Mrzim narodnjake! - Strana 7

Prikaz rezultata glasanja: da li ste za ili protiw narodne muzike

Učesnika ankete do sada
35. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • za

    16 45.71%
  • protiv

    15 42.86%
  • ne znam

    4 11.43%
Strana 7 od 16 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 239
  1. #91

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Narkomani... E živote surov si kad su i džanki počeli da slušaju našu muziku...Exit je za žutaće (heroinske zavisnike) i ekstazi & speed vikend narkomane rezervisan,a Guča za Bregovića tj. alkose i dobrostojeće kokainske ljubitelje...Ne idem ni na jedno ni na drugo,Grand ne gledam,a slušam sve što mi prija i sumnjam da kada bi bilo ko preslušao moj mp3 disk koji se vrti u autu ne bi poželeo da mu narežem...

    Možda ja najmanje narodnjake slušam.ali mi valjda zanimljivo da ih branim ili ne mogu lažno da se predstavljam samo...

  2. #92

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    a slušam sve što mi prija i sumnjam da kada bi
    A zar ne sluša svako ono što mu prija?

    ali mi valjda zanimljivo da ih branim ili ne mogu lažno da se predstavljam samo...
    Niko ti i ne brani da ih braniš. Dok budeš branio one koje ja cenim, uz tebe sam
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #93

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Dok budeš branio one koje ja cenim, uz tebe sam
    Sam sam se i rodio,ali HVALA ako si već uz mene...

  4. #94

    Odgovor: Šaban...šta to beše

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Šabanerija je pežorativ koji nam govori o ponašanju pojedinca i može biti upotrebljen u različitom kontekstu. U svakoj oblasti imaš šabaneriju. Svaka zemlja na planeti ima svoje šabane. Svaki forum ima svoje šabane. Šaban može da sluša i Slayer. U svakoj oblasti imaš one koji misle da su up, a za one druge misle da su down. Imaš je u literarnim krugovima, šabanerija je čitati Habjanovićku, a do jaja si ako čitaš Dostojevskog, šabanerija je držati na zidu Tapijeve serigrafije ili goblene, a do jaja si ako okačiš Marinkovića... lupam. Šaban je bukvalno svako ko sluša narodnjake isto onoliko koliko je kriminalno dobar vic svaki onaj u kojem Muja i Hasa pljačkaju banku. Šabani slušaju narodnjake, padavičari slušaju drugo, narkomani slušaju treće itd... to su tako infantilne podele, po mom mišljenju. Rasprave koje idu u tom smeru su mi takođe infantilne. Kažeš šta imaš i ćao. Ne volim, ne slušam, ćao. Atak na mozak, loše utiču na decu, ćao. Ja sam se već istresla na ovoj temi. To što ja ne slušam, za moj ukus šabansku muziku (da, tu je i čika Brega, a da l njega žulja šta ja mislim, zabole me), ne znači da su ljudi koji je slušaju uvek šabani.

    Koristim reč šaban, da. Da bi neko za mene bio šaban, mora da se uklopi u neki određeni kalup koji sam ja napravila. Taj kalup ne mora imati mnogo veze sa muzikom, ili ne mora imati nikakve, ali može da ima. Ne samo šaban, koristim i reč džiber. Koristim i reč papak. Koristim reč dementan. Iako taj neko uopšte ne mora biti dementan po definiciji. Ali to nema veze sa tim ljudima. To je moja ograničenost i ja to znam. A to je samo zato što kad sam ja odrastala te šabanerije, za muziku vezane ovde konkretno, nije toliko bilo. Tj nisam toliko bombardovana. A sada sam u manjini i teško se sa time ponekad mirim, mada sam ja uvek u manjini



    Ima ljudi koji se stide da kažu da slušaju Cecu, pa ne kažu ništa na ovakve teme. Razumem, i ja bih se stidela da je slušam. Ali nije mi jasno zašto bi neko pisao da sluša Pankrte samo da bi se negde ušlepao, dok otkida na bundu od nerca. Ja takve sklopove stvarno nisam sretala po forumima, ni u životu. Možda ne umem da čitam ili me samo boli uvo. Slušam šta volim i šta mi prija i bole me uši da l' sam in ili out. I isto tako neka sluša šta ko hoće, samo neka mene poštedi.

    Postavljač teme takođe nije mislio na sve narodnjake. Postavljač teme nije hteo da napravi hejt topic već je iskoristio za naslov quote iz filma "Kako je propao Rokenrol" Postavljač teme ne mrzi narodnjake. Gade mu se. Poznajem ga, pa mogu ovako da pričam. I meni se gade.

    + ograda. Narodnjaci u ovom slučaju znači turbofolkeri i tandrkači. Ko nije shvatio neka pročita prethodne postove.

    Ne razmišljam da li se neko folira kad napiše da sluša nešto što se meni dopada, ne zanima me da li se folira jednostavno. To nije moj problem, taj neko živi sa svojim foliranjem i nije mu lako

    A ne mogu a da ne kažem da mi neke stvari, naizgled sitnice, ne govore o pojedincu dosta. To su opet moji i samo moji kriterijumi. I to su opet moje i samo moje predrasude, ako su predrasude

    Edit: da ne zaboravim. Johnny je bog!
    Pametna devojcica .

    Dodacu jos samo ovo: ne koristim reci papak i dementan .

    Hm, ipak moram jos par reci... priznacu da pomalo zavidim svim onim zajapurenim i radosnim licima koja pevaju inteligentne refrene turboetno hitova...i ponekad uhvatim sebe kako razmisljam: jebote, ala je njima lepoooo...to bi otprilike bilo kao kada bi meni svakog vikenda pustali, lupicu, Koena, u prostoru punom veselih i razdraganih klinki (jos bolje, malo starijih devojaka). Sta ces lepse od toga?

    Zao mi je sto ne mogu da se foliram.

    Zao mi je da ono cuveno: "kad se napijem, mogu i narodnjaci" za mene ne vazi. Sto vise pijem, manje sam otporan na glupost. A onda mi ona unistava rapolozenje.

    Johnny nije Bog...ali mi je definitivno ulepsao zivot.

  5. #95

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    -Jedan je Milance

    Predjasnji cimer - metalac, njegovo drustvo - metalci, njegova devojka - metalka i kazu da su rifovi Amadeus benda cist metal. Ima i tom Grandu jako lepih pesama, kao na primer (da se slikamo )

  6. #96

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Ma,narodnjaci su :fuj:... Velika vecina pjesama nema smisla! To je boze pomozi... Uff,ali sto je najgore,ovde SVI slusaju njih. And I am not one of them HAhaha....
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  7. #97

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Izvede Bregović klinku pre 10 godina na večeru posle koncerta,tj. nadju se u lokalu...sedeli,pili,ona srećna zveknuće je Brega,njemu se jebe za sve ionako...posle par sati hajde da krenu...na parkingu otvara joj vrata Trabanta,a ona zapanjeno i postiđena: Jao,ja se izvinjavam,ali ja sam mislila da ste vi Goran Bregović !!!

    Tako i to tvoje fuj ima značenje kako za sve ovde koji se ne slažu s tobom,tako i za one iz Granda ili bolje reći sa Bežanijske kose...To tvoje je više sopstvena uteha...surovo,ali istinito

  8. #98

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Nije bas da ih mrzim, ali ih i ne obozavam. Ja radije ne bih da sopstveni mozak ispiram sa bundom od nerca, gacama, mojne malom, i onom neprevazidjenom seljacinom Dj Krmkom Gde je tu muzika molim?

    Sve sto oni rade je da se pojave pred decom koja tek ulaze u pubertet (kojoj je potreban idol, a igrom slucaja njihovi roditelji ceo dan gledaju Pink) i tresu sa silikonskim sisama pred kamerom, cepe se u dopicnjaku i salju poljupce usnama punim silikona. I sve to samo zbog kinte, kinte, kinte.

    Muskarci u tom "biznisu" nisu bolji - od njih moze da se nauce mnoge korisne stvari, kao na primer, uvek tesne pantalone, pogotovo u predelu medjunozja, uvuci kosulju u gace, otkopcaj kosulju do pupka, nabavi sto deblji zlatni lanac, naocare za sunce su obavezne u svakoj prilici i pevaj "Plava ciganko".

    I te "pesme" ne traju, uopste nemaju smisla, posle par meseci niko ih se ne seca, sto nije slucaj sa, na primer Negativom, Ribljom Corbom...

    Ima nekih pesama koje su ok, necu da se foliram, ali jako, jako malo. U svakom slucaju, meni suze nece "padati na gore"

    I kada neko zapeva "a kod tebe su jos uvek moje gacice" dobacim dziberu, cobane, sabane...
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  9. #99

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    не треба их мрзити, треба их жалити
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  10. #100

    Odgovor: Šaban...šta to beše

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Da li je Amerikanac koji slusa kantri muziku u svom okruzenju definisan kao Šaban,jer bi verovatno trebao da slusa EKV,Partibrejkerse,Van Goga ili Štulića ??
    Ovo zaboravih, pa da dodam. Prvo, poređenje mi je malo bezveze.

    Ima jedno dete zove se Alison Krauss. Ona peva bluegrass. Rado je slušam. Mnogo lep glasić. Da li je to šabanski za nekoga, ne znam. To dete ima više gremija od Arete Frenklin. Možda neko nije znao da ne postoji pevačica sa više gremija. To dete peva rame uz rame sa Robertom Plantom.

    Ima jedno dete zove se Jelena Karleuša. Rado je izbegavam slušati. Mnogo ružan glasić. To dete je kreten. Da li je to šabanski za nekoga, ne znam. To dete ima veći broj prstiju na jednoj ruci no što joj je IQ. To dete ne znam sa kim peva.

    Ko ne vidi razliku, nemam mu mnogo šta poručiti. Moja sućut.

    Ko uporedi ovog kretena sa Britni Spirs i ostalim američkim guzeljanjem, isto mu nemam šta poručiti. Ta mala je kad zine Marija Kalas za ovog našeg kretena. Koliko god se meni sviđalo ili ne to što ona radi.

    I ima jedna muzika zovu je lepa naša muzika.



    Jel može neko da zamisli Cuneta i Roberta Planta? Ja mogu

    Eto, toliko od mene Mislim da sam bila jasna.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #101

    Odgovor: Šaban...šta to beše

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ovo zaboravih, pa da dodam. Prvo, poređenje mi je malo bezveze.

    Ima jedno dete zove se Jelena Karleuša.
    Nisi me razumela,a ako misliš da nema žešćih budaletina od JK van srpskog govornog opsega onda precenjuješ resurse naše male zemlje...

    I gde nađe JK...ima i ogoljenijih primera

    Ali dođosmo do suštine...narodnjaci kao žargonski izraz ne podrazumevaju JK niti ikoga sličnog,a to što bi neko samo kroz slične da sagleda Šabanizam to je već predrasuda...
    Ako nije i filozofsko pitanje u smislu da li sam ja jedini pametan od 100 likova kada su njih 99 fuj,a ja miris karanfila na livadi...


  12. #102

    Odgovor: Šaban...šta to beše

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Nisi me razumela,a ako misliš da nema žešćih budaletina od JK van srpskog govornog opsega onda precenjuješ resurse naše male zemlje...

    I gde nađe JK...ima i ogoljenijih primera
    Ma, naravno da sam te razumela. A gde nađe nju... pa ona mi prva pala na pamet. Da ima ogoljenijih primera znam, bogati smo, tim se... dičimo ( ????!!!! )

    A da ima žešćih budaletina van našeg govornog područja, isto znam Zato ti i kažem, svaka zemlja ima svoje šabane.



    a ja miris karanfila na livadi...
    Ne, ja sam nana. Menta, drugačije. Može i mentol
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #103

    Odgovor: Šaban...šta to beše

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Može i mentol
    Može...znam da sam i to,ali zaboravim,valjda da bih se utešio...


  14. #104

    Odgovor: Šaban...šta to beše

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ima jedno dete zove se Jelena Karleuša. Rado je izbegavam slušati. Mnogo ružan glasić. To dete je kreten. Da li je to šabanski za nekoga, ne znam. To dete ima veći broj prstiju na jednoj ruci no što joj je IQ. To dete ne znam sa kim peva.

    Bre Squaw Mislila sam da pricamo o onima koji pevaju, a ne o onima koji arlaucu ko dzukele kojima si stao na rep
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  15. #105

    Odgovor: Šaban...šta to beše

    Citat kissigirl kaže: Pogledaj poruku
    Bre Squaw Mislila sam da pricamo o onima koji pevaju, a ne o onima koji arlaucu ko dzukele kojima si stao na rep
    Ja to ne razdvajam od ovoga (valjda su to ti što znaju da pevaju, oni valjda važe da su do jaja, otkud znam):



    ili ove šabanerije:

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 7 od 16 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nešto što mrzim, a često radim...
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 176
    Poslednja poruka: 26.04.2014, 05:47
  2. Volim, ali mrzim...
    Autor memento u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:24
  3. Mrzim ponedeljak!
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 18.09.2012, 09:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •