Prehlada i grip
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 28

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Prehlada i grip

    Neka pravila ponašanja u vezi sa prehladom potpuno su netačna, plod su neznanja i zablude i trebalo bi da ih izbegavate.

    Ako vam curi nos, boli grlo i osjećate se malaksalo, ne morate odmah trčati kod lekara, piti antibiotike, uzimati bolovanje...

    Prehlada je samo prolazna bolest koja se lako leči, naravno ako znate kako.

    Pre svega nemojte se utopljavati! Ako imate povišenu temperaturu višak garderobe, ćebe i popijete topao čaj, sam će učiniti da temperatura vašeg tela raste, raste...

    Ono što treba da uradite je sledeće: isključite grejanje u stanu, otvorite prozor na nekoliko minuta, obucite nešto od pamuka i popite hladnu limunadu.


    Ako malo kašljete i kijate ne znači da ste "prikovani" za krevet. Dok mirujete u bronhijama i plućima će se lakše nagomilati sluz što može izazvati bronhitis i upalu pluća.

    To ne znači da idete u teretanu ili na žurku, ali izostajanje s posla, ili škole, nekoliko dana, uz "šetkanje" po kući biće sasvim dovoljno.

    Takodje, postoji verovanje da treba malo više jesti dok ste bolesni, što je netačno. Naročito nije potrebno jesti tešku i masnu hranu jer se to teško vari i oduzima snagu organizmu.

    Dakle, treba izbegavati meso, masne supe i čorbe, dok je voće i povrće poželjno. Interesantno je da virus gripa ne voli gaziranu sredinu, pa lekari preporučuju mineralnu voda sa limunom, a mineralna voda je dobra i za izbacivane lekova iz jetre.

    I na kraju jedna izreka u vezi sa gripom i prehladom, koja je provereno tačna - ako se lečite, grip traje sedam dana, a ako se ne lečite, traje nedelju dana.
    Da li ste skoro prelezali grip?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Prehlada i grip

    Uhvatio me grip 2 dana pre doceka Nove godine. I jos patim od posledica. Boli me grlo i kasljem. Mozda sam zapatila u tezu fazu. A nisam se lecila.

  3. #3

    Odgovor: Prehlada i grip

    Mene neki dan streso...

    Doca ce ti dati da pijesh Fluimucil...
    tako da nisi puno ni propustila...

    Ubica mekog srca.

  4. #4

    Odgovor: Prehlada i grip

    Ja jos uvek patim,kasljam,nos mi curi,ma nikako da izadjem,a pojma nema od kad sam ovako,dobro sam ga uhvatila,al ne uzimama nista,ne volim lekove,malo caja sa limunom,jos vise kafu i cigaru hehehe,tako se ja lecim
    No me toques

  5. #5

    Odgovor: Prehlada i grip

    kako mozesh da pusis bolesna?
    ja bi umrla...

    Ubica mekog srca.

  6. #6

    Odgovor: Prehlada i grip

    A pa to meni nije nista,samo kad jako kasljam e onda ne pusim,ali vec sam navikla,ja ubijem viruse sa kafom i cigarom
    No me toques

  7. #7

    Odgovor: Prehlada i grip

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste skoro prelezali grip?
    Malo me zakačio, pa preskočio

  8. #8

    Odgovor: Prehlada i grip

    ne igrajte se sa gripom. ukoliko ste ga dobili odlezite ga uz vitamine i puno tecnosti. nemojte se takmiciti sa virusima na nacin "lecio 7 dana, ne lecio nedelju dana". grip mozete spreciti na stari narodni nacin, usmrkavanjem i grgorenjem slane vode radi ispiranja sluzokoze nosa i grla. sada postoje u spreju ti preparati, zove se morska voda ili tako nekako.
    a jos bolje je prskati aktivni kiseonik svako vece pred spavanje u grlo i nos. preparat VIVA STER sme da se prska na sluzokozu, odlican je

  9. #9

    Odgovor: Prehlada i grip

    Da taj sprej morska voda je extra posebno sa ukusom maline
    Ko je za jednu voznjicu

  10. #10

    Odgovor: Prehlada i grip

    Neće me gripa. Prvi i jedini put sam ju imala u sedmom razredu osnovne škole. Sjećam se da sam preležala bar 10 dana i da sam kile izgubila.

    Od tada sam jako čeljade iako ponekam poželim da dobijem malu gripicu pa da opet kile izgubim Ali neće me.

    Svakako smatram da gripu treba preležat i ne se zezat sa njom.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Slične teme

  1. Nova opasnost kozji grip
    Autor cvishna u forumu Zdravlje
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.12.2009, 16:14
  2. H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?
    Autor biterlemon u forumu Zdravlje
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 19.12.2009, 19:40
  3. Prehlada kod beba
    Autor dndr u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.04.2007, 11:24
  4. Ptičji grip
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 26.03.2006, 20:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •