Kafana je moja sudbina - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 29 od ukupno 29
  1. #16

    Odgovor: Kafana je moja sudbina

    има једна кафана у земуну... са све карираним столњацима. уф, кад се сетим...

    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  2. #17

    Odgovor: Kafana je moja sudbina

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Slažem se, mada ne mogu da kažem da se nije dešavalo. Jeste, mada posle shvatiš da problem ostaje, samo je glava nešto "kockastija" posle ovakvih seansi.
    Seanse i služe da bi se problemi lakše podneli , ako nisu rešivi, a svaki problem može i da se reši ...kad tad.

  3. #18

    Odgovor: Kafana je moja sudbina

    I jos nesto: nikad mi nije bilo jasno koja je veza kariranih stoljnjaka, punih ili praznih pepeljara, brkate ili zgodne konobarice (dobro, ako je zgodna utice malo ), vestackog ili pravog cveca i uopste enterijera sa mojim raspolozenjem...

    ...atmosferu pravi muzika. Atmosferu prave ljudi. Kad god sam bio u bilo kojoj prostoriji gde se pustala muzika koju volim, uzivao sam...u njoj i u prisustvu onih koji osecaju isto sto i ja...i uzivaju zajedno sa mnom. U prisustvu ljudi cije su oci jos uvek sjajne .

  4. #19

    Odgovor: Kafana je moja sudbina

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    I jos nesto: nikad mi nije bilo jasno koja je veza kariranih stoljnjaka, punih ili praznih pepeljara, brkate ili zgodne konobarice (dobro, ako je zgodna utice malo ), vestackog ili pravog cveca i uopste enterijera sa mojim raspolozenjem...

    ...atmosferu pravi muzika. Atmosferu prave ljudi. Kad god sam bio u bilo kojoj prostoriji gde se pustala muzika koju volim, uzivao sam...u njoj i u prisustvu onih koji osecaju isto sto i ja...i uzivaju zajedno sa mnom. U prisustvu ljudi cije su oci jos uvek sjajne .
    Ja volim baš te, tipične kafane sa kariranim stolnjacima i metalnim pepeljarama. Ne volim ove u meremeru, metalu i ogledalima, ove što su sad "in" dok se "in ekipa" ne preseli u bolju, novu, napucaniju.
    Te, tipične kafančuge, imaju prošlost, neku svoju priču, neke svoje goste koji su tu godinama. A i one matore konobarice su tu još iz vremena kad su bile mlade, lepe i zgodne i kad su bile tiha čežnja gostiju. Gazda je domaćin i gost baš kao što su i gosti i domaćini i gosti.
    Takve kafane imaju toplinu. I priču. I duh. Teško da će se tamo čuti loša muzika i okupiti šljam ekipa.
    Naravno, pri tom se naravno ograđujem od onih svratišta sa kariranim stolnjacima i punim pepeljarama koje su u memli i gde je frljanje flašama, razbijanje glava i "kreštenje novopridošlih" svakodnevna pojava. A uvek se zna koja su ta i ona se zaobilaze u širokom luku.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #20

    Odgovor: Kafana je moja sudbina

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ja volim baš te, tipične kafane sa kariranim stolnjacima i metalnim pepeljarama. Ne volim ove u meremeru, metalu i ogledalima, ove što su sad "in" dok se "in ekipa" ne preseli u bolju, novu, napucaniju.
    Te, tipične kafančuge, imaju prošlost, neku svoju priču, neke svoje goste koji su tu godinama. A i one matore konobarice su tu još iz vremena kad su bile mlade, lepe i zgodne i kad su bile tiha čežnja gostiju. Gazda je domaćin i gost baš kao što su i gosti i domaćini i gosti.
    Takve kafane imaju toplinu. I priču. I duh. Teško da će se tamo čuti loša muzika i okupiti šljam ekipa.
    Naravno, pri tom se naravno ograđujem od onih svratišta sa kariranim stolnjacima i punim pepeljarama koje su u memli i gde je frljanje flašama, razbijanje glava i "kreštenje novopridošlih" svakodnevna pojava. A uvek se zna koja su ta i ona se zaobilaze u širokom luku.
    Da, to zvuci toliko lepo da prosto covek ne moze da poveruje da je istinito...

    ...najiskrenije, ja za takve kafane znam samo iz prica (u stvari, uglavnom sam citao o njima u Politikinom Zabavniku)...danas, gazdi je uglavnom cilj da skupi sto vise love za sto manje pare...a ekipa po kafanama je tek posebna prica, tek o tome ne bih (ali i mogu, ako te bude zanimalo)...turbEfoljk je uzeo sve pod svoje...

    ...nego, jos u prvom postu sam napomenuo da su vojvodjanske kafane verovatno drugacije od mojih...

  6. #21

    Odgovor: Kafana je moja sudbina

    Ja svake noci zavrsim za istim sankom...mrtav trezan...'bem ti zivot
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  7. #22

    Odgovor: Kafana je moja sudbina

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Da li vam je nekad pukao film, pa ste otišli u najgoru birtiju, naslonili se na šank, naručili duplu ljutu i krenuli da rešavate teške životne probleme sve dok se niste onesvestili i pali sa šanka?
    Moram priznati da su moji motivi za odlazak u kafane bili sasvim drugačiji, ali ponekad je konačni rezultat bio isti. Naime, šankanje je bio nekada moj omiljeni sport, a nisam se libio ni tzv. kafančina, pa i ni onih tipa "dotak`o sam dno života"...

    U sećanju su mi ostale kafane kao što su Stari Pjer u Šibeniku, Devet praznih boca u Zadru, ili kafići Zadar, Tomislav, Tri Volta, itd. u Splitu, zatim kafana – brod Moby Dick u Puli, kafana Central u Rijeci, ali i birtije kao što su Šangaj u Beloj Crkvi, Kod Dragila u Vršcu, Lincura u Ležimiru u Sremu, itd, itd... Sve su to bile kafane, odnosno mesta, sa jeftinim i lošim pićem, nečistim i obično kariranim stolnjacima, velikim aluminijumskim i ponešto ulubljenim pepeljarama, kontraverznom poslugom i još kontraverznijim gostima. E, tu među tim gostima se ponekad moglo pronaći i pravih bisera od ljudi: erudita, mornara, penzionera neobične prošlosti i vanrednog životnog iskustva, ali i novinara, nesvršenih studenata interesnatnih pogleda na svet, poneka ocvala dama sklona alkoholu i zbog toga spremna na pružanje stanovitih usluga kao uzvrat za koju čašicu onda popularnog Badel konjaka...

    Prave, životne probleme nisam, hvala bogu, rešavao u kafanama, ali sam zahvaljujući brojnim ljudima koje sam upoznao u njima, ne jednom rešio poneki praktičan, pa i važan trenutni problem...

    Ipak, u kafanama se najviše pilo, pa i napijalo, ponekad i do besvesti. Kafana može biti sjajno iskustvo, ali je mnoge ljude, to se mora priznati, i unesrećila, kao i njihove porodice. Međutim, ona nije samu uzrok tome, već, možda, još i više - posledica naših kraktera i našeg odnosa prema životu....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #23

    Odgovor: Kafana je moja sudbina

    Sinoc sam bio u cet'ri kafane zaredom.
    Zbog izuzetne i specifine atmosfere - kafana je keva,ponekad
    U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno!

  9. #24

    Odgovor: Kafana je moja sudbina

    ja ne koristim PAS pa zato i slabo zalazim po kafanama,vise volim da dobro rucam,ili veceram...u restoranima,kako zbog sporta tako zbog grupe koju vodim tako da su sastanci neminovni.

  10. #25

    Odgovor: Kafana je moja sudbina

    Kafana ima neku svoju tezinu u zivotu muskarca,zene su nekako pravilno nasadjene,vole kucu,bastu,pravilan raspored figurica na ormaricu,sitne detalje...ja koliko bezao od nje,uvek u njoj zavrsim...a nisam boem,nemam harizmu,jesam becar,imam voljua volim da vidim kafansku devojku,to vam je posebna sorta zene koja se ne libi da uplovi medju desetine nas,zaplete nam mastu i ostavi nas u osmehu sa prljavim mislima,prljavim za neku moralnu konverzaciju...
    Moj deda je govorio da ukoliko biram izmedju one koja svake subote ide u crkvu i one koja svake subote ide u kafanu,da izaberem bez razmisljanja ovu drugu,kaze,bolje je da se ispovedi tebi uz nekoliko casica nego popu mrtva trezna...ko ce ga znati...samo znam da je u kafani mnogo interesantnije nego u crkvi...
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  11. #26

    Odgovor: Kafana je moja sudbina

    Pa, ja sam sa devojkom bio u kafani par puta, i napili smo se zajedno, tako da nemam problema! A redovno sa ekipom odem u kafanu, na hladno

  12. #27

    Odgovor: Kafana je moja sudbina

    Par puta i samo najebem kada sam udjem jer onda se uvek s nekim zavadim i dobijem po p....
    I tako u beskrajno!

  13. #28

    Odgovor: Kafana je moja sudbina

    Ovo je rimejk (po sećanju) mog prepodnevnog posta koji je u međuvremenu zbog tehničkih razloga nestao..

    Krilaticu Kafana je moja sudbina teško da će moći da koriste naši potomci. Razlog je taj što kafane, bar one u izvornom smislu, sve više nestaju. Karirani i ponešto isflekani stoljnjaci, velike limene ili okrzane staklene pepeljare i smrdljivi toaleti prepuni amonijaka (koji je trenutno lečio sinuse) sele se u sećanja. U uspomene odlaze i ocvale zadrigle konobarice, ali i konobari brzih pokreta i rumenih noseva koji su odavali ljubav vlasnika prema svim vrstama alkoholnih pića...

    Kafane sve više potiskuju kafići, bistroi, splavovi, diskoteke, klubovi.... Buduća pokoljenja, znači, neće manje piti od nas, pretpostavljam, ali će u toku natapanja kore svojih mozgova anđeoskim napicima iz ko zna koje sve pecara (siguran sam da većina njih možda nikada i neće probati rakiju šljivovicu) i ko zna sve kojih zemalja neće moći govoriti Kafana je moja sudbina, već, recimo, Kafić je moja suđaja, ili Diskoteko, diskoteko u tebi mi je život teko, a možda i Ej živote na splavu uz cirku i travu...

    Teši me to što će se možda poput sadašnjih ugostiteljskih onomatopeja nekadašnjih salaša širom naše Vojvodine negovati uspomene i na kafane, poput svojevrsnih muzeja, u koje će za dogledno vreme hrliti turisti i ma koliko oni širili osmehe i divili se tim budućim (kao) kafanama neće nikada moći shvatiti nas stare kafanske klupodere sklone alkoholu, tamburašima i svemu što uz to nekako i ide, odnosno nezdravom životu. Naravno, mi ćemo tada već u nekom nebeskom bircuzu pijuckati neka bolja pića i sačekivati jednog po jednog od tih turista jer se u crnu zemlju mora, pre ili kasnije i neće im pomoći ni vitamini ni zdrav život bez holesterične hrane, alkohola i cigareta.

    Pa, ako je već tako i nije mi baš nešto žao što mi je jedan dobar i lep deo života kafana zaista bila sudbina!

  14. #29

    Odgovor: Kafana je moja sudbina

    U kafanama sam se uvek bolje provodio nego u diskotekama, kafićima, klubovima itd. Uz muziku, karirane stolnjake, metalne piksle i puno dima Po nepisanom pravilu piće, klopa i sve ostalo je bilo jeftinije po takvim mestima nego po kafićima, restoranima i ostalim finim mestima. U prevodu, za neku normalnu svotu pića i ića koliko možeš.

    Kao srednjoškolac sam sa prijataljima redovno obilazio jednu pivnicu. Petkom i subotom bi svirao i pevao jedan muzičar, sa akustičnom gitarom a mi bi na vreme zauzimali sto blizu muzike i celo veče tukli crno točeno pivo dok nam ne nestane novca. Sećam se kako smo skupljali novac na stolu i sabirali siću da napabirčimo za još jednu turu

    Kasnije, kada sam već završio srednju počelo se sa kafanama sa tamburašima i onim sa muzikom klavijatura+pevaljka i eventualno još jedan instrument. Ima tu svakakvih uspomena, pijanstva, lumpovanja, glupiranja. Trošenje zadnjeg dinara za piće i muziku. Međutim, vremenom su se ove kafane ili pozatvarale ili transformisale u ona finija mesta.

    Prava retkost je danas naći kafić u kome mogu popiti tursku kafu. O domaćoj rakiji da ne govorim. Samo nes, espreso itd. Valjda ih mrzi da kuvaju crnu kafu a nekada bih je baš popio uz kiselu. U Beogradu sam je zadnji put pio na Savi na jednom splavu, a pre toga u Železniku sa sve ratlukom i domaćom rakijom full pack kafica U Pančevu, momentalno ne mogu da se setim mesta gde bih popio crnu kafu. I to me prilično iritira.

    Kampovi na Tamišu, gde je sniman Balkan ekspres, gde je pevao Toma Zdravković još uvek postoje. Drže i dalje i karirane stolnjake, katkad sviraju i tamburaši i zapeva se uz čašicu više, ali sve to nekako ne liči na one stare kafane već mnogo više na kafiće sa doteranim školarcima, studentarijom i tek poneko stariji.



Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Sudbina ili slučajnost
    Autor Najgora u forumu Filozofija
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 31.07.2015, 14:39
  2. Kafana , Svirci & Mi
    Autor Bishop u forumu Muzika
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 22.10.2009, 21:29
  3. Moja kafana bi bila baš ovakva...
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.08.2009, 17:21
  4. Sudbina Nemaca u Vojvodini
    Autor Sunny u forumu Politika
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 01.02.2009, 19:12
  5. Astro kafana
    Autor NSdjanka u forumu Astrologija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 29.01.2009, 19:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •