Neplanirana trudnoca - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 48
  1. #31

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Složila bi se sa g.Mementom, trudnoća nije ni grom ni zemljotres, nego, ako si odlučio sa nekim da stupiš u odnos, trebao si voditi računa i o mogućim daljim ''posledicama''. Znači, pamet u glavu!

    Druga strana cele priče je o mladima koji stupaju u odnose ne vodeći računa o kontracepciji, nego misle da znaju sve. Kada se posle par nedelja utvrdi trudnoća, onda je priča skroz promenjena. Sećam se članka iz novina da je ove godine u S.Mitrovici bilo preko 350 slučajeva maloletnih devojčica koje su zatrudnele, a samo njih desetak je iznelo trudnoću. (mislim da nisam pogrešila za grad ).

    Problem današnjih devojčica jeste brzopletost i srljanje u nešto o čemu nisu dovoljno i adekvatno obaveštene i informisane ili jednostavno i ne razmišljaju o tome. Na toj edukaciji treba poraditi, jer je to evidentan problem...

    Pitanje je bilo kakvi bi bili moji postupci kada bi došlo do neželjene trudnoće. S obzirom da sam moju prvu (i jedinu-za sada) trudnoću planirala, ne vidim neki poseban problem ukoliko bi se to desilo. Naravno, trebalo bi sagledati i sve zdravstvene i ostale posledice, ali bebe , kako god došle, planirano ili ne, su samo mala bića koja traže šansu da odrastu... Mislim da ne bi nikog terala ni ucenjivala ni na šta, ali bi volela da i dotična persona zna da će postati otac.

    Šansu treba svakom pružiti, ali bez nekih ucena.

  2. #32

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Pre svega, trudnoća nije grom, ili zemljotres, a ni meteor, več moguća posledica jednog potpuno definisanog čina.

    Znači, pamet u glavu. Međutim, stvarno ne znam šta je činiti kada se već ta neželjena trudnoća (koji grozan termin) desi, osim da tako začeto dete u svakom slučaju treba roditi i pružiti mu šansu...

    Neplanirana trudnoća ne mora obavezno biti vezana za žene koje nisu u stalnoj odn. stabilnoj vezi.
    Moja trenutna trudnoća je neplanirana. Činjenica da sam u braku i da je praktično i bilo vreme za drugu trudnoću su olakšavajuće okolnosti.
    Upravo posledica jednog potpuno definisanog čina koja je došla u najboljem mogućem trenutku. Posledica trenutne nepromišljenosti ili nekontrolisane strasti rezultuje time da ću dobiti ćerku.

    Slažem se da je termin neželjena trudnoća grozan ali ne treba ga izjednačavati sa neplaniranom trudnoćom, jer ne označavaju istu stvar.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  3. #33

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Stvarno mi nije jasno,kako u ovome vremenu danas,moze uopste i
    doci do nezeljene trudnoce?Reklame o zastiti i kontracepciji samo
    nisu jos u bukvaru postavljene.Ponekad mi se cini,trudnocu nismo
    planirali,ali posto se desilo,sta sada...a vencanica vec odvojena
    ceka u butiku,pa ako prodje dobro je...

  4. #34

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Neplanirana trudnoća ne mora obavezno biti vezana za žene koje nisu u stalnoj odn. stabilnoj vezi.
    Moja trenutna trudnoća je neplanirana. Činjenica da sam u braku
    sto znaci da nije svaka neplanirana trudnoca i nezeljena po difoltu
    i jos jedno.. memento je izneo krajnje realan stav.. i sto bi rekla moja mama: "Pamet u medj' noge i natakni kondom"
    imam tu srecu da sam sa roditeljima, mamom pretezno, na vreme o tome razgovarala i da mi se u glavi nije stvorila misao da treba nevinost sto pre da izgubim.. desilo se onda kad sam zaista osecala to, a mislim da za sex treba imati malo vise od 13 godina.. sa 13 ne znas pravilno ni dupe da obrises..
    naravno, nije to uvek slucaj, da ne generalizujem, ali mislim da treba biti malo zreliji od 'vatanja po parku ili cosku za polni odnos, a samim tim imati pravilan uvid u kontracepciju koja ti je na dohvat ruke
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #35

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Evo i mene, u svakoj čorbi mirođija...
    Slažem se sa stavom da svaka neplanirana trudnoća nije i neželjena ali ostavimo te po strani... Moje mišljenje je da u današnje vreme neželjene trudnoće moraju da se svedu na minimum, da nestanu. Sve nam je dostupno, svaka vrsta informacije i onda se treba informisati! Ja sam imala sreće da sam odrasla u porodici u kojoj se osvemu razgovaralo i u kojoj nije bilo zabranjenih tema. Takvu klimu pravim od prvog dana sa svojim sinom. Znači informacija, razgovor i nema desilo se.
    Slažem se sa mišljenjem da je jedan od problema što klinci vec sa 12-13 godina imaju prva seksualna iskustva. Za to krivim isključivo demokratiju, deci ne trebaju mame i tate drugari već mame i tate, trebaju im obaveze a ne mišljenja pedagoga i psihologa da su preopterećena-većini dece je dosadno a komunikacija sa roditeljima nikakva i onda trudnoća.
    Ako je neplanirana trudnoća jasno planirana sa ciljem brak, venčanica i tako to onda je to
    vrlo nisko i bedno.
    Ovo je samo moje mišljenje, ne pametujem i ne osuđujem nikoga...

  6. #36

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    prvo i prvo mislim da bi trebala stopa neplaniranih trudnoca da bude smanjena !
    tooolko ima tih stvari koje sprecavaju trudnocu!
    devojke kolko vas kosta odgovornost da pijete jednu pilulu na dan npr.uvece ?
    znam, kosta vas 400,500 din na mesec a ustvari kad saberem nerviranje,iscekivanje menst., to nevredi ni da pilule kostaju 3000din.
    al -fala bogu- ovaj sistem je kriv niste vi !
    netreba vam net za pilule samo jedan slobodan dan i pravac kod gin. !
    al boze moj nije tako ko sto bi ja volela ! ako se ipak dogodi, fuuulll .
    sta sad? ja bi se udala tj samo odselila prisilila ga na brak ako je potrebno, valjda nisam JA jedini krivac, nisam ja sebe oplodila !
    al dobro sto nemisle svi ko ja ! mozda bolje samohrana majka nego brak iz odgovornosti !!
    placi da ti bude lakse !!!

  7. #37

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Kako bi ste postupile?

    Da li bi ste zahtevale brak?
    Da li bi zahtevale samo da prizna dete?
    Da li bi mu osporile pravo na bilo sta ako odluci da dete ne prizna?
    Kako bi sutra odgajale to dete u odnosu na oca?
    Da li bi budile u detetu mrznju prema ocu?
    znaci idemo redom desila se trudnoca kako se desila i resila da zadrzim dete
    1. Nikako ne bih iskoristila to da nateram partnera da stupimo u brak...za brak treba nesto vise od radjanje deteta, pre svega da se dovoljno poznajete i da se volite...ovde mislim na vezu koja kratko traje..ako je duza i ozbiljna veza, valjda je logicno da se stupi u brak...a ako ne zeli, nista silom.naravno ne bi mi bilo svejedno, ali ako nece, cao i prijatno..
    2.Nek prizna dete ako zeli, a ako ima i malo ljudskog u sebi, to bi uradio. I opet kazem - ne bih insistriala po svaku cenu, to treba da bude njegova volja.
    3. Nikako...Kakav god da je otac je i taj je jedini...Drugi ne moze da mu bude..Ako izrazi zelju dete ili on (mada ako ne zeli da ga prizna ne ocekujem da bi bio zainteresovan za kontakt s njim)za kontakt, ne bih se protivila i mesala u taj odnos tata - dete.
    4. Kad dodje vreme rekla bih mu kako stoje stvari.A postovala bih detetove zelje da ga upozna ili ne. Nikad ne bih mu rekla - nije hteo da te prizna, ne zasluzuje tvoju paznju i ljubav , sl...Time mislim da bih povredila detetova osecanja, a mozda i narusila nas odnos majka - dete. Bolje da se samo uveri da vidi kakav odnos (i dali uopste) moze da izgradi sa tatom.
    5. I odgovor na ovo nalazi se u prethodnom...Samo dodala bih , dvolicno je uciti dete da bude dobar covek, da voli i postuje ljude, a da mrzi rodjenog oca.


  8. #38

    11 Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Kako bi ste postupile?
    Za mene ne postoji planirana i neplanirana trudnoća.. to je Božiji dar i prema tome se tako odnosim,, ako se desilo desilo sigurno sa razlogom.. da zadržavam bebu

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Da li bi ste zahtevale brak?
    Ma kakvi... uhvati frajera na bebu nije moj izazov

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Da li bi zahtevale samo da prizna dete?
    Pa ako ne želi.. ko bi ga na to prisilo? Mogu da zahtevam do tumorov

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Da li bi mu osporile pravo na bilo sta ako odluci da dete ne prizna?
    Ne,nikako.. to je i njegovo parče mesa.. bez obzira na sve..

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Kako bi sutra odgajale to dete u odnosu na oca?
    Tvoj tata te puno voli ali nije dorastao ulozi oca..on je dobar i ok čovek,samo malo nezreo

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Da li bi budile u detetu mrznju prema ocu?
    Kakva notorna glupost!!! Viđala sam takve slučajeve... da majka mrzi onaj deo u detetu koji je podseća na oca.. to je strašno.. Nikada ne bih to uradila svom detetu...moje dete zaslužuje da bude srećno i da se razvija kako je Bog propisao

  9. #39

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Rodila bih dete i dalje krenula sama ne dajući mu priliku da ga vidi dokle god je pod mojim nadzorom. Posle... neka dete odluči.

  10. #40

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Rodila bih dete (tacka)
    Gather ye rosebuds while ye may...

  11. #41

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Rodila sam dete.Tacka.
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #42

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Citat diktatorka kaže: Pogledaj poruku
    Stvarno mi nije jasno,kako u ovome vremenu danas,moze uopste i
    doci do nezeljene trudnoce?Reklame o zastiti i kontracepciji samo
    nisu jos u bukvaru postavljene.
    Može.
    Padne mrak na oči i gotovo. O kontracepciji ćemo misliti sutra.
    Gospodjo, strast je vrlo opasna stvar

    Nisam materinski tip. Volim svoje čedo onako kako samo majka to ume, reči to ne mogu da opišu. Ali drugo ne bih rađala.
    Da se desi neplanirana trudnoća, prekinula bih je.
    Matora sam.
    Nisam spremna na dalja odricanja zarad potomstva.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  13. #43

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Nisam imao problema sa istom, ona koju smo imali bila je izuzetno planirana, čak smo se mučili dva tri meseca dok nismo ostali trudni.
    Ja ne razumem pojam neželjene trudnoće, verovatno se čovek zanese, pa se zaboravi tako dalje.

    Kada sam počeo da se puštam u promet, doveo samneku ribu kući, zatvorili smo se u sobu i mlatili praznu slamu.

    Kad asm je otpratio na bus i vratio je kući, ćale me sa'vatao na negde u trpezariji i kaže :sedi sad. "Slušaj bizgov, drago mi je da si našao ribu, mislio sam da si peder. Moj si, pa da si i peder nema veze, ali ovako je lakše
    Znaš, ako slučajno mala zakevi, nemoj da ste se usudili na abortus, koristi gumu, il' je nemoj koristiti, ali pazi, rizik je i tvoj koliko i njen. Ponese te ludilo, ne bi izlazio danima.
    A ako saznam, koristiću stari seljački model, lično ću te puškom odvesti pred matičara. Ne možeš biti nečovek i nekome upropastiti život. Svaku svoju grešku moraš da platiš."

    Nekako se to nikada nije desilo, ali da se desilo, bolje mi je da se rodi to dete, nego da imam osećaj da sam nekoga lišio prava da se rodi.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  14. #44

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    U jednom manjem mestu nadomak N.Sad u kom sam radila pre par godina kao terenska sestra,
    imali smo jedan slučaj kojeg je mnogo često zahvaćala tkz. neplanirana trudnoća..Majka nije htela na abortus iz
    nekih svojih ličnih razloga,ne vezano za religiju i sl.
    Radilo se o jednoj porodici sa puno dece,naime žena
    je svakih 10/11 meseci ostajala neplanirano u drugom stanju i rađala...vremenom je to
    počeo postojati problem na opštinskom nivou,te je opština rešila da isfinansira ugradnju spirale
    dotičnoj gospoji,koja je bila u siromašnijem imovinskom stanju.Taj začarani krug bi se na sreću svih strana
    prekinuo da su uspeli dotičnu ufatiti između porođaja i menstruacije i plasirati joj...ali nažalost to im nije
    pošlo za rukom,te su se deca nastavila rađati a lonac za ručak se povećao,
    pa je pri mojoj poslednjoj poseti ličio na onaj veliki veš lonac.
    Sve je to lepo...svako ima pravo na život...ali na kakav život?
    Samo se treba zapitati u kakvim uslovima bi mi voleli živeti.
    Smatram da je svaka neplanirana trudnoća dobar razlog za abortus,bilo to obostrana ili jednostrana
    odluka.

    U vezi postavljenog pitanja na temu;
    U slučaju da me takvo što zadesi i da rešim da rodim,poštovala bi svaku odluku dotičnog gospodina o daljnoj ulozi,
    njega kao oca ili ne oca.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  15. #45

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    ...vremenom je to
    počeo postojati problem na opštinskom nivou,te je opština rešila da isfinansira ugradnju spirale
    dotičnoj gospoji,koja je bila u siromašnijem imovinskom stanju.Taj začarani krug bi se na sreću svih strana
    prekinuo da su uspeli dotičnu ufatiti između porođaja i menstruacije i plasirati joj...ali nažalost to im nije
    pošlo za rukom,te su se deca nastavila rađati a lonac za ručak se povećao,
    pa je pri mojoj poslednjoj poseti ličio na onaj veliki veš lonac.
    Sve je to lepo...svako ima pravo na život...ali na kakav život?
    .
    da smo normalna zemlja ko sto nismo,u vreme bele kuge koja nas jede ko crna rupa pa polako nestajemo kao narod,viseclana porodica bi trebalo da se tretira drukcije,i svakako ne kao teret
    gle,Boga ti! opstini je teret desetoro necije dece a nije da lokalnim kvazibiznismenima pravi lepo....
    govorim uopsteno,ne o tvojoj opstini
    kukaju da natalitet opada,kukaju da se sirotinja mnozi...pa sta ocete u pizdu materinu!

    muka mi je od ovakvih prica...opstina treba da roditeljima da posao i pomoc a ne da zaposljava sestre i sestricine,svastike i kumove...
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ah ta trudnoca...
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 30.07.2012, 23:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •