Skidanje temperature
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Odgovor: Kutak za mame i tate

    Recite vi meni,kako da najlakse i najbrze skinem svom detetu temperaturu(lekovi,nikako!)?Mucila nas je dva dana i strasno mi je da je gledam tako bespomocnu...
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Kutak za mame i tate

    A da pokusas sa cepicima,moja drugarica je tako svojoj bebi skidala temperaturu
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  3. #3

    Odgovor: Kutak za mame i tate

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Recite vi meni,kako da najlakse i najbrze skinem svom detetu temperaturu(lekovi,nikako!)?Mucila nas je dva dana i strasno mi je da je gledam tako bespomocnu...
    Jel to lekar rekao "lekovi nikako" ili ti kažeš? Razumem ja ako je neko protiv lekova i sve, ne znam koliko je dete u pitanju, ali ako je malo, a temperatura visoka i traje, može doći do frasa, a to - nije pametno, a može ostaviti i posledice. Sve iznad 38 ili 38.5 skidaj. Ništa mu neće biti od kašičice febriceta ako ne pomogne masaža alkoholom, krompir u čarapama ili tuširanje. A i čepići nisu loša stvar.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Skidanje temperature

    Dobar tip za visoku temperaturu, 40+, kad ne pomažu brufeni ni febriceti, je tuširanje tj. potapanje u vodu, 15-20 min. Temperatura vode mora biti 2 stepena C niža od telesne temperature. Znači skidati postepeno temperaturu da ne dođe do šoka. Eto

  5. #5

    Odgovor: Kutak za mame i tate

    Bez konsultacije sa pedijatrom nista,ali ako je povisena temperatura uzrokovana nekim bezazlenim, uslovno receno, decjim bolestima onda ima i jedan oprobani lek a nemoze da skodi: Pomesati vinsko sirce sa mekinjama i tako dobijenom mekanom masom obloziti tabane detetu, pa mu navuci carapice da to drzi, ponoviti po potrebi, malo je neprijatno zbog oporog mirisa ali efikasno.Jedna istinita informacija, ali efikasna, ZAUSKE su nekad lecene na selu na sledeci nacin: reznjevi suve slanine i balega od svinja oblagani su deci oko guse i zauske su nestajale posle dva dana, e vinsko sirce je parfem za ovakav nacin, jel tako?

  6. #6

    Odgovor: Skidanje temperature

    Kada, kako i cime obarati temperaturu?

    Najtacnija je temperatura merena u cmaru i ustima, dok je temperatura pod pazuhom niza od unutrasnje za oko 0.5`C

    Temperatura je samo simptom, znak da se nesto dogadja u organizmu i treba traziti uzrok zbog kojeg se javila, pa je onda obarati.
    Nekada je ona cak i potrebna, jer se tako organizam brani od nekih bolesti, npr. virusnih i zato je ne treba po svaku cenu obarati na normalnu, ali ne treba dozvoliti ni da raste preko 39`C.
    *za temperaturu (u cmaru) do 37,8`C ne davati nista.
    *za temperaturu izmedju 37,9 i 38,8`C davati lekove iz grupe paracetamola: Eferalgan, Miralgin cepic, Febricet cepic ili Miralgin, Febricet, Paracet i Eferalgan sirup u zavisnosti od telesne tezine deteta.
    Ovi lekovi se mogu ponavljati na svakih 4 do 5 casova.
    *za temperaturu vecu od 38,9`C davati lekove iz grupe antireumatika-antipireptika: Brufen sirup ili Diklofen cepic (voltaren) (od 12,5mg za decu iznad 12kg telesne tezine).
    ovi lekovi se mogu davati tek na 7-8 casova, jer su i stetni!
    *za temperaturu visu od 39,2`C se (zbog opasnosti da u periodu izmedju davanja leka i pocetka njegovog delovanja-30-60 minuta-temperatura nastavi da raste) moraju uraditi 2 stvari:
    1. Dati Brufen ili Diklofen (prema prethodnoj stavci)
    2. Staviti dete u kadu u kojoj je voda 32-34`C i kupati ga 15-20 min.
    ILI
    potopiti pelene u vodu temperature 20-25`C, iscediti ih i kao obloge omotati oko ruku, nogu, grudi i ledja i tako drzati 10min. Ovo ponoviti jos 2 puta. Nakon toga meriti detetu temperaturu i ako stagnira ili pada obuci dete i smestiti ga u krevet.
    ILI
    Napraviti rastvor vode i alkohola 1:1 i sa tim nakvasiti gazu i masirati celo telo (sem lica), 10-15 min.
    Ponavljati dok temperatura ne pocne da pada.

    -nas pedijatar-
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  7. #7

    Odgovor: Skidanje temperature

    Vakcinacija i temperatura

    3 diteper polio (difterija-tetanus-veliki kasalj-decija paraliza)

    Dete dobija sa 3 - 4,5 - 6 meseci starosti.
    Vase dete moze imati reakciju na vakcinu i to:
    -LOKALNU (otok na mestu uboda, crvenilo i bol)
    -OPSTU (temperatura i bol)

    Preventiva za:
    Opstu reakciju: na svakih 4-5 sati, 2-3ml sirup ili cepic Paracetamola (Miralgin, Eferalgan...)
    Lokalnu reakciju: hladne obloge (voda+rivanol) na mestu uboda, menjati svakih 3-4 sata, 10 - 12 sati posle vakcinacije.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #8

    Odgovor: Skidanje temperature

    Slazem se sa svim sto je vec napisano.
    Ono sto su meni pedijatri preporucili kada je moj sinko imao jako visoku temperaturu(oko 40) je kombinacija Brufena i Paracetamola na svakih 3 sata(naizmenicno),stavljanje carapica umocenih u razblazeni alkohol,i tusiranje vodom koja nije hladnija vise od 2 stepena od telesne temperature (ako je detetu hladno,skupljaju se pore,i tako se otezava oslobadjanje od temperature)
    Bitno je detetu davati i sto vise tecnosti,obuci ga lagano:pamucno odelo u kojem koza dise(nikako pretopljavati-kako su nase bake imale obicaj ,uz obrazlozenje da treba dobro da se preznoji).
    Poruku je izmenio jovuk, 23.12.2008 u 22:30
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  9. #9

    Odgovor: Skidanje temperature

    Ja sam moje momke tuširala vodom, malo nižom od njihove temperature i to po desetak minuta, stavljala krompir u čarapice i stavljala obloge od razblaženog alkohola. Naravno, pili su i puno tečnosti - čaja, vode, vitamin C...
    Naravno, pili su i Brufen, i to uvek kad je temperatura preko 38,5.

    Uvek mi je strašno kada imaju visoku temperaturu i onda pribegavam svim mogućim ''domaćim receptima'' za skidanje temperature...

  10. #10

    Odgovor: Skidanje temperature

    Ono što je meni pedijatar skrenuo pažnju je da se temperatura ispod 38,5 ne skida jer se time organizam bori protiv infekcije i ako tu temperaturu snižavamo, sprečavamo organizam da se sam, prirodno bori.
    Ukoliko je temperatura (merena ispod pazuha) viša od 38,5 onda se pristupa snižavanju, svim dole navedenim sredstvima ali ne ispod 37C.
    Zabluda je da je temperatura od 37C najopasnija, ona je ustvari najpovoljnija za borbu organizma protiv bolesti.
    Naravno, ako ta temperatura traje duže od 48 sati svakako treba konsultovati lekara ponovo.
    Moje dete retko ima visoke temperature, čak šta više vrlo često ima jače respiratorne infekte a da uopšte nema povećanu temperaturu, što se u najvećem broju slučajeva odnosi na virusne infekcije.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

Slične teme

  1. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.05.2006, 13:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •