Mrzim narodnjake! - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: da li ste za ili protiw narodne muzike

Učesnika ankete do sada
35. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • za

    16 45.71%
  • protiv

    15 42.86%
  • ne znam

    4 11.43%
Strana 2 od 16 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 239
  1. #16

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Grand jos dodje i melem kad vidim one Renomeovce
    Vesna Mrak and co
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #17

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Kad cujem neki narodnjak obuzme me duboka depresija i neko nevidjeno turobno osecanje. Vise mi se ne zivi i prosto me sramota sto sam sa ovih prostora. Ne razumem kako se neko moze uz to veseliti. Ako neko voli nek slusa, ali veselje nije izgovor, jer ko ne voli ne moze uz to ni da se veseli.

  3. #18

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Starogradska muzika i sevdalinke kao i izvorna muzika su zapravo narodnjaci,muzika sirokih narodnih masa,muzika potekla iz naroda i najcesce se ne zna autor...

    Ovi danasnji narodnjaci nemaju veze s tim,to je komercijala bez kvaliteta ni svojom porukom u obliku teksta a ni muzikom...O glasovnim sposobnostima izvodjaca ne bih kao ni o njihovom ponasanju...Mislim i prostituke imaju vise obraza...

    Muzika je tu da izazove osecanje a narodnjaci ga ne izazivaju osim ako niste mrtvi pijani pa i ne cujete nista,tad vam je ionako sve svejedno...

    Ne volim narodnu muziku,ne slusam je,smeta mi...

    Ne osudjujem nikoga ko slusa istu kao ni neke druge vrste koje ne volim ali nikada necu razumeti sta neko vidi u JK npr i ostalima...

    Danas je sve poremeceno pa i to...Jednostavno drustvo se odreklo svih kriterija i samo tone...

    Zalosno,u najmanju ruku
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  4. #19

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Kunic kaže:
    Ama kako neko može SVE da sluša i da u SVEMU jednako uživa. Pa to nije normalno.
    Ne slusam sve, nabrojala sam, cini mi se tri-cetiri vrste muzike a ima ih mnoooogo vise, i od toga sto slusam ne uzivam jednako, sve zavisi od raspolozenja

    ps. pop i zabavna muzika su jedno isto. POP je skraćeno od POPular, a kada se to prevede na naški ispadne zabavno.
    Istina

    Aj ti si psiholog, pa te školuju da razumeš razne društvene pojave, ali ja ne mogu to da razumem.
    Ne razumem zasto ljudi obozavaju da me vuku za to psiholog, bilo bi zanimljivo otvoriti temu....
    Ne moras da razumes, treba samo da prihvatis cinjenicu da ima raznih ljudi. Isto kao sto ti mrzis narodnjake, neki mrze svaku drugu vrstu muzike, imam takvu drugaricu...

    Možda ima glupih tekstova u roku, ali razlika rokera i grandovaca je što rokeri sebi pišu pesme i sebi komponuju muziku. Ne plate 5000 evra onoj krampači da im napiše pesmu bez duše, bez poruke, bez ičega konstruktivnog. Čak i najgluplja rok pesma ima neku pozadinu. Za razliku od ovih seljančura, rok pevači su umetnici.
    Slazem se, ima uzasnih tekstova sa uzasnim porukama, ali opet kazem, ima toga i drugoj vrsti muzike. Kad si vec pomenuo Bundu od nerca ja cu pomenuti pesmu Bolje patka u ruci nego guska u krevetu. Ta pesma mi je bas prirasla za srce

    E, ali mene vređa kada čujem takvu muziku. Majke mi. Loše se osećam.
    Popicemo nesto zajedno
    Evo, promenila sam potpis

  5. #20

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    Bolje patka u ruci nego guska u krevetu. Ta pesma mi je bas prirasla za srce
    Koliko ja znam nije patka nego soko, ali aj' može i patka, ako se radi o takvoj guski kao što je pomenuta u bundi. Tekstovi čak ne mogu ni da se uporede.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #21

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    Ne slusam sve, nabrojala sam, cini mi se tri-cetiri vrste muzike a ima ih mnoooogo vise, i od toga sto slusam ne uzivam jednako, sve zavisi od raspolozenja
    To se nije odnosilo na tebe.


    Ne razumem zasto ljudi obozavaju da me vuku za to psiholog, bilo bi zanimljivo otvoriti temu....
    Možda zato što studiraš psihologiju?

    I ne diraj mi Gobline. Na njima sam dobio lepe batine, kada su pre desetak godina gostovali na Mašincu. Odlučio mali Kunić da ide u šutku. Jebali su mi kevu debeli pijani skinsi. I Goblini su pank. Pankeri su posebna vrsta. Mada sam u svakom slučaju pre za pank nego za narodnjake. Ma pre sam za bilo šta u poređenju sa tom "vrstom muzike". Ja ne mogu da se veselim kada su narodnjaci. Ne doživljavam sebe kao osobu koja će se popeti na sto, dići tri prsta do neba i svršavati uz ritmove Seke Aleksić. Za mene nema muzičke zabave bez gitare, basa i bubnjeva.

    Inače što se tiče teme, ja hoću da se raspravljam. Jer ja ne priznajem ono "o ukusima se ne raspravlja". Zašto molim? O čemu ćemo da raspravljamo? O lepom vremenu? O ukusima bato. Naročito kada ukusi postaju neukusi. I deder, dovedi mi tu drugaricu 'vamo da joj kažem par reči.

    A što se tiče cuge, ja uvek za, ali ne u Dva galeba.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  7. #22

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Iskreno, ja mogu da razumem ljude koji slušaju "sve", jer su to ljudi koji nemaju izgrađene kriterijume i nemaju jasno definisan ukus po pitanju muzike, već je bitno da nam nešto svira i da se mi veselimo, pa šta god to bilo... Takvih primera je bezbroj, vezano za muzički ukus, ili nevezano za njega.

    A što se tekstova tiče, pa nisu narodnjaci jedini biseri... Ja se uvek setim Goblina i njihovog čuvenog refrena:

    Jagode su jagode, i supermen je jak
    ali od tvog dodira
    trese me jos sad
    ti nikad neces saznati
    koliko sam slab
    daj mi sutra, daj mi sutra sad...

    ALI

    Iz ovakvih narodnjačkih tekstova ne može se izvući ama baš nikakav smisao, sem kratkog uputstva kako na najbolji način postati extra sponzoruša... A upravo ovakve drmaju našom estradom i uveseljavaju široke narodne mase...

  8. #23

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    U toj pesmi Golub peva o sebi i o tome kako se navukao na određene supstance. Verovatno je i bio na tome o čemu peva. Ali! Da me sada moralni članovi foruma ne bi kritikovali kako on peva o drogiranju, odmah da kažem da se nigde u pesmi ne spominje kako se treba drogirati i kako je to kul, dok se kod turbo-folkera jasno daje do znanja koji životni pravac valja slediti.

    I nemoj da sada počnemo sa Brutalikom i Malim paradajzom.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  9. #24

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Slazem se s Kunicem,nigde u rok i punk muzici se ne spominje droga kao nesto pozitivno vec naprotiv negativno a i dosta tekstova je alegoricno,narocito kad su u pitanju alkohol i droga...
    Folk propagira i sponzorstvo i novac kao glavni kvalitet i osvetu i alkohol i milion drugih negativnih stvari....
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  10. #25

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Mislim da ne postoji najbolja pesma ili najbolji muzicki pravac. Mislim da svaki pravac, do jednog, bez obzira na afinitete slusaoca ima kvalitetnu muziku i izvodjace. Dakle ako je nesto kvalitetno, to se ne moze osporiti, taman da ne volite tu muziku ili vam je izvodjac/ica krajnje nesimpatican.
    Pogotovo ako niste, uslovno receno, naslusani muzike, jer kad mi neko kaze da ne voli tu klasiku, a svira Evergreen onda mos' bataliti objasnjenja. Vremenom kad izadje novi "kompakt CD" neke "zvezde" vi sa pravom imate odbojan stav.

    Narodna muzika je iz bisera otisla u kajlu. Pa sad i dobro ne moze da ispliva. A i ne forsira se.
    Svaka muzika ima svoje mesto i vreme! Isao sam kod jednog cove da se shisam i tu je neka zenska izvlacila svaki put neke zurle i to u vreme odmora i na sav glas. Eee tu vec moras biti posebne konstitucije da ti prija.
    Logicno da se Bah ne slusa u kaficu jer je samo deo tematike muzika, a pored nje druzenje, cuga... i sta vec sve. Ali ljubitelji koji vole, mogu se skupiti i uzivati u nekoj uzvisenijoj muzici. Ili bi to bio klub, gde idete sa namerom da slusate Jazz...
    Bio sam u drustvu gde ljudi iz zajebancije puste Karleusu iako niko ne slusa, pa se sprdaju pola sata. Pa sta! Glupo je samo ako upadnes potpuno trezan.

    Narodna muzika je ljudima bliska, ovde im je bliska tamburica, tamo truba ili harmonika, svako otkine na nesto i to mu ne treba uskratiti, naravno ako ne brljavi i ne svinji.

    Ja nesto br't znas ne goootivim hip-hop, rave, haus i te znas progresivne pravce , al me je na exitu cesto neko iznenadio pa sam obratio paznju.
    Volim i kad mi preporuce nesto oni koje postujem po nekom osnovu.

    E, da! Muzicari koje poznajem, takodje imaju svoje favorite, ali znaju skoro sve dobre ili lose strane muzike.
    Poruku je izmenio PropelerZviz, 24.01.2007 u 19:50
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  11. #26

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    H8 H8 H8...

    Al' se zagrejalo
    mislim čemu, ovo o čemu pričamo je komercionalna muzika, tj. narodnjaci i kao takva nije pravljena da traje. Vrti se dok se ne prodaju cd-ovi, napravi koja tezga, a kvalitet? Pa bitan je BUM, da je veselo, da nosi masu, jer to se traži, i nisu samo grandovi narodjaci takav slučaj, svugde u svetu postoji komercijala.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  12. #27

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat sladoledzija kaže: Pogledaj poruku
    svugde u svetu postoji komercijala.
    Da svugde u svetu postoji komercijala ali zar i mi kao svi u svetu treba da dopustimo da nam ta komercijala namece stil zivota koji nema nikakvog kvaliteta?

    Jel treba da postanemo kao trutovi Amerikanci koji ne znaju nista,ne umeju da preopznaju nista koji nisu svesni sami sebe,koji su svakim danom sve debilniji i zaostaliji?

    Ja to ne mogu i ne zelim da prihvatim,drustvo u kome ce glavni kvalitet biti novac!!!
    Poruku je izmenio Lillith, 24.01.2007 u 21:31
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  13. #28

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da ne postoji najbolja pesma ili najbolji muzicki pravac. Mislim da svaki pravac, do jednog, bez obzira na afinitete slusaoca ima kvalitetnu muziku i izvodjace. Dakle ako je nesto kvalitetno, to se ne moze osporiti, taman da ne volite tu muziku ili vam je izvodjac/ica krajnje nesimpatican.
    Ma brate ne znam sta bi mi u pesmi ...

    "Suzama sam lepio tapete,
    a ti ode i ostavi dete..."

    ili

    "drz se mala drz se,
    dobro mi se pazi,
    stari vo je josh u punoj snazi..."

    ili

    "otisho si sarmu probo nisiiii..."

    moglo biti interesantno...

    Narodna muzika je iz bisera otisla u kajlu. Pa sad i dobro ne moze da ispliva. A i ne forsira se.
    Kako se ne forsira?
    bash se forsira... nije malo mesta na kojima mozesh cuti neku bash ono jaku "narodnu" melodiju...

    I ne pokushavamo mi sad nikom nista da zabranimo...
    jednostavno hocemo da nas ne terorishu vishe s tom muzikom...

    I jednostavno ne mozesh narodnjake da mi poredish s klasikom...
    Ne dam!
    klasika je sveta stvar u odnosu na ovo...

    I nije tachno da svaka muzika ima shuntova... cik navedi jedan neuspeli rekvijem...

    Sto se tiche rocka,mozda ima koja neuspela stvar ali to je sto se mene tiche stvarno poteshko naci... U odnosu na drugove s folk scene kod kojih se ubih trazeci ama jednu jedinu dobru stvar...

    Sto se tice Karleushe necu ni da komentarishem...to cak nije ni pevanje...vishe mi lichi na mjaukanje...

    svugde u svetu postoji komercijala.
    da ali te nigde ne muce da to slushash...
    secam se pre par godina nisi mogao da izadjesh u kafic u kom ne tresu narodnjaci...
    ko da si na kazni...


    E sad nije da se ja ne druzim s ljudima koji to slushaju...
    ali kad su doshli kod mene pa "otkrili" ...
    Duran Duran, Queen , Deep Purple, Dire Straits, Eric Clapton,Moody Blues...
    Kerber, Bjelo Dugme {kad je bio koncerAt} , Parni Valjak , EKV , Film....
    prestali da gledaju na mene kao na dosadnog narkomana koji ne zna ni jednu "dirljivu" i "modernu" u narodu poznatu PRAVU melodiju...
    Ih sto ih volim podkaciti kad dolaze da narezu sebi malo moje "bolesne" mjuze...

    Ubica mekog srca.

  14. #29

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat sladoledzija kaže: Pogledaj poruku
    ovo o čemu pričamo je komercionalna muzika, tj. narodnjaci i kao takva nije pravljena da traje.
    Tačno, nije pravljena da traje, već da se namnožava brzinom svetlosti iz goreg u još gore...

  15. #30

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    @Kill Zviz
    Istorija je zabelezila velikane klasike! A sada je DJ, i DJ Baba iz Kaca ili Budisave, ne znam tacno Dakle to sto klasika ima minimum skarta, to je sasvim normalno, a sigurno da ima manje uspesne da ti bas ne param usi. Danas je stvaranje muzike toliko omasovljeno da je i skart mnogo veci. I naravno da muzika onda nije bila komercijalna kao sada, al' kad vreme ne ide u rikverc....
    Dodji do Jazz-a i vec imas 300 bezveznih bendova, cim je on izasao iz svoje kolevke. U omasovljivanju i komponuju i sviraju najbolji, pa i losiji. A mislim u roku vec sr**ja, koliko i kvaliteta. Obozavanje sotone i propast zbog loseg koje je preovladalo kao u narodnoj muzici. Kopije su ga ugusile.

    Navela si najmorbidnije narodnjake! Ja sam pomenuo narodnu muziku!
    Dakle ako pogledas ono sto si citirala, videces da sam napisao da svaki pravac ima kvalitetnu muziku, a ne nekvalitetnu, te nisam napao rekvijem....

    Jeste u naslovu "narodnjaci" i odnosi se na Viki, Miki... al' aj onda svi da pljuv, ljuv, jeste, jeste...
    Ono od bisera se odnosi na izvornu narodnu, a kajla na narodnjake, pa mislim da je naziv slepljen, a jedno prekinuto i drugo zazivelo. Eto Teofilovici su nastavak narodne muzike. Retko, ali je narodno. Ako nije, ti reci sta je? To se ne forsira.
    Pa bilo je solidnih izvodjaca (u njihovo vreme). I dobrih Pevaca. Eto npr. Miroslav Ilic.

    Ljubio sam usne sa kojih med kaplje
    i sanjive oči gde se čežnja krije
    slušao sam brezu dok jablanu šapće
    proći će nam život zar ti žao nije


    I sad ako je neki kreten bukvalno slomio casu od kristala i pucao u vazduh, pa se tebi sve to ogadilo, j*b*g*. To je sve srozano nedavno sa dizelima i mafijasima...
    Mislim, budala ce se ubiti kad odgleda Madama Butterfly.

    E, aj sad da predjemo na Brenu
    Tu krece da se uvrce, saljivo i eroticno u narodnim pesmama i sa isturenim nogama se banalizuje. Ono, decko mi je skolarac, pa mu saljem dzeparac...

    Prava propast je krenula kad je poceo ZAM, Euro pink i jos neka treca, ne secamse, nije Deki u diskoteki nego nesto narodnjacko. Tada je i domaci rok puko skroz. Pa ako se lecimo od raznih posledica proslosti, lecimo se i od narodnjaka. Al' ti bi sad po metodi "zgazi bubu", a to ne ide. Za to treba strategija!

    Evo meni je novi album Sabana Bajramovica-Romano Raj interesantan romski muzicki skok. Sa najzajebanijim makedonskim imenima koji tu sviraju...
    ______________

    Nabrojala si tu mjuzu, pa ok, ali Dugme je teska narodnjacka gitara, zato su i bili tako uspesni. Lipe cvatu! Ej, tu-c, tu-c....narodno da ga jeb**
    Kerber..... , jes ti to cackala nos?
    Od srca si mi daleko, Pariz menja sve, umrli su bezgresni, ja necu bez tebe....
    Garant im je pisalo Halloween na majicama , nisu posebni...

    Evo, da zakljucim.
    Mnogi nisu culi nista osim naodnjaka i zabavnjaka, dakle, dva radija i tri kafane i diskoteka. Pa ti ako imas energy, prosvetli ljude, ponudi im nesto prijateljski, pa mozda nekom uvalis pravu stvar (ju ovoje perverz.. al' aj). Uz zdravo drustvo, zdrav duh.
    Poruku je izmenio PropelerZviz, 25.01.2007 u 00:28
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

Strana 2 od 16 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nešto što mrzim, a često radim...
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 176
    Poslednja poruka: 26.04.2014, 05:47
  2. Volim, ali mrzim...
    Autor memento u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:24
  3. Mrzim ponedeljak!
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 18.09.2012, 09:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •