Vojna akademija
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 24
  1. #1

    03 Vojna akademija

    Sta mislite o vojnoj akademiji? Da li smatrate da je dobra opcija u danasnje vreme? Uniforma ima i lepu i ruznu stranu. Sa jedne strane je Oficirska zvezdica, dobra plata(???), ugled(???), a sa druge mnoga odricanja, seljakanja...

    Da li vredi ili ne?
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...

  2. #2

    Odgovor: Vojna akademija

    Specijalac bi postao zbog uniforme, ali nikad ne bih ubio coveka, makar da je zao

    Policajac je tesko, zbog male plate,... Ali ja bih postao zbog novog pistolja koji daju a i zbog novog MP45NAVY... Kako god, ja bih poubijao narkomane makar po cenu zivota i otkaza...

    Toliko...

  3. #3

    Odgovor: Vojna akademija

    Beše reč o vojnoj akademiji. Ne o specijalcima, policajcima, ubistvima i narkomaniji.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Vojna akademija

    Citat Nennad kaže: Pogledaj poruku
    u. Sa jedne strane je Oficirska zvezdica, dobra plata(???), ugled(???), a sa druge mnoga odricanja, seljakanja...

    Da li vredi ili ne?
    Nije tacno da je dobra oficirska plata,znam jer imam prijatelja koji je napustio vojsku kad je ukinuta mornarica...

    Problem jesu seljakanja i neadekvatan smjestaj jer za razliku od americkih filmova retko koji oficir za svog zivota dobije vojni stan,sve se svodi na iznajmljivanje ili vidjanje porodice s vremena na vreme...

    U danasnjim vremenima neimastne je to sve samo ne uslovno za iole normalan zivot...

    Mnogo je tu odricanja...

    A da li vredi,pa mislim da svaka drzava treba imati svoju profesionalnu vojsku zlu ne trebalo
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  5. #5

    Odgovor: Vojna akademija

    A damn it! Isto misljenje kao i dama pre mene...

  6. #6

    Odgovor: Vojna akademija

    -Ne!
    Ono sto ja znam je do 2001-2-e. Dve opcije: Nekadasnja VTA (tehnicka) i, nazovi, opsta. Tehnicka traje 5 god. uz mogucnost obnavljanja jedne (racunaj 6 u startu) cista elektrotehnika i fizika, i to zesce jaka, sa diplomom diplomiranog oficira na Zarkovu-Bele Vode (pre iz Bele Crkve stignem do grada) i "trupna" na Banjici 4 god. skolovanja (garantovano se zavrsava u roku uz po par iscepanih cizama godisnje) sa diplomom diplomiranog oficira . Na Banjici: bazeni, teretane, dvokrevetne sobe (cistacice odrzavaju prostorije, space WC-i neki laseri pustaju vodu) i sve sto na Zarkovu nema.
    Zasto ne? Na tvojih 18 + 4 do 6 skolovanja + odradjivanje dve godine za godinu skolovanja od 8 do 12 = sa 30 do 36 godina mozes da kazes: hvala lepo i dovidjenja (to vreme cekas ko zna gde, od Prokuplja do Sente). Od prvog dana ponavljas: razumem i nije mi tesko dok ne dodjes do stadijuma da od drugih trazis to isto i pronadjes sebe u "koordinatnom sistemu konfuzije".
    Ima lepih stvari, ali je to mala konpenzacija za Slobodu.
    Mozda bi bolja varijanda bila neki vid stipendiranja, uzmes im nekih 15-20.000 mesecno, studiras ono sto te privlaci a ceka te posao u nekoj kancelariji u svojoj struci, sa diplomom u dzepu.

  7. #7

    Odgovor: Vojna akademija

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Mozda bi bolja varijanda bila neki vid stipendiranja, uzmes im nekih 15-20.000 mesecno, studiras ono sto te privlaci a ceka te posao u nekoj kancelariji u svojoj struci, sa diplomom u dzepu.
    Ne razumem. Kome to uzmes 15-20 hiljada?
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...

  8. #8

    Odgovor: Vojna akademija

    Citat Nennad kaže: Pogledaj poruku
    Ne razumem. Kome to uzmes 15-20 hiljada?
    -Vojsci! Treba im strucnog kadra, izuzetno mali odziv na konkursima. Siguran sam da postoji neki vid stipendiranja jer sam sretao oficire koji su usli iz civilstva. Trazi telefone SONID-a pri generalstabu (deo za vojno skolstvo) i budi dosadan. A svi diplomirani mogu bez vecih problema da dobiju cin oficira i zaposle se u vojsci (verovatno uz par nekih vojnih ispita) to garantujem, oni sa visom skolom mogu da napreduju do cina kapetana a fakultetom do pukovnika. Ovako dobijas i ono jedino sto Akademija pruza, a to je da se ne placa.

  9. #9

    Odgovor: Vojna akademija

    Može li neko malo opširnije da opiše test psihofizičkih sposobnosti koji se mora proći da bi se upalo na akademiju?
    I ako neko zna uslove... neka napiše...
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...

  10. #10

    Odgovor: Vojna akademija

    -Brojanje prstiju, brojanje jaja (minimum 2), onda ostalo iz opsteg pregleda: vid i slicno. Trcanje na 1600m, skok u dalj, trbusnjaci, zgibovi... . Kad ti psihijatar kaze da bacis pepeljaru kroz prozor, prvo pogledaj gde bacas. Ostaje jos test iz matematike i, nazovi, inteligencije, pitanja tipa: nastavi niz, koji objekat dobijes kada sastavis crtez. Testovi su na vreme, tako da ako vidis da ces da se zaglavis na nekom pitanju, preskaci ga. Testova ima oko 5-6, na po dva minuta.
    -Na kraju: Ako imas minimum dva jaja, istrcis 1600m u toku dana, znas tablicu mnozenja, postaces ponosni pitomac Vojne Akademije. Najbitnije, koji ces smer da izaberes, na 4 ili 5 godina.

  11. #11

    Odgovor: Vojna akademija

    Sta ce ti to, bolan?
    Danas je bolje biti pevach ili estetski hirurg!

  12. #12

    Odgovor: Vojna akademija

    Zavisi iz koje pozicije gledaş svet ...

    - sadaşnje prednosti tog poziva su şto se drzava toliko smanjila da ni perekomande nisu daleko
    - kad si na terenu daju ti i da jedeş i spavaş u şatoru ...
    - inae taj posao prvih 15-20 god i nije tako lagan ako nemaş vezu za dobar garnizon i polozaj
    - rata u Srbiji skoro nee biti jer faktiki i ne postoji kolko su je sjebali tako da bez straha od rata mozeş doekati penziju ...
    - i zadnja prednost je ako stvarno nemaş ni za leba idi tamo jer ga u vojsci ima + konzerve + repete + marenda
    Ko je za jednu voznjicu

  13. #13

    Odgovor: Vojna akademija

    Ja licno ne mogu da shvatim poziv "vojnik"! Ceo zivot ucis kako da ubijes drugog coveka!!! Meni je to uvek u glavi kad cujem da neko ide na vojnu akademiju!
    Naravno da je vojska danas (na zalost) neophodna stvar, ali mislim da ja nikad necu moci da shvatim te ljuti koji se obucavaju tokom celog zivota da bi ratovali! Verovatno sam preveliki pacifista, pa ne vidim neki dublji smisao tog zanimanja (ako uopste postoji)!

  14. #14

    Odgovor: Vojna akademija

    Citat la femme kaže: Pogledaj poruku
    Ceo zivot ucis kako da ubijes drugog coveka!!!
    ха, ха, па не учиш да убијеш другог човека, ниси плаћени убица, него учиш како да не будеш убијен, и како онога ко је покушао тебе да убије онеспособиш.

    то је добра опција, поготово ако се у обзир узме да немају сви могућности да плате школовање и живот у већим градовима, а жељни су и способни нешто да науче. Да је доборвољни затвор, јесте, и да постоји још једна квака, ако напустиш или те избаце скупо ће ти наплатити неуспешан боравак у њиховим просторијама, тако да и то може бити мотив+ да се све обавезе одраде на време.

  15. #15

    Odgovor: Vojna akademija

    Citat la femme kaže: Pogledaj poruku
    Ja licno ne mogu da shvatim poziv "vojnik"! Ceo zivot ucis kako da ubijes drugog coveka!!! Meni je to uvek u glavi kad cujem da neko ide na vojnu akademiju!
    Naravno da je vojska danas (na zalost) neophodna stvar, ali mislim da ja nikad necu moci da shvatim te ljuti koji se obucavaju tokom celog zivota da bi ratovali! Verovatno sam preveliki pacifista, pa ne vidim neki dublji smisao tog zanimanja (ako uopste postoji)!
    Vodite ljubav a ne rat !
    Ko je za jednu voznjicu

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Novi rijaliti: Akademija debelih
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 01.07.2012, 18:40
  2. Treba li Vojvodini akademija
    Autor SQUAW u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 12.05.2012, 14:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •