Ostati u braku zbog dece - Strana 3
Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 117
  1. #31

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Danas mi je takav dan, pa se sve nešto prisećam svoje babe. Znaš, ona je imala tu divnu priču kako uvek imaš barem dva izlaza. Ako si bolestan ili ćeš da ozdraviš ili ćeš da umreš. Ako ozdraviš super, ako umreš opet imaš dva izlaza, ili raj ili pakao. Ako odeš u raj super, ako odeš u pakao opet imaš dva izlaza ili će da te pojede đavo ili ćeš ti da pojedeš đavola. E, ako ti pojedeš đavola opet je super, ako đavo pojede tebe, e tad nemaš više dva izlaza nego samo jedan, onaj kao i sva hrana. Uvek imaš barem dva izlaza, ali nažalost mi stalno pristajemo da nas đavo pojede i onda se čudimo što se nalazimo u fekalijama.

    ...rece u jednoj emisiji jedna zanimljiva gospodja...

    Bolje dobar razvod nego los brak...?
    Ja nikad nisam cula da se neciji razvod zavrsio dobro.
    Ali dobro, to sam samo ja...kako neko rece...mentalno nezdravo bice...koje smatra da su deca vredna toga ostati u braku zbog njih.
    U braku, za koji sam se potrudila da funkcionise normalno.

    I evo necu vise. Peace!
    Poruku je izmenio _baba_, 10.02.2007 u 13:47

  2. #32

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Najveća glupost koju dve osobe mogu da naprave je da ostanu u "propalom" braku zbog dece...U toj priči nije mi samo jasno za koga oni misle da je to pozitivno...Za decu ponajmanje nije...

  3. #33

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Ako buduci supruznici, udju u brak dobrovoljno bez prisile i prevare, stvore porodicu, tojes izrode decu, pa posle izvesnog vremena odjednom vide da su pogresili, e nema mesta za kajanje, posle "onoga". Pitam se ko im daje za pravo da svojoj deci, koja nisu zvonila na zvonce da ih prave, stvaraju probleme da se vagaju na klackalici tata-mama?
    ili
    Dete kad se radja roditelje nemoze da bira, ali roditelji mogu da biraju hoceli imati dece!
    Poruku je izmenio Mish, 04.07.2007 u 19:21 Razlog: Nepravilan upotreba kodova

  4. #34

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Iz sopstvenog iskustva kazem da je najbolji razvod ako je brak propalo,jer ta okolnost nije zdravo za decu,licno moja deca su me molila da se razvedem,pa zamisli malo,odrasli mozemo strpiti sve,nije svaki slucaj isti,takodje ni moja,ali ja sam da ako se ne moze ziveti ispod istog krova,neka ide svaki svojem putem,i nema vise ni svadje ni nikakvo bez veze situacije u kuci,deca su mirna,u losem braku najvise deca pate,i kazem opet nije svaki slucaj isti,zamisli samo da je jedan od roditelja alkolicar,ili tuce celu porodicu,jer stvarno treba ostati u takvom braku,sta ce tamo deca nauciti?
    No me toques

  5. #35

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Vec sam pisala na ovoj temi...jedino bih dodala još nešto...
    Odrasla sam u porodici koja je recimo "prosečna"...imala sam i relativno lepo detinjstvo...za razliku od druge dece...Medjutim ono što i dan danas pamtim, i to tako dobro, da imam osecaj kao da se juče dogodilo a ne pre 15 i više godina, su svadje mojih roditelja...Scena kad moja majka ušiva dugmice na kaputu i priča kako ce otici od kuce a tata joj otvara vrata...
    Bila sam mala, ali je to meni bilo tako bolno da sam imala osecaj da su suze koje padaju niz lice kao delovi tela koji se otkidaju...
    Mislim ne zameram im...bio je taj dan...prošao je kao i neki slični...Ali ako u nekim brakovima je ovo svakodnevnica, svakako ta atmosfera ne može pozitivno uticati na decu...

  6. #36

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Treba pokusati naci izlaz iz krize ako je to moguce,ali ako nema resenja iskreno mislim da je pametnije razvesti se nego da i deca osete posledice neuspelog braka.

  7. #37

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    mislim da je bolji razvod neko svakodnevno mucenje, i za supruznike i za decu. ako se zaista tu nista ne moze popraviti, ako nema volje, onda tu nema ni normalne porodicne atmosfere niti normalnog zivota za decu.
    naravno, lako je sada biti pametan jer sam neudata, ali ne treba suditi ljudima olako, svako ima svoje razloge. sto rece tolstoj :"sve su srecne porodice slicne, a svaka nesrecna je nesrecna na svoj nacin".

  8. #38

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Mislim da bi brak trebalo da bude jedna prijateljsko-ekonomska zajednica koja ce sluziti tome da deca normalno odrastaju. Takodje, da bi se imao iskren prijatelj.
    Ljudi kada se vencaju odjednom "gube" one stare mentalne tramvajske stanice tipa voli me - ne voli me, ko ce koga prvi nazvati i slicno, i nadju se u sasvim drugoj prici, resavaju bitnije probleme i razmisljaju o mnogo drugih stvari a ne samo (on) o brijanju, (ona) o novoj frizuri, i to je svakako napredak.

    Problem je kad se ljudi vencaju radi seksa i zaljubljenosti. To nije isto sto i prijateljstvo i postovanje. U stvari mislim da bez obzira koliko smo zaljubljeni u nekoga, treba razmisliti da li cemo moci sa tom osobom biti prijatelj kada ta zaljubljenost prodje. Da li cemo biti u stanju da se dogovaramo, komuniciramo i medjusobno postujemo bez obzira na razlike i povremene nesuglasice.

    E sad, bez tih povremenih nesuglasica, bez toga ne ide. Kazu, da bi bilo dosadno bez njih. Poznajem jako mnogo parova koji su se toliko uhodali da se razvedu u drugoj recenici svadje, a pomire u desetoj, i mislim da je to normalno, bez obzira sto te svadje svaki put uzdrmaju oboje. Obrazovaniji, inteligentniji parovi, kad su jako posvadjani, pozovu na veceru neke prijatelje za koje znaju da se isto mnogo svadjaju, pa se onda lepo svadjaju u četvoro.
    Uostalom, da bi se moglo ziveti u suvislom braku, po mom misljenju, prvo treba nauciti biti sam i ceniti svoje vreme.

    A kada ne ide, onda se, naravno, razvedemo. Pa nije ni to kraj sveta. Ali mislim da je dobra ideja pre razvoda otici (odvojeno) na krace vreme, sa decom ili bez, kod roditelja, na more, sluzbeni put, u vikendicu, bilo gde. Da se vidi kako bi to funkcionisalo. I to da se najavi to vreme. I naravno, uz slobodno telefoniranje po potrebi, ali takodje uz slobodu da se ne razgovara ako se ne oseca potreba ili nepostoji zelja. U svemu ovom, korisno je imati podrsku roditelja, da ih "slag ne strefi", jer to je takodje jedan od faktora kod razvoda.
    nomen est omen

  9. #39

    02 Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Tolerisati trebaju oba supruznika, jer u kakvom tempu zivota zivimo da nam jako zivci brzo popustaju, ali tolerisati treba do odredjene granice. Deca nemogu da biraju izmedju dva roditelja, narocito ako su mala....i zato je bolje dobar razvod nego los brak...ali treba prvo razmisliti zasto smo ih rodili ako im ovakav zivot pruzamo? Zbog veceg decijeg dodatka?Ili vise bodova kod dobijanja kredita i pomoci?

  10. #40

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Sve zbog dece, pa i to...mada deca odu jednog dana svojim putem, onda bolje brak zbog žene...a najbolje ne razmišljati o ovome, nego taljigati dok ne dođemo u fazu da sedimo na uličnoj klupi naslonjeni bradom na palicu i razmišljamo o tome kad će nas obići naši unuci dok baba truća neke gluposti s one strane firewall-a koji smo godinama usavršili do maximuma...
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  11. #41

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Nekada sam mislila da treba ostati u braku zbog dece i dugo sam bila u braku baš iz tog razloga, da moje dete ne pati, da ne bude 'obeleženo' kao dete razvedenih roditelja i sl. Ali shvatila sam da u situaciji svakodnevnih rasprava, svađa, vikanja i svega ostalog što nam se dešavalo, on možda pati i više od nas...
    Sad sam srećno razvedena, moj sin je srećan jer više ne živi u stalnom strahu i pod pritiskom, bivši muž mi je takođe srećan, može da živi svoj život kako želi a da mu niko ništa ne prebacuje...
    Naravno da bih više volela da smo živeli svi zajedno lepo, srećno, zadovoljno i u ljubavi... naravno da bih volela da je moglo drugačije, da smo bili bolji... ali ako već nismo, onda je ovo drugo po redu najsrećnije rešenje...
    Sve to je dobro u ivotu ili je nezakonito ili je nemoralno ili goji.

  12. #42

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Smatram da ostajanje u braku zbog dece je primitivno razmisljanje.Ako brak ne funkcionise,i deca ce to da osete i kad tad cese brak raspasti.Zato je besmisleno pokusavati ostati u braku,zbog dece.

  13. #43

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Dali su deca odgovorna za razvod roditelja? Apsolutno ne. A dali su roditelji krivi za razvod braka? Uvek. Pitanje je samo dali obadva roditelja ili jedan, najčešće jedan. To je onaj bitni momenat koji ruši nešto najlepše u životu dvoje supružnika, bračnu zajednicu. Kada se sve završi sporazumno civilizovano, ili sa stotine peripetija i muka, ostane žalost, gorčina i deca. A deca su najčešće rezultat ljubavi i kruna zajedničkog supružničkog življenja, pa šta se to dogodi, kud ode mehur od sapunice. Kada brak pukne, ogoljeno je sve što je smetalo zajedničkom životu. Realno gledano obadva supružnika su kriva za razvod, zato što nisu dobro procenili i razmislili kada su stupali u vezu i rađali decu, a nisu imali spoznaju, ili nisu hteli da vide da nemogu zajedno. Taj aspekt je vrlo važan za trajnost veze supružnika. A generalno gledano bolji je svakakav razvod nego loš brak, biti će manje muka za obadvoje a i za decu. I na kraju moj savet, ako imam pravo na to: Za one koji još nisu ušli u brak a planiraju, dobro razmislite.

  14. #44

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    Ne smatram da je u redu smatrati decu nekim opravdanjem za nastavak nekog ugrozenog braka ili braka gde vise nema niceg sto brak cini... istina je da deca ispastaju u svakom slucaju ali po meni je bolje resenje da ako vec dodje do toga, da se kulturno i ljudski razvede nego da se produzava neka agonija u nedogled...budimo realni taj brak ce ostati samo senka onoga sto bi trebala biti, a dete ce biti primorano da to gleda i prezivljava iz dana u dan...slazem se da nekoj deci moze ostaviti duboke rane stvari kao sto su razvod ali ce pre i lakse prebroditi nego intenzivne svadje, ruzne reci i ponekad i koji samar izmedju supruznika...
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  15. #45

    Odgovor: Ostati u braku zbog dece

    @cicka:
    slazem ti se, jer kako mogu dete da vaspitam i da mu pokazem sta je ljubav, kad je vec dugo prema partneru ne osecam i kad se samo svadjaju roditelji i vredjaju i nemogu da se gledaju ( ne govorim o ljubav prema detetu, to moze covek i dalje da pokaze, nego ja mislim da deca moraju i da vide neki odnos izmedju roditelja, cisto da im se pokaze neka varianta socialnog ponasanja prema drugima, ako nista drugo)

    Na nemackom se kaze tako:
    ( joj sad moram da vrtim recnik, jer znam kako se kaze na nemackom ali neznam prevod ) bolje je uzasan i brz kraj nego uzas bez kraja.
    Jer neki ljudi se posle razvoda bolje razumeju nego dok su bili u braku, ima i toga

Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Oboje u braku
    Autor camilla u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 03.04.2013, 18:40
  2. Koji ce vam dozivljaj iz osnovne ili srednje skole zauvek ostati u pamcenju?
    Autor djordjevic91 u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.08.2011, 18:18
  3. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  4. Suparnica u braku
    Autor bellissima u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 15.11.2009, 01:25
  5. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 13.12.2006, 18:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •