Mrzim narodnjake! - Strana 11

Prikaz rezultata glasanja: da li ste za ili protiw narodne muzike

Učesnika ankete do sada
35. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • za

    16 45.71%
  • protiv

    15 42.86%
  • ne znam

    4 11.43%
Strana 11 od 16 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 165 od ukupno 239
  1. #151

    Odgovor: Za ili prOtiw narOdne muzike

    Nisam protiv narodne. Ali protiv turbo-folka jesam.
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #152

    Odgovor: Za ili prOtiw narOdne muzike

    naravno da sam protiv tih prekosvakemerenabotksovanih pevaljki i tih vrsnih stihoklepacakao shto rece starsica protiv prave narodne nisam al je neshto i ne slusham

  3. #153

    Odgovor: Za ili prOtiw narOdne muzike

    prowtiw narodne,nikada...ali prawe narodne..to je nekad bila narodna...prawa boemska a owo sad ..owU poljoprIwrednU pi..smece...smece najgore wrste..jbt..kad pjewaju,imam utisak da se sprdaju s narodOm

  4. #154

    Odgovor: Za ili prOtiw narOdne muzike

    Pa jbg., protiv.

    Nekako, mogao bih komotno da preživim čak i bez onih najboljih starih, dobrih narodnjaka. Čak mi se čini da bih se bolje provodio da ih uopšte nema i da se ne sviraju ni na svadbama. U stvari, što više razmišljam, sve sam sigurniji u to.

    Evo, sad sam protiv narodnjaka, sto posto.

    tPu.



  5. #155

    Odgovor: Za ili prOtiw narOdne muzike

    Protiv....jednostavno to nisu tonovi koji prijaju mojim usima, ni u textovima istih se ne pronalazim nesto (ustvari da budem iskrena posle prve strofe pogubim se u fabuli...i mozak automatski ukljuci funkciju...ignore)
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #156

    Odgovor: Za ili prOtiw narOdne muzike

    ewo recimo primjer sta je dobro u narodnoj muzici,znachi treba bit objektiwan...to je nesto i slicno sto treba izdwojiti iz smeca nashe muzike....

  7. #157

    Odgovor: Za ili prOtiw narOdne muzike

    Protiv narodne muzike samo u prisustvu male dece,inače nisam od onih što ne slušaju pa onda u secundi vade tekstove pesama po potrebi...jako mali broj pesama uostalom i prepoznajem,a kad su u pitanju izvođači,tu sam tek duduk,ali kad bi rekao sad da je ne podnosim ne znam kako,lagao bi...ima i dobrih i loših stvari,kao i svuda uostalom...
    Poruku je izmenio NSdjanka, 21.04.2009 u 20:55 Razlog: nećemo tako

  8. #158

    Odgovor: Za ili prOtiw narOdne muzike

    znachi,objektiwnost ja slusam recimoneke druge stwari,kako sam raspolozen,david bowie,Iggy Pop,Sade,the doors,duffy,prodigy,rammstein,chemical brothers,cardigans....i mnogo toga josh..ali popije se,owo ono..pa nastupe trUbe gorana bregowica,recimo.. ok ...pa nekim starim stwarima se 'pokloniti' nesto sto jeste dobro zaista...objektwino razgowaramo..nema weze ko sta slusa,samo bit realan
    Poruku je izmenio egzotic, 21.04.2009 u 21:19

  9. #159

    Odgovor: Za ili prOtiw narOdne muzike

    Stigla mirođija!

    Podržavam sve koji imaju umeren i jasan stav bez obzira da li nam je stav isti.

    Obožavam teme kad smo svi fini i gadljivi i slušamo samo klasiku!

    Pre svega moramo definisati šta podrazumevamo pod narodnom muzikom? Da li je to muzika koja je nastala na tekstove Alekse Šantića, J.J. Zmaja, Branka Radičevića? Muzika koja je nastala u teškim momentima istorije? Ili pričamo o muzici koja je nastala u poslednjih desetak godina pod parolom: "leba i igara"?
    Ako govorimo o prvoj i drugoj onda da, volim i u određenim momentima rado je slušam. Ova poslednja pomenuta niti mi je interesantna niti me dotiče... Naravno, nisam u potpunosti isključena iz tokova prosto jer raznorazne, svakodnevne situacije me nateraju da čujem nešto (vožnja gradskim prevozom na primer...)

    Najviše mi smetaju ljudi koji slušaju kantri muziku ili se pale na različite etno projekte drugih dok se svoje vlastite, originalne muzike stide!

    Inače, moja omiljena pesma je "Svilen konac" i još neke stare dobre zbog koji se uvek naježim...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  10. #160

    Odgovor: Za ili prOtiw narOdne muzike

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    ewo recimo primjer sta je dobro u narodnoj muzici,znachi treba bit objektiwan...to je nesto i slicno sto treba izdwojiti iz smeca nashe muzike....
    Dule...zlato malo...ovo je primer takve seljaNe da me čudi kako ekran ne eksplodira...jedino mi je ok što si Bregu i Čolu svrstao u narodnjake...sušta istina...

  11. #161

    Odgovor: Za ili prOtiw narOdne muzike

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Dule...zlato malo...ovo je primer takve seljaNe da me čudi kako ekran ne eksplodira...jedino mi je ok što si Bregu i Čolu svrstao u narodnjake...sušta istina...
    :ajkiljusawamabich: ma swe su to narodnajci...pa sta su brega i trubachi?

  12. #162

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    Pa za Colu se bas ne bih slozila....mada mu ovaj ispad nije trebao, ali tokom svoje karijere je on u vise navrata dozvolio sebi da bude izmanipulisan....

    A sto se gos'n Bregovica tice, mislim da je doticni najveci krivac i rodonacelnik danasnje pojave zvane TURBOfolk....
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #163

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku

    A sto se gos'n Bregovica tice, mislim da je doticni najveci krivac i rodonacelnik danasnje pojave zvane TURBOfolk....
    kakwa greshka,kako moze brega bit dio turbo folka???

  14. #164

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    kakwa greshka,kako moze brega bit dio turbo folka???
    Pa ako cemo malo pogledati u istoriju YU "rocka" prvi koji je uveo narodne motive pod etiketom "etno" u rock & roll je upravo Brega....
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #165

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    Nisam protiv


    Niti volim niti slušam. Ni tekstove ne znam, niti onih starih novih naročito. Sve i da hoću da stavim neki na Najgluplji stih ili refren temu, ne mogu.

    Neka pevaju, šta ima veze, ali meni Neće

Strana 11 od 16 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nešto što mrzim, a često radim...
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 176
    Poslednja poruka: 26.04.2014, 05:47
  2. Volim, ali mrzim...
    Autor memento u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:24
  3. Mrzim ponedeljak!
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 18.09.2012, 09:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •