Burek - Strana 4

Prikaz rezultata glasanja: Koji burek vam je omiljeni?

Učesnika ankete do sada
71. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Burek sa sirom

    34 47.89%
  • Burek sa mesom

    12 16.90%
  • Prazan burek

    4 5.63%
  • Pizza burek

    4 5.63%
  • Burek sa krompirom

    5 7.04%
  • Burek sa jabukama

    4 5.63%
  • Burek sa višnjama

    1 1.41%
  • Nije naveden

    7 9.86%
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 68

Tema: Burek

  1. #46

    Odgovor: Burek

    najvise volim onaj koji pravi mama zato sto je najbolji i jedino njen burek sa sirom jedem
    a inace u pekari kupujem samo pizza ili sa vishnjama ili jabukama
    Citius, Altius, Fortius.

  2. #47

    Odgovor: Burek

    Burek u svim oblicima i svim filovima!
    Svaki put kad dodjem u Novi Sad, holesterol mi izbija na usi od silne kolicine bureka koju pojedem za vreme boravka kod kuce
    neunistiva zlojebaba!

  3. #48

  4. #49

    Odgovor: Burek

    Obozavam burek i to sa mesom,vreo da ne moze da se jede pa ga "zalivam",hladnim jogurtom mmmmmmmmmmmm
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  5. #50

    Odgovor: Burek

    Ne jedem tako cesto burek. vise volim cevape. ali kad ga kupujem,onda sam stvarno gladna,i najcesce je to burek sa mesom.. pa jesam iz Bosne il' sta?
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  6. #51

  7. #52

    Odgovor: Burek

    burek sa pecurkama
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #53

    Odgovor: Burek

    Volim burek sa sirom, mada nije loš ni onaj sa šunkom i trapistom
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  9. #54

    Odgovor: Burek

    burek sa svim i svacim (ali vise ne smem da ga jedem). Jedino ne volem burek s jabukama
    neunistiva zlojebaba!

  10. #55

    Odgovor: Burek

    Od bureka obicno dobijem strahovitu gorusicu,ali volim da rizikujemvolim prazan i sa pecurkama

  11. #56

    Odgovor: Burek

    Retko jedem burek ali kad dođe to retko onda je to sa sirom i iz "Saše"...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  12. #57

    Odgovor: Burek

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    s mesom
    zna brat šta valja

  13. #58

    Burek

    Mislim da zaslužuje posebnu temu Učestvovala sam u nekoj igrici ( a jedno od pravila je da se objavljuje na kraju meseca te ga tek sad gurkam i ovde) pa sam burek pravila prvi put bez gotovih kora za pitu. Taj recept je kao neki originalni, kažu niški. Šta je original ne znam. Ja mogu samo da kažem da je odličan, pa da podelimo a možda neko ima još bolji da ubaci, pa opet dobro.

    Pre nego sam se dala u pravljenje uopšte pogledam ja na netu kako to ljudi rade...



    I kad sam snimila ovu brzinu&veštinu saopštim poglavici vrlo ozbiljno da će on to da radi, garant to muškarcima bolje ide, malo se zacenimo od smeha, on kaže - pa aj' nema veze, pokušaću () ja zamislim scenu kako mi pljeska sa onim uljem i testom svuda po kuhinji i kako je kora odletela recimo na klimu ili frižider, akvarijum sa ribicama ili kod kornjače (u tom slučaju bismo ostali bez kore jerbo je mala dinosaur) i odmah kažem da sam se šalila i da ću ja to ipak po uputstvu koje već imam, sa slika.

    A izgleda kao da je lako, jel da? :



    ... i tako na svakom snimku... začas se napališ da umeš da je bacaš...

    Evo malo kopiranog o bureku sa neta, pa recept, pa probajte ili dodajte neki bolji da probamo

    Istorija bureka

    Ime:

    Burek verovatno potiče iz turske kuhinje. Burek je turska reč za ovo slojevito jelo od testa, ali takođe i za ostala jela od testa. Samo u turskom jeziku reč burek ima tako široko značenje. U svim ostalim jezicima u kojima je pozajmljena, reč se odnosi samo na neke vrste peciva.

    Ime može dolaziti od turske reči bur (savijati), slično kao i u srpskom, gde reči savijača (od savijati) i gibanica (po jednoj teoriji nastalo od gibati, iako drugi smatraju da je koren reč iz egipatskog arapskog ’giban’, što znači sir) takođe opisuju određeno slojevito jelo od testa, ili možda od persijske reči būrek. Burek (turski burek albanski byrek, grčki μπουρέκι ili μπουρεκάκι, hebrejski בורקס) je predjelo ili slatka pita ili pecivo koje se može pronaći u mnogim zemljama koje su nekad bile u sastavu Otomanskog carstva. Pravi se od lisnatog testa ili kiselog testa, i uglavnom se puni sa sirom (najčešće feta), mlevenim mesom ili povrćem (najčešće spanać).

    Burek (bivša Jugoslavija)

    U bivšoj Jugoslaviji reč burek nije nigde korišćena kao hiperonim (kao na primer pita, kolač), kao u turskom jeziku. Burek ima dve realizacije: jednu u Srbiji, a drugu u Bosni i Hercegovini (od strane sva tri naroda - Bošnjaka, Srba i Hrvata). Oba jela se takođe prave i u Hrvatskoj i Sloveniji, gde su ih uveli uglavnom albanski i bosanski pekari počevši od 1960ih.
    Burek je u redovnoj ponudi svih pekara i obično se jede kao "brza hrana". Pošto je burek teška i masna hrana, često se konzumira sa jogurtom. Osim u pekarama, burek se prodaju u specijalizovanim prodavnicama zvanim buregdžinice (na srpskohrvatskom) ili burekdžilnicama (na makedonskom) koje prodaju isključivo burek (ili pite) i jogurt. Ove buregdžinice su zapravo samo vrsta pekara koje su postojale pre početka 18. veka. One su vrlo česte u Bosni i Hercegovini i poprilično česte u Hrvatskoj, Makedoniji, Crnoj Gori i Srbiji. U Beogradu nije bilo buregdžinica do početka 1990-tih pošto je burek od početka prodavan u svakoj pekari u širem smislu.

    Srpski (okrugli) burek

    U Srbiji se reč burek odnosi na specijalno jelo od testa. Kore se prave od testa i bacaju se kroz vazduh, da bi se razvukle. Tradicionalne ispune su prženo mleveno meso ili sir. Prazan burek se takođe tradicionalno pravi. Dodatne varijante uključuju nadev od jabuka, višanja, pečurki i moderne varijante pica bureka.
    Recept za moderni okrugli burek je razvijen u Nišu, gde ga je 1498. predstavio čuveni turski pekar Mehmed Oglu iz Istambula.
    Srpski burek je postao popularan u Hrvatskoj i Sloveniji u drugoj polovini 20. veka. Prvi burek u Zagrebu su napravili poznati albanski pekari pored glavne želeničke stanice (Kolodvora) nakon Drugog svetskog rata. I ovde je ovo jelo poznato prosto kao burek.
    Svake godine se u Nišu održava takmičenje bureka (Buregdžijada). 2005. je napravljen burek od 100 kg, sa prečnikom od 2 m i smatra se najvećim burekom ikada napravljenim.

    Bosanski (umotani) burek

    U Bosni i Hercegovini reč burek se odnosi samo na drugu vrstu jela od testa i samo kada je napunjeno mesom. Tanke kore se napune i zatim se umotaju. Isto jelo sa sirom se naziva sirnica, jelo sa spanaćem i sirom je zeljanica, jelo sa krompirom je krompiruša, a sve one se nazivaju pite. Ova vrsta jela je vrlo popularna u Hrvatskoj, gde su je uveli Bosanski Hrvati. U srpske gradove bosansko jelo je uvedeno preko izbeglica iz građanskog rata tokom 1990ih i ono se često naziva sarajevska pita ili bosanska pita. Neka slična jela, iako su donekle šira i sa tanjim korama se nazivaju savijače ili prosto pita u Srbiji. Međutim, ova jela se uglavnom prave u domaćinstvima i tradicionalno se ne nude u pekarama.
    U Bosni je burek jelo punjeno samo sa mesom. Postoji jezička težnja u Hrvatskoj da se koristi reč burek samo za jelo sa sirom. U Srbiji, uvek se mora reći burek + nadev (sa mesom, na primer).

    Birek (Albanija)

    U Albaniji, ovo jelo se naziva "byrek Shqiptar me perime" (albanska pita sa povrćem), ali se takođe često izgovara kao burek, posebno među Albancima u Sjedinjenim Državama, iseljenicima sa Kosova i Metohije. Oblik burek je pozajmljenica iz srpskog jezika koju su posuduli Albanci sa Kosmeta.
    Većina od pita koje naprave albanski kuvari nisu slatke; u stvari, nadevi pita su skoro uvek slani. Zato parče takve pite može dobro da posluži kao glavno jelo u obroku.

    Izvor: wikipedia


    I za divno čudo, svi oni koji su ga probali, a inače imaju gorušicu od bureka i izbegavaju ga nisu osetili istu

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #59

    Odgovor: Burek



    Jaooo SQUAW,iznenada mi se otvorio apetit, da prosledis koje parce, ako
    je ostalo

  15. #60

    Odgovor: Burek

    Ma gde ostalo, otišlo još pre 15 dana i tako nekoliko puta
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kancelarijski burek...
    Autor kohili u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 09.11.2010, 11:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •