Mrzim narodnjake! - Strana 13

Prikaz rezultata glasanja: da li ste za ili protiw narodne muzike

Učesnika ankete do sada
35. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • za

    16 45.71%
  • protiv

    15 42.86%
  • ne znam

    4 11.43%
Strana 13 od 16 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 195 od ukupno 239
  1. #181

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Kako neko moze da mrzi neku muziku Svako ima svoj ukus i treba ga postovati...

    Ja je mogu da slusam.. Slazem se da ima bas dosta , blago receno, glupih pesama ali ima i ok... Mene vise nerviraju te osobe koje tvrde da mrze tu vrstu muzike a cim se malo napiju znaju bolje pesme od nekih koji smeju da priznaju da slusaju narodnjake

    Muzika ko muzika sta se tu ima da mrzi
    Everybody Wants to be a Cat

  2. #182

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku
    Kako neko moze da mrzi neku muziku Svako ima svoj ukus i treba ga postovati...

    Ja je mogu da slusam.. Slazem se da ima bas dosta , blago receno, glupih pesama ali ima i ok... Mene vise nerviraju te osobe koje tvrde da mrze tu vrstu muzike a cim se malo napiju znaju bolje pesme od nekih koji smeju da priznaju da slusaju narodnjake

    Muzika ko muzika sta se tu ima da mrzi
    stara narodna ne moze da se mrzi....ali od owog 'danas' se powrace

  3. #183

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Meni ne A koliko vidim i najposecenija su mesta gde se pusta narodna muzika...A ne pustaju samo stare ... Ima losih a ima i ok pesama.. Kao i u svakoj muzici
    Everybody Wants to be a Cat

  4. #184

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku
    Meni ne A koliko vidim i najposecenija su mesta gde se pusta narodna muzika...A ne pustaju samo stare ... Ima losih a ima i ok pesama.. Kao i u svakoj muzici
    Ja posecujem takva mesta zato sto nemam izbora jedina je diskoteka u mestu, nemam polozeno za kola da mogu da biram gde cu da idem, a uvek mi je extra kad sam sa svojim drustvom, bilo koja da je muzika u pitanju, a uglavnom su to novokopmonovane zaurlace
    Odatle i pokupim sve narodnjake, kad sam na takvom mestu pretezno.

    Ne busam se ja u grudi da je ne slusam, ili tako nesto, ali kuci tu muziku ne slusam, ne slusam je ako ne moram. Igrom slucaja nema drugih kafica u koje mogu sa drustvom da odem a da ne pustaju narodnu muziku.
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #185

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Obzirom da volim i preferiram etno music ... nemam ama baš ništa protiv narodnjaka.

    Uostalom, komplitli naš TurboFolk je:
    uspešan, manje uspešan ili neuspešan copy Turske, Grčke, Bugarske, Rumunske ... Papuanske itd ... (predivne) muzike.
    "Narodne".

    Npr. ona Karleušina unjkava, kmekava, gnjecava i nerazumljiva zavijanja od kojih sve dlake na ljudskom telu krenu u vis.. kontra sili zemljine teže,
    a želudac počne da se vrti u suprotnom pravcu od standardne zemljine putanje,
    su ustvari,
    - "parodije" tako lepih pesmica u originalnoj izvedbi pojedinih Turaka, raznih Grkinja, nekih Papuanaca i ostalih stranaca .


    Priznajem (i ne kajem se), ja kad se "raspištoljim" pojedin(c)e od naših "narodnjaka" baš i poželim da čujem.
    A Bogme i da vidim.

    Među njima ima jako dobrih pevača ... i odličnih pevači.. pevaljki.


    Nek pevaju ljudi ... ... ko (to tamo) peva zlo ne misli .



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #186

    14 Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Nemam ništa protiv.
    Neka sluša ko šta voli.

    Servira nam se mnogo toga, ali postoji cenzura, kada je slušanje koječega u pitanju, daljinski upravljač rešava problem.
    Bella je spomenula komšiju, pomsilila sam da je isti... ...
    Volim da čujem sve. Nikako da slušam.

    Zahvalna sam mom bratu, uz kog sam odrastala na muzici AZRE, Parnog valjka, Filma, Stijena, EKV-a... svega što i danas ima vrednost... Arsena Dedića, Terezu Kesoviju, Duška Lokina...

    Volim da odem tamo gde ću da čujem pesme tamburaša, od Zvonka Bogdana, preko Cuneta Gojkovića... do Olivere Katarine .

    Tra... la... la... la... pesme na jedno uvo uđu, na drugo izađu... (konkretno mislim na turbo folk, koji, imam utisak vrišti na sve strane)


    Ko je spomenuo Džeja? Lepo ih je Bora Čorba ''bacio'' na listu...

    Mir... mir, brate mir....
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #187

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Ne, ne mrzim narodnjake. Ne mrzim ni zabavnjake, niti bilo koju drugu vrstu muzike i umetnosti.

    Nemam niti sklonosti, niti vremena za mržnju...

    Slušam, gledam i čitam ono što mi se dopada, trudeći se da prevaziđem eventualna predubeđenja i generalisanja....

    Ponekad, u svemu tome, desio se i poneki biser...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #188

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Mrzim narodnjake.
    I one koje volim nemam naviku da slušam niti da odlazim u kafane da ih čujem, a nemam ništa protiv onih lepih makedonskih, starogradskih... i tako... babi sam uvek pevala "jutros mi je ruža procvetaaaaaaaaaala" iz klonje kad se kupam... a ona sva srećna... al' čini mi se da sam ja već pisala ovdi
    Mrzim svadbe. Mrzim efekte zvučne i klavijature i jebeni eho - jedna pesma esma esma za kuma uma uma i sstarog ssvata vata ata

    Al' volim tekstove narodne, one seljačke do jaja. To ne propuštam da čitam gde god naletim na netu ili ako se slučajno nađem negde, a da čujem da zavijaju ja to odma' kucam u esemesove kome stignem

    Moja žena smatra da je Kleopatra
    nema kraja mojoj sreći ja sam Ramzes treći

    ili

    Najlepšaaaaaaaa je kumina frizuraaaaaaaaaaa
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #189

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Moja žena smatra da je Kleopatra
    nema kraja mojoj sreći ja sam Ramzes treći

    ili

    Najlepšaaaaaaaa je kumina frizuraaaaaaaaaaa
    Ali opet ides u krajnost... U svakom zanru muzike se moze naci po koji biser... Tekst toliko glup da je za ne poverovati da to moze neko da peva... Kad bi tako gledali mrzela bi svaku vrstu muzike

    Evo cisto da dodam:

    "You make me wanna la la,
    In the kitchen on the floor,
    I'll be a french maid,
    Where I'll meet you at the door.”
    (Ashley Simpson, "La La")

    "“Don't try to treat me like I ain’t famous,
    My apologies, are you into astrology?
    Cause I'm, I'm tryin to make it to Uranus.”
    (Jadakiss and Kanye West, "Gettin' It In")

    "Won't need too much pursuadin',
    I don't mean to sound degradin',
    But with a face like that you got nothin' to laugh about."
    (The Faces. "Stay With Me")

    Nista nisu bolji od nekih narodnih tekstova...a sto niko njih ne mrzi
    Poruku je izmenio Wampirche, 28.04.2009 u 15:48
    Everybody Wants to be a Cat

  10. #190

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    ...ni ja ne volEm svadbe upravo radi TE muzike...a da ne pricam da na kojoj god sam bila...posle se razveli
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #191

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    U svakom zanru muzike se moze naci po koji biser
    Kazes, nadje se biser.. pa u ovoj novokomponovanoj mozes samo i da trazis bisere i to u dva smera. Prvi su glupi tekstovi, pa gledas koji ce od silnih poneti titulu najglupljeg.
    Drugi biser je dobra pesma.

    a sto niko njih ne mrzi
    Zato sto ne zaglupljuju narod salim se, donekle, ali danasnja muzika, koju nazivaju narodnom, a ni N od narodne nema, tupi
    Iz sopstvenog iskustva, mogu da kazem da se klinci (namerno kazem klinci) mnogo vise biju u kaficicma gde ide narodna muzika, dok npr. u rock klubovima situacija koja vlada je mnoooogo opustenija. Shutke izuzimam, iz samog razloga sto to nije tuca i ne secam se da sam ikad na nekoj svirci (a bila sam na mnogo) videla tucu a da je razlog shutka. Naravno, ne generalizujem i ne pokusavam da predstavim narodnjake kao agresivne i da shutka nije povod za kolektivnu razbijacinu.
    Volim prave narodnjake, stare, tamburaske pesme, gde mogu da se opustim i da pevam iz sveg glasa. A od nove muzike koju propagira Sasa Popovic i ostali, dopadne mi se jedna u 1000 nema tu toliko dobrih glasova, uglavnom su to samo nasisuljene glupace koje pevaju a prodale su lanac zemlje za CD. A da para vrti gde burgija nece, pokazuje samo koliko se pevaca pojavljuje tamo, a nisu narodnjaci kad sam videla Maju Odzaklijevsku kao clana zirija za Zvezde Granda, slosilo mi se. Ali dobro, njen izbor gde ce da peva i sudi.
    Ne secam se kad sam poslednji put cula neku pesmu iz tih muzickih voda a da mi se dopala ima tu brdo pesama koje ja zovem mojim, ali samo zato sto se sa drugarima slicnog muzickog ukusasmejem tekstovima a vristim kad krene muzika. Tako npr. obozavam pesmu od Sladje "Udji mi duboko" cujem je, ismejem se i picimo dalje.
    Mogu ja da kolutam ocima bilo koliko kad ta muzika krene u gradu, ali to se prodaje i ljudi to znaju. Kvalitetnu muziku je danas tesko stvoriti u Srbiji, posto je slusalaca takve muzike sve manje.

    I za kraj, rock je moj nacin zivota. Nema druge muzike koja moze da me digne toliko kao rock, koja moze toliko da me vine, da me ljulja, da me radi.. sve je to samo rock, a to je efekat koji ove novokomponovane zaurlace nikad nece kod mene proizvesti. Stara narodna i tamburasi da, ova samoproklamovana nova narodna, ne nikako.
    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #192

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku
    Ali opet ides u krajnost... U svakom zanru muzike se moze naci po koji biser... Tekst toliko glup da je za ne poverovati da to moze neko da peva... Kad bi tako gledali mrzela bi svaku vrstu muzike
    Evo cisto da dodam:
    ...
    Nista nisu bolji od nekih narodnih tekstova...a sto niko njih ne mrzi
    Pretpostaviću da nisi čitala temu uopšte Jer da jesi, naišla bi negde na priču da to što u naslovu stoji "Mrzim narodnjake!" i nema neku posebnu težinu, već je to quote iz jednog domaćeg filma... Kako je propao RNR
    Dalje, ja rekoh da ove tekstove baš volim kao što volim da pročitam viceve, recimo najviše ih se naslušam kad tražim na youtubu neku ljubavnu da poklonim Yossi (što me podseti da dugo nisam).
    Takođe, pisala sam i o tome koliko vezujem muziku i tekst, i koliko mi nekad nije ni bitno da čujem tekst... a negde ga i nema (elektronika, klasika, instrumentali, ambijentali - ja i to volim) ili da on bude ne znam kako angažovan pa ću ja sad svuda da jurim poeziju. Dovoljan je i vibe koji mi godi u datom trenutku. E taj vibe nikako da mi prodrma guzicu kad čujem neki narodni novokomponovani tekst upakovan u muziku koji nije glup - (eto, navedi ti neki), jednostavno me ne rade te pesme - trideset devet sa dva toliko topla sam jaaaaaaaa i trule višnje i banane i ostala seča vena, ne prijaju mi i imam neku malu predrasudu, mislim da dosta šabana voli takvu muziku. Ne prija svakome ni ono što ja slušam i nikom ništa Ja narodnjacima zovem i Zdravka Čolića i Bijelo dugme i Romane i Goce Tržan i ostale drmačice, jbga

    Volim Disciplinu kičme. Koja napiše dve rečenice i od toga napravi pesmu. Nekom je glupo, a meni je super

    Znači, ne gledam ja to samo po tekstu, meni se to narodno komplet ne dopada. I muzika i tekst i projekti i mesta na kojima se klate te snaše i frajeri i svadbe i opštenarodna veselja i festivali i parade i splavovi i nca nca nca nca ca i taaako.

    Svako uvek ima izbor i svako neka sluša šta voli. To nije moj, jednostavno rečeno. I mrzim ih
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #193

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Jel treba i ja nesto da dodam...?

    ... i ja ih mrzim...


    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  14. #194

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Pretpostaviću da nisi čitala temu uopšte Jer da jesi, naišla bi negde na priču da to što u naslovu stoji "Mrzim narodnjake!" i nema neku posebnu težinu, već je to quote iz jednog domaćeg filma... Kako je propao RNR
    Dalje, ja rekoh da ove tekstove baš volim kao što volim da pročitam viceve, recimo najviše ih se naslušam kad tražim na youtubu neku ljubavnu da poklonim Yossi (što me podseti da dugo nisam).
    Takođe, pisala sam i o tome koliko vezujem muziku i tekst, i koliko mi nekad nije ni bitno da čujem tekst... a negde ga i nema (elektronika, klasika, instrumentali, ambijentali - ja i to volim) ili da on bude ne znam kako angažovan pa ću ja sad svuda da jurim poeziju. Dovoljan je i vibe koji mi godi u datom trenutku. E taj vibe nikako da mi prodrma guzicu kad čujem neki narodni novokomponovani tekst upakovan u muziku koji nije glup - (eto, navedi ti neki), jednostavno me ne rade te pesme - trideset devet sa dva toliko topla sam jaaaaaaaa i trule višnje i banane i ostala seča vena, ne prijaju mi i imam neku malu predrasudu, mislim da dosta šabana voli takvu muziku. Ne prija svakome ni ono što ja slušam i nikom ništa Ja narodnjacima zovem i Zdravka Čolića i Bijelo dugme i Romane i Goce Tržan i ostale drmačice, jbga

    Volim Disciplinu kičme. Koja napiše dve rečenice i od toga napravi pesmu. Nekom je glupo, a meni je super

    Znači, ne gledam ja to po tekstu, meni se to narodno komplet ne dopada. I muzika i tekst i projekti i mesta na kojima se klate te snaše i frajeri i svadbe i opštenarodna veselja i festivali i parade i splavovi i nca nca nca nca ca i taaako.

    Svako uvek ima izbor i svako neka sluša šta voli. To nije moj, jednostavno rečeno. I mrzim ih
    shefice,ja ipak mislim da i ona zna da sami naslow teme 'mrzim narodnjake' nema posebnu tezinu,i da je saswim na mjestu to sto je nawela jedan tupawi tekst koji recimo niko ne mrzi ,a isti sablon kao i neko nashe sranje,koje ne warimo..
    a to shto si isprichala ,ja to poshtujem,..ali kakwe to weze ima sa njenim primjerom..to sto slusash,to je lijepo,klasika,instrumentali,ambijentalna..i ja to wolim,ali slusash npr.mnoge druge koji 'pjewaju' jel tako? i kazesh ne obracas paznju na tekstowe?

  15. #195

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Pa nisu narodnjaci iskljucivo inkriminisani samo zarad' tekstova (mada tu iskreno prednjace...) vec i celokupnog tehnickog i umetnickog dojma....
    Budi pametan i pravi se lud

Strana 13 od 16 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nešto što mrzim, a često radim...
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 176
    Poslednja poruka: 26.04.2014, 05:47
  2. Volim, ali mrzim...
    Autor memento u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:24
  3. Mrzim ponedeljak!
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 18.09.2012, 09:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •