Televizije sa nacionalnom frekvencijom - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Koja TV stanica nije zaslužila emitovanje na nacionalnom nivou?

Učesnika ankete do sada
35. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • RTS

    2 5.71%
  • Pink

    10 28.57%
  • B92

    6 17.14%
  • Avala

    5 14.29%
  • Fox

    3 8.57%
  • Happy TV - Košava

    9 25.71%
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24
  1. #16

    Odgovor: Televizije sa nacionalnom frekvencijom

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    RTV - televizija koja radi program tako da ogadi ideju pokrajinske televizije. Umesto međusobnog prožimanja raznih nacija i kultura, koje žive na ovim prostorima, oni strogo razdvajaju programe na jezicima po terminima i kanalima. Ne postoji emisija na primer na mađarskom koja je sinhronizovana ili titlovana na neki drugi jezik, ne rade se mešovite emisije,... Izvanredan igrani program koji čami u arhivama slovačke redakcije je nedostupan drugima.
    Да, нема ништа на војвођанском језику, све на неким посебним језицима Замисли да се све титлује на српски, то би вероватно било технички незгодно, а врло брзо би било проглашено за дискриминацију. Зашто не на мађарски или словачки? Па би онда имао програм на српско-мађарском, мађарско-словачком, русинско-румунском, хрватско-ромском... колико је то комбинација?

    Uz to je očigledno da je program rađen da se ne zamere nacionalistima i SPC, te se više brinu o tome nego potrebama gledališta.
    Наравно да не треба да се замерају националистима или СПЦ, није то телевизија твоје фанатичне мањине већ јавни сервис.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #17

    Odgovor: Televizije sa nacionalnom frekvencijom

    Pa vidim da je po tebi logičnije da se KUPI neka idiotska američka serija, i titluje, umesto da se iz arhiva neka drama prikaže i ostalim, onim koji ne govore jezikom na kom je snimana. Bolje da se nekoliko puta snima emisija za poljoprivrednike, na svako jeziku ponaosob, nego da se iskombinuju prilozi, sinhronizuju i akcenat baci na kvalitet umesto kvantitet. Bolje da se kupi neki film B produkcije, nego da se uymu kvalitetni filmovi iz okolnih zemalja (Rumunija, Mađarska, Slovačka,...) i prikažu kod nas titlovani na još jedan jezik. Imali bi dvostruko iskorišćeno vreme. Na primer, ako bi se mađarski film titlovao na srpski, onda bi istovremeno imali i program na srpskom i na mađarskom.
    A to što mi smetaju popovi na televiziji, nije zato što ih ima, već što se preteruje. Toliko popova, verskih kalendara i sl nema ni na jednoj televiziji, pa ni RTS, koliko sam primetio. Kao da neko u RTV rezonuje po principu: kultura, aha, to je ono kad su popovi i mošti i ono drugo dosadno, kad i stenice umiru od dosade.
    Izvini, ali moj pojam obrazovanja i kulture ide dalje od SPC i pravoslavlja, mnogo šire. To je samo deo, mali, a toliko toga moramo još da naučimo. Isto tako, očigledno je da pod javnim servisom ne smatramo iste stvari.
    Po meni javni servis treba da
    - informiše: o aktuelnostima na lokalu, u zemlji, u svetu, u nauci, kulturi, zdravstvu, ekonomiji,...
    - obrazuje: pre svega decu, od Kockice, preko Lutkomendije, do Muzičkog tobogana. Od muzike, nacionalne istorije svih nas koji ovde živimo, kako lokalne tako i kao naroda, pa preko medicine (higijenskih navika, AIDSa, koronarnih bolesti,...), poljoprivrede, verske kulture, građanske kulture, informatičke pismenosti, bontona, saobraćaja i zakonskih propisa, pa do držanja kućnih ljubimaca, reciklaže,...
    - zabavi: sport, muzika, umetnost, film, cirkus, origami, kviz,....

    RTV ima posebno zahtevnu ulogu u ovom društvu, čak i veću od RTSa, a pogotovo Pinka, Košave, Avale, B92 i Prve. Da li nema entuzijazma, sredstava, dobre volje, znanja, podrške ili nečeg sasvim desetog, ne znam sa sigurnošću, ali mislim da je presudno nemanje želje da se išta menja i ide ka bolje, nema se vizija i znanje. Bitno je da se ispuni forma.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  3. #18

    Odgovor: Televizije sa nacionalnom frekvencijom

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Pa vidim da je po tebi logičnije da se KUPI neka idiotska američka serija, i titluje, umesto da se iz arhiva neka drama prikaže i ostalim, onim koji ne govore jezikom na kom je snimana. Bolje da se nekoliko puta snima emisija za poljoprivrednike, na svako jeziku ponaosob, nego da se iskombinuju prilozi, sinhronizuju i akcenat baci na kvalitet umesto kvantitet. Bolje da se kupi neki film B produkcije, nego da se uymu kvalitetni filmovi iz okolnih zemalja (Rumunija, Mađarska, Slovačka,...) i prikažu kod nas titlovani na još jedan jezik. Imali bi dvostruko iskorišćeno vreme. Na primer, ako bi se mađarski film titlovao na srpski, onda bi istovremeno imali i program na srpskom i na mađarskom.
    Причаш глупости, наравно да си потпуно у праву у овом пасусу. Само се шалим, да ли би рецимо сви програми били синхронизовани на српски, ћирилицом? Колико би требало да се неко побуни да је то асимилаторски? А са русинским програмом са титлом на ромски се захебавам.

    A to što mi smetaju popovi na televiziji, nije zato što ih ima, već što se preteruje. Toliko popova, verskih kalendara i sl nema ni na jednoj televiziji, pa ni RTS, koliko sam primetio. Kao da neko u RTV rezonuje po principu: kultura, aha, to je ono kad su popovi i mošti i ono drugo dosadno, kad i stenice umiru od dosade.
    Izvini, ali moj pojam obrazovanja i kulture ide dalje od SPC i pravoslavlja, mnogo šire. To je samo deo, mali, a toliko toga moramo još da naučimo. Isto tako, očigledno je da pod javnim servisom ne smatramo iste stvari.
    Ајде ајде, оно што си ти рекао је да се "РТВ улизује националистима и Цркви", а не да "појам образовања и културе иде даље од СПЦ". Мало је различито рећи да "образовање није само православље" и очекивати неку лигашку "антиклерикално антинационалну" телевизију.

    Po meni javni servis treba da
    - informiše: o aktuelnostima na lokalu, u zemlji, u svetu, u nauci, kulturi, zdravstvu, ekonomiji,...
    - obrazuje: pre svega decu, od Kockice, preko Lutkomendije, do Muzičkog tobogana. Od muzike, nacionalne istorije svih nas koji ovde živimo, kako lokalne tako i kao naroda, pa preko medicine (higijenskih navika, AIDSa, koronarnih bolesti,...), poljoprivrede, verske kulture, građanske kulture, informatičke pismenosti, bontona, saobraćaja i zakonskih propisa, pa do držanja kućnih ljubimaca, reciklaže,...
    - zabavi: sport, muzika, umetnost, film, cirkus, origami, kviz,....
    Ја сам наравно против свега тога.

    RTV ima posebno zahtevnu ulogu u ovom društvu, čak i veću od RTSa, a pogotovo Pinka, Košave, Avale, B92 i Prve. Da li nema entuzijazma, sredstava, dobre volje, znanja, podrške ili nečeg sasvim desetog, ne znam sa sigurnošću, ali mislim da je presudno nemanje želje da se išta menja i ide ka bolje, nema se vizija i znanje. Bitno je da se ispuni forma.
    Пресудно је то што су у Војводини на власти комуњаре, односно твоји лигаши и истомишљеници. А код комуњара негативна селекција је закон. Што ће рећи, нема квалитета, конкуренције, нових идеја, има само жабокречине. Тако је у покрајинским институцијама, друштвеним фирмама, градским институцијама... повампирене комуњаре, непотизам и послови преко везе.

    Проблем је што Србија 2000. није променила систем и срушила комунизам. Проблем је што се уместо победника са осме седнице поново вратила поражена струја комуњара. А они нормалну земљу не знају да направе.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #19

    Odgovor: Televizije sa nacionalnom frekvencijom

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Причаш глупости, наравно да си потпуно у праву у овом пасусу. Само се шалим, да ли би рецимо сви програми били синхронизовани на српски, ћирилицом? Колико би требало да се неко побуни да је то асимилаторски? А са русинским програмом са титлом на ромски се захебавам.
    A šta fali rusinskom sa titlom na romskom? Romima za razliku od drugih ne trebaju rusinske emisije, ili su i ovako polupismeni, pa ne moraju da se muče da uče svoj jezik da čitaju?

    Ајде ајде, оно што си ти рекао је да се "РТВ улизује националистима и Цркви", а не да "појам образовања и културе иде даље од СПЦ". Мало је различито рећи да "образовање није само православље" и очекивати неку лигашку "антиклерикално антинационалну" телевизију.
    Postoji mera u svemu, pa i u količini crkvenih emisija. Nemam ništa protiv da na primer jednom nedeljno bude prenosi bogosluženje ili misa, to bi zaista puno značilo mnogim starijim ljudima koji ne mogu da odu u crkvu. Ali ne mora da crkva bude mirodjija u svakoj čorbi.

    Пресудно је то што су у Војводини на власти комуњаре, односно твоји лигаши и истомишљеници. А код комуњара негативна селекција је закон. Што ће рећи, нема квалитета, конкуренције, нових идеја, има само жабокречине. Тако је у покрајинским институцијама, друштвеним фирмама, градским институцијама... повампирене комуњаре, непотизам и послови преко везе.

    Проблем је што Србија 2000. није променила систем и срушила комунизам. Проблем је што се уместо победника са осме седнице поново вратила поражена струја комуњара. А они нормалну земљу не знају да направе.
    Pa vidiš, dati Kokakoli da reguliše tržište bezalkoholnih pića je isto ono što mi imamo u RRA - popa koji kontroliše programe i ima ogromna ovlašćenja. A na to da RTV vode komunjare, pomenuću samo Dalibora Bubnjevića, promotera Firerove knjige.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  5. #20

    Odgovor: Televizije sa nacionalnom frekvencijom

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    A šta fali rusinskom sa titlom na romskom? Romima za razliku od drugih ne trebaju rusinske emisije, ili su i ovako polupismeni, pa ne moraju da se muče da uče svoj jezik da čitaju?
    Подмећи, подмећи.
    Па хеботе, јест да си лигаш, ал пробај нормално да размислиш - колико је могућих комбинација у Војводини? Једино логично је да све синхронизујеш на српски (ниси прокоментарисао), или мислиш да рецимо емисију на мађарском треба синхронизовати на 6 језика, па онда пуштати сваку верзију посебно? Па онда емисију на словачком, па исто тако? Па онда...

    Postoji mera u svemu, pa i u količini crkvenih emisija. Nemam ništa protiv da na primer jednom nedeljno bude prenosi bogosluženje ili misa, to bi zaista puno značilo mnogim starijim ljudima koji ne mogu da odu u crkvu. Ali ne mora da crkva bude mirodjija u svakoj čorbi.
    По теби постоје само две могућности - или само богослужење једном недељно (и миса је богослужење) или да Црква буде мирођија у свакој чорби. Дакле, ако има било чега осим литургије једном недељно, то је превише? То је твој лични став који се једноставно не поклапа са верским осећањима већине Војвођана.

    Pa vidiš, dati Kokakoli da reguliše tržište bezalkoholnih pića je isto ono što mi imamo u RRA - popa koji kontroliše programe i ima ogromna ovlašćenja. A na to da RTV vode komunjare, pomenuću samo Dalibora Bubnjevića, promotera Firerove knjige.
    Знао сам, проблем је увек у попу! Хеботе, ко покварена плоча.
    Прво, не одлучује његово преосвештснство сам у тој РРА.
    Друго, поредити њега са "кокаколом на тржишту безалкохолних пића" је ван памети.
    Треће, он је одговоран за "превише Цркве на РТВ"???? Па није он уредник хеботе. Осим ако је РРА донела неку одлуку да се нека ТВ кажњава због недовољно верског програма, онда је ово само још једно пљување по СПЦ без икаквог основа.
    Четврто, владика је грађанин ове државе као и ти и ја, и има право да обавља дужности какве хоће.
    Пето, да, твоје комуњаре из Лиге и њихови истомишљеници из покрајинског ДСа владају свим покрајинским и градским институцијама те друштвеним фирмама у Новом Саду и при покрајинским институцијама. Да, твоје комуњаре су увеле толико корумпираности, непотизма и негативне селекције да је Слоба био мало дете. Да, они владају покрајином, а не владика Порфирије.

    Димна завеса, кад те ухвате с рукама у врећи, пљуј по Цркви. На власти у покрајини сте од 2000, ви Лигаши, и усуђујете се да критикујете? Па докле више, докад ће се власт понашати као опозиција? 11 година си у влади и критикујеш покрајинску институцију! То је као да кречиш зграду 11 година, а онда се измакнеш, погледаш, и кажеш, хммм, не ваља вам ово ништа... лицемерје. Крив је владика Порфирије и крив је Београд јер нам не да довољно пара... где је одговорност? На власти стално, а ни за шта нису криви. Само кад би им Београд дао још новаца да поделе међусобно.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #21

    Odgovor: Televizije sa nacionalnom frekvencijom

    Pa, eto, ne slažem se sa tobom da treba da bude samo titlovanje na srpski. Zašto nekad ne praviti mađarsko-rumunsku, ili slovačko-romsku emisiju? Normalno, idiotizam bi bilo titlovati srpsku emisiju na hrvatski i obrnuto. Ali kao što se srećem sa pripadnikom bilo koje nacije, tako isto se i oni sreću i treba da se upoznaju.

    A taj vladika nije u RRA kao građanin, već kao predstavnik crkve u državnom organu. A mi smo ipak građanska država, čak i po ovom lošem i nakaradnom ustavu.

    Uz to, koliko vidim, ja se trudim da pričam o televizijama, a ti se uvek vraćaš na komunjare, LSV, DS. Ja televizije pokušavam da posmatram kao društveni fenomen, a ti spuštaš na politički nivo u personalnom prepucavanju.

    Lično mislim da bi u zemlji trebao da postoji i jedan verski kanal, koji bi delile sve verske zajednice. Nedeljna misa je potreba mnogih ljudi i nisam protiv nje. Protiv sam da se preteruje sa uplitanjem crkve. Ima je i gde treba i gde ne treba.

    Ako priznajemo Kosovo za svoju teritoriju, samim tim i sve stanovnike Kosova za svoje državljane, onda treba da znamo da je oko 1/4 stanovništva zemlje muslimansko. Da li bi ti se svidelo da svake četvrte godine u RRA sedi muftija umesto vladike, da 1/4 programa RTS počinje sa Alah uegber... Karikiram, ali ono što želim da kažem je da postoji mesto i vreme za verska osećanja, a postoji i vreme i mesto gde ne treba da se naturaju.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  7. #22

    Odgovor: Televizije sa nacionalnom frekvencijom

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Pa, eto, ne slažem se sa tobom da treba da bude samo titlovanje na srpski. Zašto nekad ne praviti mađarsko-rumunsku, ili slovačko-romsku emisiju? Normalno, idiotizam bi bilo titlovati srpsku emisiju na hrvatski i obrnuto. Ali kao što se srećem sa pripadnikom bilo koje nacije, tako isto se i oni sreću i treba da se upoznaju.
    Знао сам да те здрав разум неће омести у одговору
    Па хеботе миш, јел знаш колико је то комбинација? То је једна ствар.
    Друго, зар ти није логично да ће емисије титловане на српски моћи да прате скоро сви, јер српски знају и Мађари и Словаци и Румуни и Русини, а ако титлујеш мађарску емисију на словачки, моћи ће поред Мађара да је прати још 30.000 људи макс. у целој покрајини. Да не причамо о ефектима синхронизације рецимо на русински... који разуме шесторо људи у Руском Крстуру...

    A taj vladika nije u RRA kao građanin, već kao predstavnik crkve u državnom organu. A mi smo ipak građanska država, čak i po ovom lošem i nakaradnom ustavu.
    Не знам, јел пише негде да је он представник Цркве? Друго, чак и ако пише, ни ту нема никаквог проблема. Сто пута сам поновио да одвојеност Цркве од државе не значи изгон Цркве из сваке друштвене области. Испада да рецимо свештеник не може да буде биран за посланика у Скупштини, што је ван памети.

    Uz to, koliko vidim, ja se trudim da pričam o televizijama, a ti se uvek vraćaš na komunjare, LSV, DS. Ja televizije pokušavam da posmatram kao društveni fenomen, a ti spuštaš na politički nivo u personalnom prepucavanju.
    Нема ту ништа персонално, а ни лично.
    Како можеш да причаш о друштвеним феноменима а да искључујеш политику? Није ли и политика друштвени феномен?
    Ја морам да се враћам на комуњаре јер они командују телевизијама. А ти из друштвеног феномена искључиш политику, која директно бира уреднике медија рецимо, и онда се питаш зашто је ова или она телевизија лоша... као да питаш, колико је 2+2, али искључиш одговор 4.
    Телевизијама директно командују људи с именом и презименом, странке с именом и скраћеницом. Ти људи и те странке су негативну селекцију поставили као принцип, уз корупцију, непотизам и злоупотребе. Е сад, ти се питаш зашто су нам телевизије овакве, а искључујеш прави одговор.

    Lično mislim da bi u zemlji trebao da postoji i jedan verski kanal, koji bi delile sve verske zajednice. Nedeljna misa je potreba mnogih ljudi i nisam protiv nje. Protiv sam da se preteruje sa uplitanjem crkve. Ima je i gde treba i gde ne treba.
    Ја јако волим да слушам радио Беседу или радио Слово љубве, кад сам на југу слушам и радио епархије нишке. И чак и ту сам слушао масу световне музике, масу тема које нису о вери, Цанета из Партибрејкерса... али стварно нисам приметио некакву претерану заступљеност свештеника и Цркве на обичним телевизијама.
    Можда ја нисам објективан, ал ниси ни ти сигурно.

    Ako priznajemo Kosovo za svoju teritoriju, samim tim i sve stanovnike Kosova za svoje državljane, onda treba da znamo da je oko 1/4 stanovništva zemlje muslimansko. Da li bi ti se svidelo da svake četvrte godine u RRA sedi muftija umesto vladike, da 1/4 programa RTS počinje sa Alah uegber... Karikiram, ali ono što želim da kažem je da postoji mesto i vreme za verska osećanja, a postoji i vreme i mesto gde ne treba da se naturaju.
    Шта је теби владика Порфирије наметнуо?

    РТС не почиње молитвом ни данас, ни хришћанском ни муслиманском.

    Није 1/4 већ 1/8. Немам ништа против да муслимани или хоџе обављају било коју дужност у држави.

    Сад се већ вртимо у круг, а и мало си недоследан, ти би пренос "мисе" једном недељно, а све преко тога ти је превише. Ја опет кажем да верски програм слушам искључиво кад хоћу, кад нећу, нико ми га не намеће.

    Ако немаш неке конкретне податке, не могу да се сложим с тобом да је превиш религије на ТВу. Узми пописе и види колико људи се изјаснило као верници. Ти би сваком да намећеш своје погледе на свет, односно на религију, односно да протераш Цркву из друштва и јавности, јер мислиш да им тамо није место.
    Ту се не ради о томе да је "Црква превише присутна", већ да ти не подносиш Цркву због неких својих убеђења.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #23

    Odgovor: Televizije sa nacionalnom frekvencijom

    Prva i Pink
    Budućnost će se desiti, bili mi spremni ili ne.

  9. #24

    Odgovor: Televizije sa nacionalnom frekvencijom

    Kao što i glasah "Pink" bi ustavom zabranio

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Internet popularniji od televizije
    Autor eboye u forumu WWW
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 03.02.2008, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •