Vojna akademija - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24
  1. #16

    Odgovor: Vojna akademija

    Man' se covece corava posla. Kakva vojna akademija-vojsku danas gotovo niko ne postuje. Nije vise kao sto je nekad bilo, da se devojcice utrkuju za ..., i da se dobijaju stanovi. Sada sve sto mozes dobiti sa tom vojnom akademijom je radno mesto Bogu iza nogu i Djavolu iza tregera, eventualno 3gr olova, ili komoru u Hagu. Tako da ti je moj savet . Svak je kovac svoje srece, i ne ocekujem da ce se svi sloziti sa mojim savetom, ali ja mislim ovako. Na kraju krajeva dva uma koja isto misle izazivaju tracenje energije u svemiru, jer taj posao onda moze odraditi samo jedan um, a drugi nek spava.
    ...................

  2. #17

    Odgovor: Vojna akademija

    Citat la femme kaže: Pogledaj poruku
    Ja licno ne mogu da shvatim poziv "vojnik"! Ceo zivot ucis kako da ubijes drugog coveka!!! Meni je to uvek u glavi kad cujem da neko ide na vojnu akademiju!
    Naravno da je vojska danas (na zalost) neophodna stvar, ali mislim da ja nikad necu moci da shvatim te ljuti koji se obucavaju tokom celog zivota da bi ratovali! Verovatno sam preveliki pacifista, pa ne vidim neki dublji smisao tog zanimanja (ako uopste postoji)!
    Kad ti dodje neki bradati mudzahedin sa macetom na vrata shvatices...ali bice kasno..jer vojnika nece biti...jer nam i ne trebaju kako ti kazes...to je cisto slikovito da ti prikazem...a svaka je vojska pre svega instrument spoljasnje politike, danas vrlo bitan...u tu Evropu u koju smo krenuli jedino i mozemo da stignemo preko vojske ili ti clanstva u NATO...vise u EU niko ne ulazi ko nije prvo usao o NATO...

  3. #18

    Odgovor: Vojna akademija

    Ko nije bio i ko nije probao da je zavrsi neka i o njoj ne govori!!!!!!!!!!!!!!
    Ja sam je zavrsio i nije bas tojiko tesko koliko se prica i koliko neki ljudi dramatizuju.Nije pak ta skola i za svakoga.U startu se pomiri sa cim ces da se u zivotu bavis i ako se nadjes u Vojnom pozivu onda samo napred i nece ti biti tesko.
    Ko zavrsi u roku i da sve ispite (50_tak koliko sam ja imao za 4 godine) taj moze da prica o Vojnoj Akademiji!

  4. #19

    Odgovor: Vojna akademija

    to nije lose ako je neko spreman na to i ako moze izdrzati to ja sigurno sa cigarana i povremenim alkoholom mozda i nebi mogao ali sigurno se nebi usudio
    u svakom zlu ima nesto dobra

  5. #20

    Odgovor: Vojna akademija

    Pojavom klasnog društva postala je i vojska i to kao jedan od najvažnijih instrumenata vladajuće klase u sprovođenju kako spoljne, tako i unutrašnje politike. Pa čak i u prvobitnoj zajednici sila je bila odlučujući metod u rešavanju svih protivrečnosti u grupi i oko grupe.
    Mišljenja da je potreba za sopstvenom vojskom stvar prošlosti su u najmanju ruku neozbiljna. Globalni svet se nalazi u fazi previranja, a na to utiči brojni faktori među kojima bih izdvojio sukob niskog intenziteta koji je vlada između SAD i Rusije (taj sukob suštinski nikada nije ni prekidan i već i vrapci na grani znaju da Ameriku interesuje i da je tema svih tema Sibir i njegovi energetski i ostali resursi i ovladavanje tim prostorom), zatim, sukob Zapada sa muslimanskim svetom (islamski fundamentalizam svojoj eskalaciji može značajno da zahvali i vekovnoj politici upravo tog zapada prema arapskim i inim muslimanskim zemljama), ekonomski sukob Zapada sa Kinom, brojne regionalni sukobi (Bliski Istok) itd, itd.
    Brojne su naznake globalnih sučeljavanja koje prete eskalaciji u jedan veliki rat. Jedna od najvažnijih se dešava u našem dvorištu i značajan je test snage Amerike u kojem bi, ako uspe u svojoj nameri, definitivno uvela na svetsku scenu politiku svršenog čina i sprovođenje političke volje jačega, čime bi se međunarodni pravni poredak, kao osnovno sredstvo u rešavanju međudržavnih i ostalih sukoba važnih za međunarodnu zajednicu, stavio van snage i pretpostavio samo jednoj velesili, odnosno Americi i njenim potrebama.
    Sve ovo ukazuje na ozbiljnost globalnog političkog trenutka i čak bi, pa i samo površnim informisanjem, i najodaniji pobornici grinpisa i ostalih pacifističkih udruženja odmah počeli da se vojno samoobučavaju.
    Svako bitno drugačije mišljenje bi, uveren sam, odgovaralo ponašanju običnog noja i sve te usplahirene tvrdnje u kojima zabrinute dame u vojniku vide isključivo dželata su suštinski groteskni pokušaji samozavaravanja.
    Niko ne voli rat i sukobe, ali rat je zakonita društvena pojava i njegovi uzroci su puno ozbiljniji nego što se obično misli i nikako nisu neki zločesti političari, pa bilo oni na čelu male zemlje ili, pak, neke velike sile. Upravo zbog toga narod koji nema i ne hrani svoju vojsku, hraniće tuđu. Tome nas je istorija valjda već jednom naučila.

    Svima onima koji pohađaju vojnu akademiju odajem najveće priznanje zbog nesebičnosti i hrabrosti koju pokazuju tim svojim izborom i opredeljenjem da postanu oficiri jer je to jedan od najčasnijih mogućih poziva.

  6. #21

    Odgovor: Vojna akademija

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Svima onima koji pohađaju vojnu akademiju odajem najveće priznanje zbog nesebičnosti i hrabrosti koju pokazuju tim svojim izborom i opredeljenjem da postanu oficiri jer je to jedan od najčasnijih mogućih poziva.
    hvala ti u ime svih koji imaju bilo kakvog dodira sa vojskom i vojnom akademijom.

    zao mi je sto ima ljudi koji svoje postojanje pravdaju kao "pacifisticko".

    davno je bilo kada sam zavrsio srednju vojnu skolu. niko mene nije ucio da ubijam. ucili su me da svojim postojanjem odbijem onoga ko pomisli da me napadne.
    moji su se opekli sa tim pacifizmom 1941. godine kada su pobijeni i baceni u jame. nisam mogao niti zeleo da se to dogodi meni i onima koje volim.

    vojska je trenutno na jako niskim granama. od nekadasnje sile imamo samo gomilu nesposobnih, ali politicki podobnih rukovodilaca koji nemaju cime da prete drugima, pa ni siptarima na kosovu.

    ako stvarno zelis da postanes oficir? ako stvarno zelis da radis u vojsci? ako si spreman da porodicu podredis poslu? slobodno upisi akademiju. zavrsices je samo ako budes uporan i pri tome nesto malo naucis, a svo vreme skolovanja vices na sav glas "razumem".

    ali, ako olis ovu drzavu i vojsku, preporucujem ti da zavrsis politicke nauke i da se onda izboris za status vojske i nezavisnost drzave.
    ovi koji sada to rade nisu sposobni za to. ne zele to, jer ima je samo do kradje.

    sedi s nekim ko trenutno radi u vojsci i popricaj o samom pozivu. budi spreman da zivis kao podstanar malo u vranju, malo u dimitrovgradu, malo u novom sadu, a onda ponovo na jugu.
    nesto malo svojih stvari, jeftinijih, jer se od silnih selidbi sve pokvari i polomi.

    a plata??? vodnik oko 20000,00 din, potporucnik oko 32000,00 din, policajac oko 40000,00 din, zandarm oko 60000,00 din. pa odluci sam?!?
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  7. #22

    Odgovor: Vojna akademija

    Imam jedno pitanje za one koji su na Vojnoj Akademiji i to smer avijacije.Mi svi gledamo filmove o pilotima, ne znam ti kakvim bajnim...Tom Cruz u Top Gun-u sigurno najpoznatiji.I meni se to svidja. Vrhunski ugled, (posto ti je teretana, borilacke vestine, plivane, streljastvo dostupno besplatno)imas i dobar izgled, imas posao, platu, znas da se bakces oruzjem i novo iskustvo.To su neke moje prednosti, a mane su : zivot u opasnosti, meni bas fizika, matis, elektrotehinka ne idu bas (iako imam sve petice), izivljavanje drugih nad tobom i (posto drzava nema para za bolje avione)budite sigurni da cete voziti neki krs od aviona.Zato zelim da pitam one koje su na Akademiji, da li da upisujem to, jer meni je ok, ali ne znam sta da radim..Druga opcija su mi politicke nauke.Pomozite..
    Poruku je izmenio Mish, 18.02.2008 u 22:51 Razlog: Caps Lock

  8. #23

    Odgovor: Vojna akademija

    Citat Stefan1211 kaže: Pogledaj poruku
    Imam jedno pitanje za one koji su na Vojnoj Akademiji i to smer avijacije.Mi svi gledamo filmove o pilotima, ne znam ti kakvim bajnim...Tom Cruz u Top Gun-u sigurno najpoznatiji.I meni se to svidja. Vrhunski ugled, (posto ti je teretana, borilacke vestine, plivane, streljastvo dostupno besplatno)imas i dobar izgled, imas posao, platu, znas da se bakces oruzjem i novo iskustvo.To su neke moje prednosti, a mane su : zivot u opasnosti, meni bas fizika, matis, elektrotehinka ne idu bas (iako imam sve petice), izivljavanje drugih nad tobom i (posto drzava nema para za bolje avione)budite sigurni da cete voziti neki krs od aviona.Zato zelim da pitam one koje su na Akademiji, da li da upisujem to, jer meni je ok, ali ne znam sta da radim..Druga opcija su mi politicke nauke.Pomozite..

    Bolje pilot nego još jedan poslanik )

  9. #24

    05 Odgovor: Vojna akademija

    Citat Stefan1211 kaže: Pogledaj poruku
    Imam jedno pitanje za one koji su na Vojnoj Akademiji i to smer avijacije.Mi svi gledamo filmove o pilotima, ne znam ti kakvim bajnim...Tom Cruz u Top Gun-u sigurno najpoznatiji.I meni se to svidja. Vrhunski ugled, (posto ti je teretana, borilacke vestine, plivane, streljastvo dostupno besplatno)imas i dobar izgled, imas posao, platu, znas da se bakces oruzjem i novo iskustvo.To su neke moje prednosti, a mane su : zivot u opasnosti, meni bas fizika, matis, elektrotehinka ne idu bas (iako imam sve petice), izivljavanje drugih nad tobom i (posto drzava nema para za bolje avione)budite sigurni da cete voziti neki krs od aviona.Zato zelim da pitam one koje su na Akademiji, da li da upisujem to, jer meni je ok, ali ne znam sta da radim..Druga opcija su mi politicke nauke.Pomozite..
    brate...ja sam zavrsio vojnu akademiju...ne znam ko ti je rekao da je to lako i da je to bolje od politike...ne znam ko ti je napunio glavu sa tim da ces jednog dana biti kao Tom Kruz u TopGun-u...to je film, a vojska srbije je stvarnost...avioni ne lete ili retko lete i ti koji lete njima su potpukovnici i pukovnici [znaci da ti treba najmanje jos magistrat i 15-20godina radnog staza], plate su lose, nemas dodirnih tacaka sa oruzijem osim ako nisi u pesadiji, dobar izgled mozes da imas i bez vojne akademije, posao je ocajan, plata jos gora i neces moci da prezivis sa njom, neces moci da radis gde hoces, imaces drkad*ije za sefove koji nece imati razumevanja za neke tvoje potrebe, dezuraces za Novu Godinu i Bozic prve 2-3 godine kad pocnes da radis jer si najmladji [i to sto vas bude bilo 5 ili 1- najmladjih, veruj mi, svi ce te da radite], uskratice ti sve sto budu mogli da ti uskrate, neces imati nikoga da ti kaze koja su tvoja prava, neces primati platu po Zakonu, neces imati radno vreme po Zakonu, neces imati pojma sta ti se desava, jer skola je jedno, a stvaran zivot je drugo, neces dobiti stan iako je to prvo sto ce ti obecati, devojka ce te ostaviti jer nece moci da razume da ne odlucujes ti o svojoj sudbini nego drugi...i na kraju...brate, ako nemas para, bolje postani politicar nego vojno lice...


    p.s. ako te jos nesto zanima, napisi mi pm...ae...pozdravi i srecno u politici!!!
    ...tvrdice sa cudnim sjajem,
    da sam drhtao pred Zmajem,
    videli su oni iz prikrajka...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Novi rijaliti: Akademija debelih
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 01.07.2012, 18:40
  2. Treba li Vojvodini akademija
    Autor SQUAW u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 12.05.2012, 14:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •