Decija obuca
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17

Tema: Decija obuca

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Decija obuca

    Za koju varijantu se radije opredelite,recimo Ciciban ili nesto sumnjivog porekla i kvaliteta?Moja Dunja nosi Ciciban,jeste da su cipelice malo skuplje ali se ja plasim da bi mogla da upropsti,svoje jos uvek nedovoljno razvijeno stopalo,nekim drugim cipelama.Ima i skupljih cipela ali sam ja Cicibanom zasad zadovoljna.Mada poznajem i gomilu zena koje pre kupe detetu cipele kod Kineza,jer kao,sta fali ionako mu/joj za 3 meseca moram kupiti nove.Po njima je to sto ja radim bacanje para...Bitno mi je da njoj odgovaraju,i patikice,i patofnice i cipele.Bitno da se ona u njima dobro oseca,da moze da trckara i da ne postoji rizik da ce joj stopalo postati deformisano.A sitne duse neka nastave da...Kakvo je vase iskustvo sa obucom?Mozda mi mozete preporuciti jos nesto dobro?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Decija obuca


    Necu ti nista preporuciti jer ja jos nemam potrebu da kupujem cipelice pa se ne razumem mnogo.
    Buda je jos mali, ali cu sigurno radije dati malo vise para da znam sta sam platila, sta moje dete nosi i naravno najbitnije je da ne dodje do kojekakvih komplikacija zbog jeftine obuce. Na tome ne sme da se stedi.

  3. #3

    Odgovor: Decija obuca

    Mi smo sinu kupovali Ciciban cipele. Samo te i nijedne druge. Kao da su jedine na svetu. Potrosili smo vise para na njegovu obucu nego na bilo sta drugo.
    A evo sad nosi ortopedske uloske i cipele.
    Ne kazem da su Ciciban cipele lose...naprotiv. Dobre su.
    Ali sad vise nisu broj jedan pri nasem izboru.
    Ima dosta kvalitetne obuce, a da nisu poznate marke.
    Vodimo racuna o svemu...od kog su materijala, kakav je ulozak, kakav je djon...
    I eto imamo kvalitetnu cipelu, a nismo je platili vise od 50e, koliko inace kostaju Ciciban.

    Mislim da je mnogo bitnije podsticati dete da radi vezbe za stopala.
    Hvatanje maramice prstima, hodanje na petama i ostalo sto mislim da je vec poznato. I naravno, da seta bosonogo.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  4. #4

    Odgovor: Decija obuca

    Do sada nismo imali iskustvo sa ''ciciban'' obućom, ne iz razloga što se štedi, već, kao što kaže baba, što mogu da se pronađu adekvatne sandalice ili patikice... ( od anatomskog uloška pa čak i do otvora na sandalicama ) po sasvim ''podnošljivim'' cenama...
    Hvala Bogu i nožica mu raste - tako da imam utisak da ću za godinak dana ''pozajmljivati'' patike od Kikija...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #5

    Odgovor: Decija obuca

    U Rumi postoji Fabrika obuće koju su kupili Italijani i sada proizvodi dečiju obuću Naturino.
    U okviru fabrike postoji prodavnica sa ogromnim izborom obuće (sigurno oko 200 modela). Obuća je u rangu cicibana, ako nije i kvalitetnija, a košta u proseku oko 60 % cene cicibana.
    Još jedna prednost je što uvek možete naći broj koji tačno odgovara detetu. Cipelice nemaju anatomske uloške, već anatomske đonove što je po meni mnogo bolje.
    Svom starijem detetu Vladi (pet i po godina) smo kupovali isključivo Ciciban cipele dok nismo otkrili ovu prodavnicu. Mlađa Ana (godinu i po) nosi isključivo Naturino.
    Mislim da se za ovu rzliku u ceni isplati doći u Rumu iz bilo kog drugog mesta.

  6. #6

    Odgovor: Decija obuca

    Ja sam mom Vulu uzimala i Ciciban i Prima i cipelice kojima marka i nije bas poznata dok zam bila u Crnu Goru.Bilo mi je samo bitno da imaju anatomski ulozak,da su cvrste sa strana i od pozadi da se noga ne bi krivila.
    Ali od kada smo dosli u Kanadu ne mogu da mu nadjem pravu obucu,sve su ravne i bez ulozaka,tako da sad kupujem i takve ali ga zato po stanu pustam u carapicama da ide da malo razgiba stopalo.
    za sada su stopala ok.

  7. #7

    Odgovor: Decija obuca

    secam se da sam josh ja nekad nosila ciciban

    inache, sad klincima kupujemo obichno neke sportske patikice/cipelice/sandalice... nike najcheshtje...
    a niko im ne brani ni bosi da idu.....

    mislim da ne mora da bude bash ciciban.... vidjam po gradu Polino i chini mi se da i oni imaju fin izbor obutje za decu....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  8. #8

    Odgovor: Decija obuca

    ...nisam nikada birala marku ili proizvodjaca vec sam uvek vodila racuna da li cipelica ima anatonski ulozak, od kog je materijala, kakvu potporu pruza nogici, a da li je to ciciban, polino ili vec nesto trece to nije bitno...
    ...i isplatilo se....nemamo nikakvih problema sa stopalima, hodom...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  9. #9

    Odgovor: Decija obuca

    Moram reći da vodim računa dosta o dečjoj obući.

    Nisam pristalica isključivo Cicibanovih cipelica jer nisu oni najpametniji samo zato što su najskuplji.

    Pričala sam sa našim najpoznatijim dečijim ortopedima i oni su mi objasnili kako izgleda prava obuća za decu:čvrsta(da dobro drži peticu),a opet mekana kako bi se lepo savijala kod prstiju i ako možete lako sa dva prsta da savijete đon,onda je to idealno.Naravno,veoma je bitno da postava bude od prirodne kože,a spolja i nije tako važno.

    Prve cipelice moje curice bile su Kolibris i jako sam bila zadovoljna sa njima.Kupovala sam joj i Polino,Primo,nekad i Markos,a u zadnje vreme Pavle.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  10. #10

    Odgovor: Decija obuca

    Ne zelim dati 50 EUR za deciju cipelicu!
    To je lopovluk!

    Ranije smo kupovali kod cipelara ortopedske cipele, izradjene na meru.
    Em su estetske (biramo boju, kroj), em su i cenom normalne.

    Necu platiti za marku, placam iskljucivo kvalitet!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Slične teme

  1. Decija radionica
    Autor Lillith u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.12.2011, 20:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •