Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora? - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 84
  1. #16

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Ne razumem ovu euforiju oko procenta izlaznosti, pokazalo se kome je to najviše odgovaralo.

    Povampireni socijalisti i nikad življi radikali.
    Dokle, bre?
    Ma, putuj, Evropo, nemoj više čekati na nas...
    "Toliko je bilo u zivotu stvari kojih smo se bojali. A nije trebalo.
    Trebalo je ziveti. "
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    KUnitje pa ti kad bi pobedio na izborima ostali bi bez travnjaka aj ne zezaj.
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    misssim sta reci?........
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    U glavi mi je slika iz proslosti,mislim da je bila nedelja,izbori su obicno nedeljom,upropaste ti i taj neradni dan kada bi po pravilu trebalo da odmaras od debila iz okruzenja,da ne skrenem sa teme,vracam se sa posla,kum za kompom obavestava me da su odrzani izbori u nasoj Srbiji i da su dobili radikali,mislim vecina ljudi je glasalo za njih.Nekoliko smesnih komentara,pokupimo se i zbrisasmo na darts i pivo.Tri godine kasnije,pripadam manjoj grupaciji Srba kojoj ne treba viza za Bugarsku,Sandra iz Modelsa je na listi najmocnijih Srba u svetu i to na visokom 77.mestu,Ceca kad poliva cvece u basti okupi par desetina hiljada poklonika,CNN prikazuje poligon za isprobavanje taktickog naoruzanja u turisticke svrhe,a skoro dva miliona ljudi u mojoj zemlji se slaze da nasa zapadna granica treba biti tamo gde je Srbin vrsta u izumiranju.Izgleda da postajemo vrsta koja izumire i u vlastitom rezervatu...
    Not all treasure is silver and gold, mate.
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Neznam šta da mislim. Nadao sam se da će ljudi shvatiti dokle smo stigli, napred je uvek teže ići, nego li se vraćati. Mnogi su posle onog 5.10.2000. godine očekivali da će se sutra probuditi i da će sve biti super, da ćemo se vratiti u život kao iz nekog ružnog sna. Ali nažalost nismo sanjali sve one stvari koje su uradili SPSovci, i SRSovci zajedno sa svom ostalom iskvarenom bagrom. I ovi što su došli posle njih su više proćerdali neg' što su iskoristili ali makar idemo napred. Neki kažu da su pre živeli bolje, možda i jesu, ali po kakvoj ceni. Svi su nas gledali kao da smo sa druge planete, zaobilazli nas koliko god im je to prostor dozvoljavao. Danas se ipak ne moramo više stideti ni predsednika, ni države, ni sebe što smo deo takvog cirkusa...A ko što neko reče˝Kada rušiš kuću možeš zvati koga hoćeš, ali kada je gradoš, moraš zvati majstore...˝
    Ne mogu da pronađem jasan razlog da sada kada na jedvite jade pokušavamo da sagradimo neki kućerak, mesto majstora većina zove one što su nam srušili onu leku kuću što smo je imali....
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Bojim se da nemam sta pametno da prokomentarisem,desilo se upravo ono cega smo se pribojavali mada smo i znali da ce biti ovako...Show must go on...
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Kao prvo! Izlaznost je malo manje smesnija od prethodnih izbora.

    Drugo! Preliminarni rezultati ukazuju da mrmot nije izasao iz kaveza i da ce biti jos 4 godine zime.

    Mukami je od malih stranaka, nista gore! Zato i propadaju izbori. Cenzus na 10%, pa da budu dve clanice koalicije a ne 7. Bar da je jos neko ispao pa da ih vise ne gledamo! A za Cedu "no comment", pa sad se vidi pravi broj pismenih narkosa u Srbiji

    Ili nek pobednik bude na vlasti, samo da jedne po jedne stranke eliminisemo, pa ce mozda biti bolje za 20 godina. Ovako nema ni izgleda. Uvek ce biti, onisu, nismo mi, nema vremena, situacija u zemlji....
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    i poslije tita, tito. zali boze nasih para...
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Ne znam što svi pljuju po Čedi.

    Očekivano, DS sjajan rezultat. Treba da se dogovore, inače ovolika izlasnost će se teško ponoviti. Izlaznost je Srbiju spasila od radikala. Nadam se da DSS neće sa njima.
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam što svi pljuju po Čedi.
    Nek su sve glasine netacne, pogledaj teoretski oveko!

    Ceda je vec koalicija 3 stranke. Tako udruzeni su jedva presli cenzus! Kada bi usli u vlast imali bi, dakle subkoalicije, sto je politicka anarhija. Shvatas li npr. da bi svako hteo neku ulogu... a tu nastaje prica o tudjoj odgovornsti.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Rezultati ocekivani ...... nema mnogo iznenadjenja....

    sad samo da bude pameti medju ovim nasim demokratskim partijama pa da naprave valjanu vladu na koju radikali nece imati nikakvog uticaja ......
    Possibility of dream come true makes life worth living.....
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Srpska radikalna stranka (SRS) osvojila je ubedljivo najviše glasova - 1.150.000 glasova, 28,7 % odnosno 81 mandat u novoj skupštini, ali neće moći sama da formira vladu.

    Demokratska stranka (DS) može da se ponosi rezultatom na ovim izborima (920.000 glasova), jer je osvojila više od 400.000 glasova više nego pre tri godine. Ipak, procenat od 22,9 odsto na ovim izborima nije na nivou očekivanja demokrata, koji su bili ubedjeni u veliki trijumf.

    Koalicija DSS-NS osvojila je 16,7 odsto (670.000), odnosno imaće 47 mandata, a pre tri godine imali su 53 mandata.

    G17 osvojila je 6,8 odsto (270.000 glasova), odnosno 19 mandata. Pre tri godine ta stranka imala je 34 mandata.

    Socijalistička partija Srbije 5,9% (235.913 glasova) 16 mandata

    LDP - GSS - SDU - LSV - Čedomir Jovanović 5.3% (211.145 glasova) 15 mandata

    Manjinske stranke 3 + 2 + 1 + 1.

    Moj komentar:
    SRS veliki porast broja glasova (preko 100.000 više nego 2003. godine, u Novom Sadu 34% demokrate 24%... STIDI SE NOVI SADE)
    DS malo iznad mog očekivanja
    DSS-NS takođe malo iznad mog očekivanja
    G17+ malo ispod mog očekivanja
    SPS očekivano
    LDP - GSS - SDU - LSV očekivano - VOLIM što nisu više osvojili - lični razlozi, aktivno sam učestvovao u svim prethodnim kampanjama - rekao sam im ne za ubuduće, obučavao kontrolore... dobili su od mene puno a nisu mi pružili ništa, lažovi (ni druge stranke nisu bolje!)
    SPO - očekivano, nažalost

    Rezultati su u granicama mojih očekivanja (osim porasta glasova SRS-a!!!)

    Što se tiče formiranja Vlade, mislim da će se "demokratski blok" dogovoriti jer bi na ponovljenim izborima još gore prošli. Imaju rok 90 dana za formiranje kabineta, da podele kolač "odgovornosti"...
    Ako nebudu popravili životni standard građana, otvarali fabrike, zapošljavali ljude i ako nas nedovedu blizu članstva u EU, evo nam Radikala ponovo na vlasti, toliko.

    Evo naknadno i rezultati po regionima, neću reći ni reč više o izborima... ko im j...e m...r.

    Radikali pobedili u Beogradu, DSS u Šumadiji
    Ponedeljak, 22. januar 2007. 16:15

    Parlamentarni izbori u Srbiji, održani u nedelju, doneli su pomalo neočekivane rezultate, a to bi se pogotovo moglo reći za Beograd. Koalicija DSS-NS pobedila je u centralnoj Srbiji i na Kosovu.


    BEOGRAD

    U prestonici Srbije, Srpska radikalna stranka (SRS) odnela je pobedu sa ukupno 268.172 glasa.

    Prema podacima CeSID-a, Demokratska stranka je osvojila 228.965, a daleko iza je koalicija DSS-NS sa osvojenih 162.325 glasova.

    Koalicija okupljena oko LDP-a Čedomira Jovanovića ostvarila je odličan rezultat u Beogradu sa 54.985 glasova. čime je osvojila četvrto mesto.

    G17 Plus je osvojio 43.872 glasa, a SPS 40.919.

    Iako nije prošla cenzus za ulazak u parlament solidan rezultat ostvarila je i koalicija PUPS-SDP sa 28.705 glasova. SPO je u Beogradu imao 19.629 glasova.

    U Beogradu je glasalo 892.961 ili 59,1 odsto birača.

    CENTRALNA SRBIJA

    U centralnoj Srbiji, ubedljivo najviše glasova odnela je koalicija DSS-NS - 534.108. Ne treba, medjutim, zaboraviti da je ta koalicija bila pojačana i strankom Dragana Markovića-Palme koji ima jako uporište u Pomoravskom okrugu.

    Sledi DS sa osvojenih 430.422 glasa, dok je SRS osvojio 383.776 glasova.

    Četvrti po broju glasova u centralnoj Srbiji je G17 sa 152.479 glasova, a sledi SPS sa 146.684 glasa.

    Srpski pokret obnove i dalje je najjači upravo u ovom delu Srbije. SPO je osvojio 81.849 glasova.

    LDP je osvojio 73.519 glasova, a PUPS 65.109.

    U centralnoj Srbiji glasalo je 2.012.910 birača, odnosno 60, 3 odsto.

    VOJVODINA

    Vojvodina je sada već tradicionalno okrenuta radikalima. SRS je osvojila najviše - 337.226 glasova. Sledi DS sa 254.945, potom koalicija DSS-NS sa 106.857.

    Osim Beogradjanima, LDP za ulazak u parlament treba da zahvali i Vojvodjanima. Naime, koalicija koju predvodi Čedomir Jovanoić osvojila je u tom delu Srbije 82.494, čime je četvrta po snazi.

    G17 Plus osvojio je 75.008 glasova, Savez vojvodjanskih Madjara 45.661, a SPS 43.400.

    Od stranaka koje nisu prošle cenzus dobar rezultat u Vojvodini beleži PUPS sa 32.225 glasova, dok je SPO osvojio 22.489 glasova.

    KOSOVO

    Osim u centralnoj Srbiji, koalicija DSS-NS pobedila je i na Kosovu. Prema podacima CeSID-a, ta koalicija je osvojila 19.099 glasova (37, 66 odsto), a SRS 13.348 (25,6 odsto).

    Sledi DS sa 5.489 glasova (10,5 odsto), potom SPS sa 4.911 glasova (9,33 odsto), a na
    na petom mestu po osvojenim glasovima je PUPS-SDP - 2.313 (4,91 odsto glasova).

    G17 Plus je na šestom mestu sa 2.099 glasova (4,29 odsto), SPO je osvojio 1.927 glasova (3,64), a Pokret snaga Srbije osvojio je 1.419 glasova, odnosno 2,68 odsto. Sve ostale stranke su ispod dva odsto glasova.

    LDP je na Kosovu osvojio 147 glasova.

    CRNA GORA

    Srpska radikalna stranka dobila je najviše glasova gradjana koji su glasali u Crnoj Gori.

    U Sutomoru, gde je bilo upisano 639 birača, glasalo je 424 birača, a radikale je podržalo 163. SPS je dobio 106 glasova, DSS 76, Pokret Snaga Srbije 56, koalicija PUPS-SDP 6, SPO 2, Lista za Sandzak 1, DS Borisa Tadicha 1, G17plus 1 i LDP 2.

    U Podgorici je od ukupno upisanih 770, glasalo 205 gradjana, a za SRS se izjasnilo 98. DSS je podržalo 77, SPS 9 i DS 9, PSS 7, G-17 plus 3, a SPO 18.

    U Budvi je upisanih bilo 160, glasalo je 85, a 2 listića bila su nevažeća. Za SRS je glasalo 35, DSS 22, koalicija PUPS-SDP dobila je 12, DS 1, G17 plus 1, PSS 4, SPO 1 i SPS 6 glasova.

    Od ukupno upisanih 113 u Tivtu je glasalo 45 gradjana. SRS je podržalo 17, DSS 20, DS 2, PSS 4, LDP 1, a G17 1 birač.

    U Herceg Novom je od upisanih 143, glasalo 93. SRS je glasalo 38, DSS 22, SPS 4, DS 12, PSS 11, LDP 1, a koaliciju PUPS-SDP 4 birača.

    U Beranama je upisano 680, a glasalo je 417 gradjana. Za SRS je glasalo 246, DSS 78, PSS 30, SPS 22, i za "penzionere i Čovića" 15 gradjana.

    (MONDO)
    Poruku je izmenio DarkRed, 22.01.2007 u 16:25
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    zna li neko sta je bilo sa mojim PUPSom?

    Ubica mekog srca.
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    To je Srbija izabrala!
    Vladu ce formirati DS, "Narodnjacka koalicija" i G-17+.
    Boza Biberce - premijer orijentisan na ekonomska pitanja, Kostunica Voja - potpredsednik orijentisan na pitanje Kosova i opste pravna pitanja, Sutanovac - policija da 'apsi Mladica, Dinkic Mladja - finansija ili privrede (pre privrede), DSS uzima min. pravde (verovatno Stojkovic), DS spoljnih poslova (mozda bi Svilajnovic bio dobar izbor jer se dobro "uvukao" u pakt za stabilnost, zna sistem i ljude), Ilic Velja min. saobracaja, G-17 trgovine (nadam se da bi moglo da bude mesta za Senic Vlajka iz SPO-a kao zamenika ili sl.), predsednik skupstine DSS. Ostalo nek ide pod reciprocitet i kompromis.
    Moglo bi to lepo da sljaka.
    A u parlamentu svega ima, 6 stranaka, 3 u vladi, 3 u opoziciji, skroz levo socijalisti, levi centar DS, liberali, desni centar DSS, skroz desno SRS. Svi mogu da daju doprinos, pogotovo Ceda. Verujem da ce socijalisti glasati za dobar deo predloga zakona iz socijalnog domena, LDP ce napadati DSS na terenu pravosudja i kadrovskih pitanja (u vezi lustracije) sto je dobro jer to isto nece morati direktno da radi DS, imamo direktnu saradnu Djelic-Dinkic, Tadic-Kostunica i jos sto je bitno da zamenici ministara budu iz drugih stranaka + da se nastavi dobra praksa proslog saziva da se i parlamentarni odbori formiraju od svih predstavnika gde ce svi imati na uvidu rad nadleznih ministarstava.
    Svaki 3 stanovnik Srbije je glasao za SRS-SPS, i to su sasvim normalni ljudi ali "pusteni u demokratiju bez uputstva za upotrebu"
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Svaki 3 stanovnik Srbije je glasao za SRS-SPS, i to su sasvim normalni ljudi ali "pusteni u demokratiju bez uputstva za upotrebu"
    Meni je strašno da se vozim gradskim prevozom i da znam da je svako treće sedište u busu radikal. Scary.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Reprezentacija Srbije - vesti, komentari....
    Autor Morpheus u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 20.07.2015, 15:12
  2. Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 17.11.2010, 00:09
  3. ODBOJKA: Vesti, komentari...
    Autor DarkRed u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20.03.2010, 22:06
  4. Kriterijumi izbora partnera i/ili partnerke
    Autor Atlona u forumu Spomenar
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.10.2006, 11:01
  5. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.09.2006, 02:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •