Mrzim narodnjake! - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: da li ste za ili protiw narodne muzike

Učesnika ankete do sada
35. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • za

    16 45.71%
  • protiv

    15 42.86%
  • ne znam

    4 11.43%
Strana 3 od 16 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 239
  1. #31

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Obozavanje sotone i propast zbog loseg koje je preovladalo kao u narodnoj muzici. Kopije su ga ugusile.
    cudno je to sto pricash jer je rock ushao u klasike...takoreci postao je kult...

    Navela si najmorbidnije narodnjake! Ja sam pomenuo narodnu muziku!
    Ti to nazivash narodnim?
    te turske prepeve?


    Pa bilo je solidnih izvodjaca (u njihovo vreme). I dobrih Pevaca. Eto npr. Miroslav Ilic.
    aj da ne budem veciti namcor...
    ovo nek ti bude kao svako ima svoj ukus...


    Nabrojala si tu mjuzu, pa ok, ali Dugme je teska narodnjacka gitara, zato su i bili tako uspesni. Lipe cvatu! Ej, tu-c, tu-c....narodno da ga jeb**
    folk rock?... pa ti si otkrio novi pravac...
    verovatno cesh uci u istoriju...

    sto se mene tice...
    samo ciribiribela im je sranje...

    ostalo...raj za ushi i dushu..
    malo je ljudi koji ovo ne vole...

    "Sanjao sam nocas da te nemam...
    da lezm budan na postelji od snega....
    i tiho tiho neka druga zena moje ime doziva...
    kroz noc,ruzan saan..."


    Kerber..... , jes ti to cackala nos?
    objasni mi ovu veliku misao,casti ti...

    Kerber je jedna od najvecih, najboljih rock grupa...

    primer...

    "kad ljubav izda sva vrata se zatvore...
    prolece kasni a oci ne govore...
    jednom se ljubi a ti razvencavash sve..
    prsten od zelja bacash u oblake..
    necu te klesti vesela budi mi,
    nek ti od sunca budu svi putevi,
    neka ti ljubav moja nad snovima bdi,
    neka ti od ptica budu prozori...

    Mirisu aprilske noci na tvoja nedra neverna...
    ko li ih sada ljubi..."

    i ovo sam iz nosa ischachkala...

    Evo, da zakljucim.
    Nemoj...

    Uz zdravo drustvo, zdrav duh.
    zdrav = trezven ili...?

    Ubica mekog srca.

  2. #32

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Kerber je jedna od najvecih, najboljih rock grupa...

    primer...

    "kad ljubav izda sva vrata se zatvore...
    prolece kasni a oci ne govore...
    jednom se ljubi a ti razvencavash sve..
    prsten od zelja bacash u oblake..
    necu te klesti vesela budi mi,
    nek ti od sunca budu svi putevi,
    neka ti ljubav moja nad snovima bdi,
    neka ti od ptica budu prozori...

    Mirisu aprilske noci na tvoja nedra neverna...
    ko li ih sada ljubi..."

    i ovo sam iz nosa ischachkala...
    Hit nema sta! Ma da evo vec se drzimo za ruke, a u drugoj su upaljaci! Mogu u predgrupu Plavi Orkestar, a posle Hari Mata Hari.
    Meni je rokcina AC/DC, a ovo je da vodis devojku, posto ona to slusa....

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Evo, da zakljucim.
    Nemoj...
    Ej, ne moras ni ti da odgovaras! Necu se ljutiti.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  3. #33

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Pa,mrzim narodnjake.I tacka.
    I may not be perfect but I'm always me

  4. #34

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Bjelo Dugme
    Slušaš pastirčiće? E sada sam se razočarao.

    Lipe cvatu,
    Sve je isto k'o i lani,
    Samo srce moje i srce tvoje,
    U ljubavi više ne stoje.


    Nema šta, prava rokčina u rangu Deep Purple-a.

    Najgroznija komercijala koja se pojavila na prostorima SFRJ, a sve zbog toga da bi išli u korak sa najvećom Jugoslovenkom sa ovih prostora Lepom Brenom koja je žarila i palila šumadijskim rokenrolom. Upropastili su pojam rokenrol zahvaljujuči svojim tra-la-la pjesmicama. Pesme od Bijelog dugmeta su ili neke kenjkave balade ili pastirski rokenrol sa frulicama.

    Kako to da tokom osamdesetih grupe poput Azre, KUD Idijota, Riblje čorbe, Leb i sol i ostalih rok velikana sa ovog podneblja nisu podlegle uticaju okoline, nego su ostali dosledni?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  5. #35

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Slušaš pastirčiće? E sada sam se razočarao.

    Lipe cvatu,
    Sve je isto k'o i lani,
    Samo srce moje i srce tvoje,
    U ljubavi više ne stoje.
    Sta ste se uvatili za te lipe...imaju i bash dobrih pesmica...

    Azre, KUD Idijota, Riblje čorbe, Leb i sol
    Kad sam bila mala omiljeni pevac mi je bio Dzoni Stulic....
    i toga sam se naslushala vishe od ... Leptiricu sharenicu...
    tako da je Bjelo Dugme za mene bilo otkrice...
    sta cu ... ... i ti da si celog veka slushao tu muziku...posegao bi za necim drugim... pa makar to bili i pastirchici kako ih nazivash...

    Ubica mekog srca.

  6. #36

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Ma brate ne znam sta bi mi u pesmi ...

    "Suzama sam lepio tapete,
    a ti ode i ostavi dete..."

    ili

    "drz se mala drz se,
    dobro mi se pazi,
    stari vo je josh u punoj snazi..."

    ili

    "otisho si sarmu probo nisiiii..."
    Ovo nisu narodnjaci vec primer za kic i sund u knjizi iz sociologije za 4. godinu
    Mislim da se ovde ne raspravlja o takvim narodnjacima....

    Ti to nazivash narodnim?
    te turske prepeve?
    I u drugim vrstama muzike postoje prepevi, mozda ne turski i mozda ne u tolikom broju, ali ipak postoje...

    "kad ljubav izda sva vrata se zatvore...
    prolece kasni a oci ne govore...
    jednom se ljubi a ti razvencavash sve..
    prsten od zelja bacash u oblake..
    necu te klesti vesela budi mi,
    nek ti od sunca budu svi putevi,
    neka ti ljubav moja nad snovima bdi,
    neka ti od ptica budu prozori...

    Mirisu aprilske noci na tvoja nedra neverna...
    ko li ih sada ljubi..."

    i ovo sam iz nosa ischachkala...
    Jedna od mojih omiljenih pesama Pa nije iscackana bas iz nosa, pre ce biti iz zbirke srpske ljubavne poezije if u now wat i min A to sto ljudi sviraju jedno, a po emisijama pricaju da sviraju drugo.... to je vec posebna prica.
    U jednoj emisiji je Isidora Bjelica rekla da Ceca ne peva narodnjeke vec postmoderni kantri Tako da molim vas o Ceci ovde nema rasprave
    Evo, promenila sam potpis

  7. #37

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    Jedna od mojih omiljenih pesama Pa nije iscackana bas iz nosa, pre ce biti iz zbirke srpske ljubavne poezije if u now wat i min A to sto ljudi sviraju jedno, a po emisijama pricaju da sviraju drugo.... to je vec posebna prica.
    U jednoj emisiji je Isidora Bjelica rekla da Ceca ne peva narodnjeke vec postmoderni kantri Tako da molim vas o Ceci ovde nema rasprave
    Ma kazem ja to je hit, sjajna pesma al' nekako mi je to proslost, a i ne slusam tu grupu, YU nostalgija, a cela ta garnitura koju je Kill navela mi je ono iz gimnazijskih dana....rado se setim, al' ne slusam. A dugme je OŠ, ono, ruzica si bila....pevali u busu na ekskurziji u 6th razredu, ne znam jel sam brkove imao....
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  8. #38

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Ovo nisu narodnjaci vec primer za kic i sund u knjizi iz sociologije za 4. godinu
    Mislim da se ovde ne raspravlja o takvim narodnjacima....
    Nego o Seki Aleksić?

    To je toliki kič, šund i neukus da je to sramota. Od kad je njih termin folkoteka i postoji. Dno. Bahaćenje pod parolom folk koje nema veze ni sa našom zemljom ni sa našom tradicijom. Nemam organ sluha za takve niti mogu da gledam te kreature sa nakaznim sisama.

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    U jednoj emisiji je Isidora Bjelica rekla da Ceca ne peva narodnjeke vec postmoderni kantri Tako da molim vas o Ceci ovde nema rasprave
    OMG.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #39

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Nego o Seki Aleksić?
    To je toliki kič, šund i neukus da je to sramota. Od kad je njih termin folkoteka i postoji. Dno. Bahaćenje pod parolom folk koje nema veze ni sa našom zemljom ni sa našom tradicijom. Nemam organ sluha za takve niti mogu da gledam te kreature sa nakaznim sisama.
    Vidi to je pojava!
    Seka uzme pare, niko njih netera da odu na Seku.
    Obozavateljke se je*u ko stuke, a i seki viri 2x pola sise. To privlaci muzjake!
    Jos se sve to zaliva, tako da se tu "okrece turbina".

    Vidi stvarno sam nedavno vido jednu seljancuru, al' je zgodna u materinu. I sta sad da se moralisem, ma da! Nikada nisam bezao sa fizickog Da smo bili na Seki??? Mislim, sta je svetska alternativa? Ekstazi party, gde se svi trte koji se dovate.

    I sad pricaj sta hoces, to se desava. I zabole ih sto neko tamo misli da je to šund. Pa nisu bolji valjda oni sto se kurvaju i slusaju kancone?

    Dakle, ne mora se slusati narodnjak. Niko ne tera ljude da gledaju Grand.
    Jedino je problem, sto je Kill pomenula, te okupacije sa svih strana. Dakle sednem u Bistro i cekam 12, da u susednom kaficu utihne muzika jer ti glava puca. Dakle dzabe zakon o javnom redu i miru, ako kafana do krajnjeg termina radi sta god hoce. Em debilno, em preglasno.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  10. #40

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Ajd ja i Propeler (vrtaljot) da se slozzimo Dobar je dechko al mu je tvrdoglavost nekad najjachi argument

    Necu da ulazim u raspravu da li je bolji Plavi orkestar ili Bijelo dugme, nekako su nam sa godinama svi oni ushli u uvo pa i onaj ko ih ne slusha zna pola pesama. Da bi se stvarno napravila kritika takve muzike moralo bi se raschlaniti tachno shta je to u kojoj pesmi loshe i nda doneti pravi zakljuchak, a niko od nas nema toliko volje da se posveti muzici koju iz ovog ili onog razloga ne slusha. (e sad sam ga rekao .. e nek sam ga rekao)

    Ne spadam u one ljude koji ce odmah odbaciti pesmu samo zato shto je otpevao 'neko'... Tako da cu zapevati bez blama i Mitra Mirica, ako se desi da napravi dobru pesmu... Srecom po mene josh nije... Evo sad vidim da je medju mrziteljima narodnjaka bio veliki hit ona pesma Shabana Shaulica u obradi grupe Let3... Da li to samo aranzzman ranije nije valjao ili shta?

    Uvek me je muchilo to shto ljudi koje smatram dobrim i normalnim mogu sebi da dozvole da budu gutachi tv proizvoda, tlo po kome mozzesh zasejati svashta i pozznjeti pare...Ispostavlja se da mnogo ljudi nema nikakav odnos prema muzici- Muzika je za njih neshto shto se chuje iz zvucnika i shto treba da nas "pogodi", neshto shto se slusha na proslavama pa prema tome mora da bude veselo i da se tiche nesrecne/srecne/uzvracene/neuzvracene ljubavi shto je osnova svake "folk" pesme...Pri tome je totalno nebitna melodija...Sve shto drnda sa radija dobro je, samo ako razumesh jednostavne strofe..

    Muzika je umetnost. Muzika je nachin prenoshenja misli i emocija kroz zvuk uz pesmu koja to radi stihovima... Za nekog kome ona znachi ponekad je dovoljna i jedna okinuta zzica da se oseti tachno shta je muzichar hteo da kazze... Aalliii di to bre mozz da se meri bre sa kad Ceca otpeva " Lleeepi grome moj" ..emocija da sve puca
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 25.01.2007 u 19:57

  11. #41

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Izem ti pojavu.

    Ne, nije to jedino problem. Problem je to što deca slušaju kako neka tamo čita Tolstojevskog i Speka. Problem je to što im govore da su lova keš i pare najvažniji. Problem je to što u pesmama poručuju da dečka treba da ceniš po veličini limuzine. Problem su mikrofiber trenerke tamo gde im mesto nije. Problem je to što neka lopata koju eto na primer ti, mužjače, tretiraš kao meso za klanje nad kojim se treba iživljavati, može da utiče na to što će neka devojčica sutra tražiti da je primeti neki idiot koji će je tretirati samo tako i koji će moći da istrpi monetarni udar. Što postavljaju model ponašanja.

    Da, to privlači mužjake sa Edipovim kompleksom. Golo telo je umetnost, savršeno sa svakim svojim nedostatkom. A silikon je silikon. Šta imamo onda? To da svaka traži za osamnaesti rođendan sise. Na šta li će da liči ovaj svet ne smem ni da zamislim kroz nekoliko godina. Plastične sise i dignute kite od viagre za doručak ručak i večeru. E, odoh ja u offtopic.

    Naravno da niko nikog ne tera. Ali ako te nešto OKUPIRA SA SVIH STRANA, jako je teško iskulirati. Naročito kad krenu kojekakve seljančure da mi paradiraju i lupetaju gluposti.

    A alternativa? Alternativa neka bude bilo šta.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #42

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat SQUAW kaže:
    Plastične sise i dignute kite od viagre za doručak ručak i večeru. E, odoh ja u offtopic.
    Ma Squaw nemoj da si na kraj srca chadjava mehana. Mnogo si bre iskljuchiva. Niko ti ne brani da slushash shta hocesh, ako je tvoj tranzistor utishan tako da buka ne dopire van kuhinje. I shta imash protivu plastichnih sisa i dignutih kita? Bolje nego plastichne kite i spushtene sise.

    Odo ja u offtopic, beshe zezanje nije tema?

    Za neupucene - ovo je bio sarkazam ...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 25.01.2007 u 20:07

  13. #43

    Odgovor: Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera

    -Neki dan ode da posetim familiju i seku 19g., slabo se vidjamo al' zato sam i otisao, manje vise mudro zbori, o zivotu, ovo-ono, na radiju narodnjaci, i skontam je kako, iskreno, peva pesmu sheherzada (izgleda da je to neka novija pesma), gledam je u oci i ona, osim mozda mene a rekoh slabo se vidjamo, i ne nza nikog drugog koji slusa ista drugo (kao i n-tezi beskonacno, njenih drugarica, a drugarice )
    U Valjevu isto. Ispred diskoteke "odvajali trebe" na foru: imamo novu cecu (jeb'ga, to mi je bila ekipa, extra raja, PS fora - radi). Tkud znam, bilo je svega & svacega, znam samo da daljinski niko nije mogao da mi uzme ni vilama, kad tenzija dostigne kriticnu tacku pustim cecu-dve, il' Milanceta pa vratim na svoje. I bilo svima lepo. Nekad i sam pustim cecu, pa Dignem tenziju i u odsudnom momentu ispustam daljinski menjajuci stanicu ( ostali smo dobri drugovi)

  14. #44

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Ja isključiva? More biti da ste me pomešali lepi grome.

    Nikom ja ne branim ništa niti meni iko nešto ovde brani, samo sam iznela svoje mišljenje koje se nekima neće dopasti kao ni meni njihovo i to je to.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #45

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Mora bit da si me pomeshala sa nekim ko je neshto ozbiljno mislio u prethodnom postu

Strana 3 od 16 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nešto što mrzim, a često radim...
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 176
    Poslednja poruka: 26.04.2014, 04:47
  2. Volim, ali mrzim...
    Autor memento u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 20:24
  3. Mrzim ponedeljak!
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 18.09.2012, 08:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •