Zaposlena mama
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Zaposlena mama

    Prije neki dan se povela diskusija kod nas u skoli o tome da li žena moze biti dobra majka ako je zaposlena i da li uposte treba da radi? Ovdje u sredisnjem (konzervativnom) dijelu Amerike se smatra da zena treba da prestane da radi cim dobije bebu jer niko ne moze da odgaja bebu kao mama. Vecina Amerikanki prestaje da radi i onda jos rode minimum 3-4 komada . Kazu tako mogu 100% da se posvete djeci, da imaju vise vremena za muza, da kupuju hranu i da budu "soccer moms". Kod nas i u nekom drugom dijelu Amerike je ipak malo drugacije. Zena nekako uspijeva da izbalansira karijeru i porodicu. Uz to pomazu bake ili djeca idu u vrtic...

    Da li smatrate da je bolje da mama ostane kuci sa djecom ili pa balansira karijeru i porodicu?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    14 Odgovor: Zaposlena mama

    Naravno da žena može da bude i dobra majka i kada je u radnom odnosu.

    Nisam zaposlena ( još uvek ) , ali i na Forumu, kao i u RL imam niz konkretnih primera sjajnih žena,
    koje su uspele da usklade ( koliko je to moguće ),
    posao - karijeru i porodični život...
    Mama je mama, uvek jedna - jedina...
    ali ta ista majka ima potrebu ( barem u mom slučaju ) da izađe iz kuće,
    da stvara, da se kreće među ljudima ( kakvo god radno okruženje bilo ).

    Zbog sebe - dete ili deca rastu, odrastaju - naravno da im je potrebna majka -
    zadovoljna i na neki način '' ostvarena '' žena i na poslovnom planu...

    Verujem da nije lako pronaći balans između karijere i porodice,
    ali, ako se nešto dovoljno jako želi - moguće je...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    Odgovor: Zaposlena mama

    ......@ mama u boji.......ti imaš baš lepa uverenja.....jedino nikada nećeš imati stvaran odgovor na postavljeno pitanje....


    ....čudo jedno kako uvek stvari komentarišu nekompetentni likovi....čuuudo....


    ....da....cenim ga da kompletna savremena mama može biti samo zaposlena mama.....


    ....za početak....samo emancipovana žena može odgajati emancionalno zdravo potomstvo....ma šta to značilo....

  4. #4

    14 Odgovor: Zaposlena mama

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ......@ mama u boji.......ti imaš baš lepa uverenja.....jedino nikada nećeš imati stvaran odgovor na postavljeno pitanje....
    Lepo i pametno razmišljaš ...

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ....čudo jedno kako uvek stvari komentarišu nekompetentni likovi....čuuudo....
    Potpuno se slažem sa tobom...



    Žao mi je što svoje dragoceno vreme, i intelektualnu nadmoć ,
    uopšte '' trošiš '' na osobe, likove ( šta god to značilo ) - poput mene...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #5

    Odgovor: Zaposlena mama

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Da li smatrate da je bolje da mama ostane kuci sa djecom ili pa balansira karijeru i porodicu?
    Ja mislim da treba da balansira i znam mnogo žena koje to savršeno rade.
    Ako zna kako da balansira,niko neće trpeti,ni deca,ni posao.
    Mislim da je većina žena sposobna za to.

    ...šta reći... kada nas je Bog za sve stvorio...
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  6. #6

    Odgovor: Zaposlena mama

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku

    ....čudo jedno kako uvek stvari komentarišu nekompetentni likovi....čuuudo....
    Zaista cudo. Majka sa detetom nije kompetentna po tebi, ali zato ti jesi.


    Smatram da barem kod nas jos uvek velik broj porodica ne moze sebi da priusti da zena prestane da radi kad dodje dete. Ovde naravno mislim na materijalnu situaciju. Na zalost, mnoge zene moraju da se vrate na posao i prepuste brigu o detetu bakama (sto i nije lose) ili vrticima u kojima nema mesta, skupo je, uslovi bas nisu tako dobri, ili zenama koje cuvaju decu kod kuce.

    E sad, nismo ni mi sve iste. Neke zene zele da provode vreme sa svojim detetom/decom dok ova dobro ne poodrastu, dok su neke nesrecne sto su stalno kod kuce i ne mogu da nastave ritmom kojim su manje-vise zivele pre deteta. Ovo naravno ne znaci da su zene koje zele da rade losije majke, nego samo to da imaju potrebu da se ostvare i na nekim drugim poljima osim majcinstva. Ne smatram da je zaposlena mama ni bolja ni losija, zavisi od osobe do osobe. Poznajem zene koje ne rade ali su se potpuno pronasle u podizanju dece i srecne su sto ne moraju da rade (i ne, nemaju masnu kosu i 100kg-naprotiv) dok isto tako znam i neke koje su jedva cekale da se vrate posle porodjaja na posao, i postale mnogo opustenije i raspolozenije sa svojom decom kad radno vreme prodje. Sve je i ovde sasvim individualno, ali na zalost malo nas moze da bira.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  7. #7

    Odgovor: Zaposlena mama

    @ Ca blues ...čudo jedno.. ako si hteo da nasmeješ mame nisam sigurna da ti je baš pošlo za rukom

    Moje mišljenje je da uopšte nije lako biti zaposlena mama,bez dobre organizacije i volje,i što reče Zmax bez balansiranja,ovo govorim iz svog iskustva...nekad nemam vremena,frka,žurba,nekad ga imam,ništa to nije strašno,malo je lakše kad deca odrastu.
    Bilo bi dobro kada bi mame sa 4 i više dece,imale mogućnost da ne rade,ako to ne žele.Poznajem i neke koje nikada nisu radile,kući su sa decom,ne mislim da su bolje mame ili lošije,to je individualna stvar.

    @Goga ...imaj i dalje lepa uverenja,bez njih nema ni ostvarenja

  8. #8

    Odgovor: Zaposlena mama

    ...čuudo........pravo je čudo kako istina boli...beš mi sve....čuudo...


    ....elem....


    ....@mama u boji.....el si mama....a???...jesi.....lepo....el si zaposlena....a?????.....nisi....pa šta oćeš....a????...nekvalifikovana za validna razmatranja po ovom pitanju.....


    ...pitanja šta bi bilo kad bi bilo....ne razmatraju ozbiljni ljudi....



    .....@cecara.....iz tvog posta ne mogu da zaključim dal si mama ili nisi...


    ....u principu cenim da nisi....a i ako jesi ne spadaš u kategoriju ljudi sa kojima imam bilo kakvu komunikaciju zbog odrednice....vrtići su loši, bake su dobre... da deci treba baka, sem u terapijskim dozama, ona bi ih rodila, ne mama....aj zdravo......



    ....@duga12....ne devojko, nije smisao mog pisanja da zasmejem mame....ni u kom slučaju....i ti odlično razumeš šta je napisano...ali džebiga...ženska solidarnost....cenim.....cenim zato što si jedina zaposlena mama, u dosadašnjim izlaganjima, i samim tim si kompetentna za ocene i zaključke.....validne naravno....pričam, tj pišem, da bi pričala je druga tema.....


    .....elem....sad bi se mogao čuti i glas kompetetnih mama.....a?????.....

  9. #9

    14 Odgovor: Zaposlena mama



    Najbitnije je da si ti apsolutno kvalifikovan ...
    Sretna sam zbog tebe...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #10

    Odgovor: Zaposlena mama

    ....njegova je uvek zadnja i glasi.....daaa draga.....

  11. #11

    Odgovor: Zaposlena mama

    Ne zelim da verujem da jos postoje muskarci koji zenu vide samo sa keceljom i zabijenu u kuci sa coporom dece.Prava zene je u stvari zena ostvarena na svim frontovima (posao,kuca).Na poslu emancipovana,snazna i iz iskustva znam veoma pedantan predator koji daje maksimum,a u kuci majka,zena , ljubavnica , kuvarica , i sve ostalo sto se "podrazumeva".Ajde da iko od nas proba da bude pola od navedenog,proci cemo porazavajuce.Da ne duzim divim se zenama koje balansiraju porodica-posao i neka vas je vise i vise,zelim vam ispunjenje na svim frontovima.(jer po svemu sudeci predrasude vas cekaju svuda)
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  12. #12

    Odgovor: Zaposlena mama

    Dakle da nastavim...

    Ono što sam htela reći,je to da meni je bilo teško podizati dvoje dece,od kojih je jedno bilo veoma bolesno,i dan danas me nekad nazove i kaže da se guši..trčim kući ko bez glave,bez i da se javim šefu,nemam kad,sreća posao mi je blizu kuće..sreća...ali i da nije ja bi radila.

    Majke trebaju da rađaju decu,treba da budu zaposlene,ali najvažnije od svega je da tu decu stalno ljube,i da ih maze...i da im govore da ih vole,i to deci pokažu...onda možeš biti zaposlena mama ...najvažniji uslov je ispunjen.
    Poruku je izmenio duga12, 21.03.2008 u 06:29

  13. #13

    Odgovor: Zaposlena mama

    Jesam zaposlena sam mama,na poslu provodim veći deo dana.
    Stvaranje karijere i gajenje dece.
    I jedno i drugo ide svojim tokom, ili ne ide, kad se to dvoje sukobe, tad nastaje problem, neko nalazi bezveznost u poslu što radi, a neko u deci što ih ima, treći što nema jedno od ta dva ili što nema ni jedno od ta dva........... i pitanja se stalno nadovezuju, ma u kojoj situaciji da si.
    Pre svega moraš da imaš priliku i mogućnost da stvaraš neku karijeru odnosno da radiš, i da imaš dete ili decu, pa tek onda da kalkulišeš sa nejasnoćama.

    Nisam imala prilike da upoznam ni jednu žensku osobu mojih godina koja je spremna kaže sebi: dovoljno mi je da budem samo majka i koja bi time bila zadovoljna
    mora biti ispunjena na svim frontovima
    Nikad ne bih menjala posao za ostanak kući, nikad ne bih mogla da se odreknem svoje nezavisnosti, ne bih mogla da ne radim, sve me to užasava,ali ok,stvar izbora!
    Balansiram,za sad,žena treba sebe da postavi na mesto kraljice a ne mučenice,a izgleda je više njih koje vole ulogu "jadna ja".

    Osećaj je drugačiji jer samu sebe više cenim od kad radim. Ma koliko tvrdila da osećaj lične vrednosti nosimo isključivo u sebi, ipak nismo sasvim imuni na svoje mesto medju drugim ljudima.
    Ćuti i prenesi dalje....

  14. #14

    Odgovor: Zaposlena mama

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku

    ....čudo jedno kako uvek stvari komentarišu nekompetentni likovi....čuuudo....
    Ovo je tvoj komentar...a gde je mišljenje?

    ....za početak....samo emancipovana žena može odgajati emancionalno zdravo potomstvo....ma šta to značilo....
    Da li se ovde čuje šuškanje cinizma?
    Ako je emancipovanost nešto loše onda ti dečko imaš problem

    .....elem....sad bi se mogao čuti i glas kompetetnih mama.....a?????.....
    O'š ja dti kažem? Imam ih cirka, živih i zdravih a bogami i Najgorih

    Nije lako postići sve...ali mišljenja sam da je zdravo za dete da odredjeno vreme provede sa decom u vrtiću a isto tako i sa bakam i dekama. Isto tako mislim da nije zdravo da dete stalno provodi vreme sa mamom

    Tajna uspeha je u dobrom tati

    +

    sve gore već ispisano

  15. #15

    Odgovor: Zaposlena mama

    ....



    Ovo je tvoj komentar...a gde je mišljenje?


    ...nekako baš ne ličim na mamu da bih mogao misliti na zadatu temu....i ja znam da ti to odlično razumeš....znaš????....

    .....ali isto tako interesuje me stav kompetentnih devojčica na ovoj temi.....i da....kompetentna na ovoj temi može biti samo zaposlena mama.....ili sam ja možda u zabludi..a????....


    Da li se ovde čuje šuškanje cinizma?


    ....cinizam kažeš...možda....možda....mada ja bih to pre okarakterisao kao otvoreni prezir prema neemancipovanoj ženi...cenim ga da si i to odlično razumela, al ajde....


    .....najlepše hvala na odgovoru.....kad ga već uputi lično meni putem mas medija...ili ja to loše cenim......

    ......elem....tebe lično...........

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Mama
    Autor DrinChe u forumu Porodica
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 12:38
  2. Znaš da si prava mama kad . . .
    Autor Annie u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:45
  3. Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 08:21
  4. Vidi šta smo ti uradili od pesme, mama
    Autor DrinChe u forumu Poezija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 16:43
  5. Mama rock
    Autor joksi u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.06.2009, 02:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •