Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni... - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 97
  1. #16

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    protiv paganskog u nama
    _________Una16

  2. #17

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    protiv paganskog u nama
    Ja nemam ništa protiv paganskog u sebi.
    Štaviše.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #18

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Svi smo bili pagani,tako sam učio i knjige kažu,a sad bi da bežimo od samih sebe... E ne može... da se pobeći od sebe može sve bi bilo drugačije... Uostalom ne bežim ni od drugih,pa što bih od sebe,bar sam originalan...

    Potpis: poreklom Pagan(ini)

    Usput ko veruje u šejtane (npr. u Šemsu šejtan ženu ),sotone i djavole njemu isti i mogu da naude...

  4. #19

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Šejtan... zvuči lepše nego đavo,sotona,a isto znači... pa priznao sam da sam poreklom turčin (10 koleno) po kevi (mada su njeni svi plavih ociju i ofarbani) i ne čudi ako mi je pojam šejtan nekako bliži kada je o ovoj temi reč...
    Poruku je izmenio euridika, 26.01.2008 u 12:43 Razlog: da probamo da se držimo teme, nekako....

  5. #20

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Poštujem i badnjak i krsno ime i to ne vezujem za paganske običaje gdin Nerone.
    Protiv sam paganskih Slovenskih praznoverica koje čine da narod sve gleda kroz neku magiju, te svoju pobožnost shvata kao neku vrstu bajanja svecima i crkvenim predmetima, a vazda protiv nekih raznih Šemsi
    _________Una16

  6. #21

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Poštujem i badnjak i krsno ime i to ne vezujem za paganske običaje gdin Nerone.
    Protiv sam paganskih Slovenskih praznoverica koje čine da narod sve gleda kroz neku magiju, te svoju pobožnost shvata kao neku vrstu bajanja svecima i crkvenim predmetima, a vazda protiv nekih raznih Šemsi
    Ne poštujem ništa,niti u šta verujem,pa time i nemam šta da vezujem kako za paganske običaje tako i za magiju,a Šemsa je pesma sevdalinka i odnosi se na svaku ženu koja može da inspiriše... što na prvi pogled.što na prvih nekoliko rečenica... kako ovde tako i u životu...

    Neka me neko opomene ako lupam,kako bih prekinuo...

  7. #22

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Kako verujem da ostoji Bog tako verujem da postoji i Đavo i mislim da oni jedan bez drugog ne mogu.
    Znam da nita ne znam...

  8. #23

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Ђаво, Сотона, Белзебуб, Луцифер, (Хроми) Даба, Хроми Вук, Чорт, Дијаболо.... су све називи за један пол дуалистичког концепта морално религиозног објашњења света. Зачетник тог објашњења је Заратустра (Зороастер). Касније је тај концепет надоградио и понешто изменио Мани, по коме је и његово учење названо манихејство....

    Сличне дуалистичке примесе се могу наћи и у бројним другим религијама, а кулминација и најсавршенији израз таквог учења је хришћанство. Да би дошли до дефинисања појма ђавола, мислим да је потребно да прво апсолвирамо, по хришћанском, али и неким другим веровањима, шта су то анђели, јер да не заборавимо, Сатана је божије дело, односно и сам анђео....

    Анђели божији су празновани још у дубокој прошлости и често су постојали предмет обожавања, тако да им је даван значај већи него што то у ствари заслужују, па је на Лаодокијском помесном сабору (4-5 година пре Првог Васељенског сабора) 35-им правилом одбачено поклоњене анђелима као боговима и установљено је правилно поштовање анђела. У 6. веку за време римског папе Силвестера и александријског патријарха Александра, установљен је празник св. Архистратега Михаила и осталих Сила небеских бестелесних, и то у месеци новембру. У новембру зато што је он девети месеца после марта, у којем је, како се сматрало, Бог створио Свет. Девети месец после марта узет је због 9 чинова анђеоских...
    Св. Дионисије Ареопагит, иначе ученик св. Апостола Павла, описао је ових 9 чинова у својој књизи "О небеској Јерархији" и ти чинови су следећи (од виших ка нижим): шестокрилни Серафими, многооки Херувими, богоносни Престоли, Господства, Силе, Власти, Начела, Арханђели и Анђели...
    Војвода целе анђеоске војске је архистратег Михаило, јер када је Сатана, такође богомстворени анђео, отпао од Бога и повукао у пропаст један део анђела, Михаило је устао и окупио све војске неотпалих анђела и сви су се заједно заветовали на вечну верност Богу...
    Сматра се да међу анђелима влада савршено једномислије, једнодушност и љубав, а уз то још и потпуна послушност нижих чинова вишим, и свих укупно светој вољи Божијој.
    Сваки народ има свог арханђела заштитника, а сваки хришћанин има свог анђела заштитника. Треба увек имати на уму да ма ста ми чинили, јавно или тајно, то чинимо увек у присуству свог анђела чувара. Такође се сматра да ће се на дан Страшнога Суда скупити сво мноштво анђела небеских око престола Христовог и да ће се пред свима њима објавити дела, речи и мисли сваког човека...
    Из Св. Писма и Светог Предања православна црква је спознала и имена седморице Началника анђеоских сила. Они се зову: Михаило, Гаврило, Рафаило, Урило, Салатило, Јегудило и Варахило, а неки помињу и осмог началника по имену Јеремило...

    Наставће се.....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ni禳ta nema
    Tu su moje lude noi, nikad nisam u samoi,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Mu禳ka kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #24

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Poštujem i badnjak i krsno ime i to ne vezujem za paganske običaje gdin Nerone.
    Protiv sam paganskih Slovenskih praznoverica koje čine da narod sve gleda kroz neku magiju, te svoju „pobožnost” shvata kao neku vrstu bajanja svecima i crkvenim predmetima, a vazda protiv nekih raznih Šemsi
    Odakle onda badnjak u hrischanstvu samo kod pravoslavaca i zashto bash hrast?

  10. #25

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    2.

    Међутим, човек је по својој природи незадовољан понуђеним одговорима које су у нашој историји разне концепције и доктрине објашњавале свет око себе. Подсетио бих само да свака мудрост има за крајњи циљ да реши тајну човека, који је и крајњи резултат еволуције светова...

    Као последица, па и један од узрока интеракције тих разних космогонијских и осталих концепција које покушавају да објасне појаве човека, некако од најранијих почетака постојала је и једна доктрина које је јако стара и која је при својим закључивањем и објашњавањем пуно смелије улазила у ову трансцедентну област, а која и данас постоји и има своје бројне следбенике и коју називају езотеријом.

    Пошто је то јако сложена област, покушаћу да се задржим само на оним њеним учењима која су важна за схватање ђавола као дела феноменолошког израза интерпретације објашњења постанка света и односа у том истом свету у њиховом еволутивном процесу ка схватању суштине божанства...

    Наша Земља је преживела три етапе пре него што ће постати оваквом каква је сада. Прво је припадала, као неодређен део, првобитној маглини нашег система, коју у окултним космогонијама називају Сатурном и, која се обично назива првобитни Сатурн како би се лакше разликовао од садашњег Сатурна. Касније је земља постала део првобитног сунца, које се пружало све до граница садашњег Јупитера, док се није од њега одвојило чинећи једно тело са садашњим Месецом. У окултним космогонијама то небеско тело се назива Месец, али обично се назива првобитни Месец или боље Земља – Месец. У трећем раздобљу Земља излучује из себе мисао и поприма свој садашњи облик.
    Људска бића су постојала у заметку, већ у групи првобитног Сунца, и то у облику етеричног ембриона. Човек је почео да егзистира као живо биће астралног тела у облику ватреног облака, тек када се Земља, заједно са Месецом, одвојила од Сунца, а добио је свест развијајући своје телесне и духовне органе тек на садашњој Земљи, односно када се она раздвојила од садашњег Месеца.

    За време ових постепених преображаја планетног састава богови (Елохими) виших хијерархија развили су богове ниже хијерархије: Археје, Арханђеле и Анђеле који су уз њихову помоћ постали творци Земље и човека.....

    Наставиће се...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ni禳ta nema
    Tu su moje lude noi, nikad nisam u samoi,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Mu禳ka kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #26

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Odakle onda badnjak u hrischanstvu samo kod pravoslavaca i zashto bash hrast?

    Svakako paganski element, ali se zadržao i vremenom dobio svoje mesto u liturgijskoj proslavi.
    _________Una16

  12. #27

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Odakle onda badnjak u hrischanstvu samo kod pravoslavaca i zashto bash hrast?
    Proces hristijanizacije Srba još uvek traje,tako da nije čudno što imamo badnjak i još gomilu paganskih obeležja u pravoslavnoj religiji. Oni koji su krenuli da propovedaju pravoslavnu veru medju slovensko stanovništvo nisu imali nimalo lak zadatak tako da su morali da naprave neku vrstu kompromisa kako bi im približili jedan prilično apstraktan religijski sistem.
    Božić se vremenski podudara sa paganskim praznikom namenjenim htonskim ( podzemnim, mračnim) bogovima. Sečom badnjaka čiji je koren u zemlji i prinošenjem ga na žrtvu, pojačava se dejstvo vatre i pomaže suncu i životu. Paljenje badanjaka predstavlja ritualno spaljivanje božanstva plodnosti koje se ovaploćuje u novom božanstvu kao božić. Dakle, badnjak je povezan sa sunčevim ciklusom. Spaljivanjem hrasta iz vatre se radja novo sunce.
    Zašto hrast? Zato što se hrast uzima kao sveto drvo u paganizmu a u hrišćanskoj mitologiji, hrast su pastiri doneli u vitlejemsku pećinu da bi Josif zapalio vatru i ugrejao tek rodjenog Isusa.
    A i ne mora samo hrast.Tamo gde ga nema može i cer ili javor da posluži.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  13. #28
    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Sto vise verujete budite spremni na sto vece i jace napade djavola, jer vi ste im interesantni, kao u lovu trofej, jer kolebljivi su vec pola njihovi, e pa dragi moji vernici cuvajte se uvek vreba da vas iznenadi.
    Mislim da si ti jedini koji si rekao pravu reč u pravom smislu.Jer kako misliš i veruješ tako če ti biti.

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Demon u antičkoj grčkoj nije imao negativnu konotaciju .
    Sokrat ga je definisao kao unutrašnji glas što je pesnik iskoristio za stih " u meni stalno neki demon bludi "...
    Svi mi imamo neke svoje demone,ali demoni u pravom smislu te reči su Luciferove sluge.

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ne treba se bojati tudjih demona....treba se bojati onog u nama...one sklonosti da naviknemo na zlo oko nas...i da ga posmatramo mirno.....
    Poruku je izmenio euridika, 31.01.2008 u 00:50 Razlog: uzastopne poruke

  14. #29

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Sto vise verujete budite spremni na sto vece i jace napade djavola, jer vi ste im interesantni, kao u lovu trofej, jer kolebljivi su vec pola njihovi, e pa dragi moji vernici cuvajte se uvek vreba da vas iznenadi.
    hail Satan!

  15. #30

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Neki ljudi više veruju u Đavola nego u Boga. Neki veruju samo u Boga i tvrde da đavo ne postoji. Neki kažu da je njegov najbolji trik bio upravo da ubedi ljude da ne postoji. U čemu je razlika ako oba pojma nisu opipljiva? Kakvo je vaše viđenje? Verujete li da đavo postoji u nekom obliku? Zašto nam je greh toliko primamljiv? Jeste li od onih koji misle da nas on vuče ka grehu i zlu ili zlo potiče od ljudi?

    Ako je Bog "negde tamo na nebu", da li je đavo među nama?

    Tražite li đavola?

    Ako je postojao pouzdan put predstavljanja Đavola on je izbegnut ili skriven radi slobodne ljudske volje i pouke tj. da sami stvaramo sliku o njemu,mada većina ima jako lošu sliku i mišljenje o Đavolu.
    Sveti Pavle ga naziva "Bogom ovoga sveta" i i time ograničava polje njegovog delovanja "On je naš i mi smo njegovi",dok ga npr. Sveti Avgustin predstavlja kao saučesnika u Božijem poslu:Vrhovni je dopustio zlo da bi iz njega izvukao dobro"!
    Bog mora pomiriti ljude sa okrutnošću sudbine-pogotovo u vezi smrti,osloboditi ih od straha koji im nameće priroda.
    E sad pošto je čitav ovaj posao nametnut samo jednom Bogu nešto se moralo rasporeiti na saradnike"dobre i zle demone" i na pre svega Đavola.
    Jer lakše je Đavolu prepisati bolest,smrt i patnju nego objasniti onima koji to trpe.

    Po meni samo čovek bez nade ne može shvatiti pojam i postojanje Đavola,što drugačije rečeno znači da je u vlasti Đavola.
    Znam da nita ne znam...

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Egzorcizam i demoni
    Autor Apolonija u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 05.06.2013, 12:19
  2. Šefe, koji ti je vrag?
    Autor Mish u forumu Posao
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.07.2010, 13:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •