Mrzim narodnjake! - Strana 12

Prikaz rezultata glasanja: da li ste za ili protiw narodne muzike

Učesnika ankete do sada
35. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • za

    16 45.71%
  • protiv

    15 42.86%
  • ne znam

    4 11.43%
Strana 12 od 16 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 166 do 180 od ukupno 239
  1. #166

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Pa ako cemo malo pogledati u istoriju YU "rocka" prvi koji je uveo narodne motive pod etiketom "etno" u rock & roll je upravo Brega....
    amin...ali opet..kako dio turbo folka..pa turbo folk je 'skini skini haaljinu sto shusti'(plache mi se od tog 'raka') i slichno ..ne znam kako idu ta sra..a..ali turboFolk i brega

  2. #167

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    amin...ali opet..kako dio turbo folka..pa turbo folk je 'skini skini haaljinu sto shusti'(plache mi se od tog 'raka') i slichno ..ne znam kako idu ta sra..a..ali turboFolk i brega
    Ja i rekoh RODONACELNIK....dao im ideju..a oni tu istu su doveli do..."savrsenstva"

    Da se razumemo, postujem ja Bregu, ali iskljucivo kao bizMismena....pa ko je jos 3 puta uspeo da proda jednu te istu pJesmu? a?
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #168

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Ja i rekoh RODONACELNIK....dao im ideju..a oni tu istu su doveli do..."savrsenstva"

    Da se razumemo, postujem ja Bregu, ali iskljucivo kao bizMismena....pa ko je jos 3 puta uspeo da proda jednu te istu pJesmu? a?
    o Boze kakAw rodonachelnik jbt...kakwu im idejU dao,sta goworish? brega i trubachi su nesto saswim drugo,uostaLoM

  4. #169

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    Pa ako su "nesto sasvim drugo" sto si ga TI svrstao u ovu temu?

    ja vala nisam.....
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #170

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    @leptiric
    ooo zenska glawopa brega jeste dio narodne muzike,a ne turbofolka

  6. #171

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    Nisam protiv...jer smatram raspravu o ukusu malo diskriminatorskom. Protiv sam NAMETANJA teškog kiča ovim klincima (pa bio to Grand, Pink i sličnog fazona lokalne radio stanice "pozdravi i želje").
    Smatram da svak ima izbor...ali sam mišljenja da mediji kod nas su u zadnjih 20-25 godina totalno proterali sve što nema ljubičastu oznaku. Kako objasniti da u svom gradu negde u to vreme nije bilo ni jednog mesta gde bi puštali narodnjak (sem nekih kafana van grada), a sada se napatim da nađem mesto gde mogu uživati u onoj muzici koju volim ?
    Nekada su gitarijade bile mesto gde smo se takmičili ko od nas ima šta da kaže i pokaže, sada verujem da mnogi ne znaju ni šta je gitarijada!
    Zašto nisam protiv...upravo što ima dobar deo mladih koji su deo folklornih društava, a ruku na srce, tako čuvamo svoje korene i mnoge mlade sveta upoznamo. Jedni od najboljih naših emisara su upravo pripadnici takvih KUD.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #172

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    Ja izabrala pod a)
    nekako navikla da prihvatim prvo što mi se ponudi

    trubače posebno ne volem... zuje mi u ušima posle satima...i ne znam da igram na tu muziku...
    volim samo muziku koja me pokreće da mrdam s' kukići i nožice...a da nije trbušni ples, of kors...volim tvrđi..ritam
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  8. #173

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    ..pa ok...shvatam ja da je on to sve uradio na nivou nesvesnog (u smilslu....ne znajuci kakve ce posledice to sve imati).....samo eto, iznela svoje misljenje....
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #174

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    Nisam, svako slusa ono sto voli i sto mu prija usima.
    Ja je ne slusam, osim kad sam na svadbama i proslavama,
    gde se forsira takva vrsta muzike i gde ne mogu glumiti ludilo i traziti muziku po svojoj zelji.
    Sva sreca pa su takvi momenti par puta godisnje.
    Vise mi smeta ovaj ubitacni turbo folk i kad moj prvi komsija ranom zorom uz prvu rakijicu,pocne s' proleca da nas budi jaucima,a utihne negde tek krajem jeseni
    Ne znam ni odakle izvlaci te silne pesme, ali kad i on zapeva ,nadglasajuci radio, a ako je bila i koja rakijica vise ujutru, eh meraka

  10. #175

    Odgovor: Za ili prOtiw narOdne muzike

    Citat ravnicari kaže: Pogledaj poruku
    Najviše mi smetaju ljudi koji slušaju kantri muziku ili se pale na različite etno projekte drugih dok se svoje vlastite, originalne muzike stide!

    A shta da mu radim kad se meni vishe dopada indijska narodna muzika a o muzici
    austalijskih aborigina da i ne govorim.
    Makedonska narodna muzika je takodje strava sa svojim suludim 7/3 i 7/5 taktovima
    koji dovode do ivice nervnog sloma svakog bubnjara shirom sveta.
    Americhka kantri muzika je isto shto i nash turbo folk...mislim muzika pravljena za isti nivo
    slushalaca
    Mada i tamo ima izuzetaka (Leo Kottke recimo)
    Nije da se ja stidim...Suva drva odozgo ...a sirova odozdo...ali malko smara brate

    Apsolutno sam za narodnu muziku...ali svih naroda ove sharene planete.

  11. #176

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    Sredstva javnih informisanja nam namecu neku bezvezno muziku,omladina ili barem moje generacije podlezu tom sistemu "glupe" muzike...Medjutim malo nas se otrgne od toga i pocne da slusa ono pravo.NIsta licno protiv narodne muzike nemam,ne slusam je al' mi ne smeta.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  12. #177

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku

    trubače posebno ne volem... zuje mi u ušima posle satima...i ne znam da igram na tu muziku...
    To da, nikako ne varim ne mogu da provalim kako su trubaci uopste i postali nam deo melosa salim se, afkors, samo eto, truba je meni vise za dzez i soul varijante, cim je cujem u narodnoj, pravim se luda ali to je vec neka druga tema
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #178

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    ...ali svi odreda koji su bili u Guci (cak i okoreli rokeri) kazu da je to neki poseban dozivljaj....ne znam je l' im verovati???
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #179

    Odgovor: Za ili protiv narodne muzike

    Nemam nista protiv,svako ima svoj ukus
    ali me jako nervira sto se vecina likova zgrazava nad tom vrstom muzikeTe ovo,te ono pa kada podivljaju i ponapijaju se na zurkama,pocnu da pustaju narodnjake i znaju svaku pesmu napamet

  15. #180

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Protiv !

    Ono sto se nekada zvalo Narodna Muzika je bilo ok iz razloga sto je to poteklo iz davnina od naseg naroda (trube, narodno kolo i tako to na to mislim), naravno sto dalje od mojih usiju, a ovo sto se danas zove narodnom muzikom ne samo da nije narodna vec nije i ne bi se uopste moglo nazvati muzikom muzika.

Strana 12 od 16 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nešto što mrzim, a često radim...
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 176
    Poslednja poruka: 26.04.2014, 05:47
  2. Volim, ali mrzim...
    Autor memento u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:24
  3. Mrzim ponedeljak!
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 18.09.2012, 09:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •