Zaceci pocetka
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Zaceci pocetka

    U periodima unutarnjih turbulencija iz podsvesti isplivavaju razni obrasci i traze kompatibilne uzroke u vanjskoj stvarnosti ne bi li energetski misaono-emotivni kolopleti uhvatili priliku za razresenje.
    E sad, svi smo jednom, davno ili manje davno, dosli na svet na manje-vise slican nacin. Roditelji su nas zaceli i nakon devet meseci (kao sto nalaze zakon prirode) smo se rodili. Neki od nas su se dogodili, neki su bili planirani, a kod nekih je bilo “ako se dogodi”. U vecini glava, tu je kraj price o tome kako smo se rodili.
    Medjutim, rodjenje nije uzrokovalo samo zacece, vec i sve ono sto su nasi roditelji u trenutku zaceca bili. Dakle, celi njihovi zivoti.
    I ne samo to. Rodjenje je uzrokovala i mesecina, i pesma, i zagoreli rucak, i vriska lastavica na nebu iznad tamo neke katedrale. Mada zvuci kao besmislica, ova konstatacija je vrlo realna.
    Povezujuci te besmislene uzrocno-posljedicne odnose, trebalo bi reci, naime, kako jedan dogadjaj moze imati neograniceni broj uzroka.
    Dakle, ako se ne zadrzavamo iskljucivo na poznatim uzrocima pojedinih dogadjaja, ulazimo u zonu u kojoj kretanje lastavice na nebu iznad katedrale predstavlja jednako znacajan uzrok rodjenja kao i zacece.
    Da romanticni par nije zastao i zagledao se u let lastavica, mozda tog popodneva seksa ne bi ni bilo. Par sekundi zastoja promenilo bi tok njihovih misli, njihovog razgovora, njihovog popodneva.
    Ako bi, nezavisno o lastavicama, dete ipak zaceli - kolika je veroatnoca da bi se za oplodnju natecali isti spermiji?
    Dakle, neki od nas su se dogodili, neki su bili planirani, a kod nekih je bilo “ako se dogodi”.
    Koji su uzorci stvarnosti u podlozi? I ciji su sve zivoti jos od zacetka s nasim isprepleteni? Koja su vasa roditeljska iskustva?

    Autor: Tomica Šćavina
    Poruku je izmenio SQUAW, 13.03.2009 u 19:52 Razlog: dodat autor
    nomen est omen

  2. #2

    Odgovor: Zaceci pocetka

    ...Dosao je da mi cestita rodjendan.Dan ranije.Iz vojske.Pre toga ga nisam videla tri meseca.Nismo cak ni razgovarali.Hteo je da u ponoc bude prvi.Da se izvini za sve gluposti koje je napravio.Da mi se vrati.Sudbina ili sta vec...Devet meseci kasnije smo dobili bebu.Najlepsi rodjendanski poklon,svakako...
    I may not be perfect but I'm always me

  3. #3

    Odgovor: Zaceci pocetka

    Onog momenta kad zaboravimo na naš egoizam i zadovoljstvo samoživljenja, tada dolazi onaj čarobni momenat začeća budućeg života.Mnoge porodice su ostale bez dece iz razloga što su materijalne interese i svoju samoživost stavili ispred "muke" rađanja i podizanja dece. Kad su. ako su, progledali bilo je kasno.
    Ima još jedan, po meni, bitan problem a koji se odnosi na majke, (evo ljutnje na mene),posle rađanja odbiju da doje decu, one koje mogu, zarad lepih grudi. Naravno i očevi to podržavaju, zaboravljajući čije je to dete i da kada vreme prođe sve "Cuce Buce" čitaj ovo zadnje ćirilično.

  4. #4

    Odgovor: Zaceci pocetka

    U trebutku dok ovo citate, nebrojeni roditelji sirom "civilizovanog sveta" nagnuti nad svojim novorodjenim bebama, misleci da obavljaju roditeljske duznosti zaparavo jesu uposleni reprodukcijom Masine u svom najcistijem i najbrutalnijem obliku.

    Novorodjeno ljudsko bice. bas kao i mladuncad ostalih sisara zivi u jednostavnom svetu nadrazaja satkanom od oscilovanja izmedju gladi zelje za toplotom, dodirom i, snom. Male ruke se krecu nesuvislo u zavisnosti od emocionalnog stanja, telo preplavljuju talasi tenzije ili opustenopsti, usi registruju napetost u glasovima roditelja. Blazenstvo zamenjuje nezadovoljstvo i obrnuto, a mir spavanja prekidaju erupcije placa. I to je uglavnom sve. To "malo" zapravo jeste bogatstvo pocetka zivota. U svetu tek rodjene bebe simboli Masine, kao sto su efikasnost, tacnost ili najprostije – vreme nemaju nikakav simsao i znacenje.

    To se za svet njihovih roditelja ne bi moglo reci. Njihov, odrasli, bolesni svet ne odrazava promene organskih stanja. Ne pokrecu njih primarno ni glad ni zedj, ni umor ni san. Civilizovani roditelji zive u svetu kojem dominiraju simboli. Oni zive za "posao", "uspeh", "novac", "usavrsavanje", cesto objasnjavajuci svoje ponasanje zeljom za "dobrobiti sopstvenog potomstva". Dok se ponasanje bebe pokorava racionalnim, zivotnim silama straha i zadovoljstva, gladi i hladnoce, svet odraslih u civilizaciji jeste perverzna i izokrenuta refleksija stvarnog sveta njihovog mladunceta. Oni nisu nista nego psihijatrijski slucajevi u mrezi imaginarnih autoriteta. Oni se "razvijaju", oni se "bave" muzikom ili sportom, oni su umetnici ili pobunjenici, oni mastaju da postanu jednom slavni kao Ce Gevara ili Madona, sanjaju o idealnom letovanju ili o estetskoj operaciji noznih prstiju. Kontakt sa sobom oni nemaju, oni su bas kao sto kazemo za bolesnika, "van sebe". I dok je svet bebe racionalan i logican, svet roditelja jeste iracionalno tacan, efikasan i uredjen apstraktnim vremenskim semama. Ove seme uredjuje sistem proizvodje okrenut profiltu - jedinoj garanciji individualnog razvoja i individualne slobode civilizovanih roditelja.

    Autor: Tomica Šćavina
    Poruku je izmenio SQUAW, 13.03.2009 u 19:52 Razlog: dodat autor
    nomen est omen

  5. #5

    Odgovor: Zaceci pocetka

    tacno znam do minut vreme kad je zaceta moja beba..koliko god zvucalo nekome smesno i glupo. iz prostog razloga sto sam radila IVF (in vitro).
    10 novembar 12.00 - mi javili da je uspela oplodnja troje jajnih celija, cija je punkcija izvrsena dan ranije.
    14 novembra u 11.00 casova izvrsen je embriotransfer, a od tri osta samo jedno, ali vredno - ljubi ga majka!

    eto tako


  6. #6

    Odgovor: Zaceci pocetka

    Šejm on mi, ali nemam pojma...
    Bili smo tog meseca vrlo aktivni, pa sad ne znam koje su okolnosti usko vezane za začeće, jer bilo je sijaset takvih... zgoda.
    No, sećam se da je tih dana u mom gradu bila ikona Trojeručice, da sam otišla u crkvu da je vidim i pred njom poželela da zatrudnim. Godinu dana pre toga sam pokušavala da ostanem trudna, a tad mi se zaista želja i ispunila. To je moja jedina čvrsta veza sa religijom, najintimnija i najdraža.
    Vrag odneo šnalu...

  7. #7

    Odgovor: Zaceci pocetka

    Citat A6quattro kaže: Pogledaj poruku
    U trebutku dok ovo citate, nebrojeni roditelji sirom "civilizovanog sveta" nagnuti nad svojim novorodjenim bebama, misleci da obavljaju roditeljske duznosti zaparavo jesu uposleni reprodukcijom Masine u svom najcistijem i najbrutalnijem obliku.

    Novorodjeno ljudsko bice. bas kao i mladuncad ostalih sisara zivi u jednostavnom svetu nadrazaja satkanom od oscilovanja izmedju gladi zelje za toplotom, dodirom i, snom. Male ruke se krecu nesuvislo u zavisnosti od emocionalnog stanja, telo preplavljuju talasi tenzije ili opustenopsti, usi registruju napetost u glasovima roditelja. Blazenstvo zamenjuje nezadovoljstvo i obrnuto, a mir spavanja prekidaju erupcije placa. I to je uglavnom sve. To "malo" zapravo jeste bogatstvo pocetka zivota. U svetu tek rodjene bebe simboli Masine, kao sto su efikasnost, tacnost ili najprostije vreme nemaju nikakav simsao i znacenje.

    To se za svet njihovih roditelja ne bi moglo reci. Njihov, odrasli, bolesni svet ne odrazava promene organskih stanja. Ne pokrecu njih primarno ni glad ni zedj, ni umor ni san. Civilizovani roditelji zive u svetu kojem dominiraju simboli. Oni zive za "posao", "uspeh", "novac", "usavrsavanje", cesto objasnjavajuci svoje ponasanje zeljom za "dobrobiti sopstvenog potomstva". Dok se ponasanje bebe pokorava racionalnim, zivotnim silama straha i zadovoljstva, gladi i hladnoce, svet odraslih u civilizaciji jeste perverzna i izokrenuta refleksija stvarnog sveta njihovog mladunceta. Oni nisu nista nego psihijatrijski slucajevi u mrezi imaginarnih autoriteta. Oni se "razvijaju", oni se "bave" muzikom ili sportom, oni su umetnici ili pobunjenici, oni mastaju da postanu jednom slavni kao Ce Gevara ili Madona, sanjaju o idealnom letovanju ili o estetskoj operaciji noznih prstiju. Kontakt sa sobom oni nemaju, oni su bas kao sto kazemo za bolesnika, "van sebe". I dok je svet bebe racionalan i logican, svet roditelja jeste iracionalno tacan, efikasan i uredjen apstraktnim vremenskim semama. Ove seme uredjuje sistem proizvodje okrenut profiltu - jedinoj garanciji individualnog razvoja i individualne slobode civilizovanih roditelja.
    A zar ne mislis da si malo ipak ovde preterao?? Mislim, totalno vidim tvoju poentu, i zaista kapiram kako si i dosao do ovoga, ali preterano je verovati da smo svi bas u totalno matrixu cim se malo maknemo od novorodjenceta. Evo moja cerkica ima malo jace od tri godine, i naucila je da napise svoje ime, voli odredjenu muziku, voli princeze....i nastavice da se razvija u raznim pravcima ceo svoj zivot, kao i svi mi....mislim da propustas da vidis da ti osnovni nadrazaji, urodjeni, sluze mnogo vecoj svrsi nego pukom prezivljavanju....da, ima puno abstrakcije u nasem "plasticnom" svetu odraslih, ali ne mora da bude sve tako crno i belo, kroz sve sa cime se susrecemo imamo izbor da izvucemo ono najbolje, samo sto neki ipak biraju ono najgore...Ovde si naceo predugu temu, mozda nastavimo vise drugi put, za sad toliko.

  8. #8

    Odgovor: Zaceci pocetka

    Dodat autor tamo gde je izostavljen. Zamolila bih članove koji nisu moderatori da ne moderišu po temama na forumu, već da ovakve postove ubuduće prijavljuju, kako je već više puta rečeno. Zahvaljujem.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •