada ljubav nestane ili prestane, tj. kada se svetla pogase ... ili reflektor zbog crkavanja prestane da svetli,
    nema više ni svetla ni svetinje,
    brak se preobrazio u mrak,
    ram se rasklimatao, vremenom će početi da se krivi, ekserčići koji ga drže će jedan po jedan poispadati ...
    i ... tako grozan i prazan, ne može predstavljati više ništa osim običnog rugla.
    Takav ram treba što pre skloniti sa zida,
    pa u zavisnosti od sećanja na kvalitet i jačinu nekadašnjeg svetla ...
    ili ga čuvati na tavanu dok ga crvići ne pojedu ili ga odmah baciti u peć za potpalu.
    A ostali ... ne baš kud koji mili moji, ali - spašavaj se ko, kako najbolje zna, ume i može.

    Deca su samo izgovori za roditeljska cinculiranja.
    Deca uostalom i nisu "došla" što im se dolazilo,
    niti su došla zato što je to u braku pravilo i red,
    već su nastala kao plodovi ljubavi ... kao pupoljci na novim grančicama tog drveta roditeljske ljubavi.
    Ako te ljubavi, kao žile kucavice više nema,
    ako je drvo počelo da se suši, ako se već osušilo, ako je počelo da se ruši ili se već srušilo,
    niko više tu, pa ni te grančice, ni plodovi ni cvetovi ne mogu imati nikakve (osim prividne, izmaštane ili utripovane) "koristi" od tog suvog trupca. Ili panja.

    Ja tako,
    a ostali ko kako 'oće.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #82

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Deca uostalom i nisu "došla" što im se dolazilo,
    niti su došla zato što je to u braku pravilo i red,
    već su nastala kao plodovi ljubavi ... kao pupoljci na novim grančicama tog drveta roditeljske ljubavi.
    upravo tako...kad deca odrastaju u braku gde nema ljubavi, bez obzira sto se roditelji ne svadjaju i sve je naizgled OK, onda ne cinimo im nikakvu uslugu...naprotiv, ucimo ih da je dobro lagati i ziveti pod maskama.
    a sem toga,deca shvataju i osecaju mnogo vise nego sto mi mislimo...
    kad odrastaju u porodici gde nema ljubavi (sto ne moze niko da mi tvrdi da moze lako da se sakrije od ostalog sveta, ubedjena sam i tvrdim da je lako primetljivo) uvek ce pokusati da budu most koji spaja roditelje i svaki neuspeh u tome, dozivece ko licni neuspeh, sto dovodi do vecih frustracija.
    ovo pricam jer sam svedok jednog takvog braka - moje prijateljice. naizgled sve je OK, ne svadjaju se, ali i ne vole se...u braku ih drzi samo dete (i to jedno, a ne dve ili tri).

    sto kad to dete poraste, kad se osamostali, nadje svoju ljubav, osniva porodicu...tada najcesce se roditelji sveste gde su pogresili, jer nema nazad...a provesti zivot bez ljubavi, nije najsrecnije resenje....a ima zivota i nakon razvoda...

    zato uvek kazem - bolje dobar razvod, nego los brak.



  8. #83

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Da su isključivo deca razlog, ljudi bi se masovno razvodili kad deca odrastu i napuste roditeljski dom.
    Mislim da su osnovni razlozi za ostanak u braku koji ne funkcioniše strah od samoće i finansije. Međutim, mnogo je teško priznati da smo slabi i nesamostalni, tako da se između svih razloga ističe onaj gde osoba sama sebi zvuči nekako plemenito i požrtvovano.
    Sigurno je da svako svoje dete voli najviše na svetu, ali nekad je bolje u njihovo ime, i za njihovo dobro, pogledati istini u oči.
    Najgore od svega je to što neki roditelji svojom "žrtvom" opterete decu, pa im povrh svega nameću i onaj čuveni roditeljski dug... "Vidiš šta sam sve podneo/la zbog tebe, a ti tako...."
    Zar detetu treba natovariti teret svojih sopstvenih grešaka i promašaja?
    Mnogo su licemerne te ucene.
    Decu na prvom mestu treba poštedeti svojih slabosti.
    Vrag odneo šnalu...

  9. #84

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Da su isključivo deca razlog, ljudi bi se masovno razvodili kad deca odrastu i napuste roditeljski dom.
    Mislim da su osnovni razlozi za ostanak u braku koji ne funkcioniše strah od samoće i finansije. Međutim, mnogo je teško priznati da smo slabi i nesamostalni, tako da se između svih razloga ističe onaj gde osoba sama sebi zvuči nekako plemenito i požrtvovano.
    Sigurno je da svako svoje dete voli najviše na svetu, ali nekad je bolje u njihovo ime, i za njihovo dobro, pogledati istini u oči.
    Najgore od svega je to što neki roditelji svojom "žrtvom" opterete decu, pa im povrh svega nameću i onaj čuveni roditeljski dug... "Vidiš šta sam sve podneo/la zbog tebe, a ti tako...."
    Zar detetu treba natovariti teret svojih sopstvenih grešaka i promašaja?
    Mnogo su licemerne te ucene.
    Decu na prvom mestu treba poštedeti svojih slabosti.
    Identičnog sam mišljenja. Ne samo vezano za decu i brak, već i za opstanak veza i brakova uz praštanje koji se kriju iza "velike ljubavi". Trpe ljudi da im voljena bića nabijaju svakojake rogove upravo zbog toga što ih je strah od samoće, finansija, od toga šta će dovoljno upleteni rođaci reći i od povratka na staro ako si bio jedno ništa, a naročito ako si bio nigde, a dokopao se nekog većeg grada. Lakše od svega toga je lagati i sebe i druge da nekog voliš toliko da si i majmun. Ali zato, ukoliko se pojavi neki stančić, neka nova veza gde bi se moglo uvaliti, siguran posao, čistija situacija, bilo kakva slamka... od velike ljubavi koja sve prašta ostaje samo pepeo i dim, ali istog momenta
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #85

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Nesto najgluplje i primitivnije od toga nema.Znam puno takvih slucajeva,zena tj koje nece da njihova decica pate.Pa pre ce dete patiti u takvom okruzenju,gde nema ljubavi i sloge,i to ostavlja neizbrisiv trag kod dece.Bolje dobar razvod,nego los brak.A te zene i koje ostaju u takvim brakovima,sta ih ceka?Sta ih ceka kad im deca odrastu?Za sta su se zrtvovale sve godine?Svako ide svojim putem.Moji roditelji su razvedeni i sad kad razmisljam bolje je tako.Patila sam izvestan period,pa pomiris se sa tim jednostavno.

  11. #86

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    swaki razwod je pogresan dok se dijete ne formira...jer dijete treba da uziwa paznju i usmjerawanje od oba roditelja istowremeno..a nikako drugachije...ako se djetetu roditelji razwode,onda dijete pati i tako preziwljawa wec pomenute traume i nestabilnost...
    Poruku je izmenio Mish, 03.09.2009 u 19:23 Razlog: bez kometara rada modova

  12. #87

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    @egzotic
    Moram da te pitam, kako ce dete (do/pro)ziveti taj nesklad medju roditeljima?

    Deci je potrebna ljubav. I svako od roditelja je moze dati, bio u braku ili razveden.
    Malo pameti i dobra volja...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  13. #88

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    @egzotic
    Moram da te pitam, kako ce dete (do/pro)ziveti taj nesklad medju roditeljima?

    Deci je potrebna ljubav. I svako od roditelja je moze dati, bio u braku ili razveden.
    Malo pameti i dobra volja...
    narawno...samo ja mislim da su djetetu potrebna oba roditelja za uspjesno odrastanje....ne kazem ja da ce bit nastran ili slicno....ali...

  14. #89

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    narawno...samo ja mislim da su djetetu potrebna oba roditelja za uspjesno odrastanje....ne kazem ja da ce bit nastran ili slicno....ali...
    Deca bi bila mnogo nesretnija ako osete mrznju medju roditeljima dok su zajedno.A oni ciji su roditelji razvedeni imaju ljubav i paznju oba roditelja,a pri tom ne gledaju i ne trpe njihove svakodnevne razmirice.
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  15. #90

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Pa oba roditelja su uz njega, bez obzira na stanje... Nista ne moze da promeni tu ljubav.
    Qui vit content de rien possde toute chose.

Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Oboje u braku
    Autor camilla u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 03.04.2013, 18:40
  2. Koji ce vam dozivljaj iz osnovne ili srednje skole zauvek ostati u pamcenju?
    Autor djordjevic91 u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.08.2011, 18:18
  3. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  4. Suparnica u braku
    Autor bellissima u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 15.11.2009, 01:25
  5. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 13.12.2006, 18:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •