Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni... - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 97
  1. #31

    Ljudi VS Demoni

    Pa ovako, svi znamo da se vampiri, demoni, vjestice, vukodlaci, zli duhovi uvek prikazuju superiorno mocnije od ljudi, snazniji, brzi, pametniji, ali ipak na kraju gube! Sta je to sto ljudi poseduju a oni ne?! Zasto satana zeli da osvoji zemlju, kad zle duse nakon smrti idu u pakao kod njega!? I da li djavo moze da udje u crkvu il na neko drugo sveto mesto? E pa sad malo je tesko razjasniti sve ovo!
    Poruku je izmenio euridika, 16.05.2008 u 16:55 Razlog: slovo
    Absolute

  2. #32

    Odgovor: Ljudi VS Demoni

    Lele..
    Rado bih uzela učešće ali se plašim ovakvih tema..
    Mislim da demoni ne postoje...ni veštice..ni vukodlaci..ni zli dusi&vampiri..
    Elem, odoh ja
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #33

    Odgovor: Ljudi VS Demoni

    Citat HITMEN kaže: Pogledaj poruku
    Pa ovako, svi znamo da se vampiri, demoni, vjestice, vukodlaci, zli duhovi uvek prikazuju superiorno mocnije od ljudi, snazniji, brzi, pametniji, ali ipak na kraju gube! Sta je to sto ljudi poseduju a oni ne?! Zasto satana zeli da osvoji zemlju, kad zle duse nakon smrti idu u pakao kod njega!? I da li djevo moze da udje u crkvu il na neko drugo sveto mesto? E pa sad malo je tesko razjasniti sve ovo!
    ...veruj mi...ja sam ih video svojim ochima...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #34
    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...veruj mi...ja sam ih video svojim ochima...
    I....kako su ti se dojmili?

    Citat HITMEN kaže: Pogledaj poruku
    Pa ovako, svi znamo da se vampiri, demoni, vjestice, vukodlaci, zli duhovi uvek prikazuju superiorno mocnije od ljudi, snazniji, brzi, pametniji, ali ipak na kraju gube!
    Jesi li siguran da uvek gube...
    Poruku je izmenio euridika, 17.05.2008 u 15:38 Razlog: uzastopne poruke

  5. #35

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Ja lično smatram da su većina takvih bića izmišljene metafore koje oličuju ljudso zlo i tako to. Ali činjenica je da se mitovi o vampirima, ili bićim sličnim vampirima, pojavljuju svugde - u južnoj americi, u australiji, u kini, u evropi, u africi - svugde. A, na primer australija nije imala kotakta sa evropom do 16. veka, a opet tamo postoje stari mitovi o bićima koja liče na vampire. Tako da je definitivno moguće da bića takvog karaktera postoje. Ja lično nisam neki obožavalac zla, ali me natprirodne stvari fasciniraju, i znam mnogo o tome. Takođe znam i da je, s naučne osnove, mogućno da bića kao što su vampriri postoje.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  6. #36

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Takođe znam i da je, s naučne osnove, mogućno da bića kao što su vampriri postoje.
    Da li si raspoložen da elaboriraš?
    Sa naučne osnove, naravno
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #37

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Pa, sad, ne znam ništa posebno. Znam da ima jedna bolest (zove se nešto na f, ne sećam se sad) od koje ti na koži izlaze plikovi, kad je izložena UV zracima. Takođe se zna da postoje sisari koji se hrane krvlje (slepi miševi, neke vrste).Moguće je da postoji virus, koji se prenosi ugrizom, i da moraš da se hraniš krvlju, jer, kako sam negde čitao, odvaja hemoglobin od crvenih krvnih ćelija, pa ti treba sveža krv, i tako to. E sad, za nadljudsku snagu i brzinu ne znam. Mogu postojati bića slična vampirima. E, sad, pravi vampiri....što se vrću iz mrtvi....za to ne znam.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  8. #38

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Pa, sad, ne znam ništa posebno. Znam da ima jedna bolest (zove se nešto na f, ne sećam se sad) od koje ti na koži izlaze plikovi, kad je izložena UV zracima. Takođe se zna da postoje sisari koji se hrane krvlje (slepi miševi, neke vrste).Moguće je da postoji virus, koji se prenosi ugrizom, i da moraš da se hraniš krvlju, jer, kako sam negde čitao, odvaja hemoglobin od crvenih krvnih ćelija, pa ti treba sveža krv, i tako to. E sad, za nadljudsku snagu i brzinu ne znam. Mogu postojati bića slična vampirima. E, sad, pravi vampiri....što se vrću iz mrtvi....za to ne znam.
    Ta boles se zove porfiria ,
    ali opet to nije dokaz da vampiri postojU
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  9. #39

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Ta boles se zove porfiria ,
    ali opet to nije dokaz da vampiri postojU
    A šta bi sa Savom Savanovićem,jel i on bio bolestan?...
    Znam da nita ne znam...

  10. #40

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Ta boles se zove porfiria ,
    ali opet to nije dokaz da vampiri postojU
    Nikad nisam ni reko da postoju. Samo da je mogu'e da postoju bi'a sli;na njima.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  11. #41

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Ne postoje ni zli dusi, ni vampiri, ni vukodlaci..
    To su izmišljene stvari iz starog veka, pa sve do 19-og veka. Izmišljali su ih plemenske starešine, vračevi, sveštenici hrišćanski i paganski, pa čak i pisci (npr. za Grofa Drakulu). Izmišljanja su rođena sa ciljem da se narod drži u nekim granicama ponašanja.
    Najlakši način vladanja nad neukim narodom je zastrašiti ih. Ako narod neće da se prikloni crkvi, onda izmisle neki nauk o sotoni, vragu, veštičarenju, a za efekte se čeka. Iz toga se rađa i verski fanatizam. Neki sveštenici, ili monasi su sticali kredibilitet uvećanjem broja spaljivanih veštica, ili "izgnanim" đavlima.

    Demoni koji se spominju u Bibliji su pali anđeli-sluge isto palog anđela Lucifera (Sotone).
    Reč đavo proističe iz reči Diavolo, Diabolo, iliti na grčkom originalu - diabolos (razbacivač - na sve strane, onaj koji uzrokuje haos, kao loša deca kad razbacaju sve u sobi)
    Reč demon proističe iz grčke reči daimonia (snaga, u ovom slučaju zla snaga)
    A nisam čitao da li je o tome već pisano, ali istorijat legende grofa Drakule znam isto, pa ako vas interesuje..
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  12. #42

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Ne postoje ni zli dusi, ni vampiri, ni vukodlaci..
    To su izmišljene stvari iz starog veka, pa sve do 19-og veka. Izmišljali su ih plemenske starešine, vračevi, sveštenici hrišćanski i paganski, pa čak i pisci (npr. za Grofa Drakulu). Izmišljanja su rođena sa ciljem da se narod drži u nekim granicama ponašanja.
    Najlakši način vladanja nad neukim narodom je zastrašiti ih. Ako narod neće da se prikloni crkvi, onda izmisle neki nauk o sotoni, vragu, veštičarenju, a za efekte se čeka. Iz toga se rađa i verski fanatizam. Neki sveštenici, ili monasi su sticali kredibilitet uvećanjem broja spaljivanih veštica, ili "izgnanim" đavlima.

    Demoni koji se spominju u Bibliji su pali anđeli-sluge isto palog anđela Lucifera (Sotone).
    Reč đavo proističe iz reči Diavolo, Diabolo, iliti na grčkom originalu - diabolos (razbacivač - na sve strane, onaj koji uzrokuje haos, kao loša deca kad razbacaju sve u sobi)
    Reč demon proističe iz grčke reči daimonia (snaga, u ovom slučaju zla snaga)
    A nisam čitao da li je o tome već pisano, ali istorijat legende grofa Drakule znam isto, pa ako vas interesuje..
    Daemon je imao negativno značenje samo uz prefiks kako. Sama reč daemon je imala pozitivno značenje

  13. #43

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Reč demon proističe iz grčke reči daimonia (snaga, u ovom slučaju zla snaga)
    Potiče iz Grčke ali ne predstavlja zlu snagu nego "božansku moć" iliti "božansku mudrost".
    Znam da nita ne znam...

  14. #44

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Za Apoloniju i Gwydion - pogrešio sam, demoni iz određenog ugla posmatranja jesu nosioci pozitivne moći. A ja sam preneo samo viđenje Biblije. A reč "demon" nije se koristila samo u Bibliji.
    Prema tome, iz rečnika (u prevodu):
    daimonidzomai = drugi glagolski oblik reči "učiti" ( u svojstvu učitelja), sa rečcom -idz- (=čini); značenje: biti opsednut od demona. Čovek može biti opsednut i mučen od demona, mogu ga "učiti" zlim stvarima (Jev. po Mateji 8:16). Postoje razne vrste i stepeni opsednutosti.
    daimonion = imenica sa rečcom. Značenje: demon(čić). Demoni su uvek povezani sa zemljom. Nečiste i zle duše, koji mogu upravljati ljudima. Čini se da su najniži red duhovnog sveta. U dešavanjima poslednjih vremena na svetu aktivno učestvuju. (1 Timoteju 4:1; Otkr. 16:14).
    daimoniodes = demonsko. Mudrost, koja ne dolazi odozgore: "zemaljsko, demonsko" (Jak 3:15). Tačno značenje reči demon: učenje (1 Timoteju 4:1).
    daimon = imenica, značenje: učenje, demon. Demoni su natprirodna, duhovna bića. Starogrci su ih skoro uvek držali za dobre duhove, bogove (Dela Apost. 17:18 ). Septuaginta (LXX) ovaj naziv uvek koristi kao beleg za lažne bogove naroda (Psalmi 96:5).Iza idola su uvek demoni (1 Korinćanima 10:20). Demoni su zli dusi, koji opsedaju ljude. Njihov gospodar nije sotona nego Belzebub (Jev. po Mateju 12:24).
    BTW, ovo je izvod iz novozavetnog rečnika
    Poruku je izmenio itebejac, 30.05.2008 u 01:03 Razlog: dopuna
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  15. #45

    Odgovor: Sotona, đavo, šejtan, vrag, demoni...

    Dok vi raspravljate da li demoni postoje drugi ih vataju pečate solomonovim pečatom i prodaju na kile!!!
    Jovan 6:44 "Niko ne može doći k meni ako ga ne dovuče otac moj koji me posla."

Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Egzorcizam i demoni
    Autor Apolonija u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 05.06.2013, 12:19
  2. Šefe, koji ti je vrag?
    Autor Mish u forumu Posao
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.07.2010, 13:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •