Mrzim narodnjake! - Strana 14

Prikaz rezultata glasanja: da li ste za ili protiw narodne muzike

Učesnika ankete do sada
35. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • za

    16 45.71%
  • protiv

    15 42.86%
  • ne znam

    4 11.43%
Strana 14 od 16 PrvaPrva ... 41213141516 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 196 do 210 od ukupno 239
  1. #196

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    shefice,ja ipak mislim da i ona zna da sami naslow teme 'mrzim narodnjake' nema posebnu tezinu,i da je saswim na mjestu to sto je nawela jedan tupawi tekst koji recimo niko ne mrzi ,a isti sablon kao i neko nashe sranje,koje ne warimo..
    a to shto si isprichala ,ja to poshtujem,..ali kakwe to weze ima sa njenim primjerom..to sto slusash,to je lijepo,klasika,instrumentali,ambijentalna..i ja to wolim,ali slusash npr.mnoge druge koji 'pjewaju' jel tako? i kazesh ne obracas paznju na tekstowe?
    Pa kako nema veze, da je čitala šta sam pisala na temi ne bi pisala o krajnostima
    Ne obraćam pažnju uvek na tekst, tako je. Svidi mi se ritam. Šta, jel to čudno nešto?
    I navedoh Koju, kao nešto što se ne dopada svakome.

    Isto kao što gomila ljudi ne obraća pažnju šta peva Bajaga ili Orgazam ili Van Gogh, jer da obraća - baš je super to "maslina je oliva mene sunce poliva" ili "igra rokenrol cela Jugoslavija sve se oko mene ispravlja i savija"... nego im prija muzikica, ne?
    U stvari, možda im prija i tekst što je strašno

    Pa nisu narodnjaci iskljucivo inkriminisani samo zarad' tekstova (mada tu iskreno prednjace...) vec i celokupnog tehnickog i umetnickog dojma....
    Tako je
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #197

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Pa kako nema veze, da je čitala šta sam pisala na temi ne bi pisala o krajnostima
    Ne obraćam pažnju uvek na tekst, tako je. Svidi mi se ritam. Šta, jel to čudno nešto?
    pa dobro..narawno da nije chudno..recimo prodigy-breathe..malo chudan tekstima tu primjera..pa chemical brothers -asleep from day.. aliiiiiiii do jaja muzika ritam..swe.. (prodigy)...ali zato kad je nasha muzika na tapetu,odma se gleda swako slowo ,a strana ne..a imash sranja ono..jel?mislim da tu nesto ne walja...ili ocemo samo da smo u fazonu

  3. #198

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    pa dobro..narawno da nije chudno..recimo prodigy-breathe..malo chudan tekstima tu primjera..pa chemical brothers -asleep from day.. aliiiiiiii do jaja muzika ritam..swe.. (prodigy)...ali zato kad je nasha muzika na tapetu,odma se gleda swako slowo ,a strana ne..a imash sranja ono..jel?mislim da tu nesto ne walja...ili ocemo samo da smo u fazonu
    Nas je melos takav, isto kao kad slusas Tirke ili Grke samo smo mi mesavina turskog, grckog, bugarskog, rumunskog i arapskog, i spojis to, zajedno sa sa basovima, dodas turbo i dobijes turbo-folk.
    Svako slovo gledam onda kad mi je tekst smesan, a sto uglavnom i jeste slucaj

    Mala kuca a u kuci pticicaaaaaaaa tra la la

    Banku za igranku, banku za pijanku, svi na plafonu

    itd.

    Nije meni bitno da li je muzika nasa ili ne, bitna mi je muzika ne volim nas novi melos i ne slusam ga privatno. Nije meni bitno da li sam u fazonu, skroz sam gruvi
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #199

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku
    ... Nista nisu bolji od nekih narodnih tekstova...a sto niko njih ne mrzi
    već je pominjano... mogu i ja da nabrojim pokoju - al' neću

    ipak postoji razlika
    sa tom muzikom me ne bombarduju kao sa nekim novokomponovanim hitovima
    ja lično, ne pravim neku veliku razliku izmedju Britney Spears, ili Jessice Simpson i većine pevaljki koje se deklarišu kao velike zvezde naše narodne muzike

  5. #200

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    pa dobro..narawno da nije chudno..recimo prodigy-breathe..malo chudan tekstima tu primjera..pa chemical brothers -asleep from day.. aliiiiiiii do jaja muzika ritam..swe.. (prodigy)...ali zato kad je nasha muzika na tapetu,odma se gleda swako slowo ,a strana ne..a imash sranja ono..jel?mislim da tu nesto ne walja...ili ocemo samo da smo u fazonu
    A tko je rekao da nema sranja?

    Evo, ja npr volim i ovu pesmicu, baš. Realno, to je teško sranje Glup tekst do bola i nazad kad prevedeš, ali je pozitivna nekako A nema nikakvih sisa, klavijatura pppiju vijuijuiju, on me je ostavio a ja sam ga volela i sličnih sranja... kupi mi bundu kroz šljivike i livade. Nije nametljivo.



    Meni smešna ta priča, "oćemo da smo u fazonu?"... pa mislim ako je ta naša seljana alternativa - jok i neću da sam u svom fazonu za sve pare.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #201

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Nas je melos takav, isto kao kad slusas Tirke ili Grke samo smo mi mesavina turskog, grckog, bugarskog, rumunskog i arapskog, i spojis to, zajedno sa sa basovima, dodas turbo i dobijes turbo-folk.
    Svako slovo gledam onda kad mi je tekst smesan, a sto uglavnom i jeste slucaj

    Mala kuca a u kuci pticicaaaaaaaa tra la la

    Banku za igranku, banku za pijanku, svi na plafonu

    itd.

    Nije meni bitno da li je muzika nasa ili ne, bitna mi je muzika ne volim nas novi melos i ne slusam ga privatno. Nije meni bitno da li sam u fazonu, skroz sam gruvi
    ok..meni je owo u redu...
    sustina,nasha stara muzika

  7. #202

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    . A da para vrti gde burgija nece, pokazuje samo koliko se pevaca pojavljuje tamo, a nisu narodnjaci kad sam videla Maju Odzaklijevsku kao clana zirija za Zvezde Granda, slosilo mi se. Ali dobro, njen izbor gde ce da peva i sudi.

    Ja sam se oduševio kad sam pre izvesnog vremena, surfujući po kanalima u naletima dosade, video drugare iz Velikog brata, Čanka i dr-a za rock'n'roll Milića ( Nininog idola ) Vukašinovića kako određenoj mladoj nadi daju savete u vezi stajlinga i boje glasa. Klinac je izgledao kao prosečan učesnik gej parade, a kad je progovorio, učinio je to u maniru štićenika bilo kog zavoda za mentalno retardiranu omladiNu. Ova dvojica su bila na sličnom nivou.

    sWatki su.

  8. #203

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    A tko je rekao da nema sranja?

    Evo, ja npr volim i ovu pesmicu, baš. Realno, to je teško sranje Glup tekst do bola i nazad kad prevedeš, ali je pozitivna nekako A nema nikakvih sisa, klavijatura pppiju vijuijuiju, on me je ostavio a ja sam ga volela i sličnih sranja... kupi mi bundu kroz šljivike i livade. Nije nametljivo.

    YouTube - Des'ree Life

    Meni smešna ta priča, "oćemo da smo u fazonu?"... pa mislim ako je ta naša seljana alternativa - jok i neću da sam u svom fazonu za sve pare.
    i meni je owa stwar extra..sto kazesh-bas pozitiwna..ma dobro narawno da nema bez 'zapada' nihsta..pa to je i moj fazon nego malo eto..poprichasmo

  9. #204

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Kada je domaćica u pitanju, naravno da se gleda svako slovo... Za kog đavola bi inače naš čo'ek sekao vene u kafani nego na "Joooooj živote muuukoooooooooooo..." Kad se sluša strana muzika, tu ipak prioritet ima muzika. Kada pitaš prosečnog klinca za tekst u bilo kojoj pesmici koja mu se vrti ma mp3 plejeru, reći će ti da pojma nema jer mu je važan ritam, a s druge strane, eh ti strani jezici... Što se narodnjaka tiče... Šta da ti kažem... Ne znam šta me više odbija lyrics or music...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  10. #205

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    nego malo eto..poprichasmo
    Uz poneku "pretnju", pokoji crveni kartoncic...



    Vrh mi je kada na svadbama pevaju...Ona place, on je nezno ljubi....mislimmm lepo za pocetak....braka
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #206

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Vrh mi je kada na svadbama pevaju...Ona place, on je nezno ljubi....mislimmm lepo za pocetak....braka
    Sad me podseti Evo ga moj recepAt kad se ne mere izbeći svadba. Opština, crkva, sve prošlo, na red je doš'o restoran. Na salveti (norrRRRmalno) napišem narudžbenicu, spremim lovu i o'ma idem kod šefa, ali obavezno da kaže na mikrofon da je pesma od prijatelja iz Baden-Badena i da pokaže značajno za naš sto a mi ćemo da klimamo glavom i da se smejemo i idemooooooo Skini prsten s desne ruuuuuuuuuuuuuuuuke

    Odma' me svi mrze boktejebo na početku svadbe.

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #207

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    @SQUAW nismo se izgleda razumeli... To o krajnostima nisam mislila kad si rekla da mrzis narodnjake nego na primer pesme koju si dala Zato sam i citirala samo to Jer ta pesma je krajnost... Dno... i cak i oni koji tvrde da slusaju narodnu muziku ne verujem da slusaju to ako su i malo pri sebi Evo recimo ja koja mogu da slusam narodnjake prvi put cujem sad od tebe za tu pesmu

    Ne obraćam pažnju uvek na tekst, tako je. Svidi mi se ritam. Šta, jel to čudno nešto?
    Naravno da nema nista cudno, o tome upravo pisem... Sta je onda cudno sto se nekome svidja narodna muzika.. Cak i ta novokomponovana...

    Tema ima 20ak strana tako da nisam mogla sve da procitam...Procitala sam prvi post
    Da li je moguće iskoreniti ovu bolesnu pojavu i da li je moguće da ti ljudi ne razumeju da postoji još nešto osim Cece, Halida x2, Dare Bubamare, Seke celulita i ostalih?
    i poslednjih nekoliko tako da bas nesto i nisam videla lakocu tog naslova Izvinjavam se na pogresnom shvatanju

    Razlog zasto sam stavila one delove stranih pesama je vec egzo objasnio.. Meni je samo cudno sto mi toliko pljujemo po nasoj muzici a stranu toliko velicamo iako i ona ima isto toliko losih pesama...

    @Arture nisam bas najbolje razumela tvoj post Jer mi nije jasno to "bombardovanje" ... Recimo na tvu koliko vidim narodna muzika je zastupljena samo na pinku a ostali kanali (bar ovi koje imam) je ne pustaju... Na radiju isto tako... Ima stanica sa narodnom ali i sa drugim vrstama muzike... A i zar nije logicno da se u ovoj zemlji vise pusta nasa muzika nego primere koje sam navela?

    Meni je recimo zao kad neko pocne da pljuje po narodnjacima bas zbog toga sto toliko uspevaju da opstanu... Jeste da su dosta izgubili na kvalitetu stvaranjem ovih novih (grandovskih) pesama ali ipak su nekako postali nas zastitni znak

    @leptiricu kad neko naruci tu pesmu na svadbi nije kriva pesma ni to sto je ona narodnjak vec ta osoba koja ju je trazila...
    Everybody Wants to be a Cat

  13. #208

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Pitanje koje se postavlja...da li narodnjaci opstaju zbog potraznje publike...ili publika bira ono sto joj se ponudi...ali to je kada bi raspravljali da li je starije koka ili jaje....

    Ja sam na mojoj svadbi izricito ZABRANILA da se sviraju narodnjaci....ali....para vrti di burgija nece....shokirala se kada sam zacula zvuke...."Tuzno, tuzno, tuzno mi je sve...."...izbaksuzirase me nesretnici

    Sve u svemu....narodnjake ne volem....ne razumem ih....no nemam nista protiv(u) ko ih voli....samo dalekoooo od mene....

    @Biter.....NARODNA i narodnjaci nisu isto ......
    Poruku je izmenio leptirić, 28.04.2009 u 21:09
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #209

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Ja sam bila u fensi svatovima gde se slušala klasika...
    J-ga šta ću kad sam prosta! Nije mi se dopalo!

    Ako ćemo iskreno i Štrausa su pljuvali u njegovo vreme a sad , zamislite Novogodišnji bečki koncert da ga nije bilo? Volim da čujem neke pesme i od nove fele a volim i stare (rekla sam već "Svilen konac" ili - ma neću da kažem odmah će se javiti neki kojima će da smeta..). Što se tiče tekstova, gluposti ima u svakom žanru i niko tu nije izuzetak. Meni više smeta maltretiranje od bilo koje strane - i ljubitelja i protivnika narodnjaka. Svako ima pravo da sluša ono što hoće, nije moje da nikog ubeđujem da je moj ukus bolji i merodavniji!

    Imam sreću da moj sin sluša strašno dobru muziku mada sam morala da objasnim da nije čika Klepton maznuo pesmu "Gansima" ali nema veze. Trenutno smo u fazi "Linkin parka" i "Tokio hotela" mada je bio oduševljen saznanjem koje sve cd-e imaju mama i tata u svojoj zbirci.

    ps. dodatak zbirci bisera:
    ...na noktima crven lak, kosa joj dugačka.
    u mraku joj oči sjaje kao da je mačka,
    mesto meni, njoj sad poklanjaš cvet, baš večeras kada slavim dvadeset i pet...

    tekst je posledica vožnje u gradskom prevozu
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  15. #210

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam na mojoj svadvi izricito ZABRANILA da se sviraju narodnjaci....ali....para vrti di burgija nece....shokirala se kada sam zacula zvuke...."Tuzno, tuzno, tuzno mi je sve...."...izbaksuzirase me nesretnici ....
    Problem je sto vecina gostiju na mnogim svadbama bi ostala nerazumna prema takvoj odluci! Verujem da svadba mora sadrzati sve elemente lokalnog folklora. U visenacionalnoj sredini kao sto je moja, cesto se svira ``mesana`` narodna muzika, naravno, rame uz rame sa modernijim pop- rock-jazz numerama i plesno muzikom.
    Kolo se zasvira cak i na etnicki cistim svadbama zbog odavanja pocasti nekolicini srpskih gostiju koje ipak navrate. Verovatno je to tako i u redu.

    A sunda ima i u rocku, modernoj muzici, sund zavisi od mase a ne od vrste muzike!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 14 od 16 PrvaPrva ... 41213141516 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nešto što mrzim, a često radim...
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 176
    Poslednja poruka: 26.04.2014, 05:47
  2. Volim, ali mrzim...
    Autor memento u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:24
  3. Mrzim ponedeljak!
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 18.09.2012, 09:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •