Mrzim narodnjake! - Strana 6

Prikaz rezultata glasanja: da li ste za ili protiw narodne muzike

Učesnika ankete do sada
35. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • za

    16 45.71%
  • protiv

    15 42.86%
  • ne znam

    4 11.43%
Strana 6 od 16 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 239
  1. #76

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    ne mrzim narodnjake...
    dok sam na kompu, slusam uglavnom neku dzezijanu,operu,soul,alternativnu
    dok hodam ulicom slusam acid jazz uglavnom,jer me dize i pomaze mi da drzim korak
    kad sam spucana slusam O.Dragojevica,Masima,Gabi,....
    volim klasiku
    ali
    ne mrzim narodnjake
    volim starogradske
    volim bracu Teofilovic
    volim Boru Dugica
    volim i nekoliko starih narodnjaka iz sedamdesetih...
    a u kafani mogu da slusam sve....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #77

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    ...ne volim jesen...
    ...ne volim kad' pada lisce zlatno...
    ...ne volim jesen...
    ...a ne volis ni ti,verovatno...
    ......
    ...hell ain't a bad place to be......

  3. #78

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    lazes, duso
    lazes, zlato
    lazes,vjestice....
    lazes svojim slatkim jezikom.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #79

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Volem i njuprimitivs,baš bi bilo glupo da uvek budem fini,pa nisam rođen u Finskoj,verovatno na žalost više nego na sreću...


  5. #80

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Ne mrzim narodnjake, samo mi se diže kosa na glavi od njih
    Ne kažem da i medju ovim novokomponovanim nema ponekog ko ima kvaliteta. Ima svakako
    No uglavnom se sve svelo na čistu komercijalu, bez ikakvog kvaliteta, i ne pada mi na pamet da preslušam hiljadu totalnih nebuloza, da bi čuo jednu ili dve dobre pesme. Vreme će sve to isfiltrirati. I sve pesme Tome Zdravkovića su bile ocenjene kao šund, a opstale su do današnjeg dana. Za razliku od današnjih narodnjaka on je pevao srcem, nije imao neki sjajan glas... jednostavno on je živeo te svoje pesme. Današnji "narodnjaci" snimaju sve što im dodje pod ruku... važno je da se vrti, čisto ekonomsko pravilo: što veći obrt, to veća zarada. O pevanju kod nekih od njih nema ni priče, retko koji se i usudjuje da otpeva nešto uživo.
    Kratkoročno gledano to i nije tako loše - jedan atak na bubne opne manje.
    Bilo je i ranije loših tekstova, bilo je i ranije loših pevača, mislim... ko se seća neke pesme Braće Bajić, no procentulno gledano mnogo manje današnjih pesama će biti slušano za 5, 10, ili 20 god.

    Dakle, ne mrzim narodnjake, samo ne mogu slušati pesme ovih današnjih.
    Čak ni u kafani. To trezan čovek ne može slušati, a ja ne pijem

    Dal' imam nešto protiv njih ?
    imao sam M70, ali sam je razdužio
    u nedostatku nečeg efikasnijeg mogla bi da posluži i

  6. #81

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    hmm... ne mogu reci da ih mrzim... ne poshtujem je mozda bolja rech... ili da ih smatram smeshnim, zalosnim- shto ti na kraju dodje isto...

    opet, ovde ne govorim o starim, pravim narodnjacima (prema kojima ipak osecam neku dozu poshtovanja) vec o turbo folku, koji je kuga nasheg drushtva. i ne samo muzika, tu je ceo taj neki jeftini, shljashteci neukusni svet... nemam pojma... meni se od toga baca pegla... ta grand parada i sve u vezi nje. jednostavno nisam deo tog sveta-niti planiram da postanem. a i kad bi htela, verujem da bi me dobar ukus sprechio.

    opet ta pricha kako su ljudi koji slushaju rock, punk, metal isl. narkomani... kad to chujem dodje mi da nekog poshteno

    i opet, gde ide ova zemlja ako se devojchice u osnovnoj shkoli ugledaju na seku, cecu, viki, miki ili kako se vec zovu... "pokushaj, rado bi ti dala, umem nisam vishe mala"... pa ajde sve da postanemo devojke lakog morala bez trunke poshtovanja prema sebi... ne znam. neke pesme bi stvarno zakonom zabranila...

    trudim se da razmumem ljude koji istinski uzivaju u toj muzici... nekako mi ne polazi za rukom. jedna devojka iz razreda me je pre koji dan pitala shta mi se to tako dopada u "toj tvojoj muzici shto slushash"... "samo se dernjaju i tamburaju...shta je tu lepo?"... pokushala sam da joj objasnim... chak sam joj i ispisala textove odredjenih pesama, kao npr unforgiven, untill it sleeps, come as you are... nije razumela. hmmm... da li je ona samim rodjenjem plitka ili joj je seka isprala mozak?... necu ulaziti u tu polemiku.


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  7. #82

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    @ Arthur Dent
    Šteta što ne piješ,možda bih i ja zaobilazio folk,jer trezan ne mogu da slušam ni sebe,a kamoli druge.....

    Znaš kako,ima bisera narodnjačkih i sada koji će se slušati i kada nas ne bude bilo,ali ja uglavnom slušam obrade sa ritam mašinama kao podlogom,pa pre da to i nije narodnjak....

    Eto Šaban Bajramović je već pre dzezer ili je to neki romski blues & jazz nego šta drugo poslednjih godina....

    Ukusi su različiti tako da bi slabo u kafani punoj dima ili diskoteci (folkoteci) bilo šta za sebe uradio korisno sa M70 pored heklera,glokova i velike mase...

    I hip hop srpski je degutantan mnogima,ali ima poučnih tekstova...

  8. #83

    02 Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Pjesma nas je održala,njoj hvala

    Pjesma al koja...Ne mrzim narodnjake,one stare...imaju njihove pjesme svoju čar

    Ali ne pronalazim se baš u pjesmi sa refrenom
    Glavobolja od vina
    a nigde aspirina
    sinoć bila sam
    sa tobom pijana...jooooooj

    To sam danas čula na radiju jedne stanice.Stvarno ne znam ko pjeva.

  9. #84

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Jbg ako ti od toliko radio stanica zapamtiš takav refren onda je suvišno raspravljati na ovu temu...Misliš da se sa drugih govornih delova sveta ne mogu naći sinonimi tvojim refrenima ili sininimi što se kvaliteta muzike tiče i samog kvaliteta vokala ?

    To što kod nas prodaš krave i snimiš 10 pesama ne znači da samo te pesme tako napisane i odrađene treba svrstati uopšte u bilo koju temu vezanu za muziku.....

    Domaći pop kao i sve slično sa ex-yu prostora 'ladno onda treba strpati u isti koš,a da tako mislim kada slušam pok. Tošeta i Zajdi,zajdi..baš ne bih mogao sebe da s lažem toliko...

  10. #85

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat **princess** kaže: Pogledaj poruku

    opet ta pricha kako su ljudi koji slushaju rock, punk, metal isl. narkomani... kad to chujem dodje mi da nekog poshteno
    Mene muz i dan danas zove padavicharka.

    Nego, malo o narodnjacima.
    Ne slusam TU muziku, ne posecujem mesta gde se pusta TA muzika, pa me ni ne nervira. Nervira me nacin na koji se prezentuju "estradni umetnici" koji izvode TU vrstu muzike.
    Gole sise i guzice, tona sminke kako na zenama tako i na muskarcima, sve je izvestaceno. Ova je uzela toliko hiljada evra za nastup u Bechu ovaj je dobio toliko hiljada evra za tezgu pardon nastup u Svajcarskoj, i sl.
    I onda to sve gleda jedna devojcica od 12-13 godina(koja je inache na dijeti od 10e godine) i konta "ma zavrsim osnovnu skolu i odoh u pevaljke, tu je lova. Mozda upoznam i nekog bogatog biznismena i bogato se udam i jebe mi se bas za sve. Jebes i fakultete i skole!"
    A za to vreme mama i tata kicmu ostavljaju na poslu da bi mogli da zarade za nove modele mobilnih telefona, markiranu garderobu i sminku.

    E zato ne volim narodnjake.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  11. #86

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Mene muz i dan danas zove padavicharka.

    Nego, malo o narodnjacima.
    Ne slusam TU muziku, ne posecujem mesta gde se pusta TA muzika, pa me ni ne nervira. Nervira me nacin na koji se prezentuju "estradni umetnici" koji izvode TU vrstu muzike.
    Gole sise i guzice, tona sminke kako na zenama tako i na muskarcima, sve je izvestaceno. Ova je uzela toliko hiljada evra za nastup u Bechu ovaj je dobio toliko hiljada evra za tezgu pardon nastup u Svajcarskoj, i sl.
    I onda to sve gleda jedna devojcica od 12-13 godina(koja je inache na dijeti od 10e godine) i konta "ma zavrsim osnovnu skolu i odoh u pevaljke, tu je lova. Mozda upoznam i nekog bogatog biznismena i bogato se udam i jebe mi se bas za sve. Jebes i fakultete i skole!"
    A za to vreme mama i tata kicmu ostavljaju na poslu da bi mogli da zarade za nove modele mobilnih telefona, markiranu garderobu i sminku.

    E zato ne volim narodnjake.
    ...mislis na legendarne diskoteke po Ofenbahu?...
    ...sta se bre,cudimo...druga vremena,drugi sistemi vrednosti...mrzi me da razglabam,jer to stalno radim...kratko i jasno...otisli smo u qrac...
    ...hell ain't a bad place to be......

  12. #87

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Mene muz i dan danas zove padavicharka.

    Nego, malo o narodnjacima.
    Ne slusam TU muziku, ne posecujem mesta gde se pusta TA muzika, pa me ni ne nervira. Nervira me nacin na koji se prezentuju "estradni umetnici" koji izvode TU vrstu muzike.
    Gole sise i guzice, tona sminke kako na zenama tako i na muskarcima, sve je izvestaceno. Ova je uzela toliko hiljada evra za nastup u Bechu ovaj je dobio toliko hiljada evra za tezgu pardon nastup u Svajcarskoj, i sl.
    I onda to sve gleda jedna devojcica od 12-13 godina(koja je inache na dijeti od 10e godine) i konta "ma zavrsim osnovnu skolu i odoh u pevaljke, tu je lova. Mozda upoznam i nekog bogatog biznismena i bogato se udam i jebe mi se bas za sve. Jebes i fakultete i skole!"
    A za to vreme mama i tata kicmu ostavljaju na poslu da bi mogli da zarade za nove modele mobilnih telefona, markiranu garderobu i sminku.

    E zato ne volim narodnjake.
    Eto kako na kraju dođemo do suštine,tj. spoznaje da je to društveni problem naše male zemlje u tranziciji i do skora u izolaciji,pa se zapravo radi o poremećenim vrednostima i kriterijumima u celom društvu i svim oblastima života...

    Slažem se da je to što pominješ veći razlog za animozitet prema tom društvenom zlu,a pesme ni krive ni dužne ispadaju nekima krive,a onda i kafane,pa tako redom...

    Odemo mi lepo u park k'o crnje na plažu negde u SAD , pa puštamo šta nam je volja,a i jeftinije je u kiosku piće vazda...

  13. #88

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...mislis na legendarne diskoteke po Ofenbahu?...
    I to, i to.

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku

    Odemo mi lepo u park k'o crnje na plažu negde u SAD , pa puštamo šta nam je volja,a i jeftinije je u kiosku piće vazda...
    Ja to i radim.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #89

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Zima je napolju za park..sad možemo i na gajbu..

  15. #90

    Odgovor: Šaban...šta to beše

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Kako se zove stanovnik Šapca: Šaban

    Ako je Šabanizam slušati narodnjake onda je sve od muzike napravljeno na srpsko-hrvatskom-bošnjačkom govornom području zabranjeno za slušanje da se ne bi dobio pridev Šaban,tačnije ne postoji tekst na našem jeziku koji se ne može otpevati i kao folk ili potočara...
    Šabanerija je pežorativ koji nam govori o ponašanju pojedinca i može biti upotrebljen u različitom kontekstu. U svakoj oblasti imaš šabaneriju. Svaka zemlja na planeti ima svoje šabane. Svaki forum ima svoje šabane. Šaban može da sluša i Slayer. U svakoj oblasti imaš one koji misle da su up, a za one druge misle da su down. Imaš je u literarnim krugovima, šabanerija je čitati Habjanovićku, a do jaja si ako čitaš Dostojevskog, šabanerija je držati na zidu Tapijeve serigrafije ili goblene, a do jaja si ako okačiš Marinkovića... lupam. Šaban je bukvalno svako ko sluša narodnjake isto onoliko koliko je kriminalno dobar vic svaki onaj u kojem Muja i Hasa pljačkaju banku. Šabani slušaju narodnjake, padavičari slušaju drugo, narkomani slušaju treće itd... to su tako infantilne podele, po mom mišljenju. Rasprave koje idu u tom smeru su mi takođe infantilne. Kažeš šta imaš i ćao. Ne volim, ne slušam, ćao. Atak na mozak, loše utiču na decu, ćao. Ja sam se već istresla na ovoj temi. To što ja ne slušam, za moj ukus šabansku muziku (da, tu je i čika Brega, a da l’ njega žulja šta ja mislim, zabole me), ne znači da su ljudi koji je slušaju uvek šabani.

    Koristim reč šaban, da. Da bi neko za mene bio šaban, mora da se uklopi u neki određeni kalup koji sam ja napravila. Taj kalup ne mora imati mnogo veze sa muzikom, ili ne mora imati nikakve, ali može da ima. Ne samo šaban, koristim i reč džiber. Koristim i reč papak. Koristim reč dementan. Iako taj neko uopšte ne mora biti dementan po definiciji. Ali to nema veze sa tim ljudima. To je moja ograničenost i ja to znam. A to je samo zato što kad sam ja odrastala te šabanerije, za muziku vezane ovde konkretno, nije toliko bilo. Tj nisam toliko bombardovana. A sada sam u manjini i teško se sa time ponekad mirim, mada sam ja uvek u manjini

    Ili je potreba predstaviti se kao IN veca od svega barem na forumima u Srbiji


    Ima ljudi koji se stide da kažu da slušaju Cecu, pa ne kažu ništa na ovakve teme. Razumem, i ja bih se stidela da je slušam. Ali nije mi jasno zašto bi neko pisao da sluša Pankrte samo da bi se negde ušlepao, dok otkida na bundu od nerca. Ja takve sklopove stvarno nisam sretala po forumima, ni u životu. Možda ne umem da čitam ili me samo boli uvo. Slušam šta volim i šta mi prija i bole me uši da l' sam in ili out. I isto tako neka sluša šta ko hoće, samo neka mene poštedi.

    Postavljač teme takođe nije mislio na sve narodnjake. Postavljač teme nije hteo da napravi hejt topic već je iskoristio za naslov quote iz filma "Kako je propao Rokenrol" Postavljač teme ne mrzi narodnjake. Gade mu se. Poznajem ga, pa mogu ovako da pričam. I meni se gade.

    + ograda. Narodnjaci u ovom slučaju znači turbofolkeri i tandrkači. Ko nije shvatio neka pročita prethodne postove.

    Ne razmišljam da li se neko folira kad napiše da sluša nešto što se meni dopada, ne zanima me da li se folira jednostavno. To nije moj problem, taj neko živi sa svojim foliranjem i nije mu lako

    A ne mogu a da ne kažem da mi neke stvari, naizgled sitnice, ne govore o pojedincu dosta. To su opet moji i samo moji kriterijumi. I to su opet moje i samo moje predrasude, ako su predrasude

    Edit: da ne zaboravim. Johnny je bog!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 6 od 16 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nešto što mrzim, a često radim...
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 176
    Poslednja poruka: 26.04.2014, 05:47
  2. Volim, ali mrzim...
    Autor memento u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:24
  3. Mrzim ponedeljak!
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 18.09.2012, 09:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •