Razmazenost - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 33

Tema: Razmazenost

  1. #16

    Odgovor: Razmazena deca

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    elem, ideju imam odavno, samo nikako da je realizujem.. a i baba me je sad poterala jednim postom
    Pre neki dan, kad bejah na bazenu, neki klinja od svojih 8-9 godina se zadesi pored mene i opsuje mi kevu, tako cisto bez razloga a fazon da bude gori, majka je sedela pored njega i samo se smeskala i kad sam joj skrenula paznju da obuzda dete rekla mi je: "Ah, ali danas niko ne vaspita decu, ona se vaspitaju sama" i missim sta reci, samo sam otisla na drugu stranu
    Zelela bih da znam kako izlazite na kraj sa razmazenom decom? Da li poznajete neku razmazenu decu ili roditelje koji ih imaju? Da li su vasa deca razmazena?
    ae da vas cujem
    Što se malog tiče,kažeš mu da o'ebe,ili prosto mali,mrš kod keve(ionako se deca vaspitavaju sama,je'l?),pa ako bude bezobrazan klepiš mu kokavac i to je uglavnom to...

    Mene više brine ono kad me pitaju ''čiko,kolko ima sati?''

    Ljudi,nema persiranja nikom ispod 30,učite i tome decu(mada ja znam neke i od 40-50 koji polude na najmanji nagoveštaj persiranja,ne vole svi da im se persira na osnovu godina,pa čak ni kad to rade deca...)

  2. #17

    Odgovor: Razmazena deca

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Dete se vaspitava od rodjenja, a ne kad pocne da nam se penje na glavu i protestuje svaki put kad oseti da nije centar sveta i to samo zato sto nismo imali vremena, strpljenja i zivaca za ucestvovanje u odrastanju, zar ne?
    Dzaba sve igracke ove planete ako postoji problem u komunikaciji izmedju roditelja i deteta.
    Upravo tako...Moj je sin jedinac. Rodila sam ga kasno, nakon duzeg vremena borbe sa sterilitetom. I ko zna dali cu moci da jos jedno rodim.
    Al to ne znaci da on treba da bude nevaspitan.
    Volim ga najvise na svetu. Mazim ga ispunjavam mu zelje i zeljice...ali sve dok je to u granicama normale. Meni su se smejale moje drugarice kad sam pocela da ga vodim sa sobom u prodavnici kad pazarim i dozvoljavala mu da izabere jedno, najvise dve stvari za koje misli da mu trebaju. I ne vise.
    Kad sam pocela jos od malena da mu postavljam granice sto sme, a sto ne sme... Sve u fazonu "pa mali je, sta on razume"
    E bas razume, i te kako...
    Nema kod nas dranja u prodavnici, vucenje po podovima, urlanja dok mu kupimo ono sto zeli...
    Nema ko dete moje drugarice - penjanje mami na glavi i udaranje ko da je bokserska vreca....
    Nema ko kod komsinice - vristanje na ulici zato jer joj druga deca ne daju loptu i grizanje mame za ruku
    Nema otimanje i tuca sa drugom decom...

    A kao najbolju vaspitnu meru poddrzavam samo kaznu...Samo kad cuje tu rec, odma bolje slusa i razume.....


  3. #18

    Odgovor: Razmazena deca

    Moji moci nisu razmaženi...Mazim ih, volim da se malo ''gnjavim'' sa njima...i sve je to ok. Ali u svemu postoji granica i to ona koja važi po principu dogovora. Sve što radimo i gde god da krenemo postoji dogovor i toga se pridržavamo.

    Bila je faza i histerije i besa i bacanja po zemlji, ali je sve to prošlo brzo i poprilično bezbolno... Probali su i videli da na taj način neće postići ono što žele...

    Razmažena su deca ona kojima su roditelji dozvolili da im se penju na glavu... Istina je da ima mnogo takve dece i takvih roditelja, ali to je već priča za neku drugu temu, šta i kako sa njima...

  4. #19

    Odgovor: Razmazena deca

    Pa taman da mi se baca i valja...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  5. #20

    Odgovor: Razmazena deca

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    Nema kod nas dranja u prodavnici, vucenje po podovima, urlanja dok mu kupimo ono sto zeli...
    Nema ko dete moje drugarice - penjanje mami na glavi i udaranje ko da je bokserska vreca....
    Nema ko kod komsinice - vristanje na ulici zato jer joj druga deca ne daju loptu i grizanje mame za ruku
    Nema otimanje i tuca sa drugom decom...

    A kao najbolju vaspitnu meru poddrzavam samo kaznu...Samo kad cuje tu rec, odma bolje slusa i razume.....

    ja uopste ne mogu da zamislim da bi moje dete moglo tako da se ponasa...
    ali
    nije da nije razmazen
    jer jeste
    jede samo karneksove virsle,pije samo odredjene sokove,nosi samo firmirane patike,u kuci uvek mora da bude slatkisa ili je revolucija,cesto istera svoje....
    priznajem
    ali mi je onomad predlozio da pocnem da ga kaznjavam jer se oseca ko cigance
    ja:
    on: pa sve mogu!


    ja sam s njim imala sistem: on kao cetvorogodisnjak,na primer,uzme casu s pivom sa stola i gleda me ravno u oci,polako je prinoseci ustima
    ja ne vrisnem,nego kazem: U redu,ako mislis da mala deca treba da piju pivo onda pij
    i on poludi,ostavi casu i ode

    kad prebacite malo odgovornosti na dete,ono reaguje drukcije
    zabrane se krse s apetitom
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #21

    Odgovor: Razmazena deca

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ja uopste ne mogu da zamislim da bi moje dete moglo tako da se ponasa...
    ali
    nije da nije razmazen
    jer jeste
    jede samo karneksove virsle,pije samo odredjene sokove,nosi samo firmirane patike,u kuci uvek mora da bude slatkisa ili je revolucija,cesto istera svoje....
    priznajem
    Pa dobro da priznaješ..
    Ne znam samo od koga je stekao takve navike..čudno...niko u familiji mu nije snob..majka? ma jok
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #22

    Odgovor: Razmazena deca

    Volim jako decu,ali kad vidim dete kako se bacaka ispred prodavnice,udara nogama o zemlju i vristi ako mu se ne udovolji,nakostresim se najstrasnije.Evo primera moj rodjak,to je ne daj ti boze,ali deca nikad nisu kriva vec roditelji.Kad je imao samo dve godine,ja mislim da mu je prva izgovorena rec bila moram!Sve su mu dopustali,za njega nije postojala rec ne.Razmazen samo tako,plakao onako bez suza,kad mu se nesto nije dalo bio je u stanju da se bez problema ispovraca.Tada bi nastala citava pometnja,i sve bi na kraju bilo po njegovom.Redovno bi njegova mama, ako treba isla u pola noci da mu kupi zvake ili ispuni mu neki hir.Ja razumem ljubav i sve,ali to sto pojedinci rade svojoj deci je nenormalno,grubo ce da zvuci,ali tako se prave debili i sutra nesposobni za zivot.

  8. #23

    Odgovor: Razmazena deca

    Mislim da je svako dijete pomalo razmaženo samo je pitanje u kojem to točno segmentu. I da se razumijemo, to ne znači nužno zlo odmah.

    I ja smatram da večina ljudi miješa razmaženost sa nekulturom i neodgojem samog djeteta.

    Kao što je NSdjanka ustanovila, razmaženo dijete je čak i ono koje je voljeno i na emotivnom polju ispunjeno. Razmaženo dijete je ono sa kojim se radi od malena i uči nekim vrijednostima. Razmaženo dijete je i ono kojem roditelji priušte stvari za koje imaju sredstava.. Svako voljeno dijete koje se odgaja sa ljubavi i pažnjom je malkice razmaženo. I neka. Ono je samo voljeno.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #24

    Odgovor: Razmazenost

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Po cemu mozete da zakljucite da je dete razmazeno ?Koje su to glavne karakteristike razmazene dece ?
    Po meni su to deca koja jednostavno ne znaju za rec:"Ne"!
    Mislim da nismo svi jednako tolerantni kad je u pitanju vaspitanje dece,tako da ne mozemo povuci tacno granicu gde pocinje razmazenost.
    Sretala sam roditelje koji su za mnogo bezvezne stvari vikali NE.
    Nemoj isprljas nove pantalone,nemoj se penjes,nemoj da skaces,nemoj ovo,nemoj ono...
    Secam se jedne komsinice ....ona je svoju cerku znala da obuce kao Barbiku i onda ne sme da umaze hulahop carape jer mora ostati lepa devojcica.Ako se isprlja,zna se...batine.
    Eto ona je bila dosledan roditelj i jasno povukla granicu gde pocinje razmazenost.

    Ja se nikad nisam smarala time da li ce biti razmazeni.
    Dosledna sam bila reci NE ,kada su ih njihovi nestasluci ugrozavali.
    A ostalo smo se dogovarali .
    E sad nije ni ovo sto sam ja napisala neko pravilo.
    Svako dete je razlicito.
    Rodila sam dvoje i pokusavala iste metode i na jednom i na drugom detetu ali nije islo.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #25

    Odgovor: Razmazenost

    Nemam jos dete, ali se u potpunosti slazem sa SQUAW

  11. #26

    Odgovor: Razmazenost

    Citat Sladja26 kaže: Pogledaj poruku
    ... Jer dete je kao prazan list papira kad se rodi, a na nama roditeljima je, da taj papir "ispisemo". NAravno da uz to dolazi i delom, karakter deteta, i okolnosti pod kojima uzrasta dete...
    Ove tvrdnje izgledaju sasvim logično, ali na žalost nisu istinite i na nivuo su stavova o saznanju iz 17. veka. Setimo se samo Džona Loka i njegovog mišljenja da je čovekov mozak rođenjem tabula raza jer u našem umu ne može biti ništa što prethodno nije bilo u čulima. Iako Džon Lok nije mislio na vaspitanje dece, jasna je čvrsta analogija...

    Moderna psihologija ima dosta drugačije stavove o formiranju ličnosti. U nekim stabilnim i standardnim uslovima odlučujući faktori na formiranje ličnosti svakog od nas su nasledni. Dakle, dete svakako nije list praznog papira po kojem brižni roditelji pišu svojim smišljenim i nesebičnim vaspitanjem i tako utiču na formiranje karaktera, temperamenta, visinu inteligencije... pa i razmaženost svog mezimca. A, kada bi i primenili tu ne baš najbolju metaforu sa papirom, onda bi trebali reći da je svako dete ipak i uvek potpuno originalni i nikad pre viđeni papir po kojem to famozno pisanje za svaki list sasvim drugačije prijanja...

    Vaspitanje spada u stečene faktore (uz školu, ulicu, mesto stanovanja, socijalno poreklo, porodicu, fizički izgled i mentalno zdravlje) koje se ne može i ne sme zaobići u uspešnom formiranju ličnosti deteta. Ma koliko imali malo manevra i prostora u vaspitavanju deteta, i najmanju mogućnost treba maksimalno iskoristiti, jer je u moru uticaja koji se ostvaruju na dete u toku odrastanja, jedino roditeljsko angažoavnje se najbrže i najprimerenije može prilagoditi situacijama kroz koje prolazi dete.

    A sada da se vratim razmaženosti deteta. Razmažena decu su možda u najvećoj meri proizvod previše odsutnih ili nesavesnih roditelja koji poklonima i popuštanjem kupuju svoju savest ili opravdavaju svoju nesposobnost i sebičnost. Razmažena deca su u suštini asocijalna deca koja su se formirala u lošim porodočnim odnosima bez autoriteta i kasnije, kada odrastu, ih čeka jako težak period prilagođavanja samostalnom životu, koje skoro nikada ne apsolviraju do kraja...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #27

    Odgovor: Razmazenost

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ono sto mene zanima je kako nauciti decu da ne budu razmazena...
    Jel moze pomoc
    moze samo je potrabno svo vreme ovog sveta posvetiti detetu
    recicete pa radim kako?
    ono vreme koje ste slobodni posvetite detetu,pustitega da razvija svoju licnost
    ali ga pravilno usmeravajte
    nikad nepodcenjujte dete
    kad nesto slatkis mali provali nemojte se smejati vec uz blagi osmeh kazite ala ti to lepo kazes
    igrajte se sa njim i kroz igru mu pomognite oko svega p-a cak i oko hrane
    morate imati vremena za setnju ,park izletiste i tamo mu proturajte neke stvari
    nekupujte ljubav vec samo nagradjujte sve njegove uspehe ali neka sve bude takmicarskog duha
    sto vise razgovarajte sa njim
    crtajte pisite ali neka drugi roditelj bude sudija ko ce pobediti,ponekad mu stavite do znanja da nije on uvek pobednik vec mora nekad i da izgubi
    nedozvolite bakama i dekama da se puno mesaju u vase vaspitanje,ukorite ih
    igrajte sve decije igre sa njim tako da bude ravnopravan protivnik
    nikad neprojektujte svoje zelje na dete
    usmeravajte ga ka sportu
    ucite ga drusvene igre uvek vodeci racuna da on nemora uvek pobediti
    to su samo neke osnovne stvari ali najbitnije je biti stalno bas stalno uz dete

    moji klinci su krenuli skolicu sa 18 meseci
    sa 5g.su vec bili u partizanu na sportu
    sa 6 g.su isli na kurs plivanja ili obuku za neplivace
    sa polaskom u skolu su posli i kod mike radosava na fudbal
    sa 14 su pozeleli na kosarku pa bili u kk"kadet"
    posle dosao tekvando,pa aikido nisam im branio ni insistirao na necemu
    ali sam stvorio dva divna mlada coveka koji ce uskoro zasnovati svoje porodice

  13. #28

    Odgovor: Razmazenost

    Misli se da dete postaje razmazeno od previse mazenja, a ustvari razmazena deca nastaju od roditelja koji nemaju ili ne zele dovoljno vremena da posvete detetu..ta deca imaju sve sem ljubavi i posvecenosti..agresivna su, nerazumna, neposlusna, a "ne'' ne poznaju jer niko nije bio dovoljno dosledan da ih nauci sta znaci ta rec..ne znaju da postuju druge jer ni njihovu malu licnost niko nije ispostovao, niti razumeo..

    Vecina je kivna na takvu decu, pogotovo ako dodju u konflikt sa njihovom decom, a meni ih je zao..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  14. #29

    Odgovor: Razmazenost

    Ovako..

    Moje mišljenje je da svaki roditelj koji voli svoje dijete će da, do neke određene granice, i razmaziti ga jer roditelj koji voli mazi svoje dijete i posvećuje mu se puno.

    Po meni se ta definicija razmaženosti usko dotiče sa pojmom nekulture i bezobrazluka.

    Sama bit razmaženosti, kako je rečeno u prijašnjim postovima, ne znači uvijek nešto loše. Mislim da se napravila nepotrebna loša slika o toj riječi.

    Ono što i smatramo razmaženošću nije u biti to.

    Kada se dijete baca po dućanu jer neće dobiti traženu i zahtjevanu igračku - nekultura.

    Kada dijete neće jesti određenu hranu i zahtjeva nešto deseto da se napravi - nekultura i bezobrazluk.

    I tako dalje..

    To je moje stajalište koje polazi od toga da ja svoje dijete obožavam i mazim i pazim pa opet zna gdje je granica. Dakako, ima trenutaka kad ju moram opomenuti za ponašanje (kad se naljuti na nešto) ali daleko je to od histerikusa i od nekulture.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  15. #30

    Odgovor: Razmazena deca

    Pozdrav svima,
    ja imam brata i sestru. Moj brat i ja smo stariji od sestre 13 godina., ona sada ima 10. Shodno nasim godinama, potrebama, zeljama tako i nju vaspitavamo kao sto smo i mi. U kuci se uglavnom oko svega dogovaramo, veliko je postovanje medju nama, a tajne se nemaju. O svemu pricamo. Da pocnem o svom problemu...

    Moja sestra ide u 4 razred. U odeljenju postoji izvesni decak Pedja koji je jako nevaspitan. Prosto me je sad sramota da govorim o ovome ali moram. Moram da problem resim sto pre jer nam je tata jako strog. Da nebude pogresno shvaceno nije strog da je u kuci kao u vojsci vec kad su stvari o kojima cu vam sad ispricati u pitanju tata je malo prebrz sa reakcijama.

    Pedja je dolazio kod nas kuci, tacnije proslo leto, sve je bilo ok. pravimo zajedno palacinke, keks, picu i sl, uvek se prema svima postavljam drugarski. Od Pedje sam dozivela da mi kaze kada sam pricala s tatom preko telefina "Sine kad sutra ides" ja: "u osam" Pedja: "Na ku*cu te nosam". Uzasno me je bilo sramota i ispratila sam ga do vrata.

    Pocela je skolska godina... Moja sestra dozivljava takve uvrede da jednostavno pocnem da se tresem koliko se iznerviram. Skoro kad su se Milica (moja sestra) Pedja i jos neka decica vracala iz skole on je rekao "Milice koji broj biras 1,2 ili 3?" milica: "Nebiram nijedan" Pedja: " Znaci 1, ka*acu te dzivotno".
    Milica je dosla kuci i to nam rekla na sta je moj brat poludeo, jer, ovo su samo neke blaze uvrede od onih koje ne bih da pisem ovde, nema smisla. Pedjina majka je obavestena i ona je rekla "Ma on se zeza"
    Opomenuta je je i 2. i 3. pa i 4. put i nista.

    Juce mi je dosla Milicina drugarica da joj skratim siske i kaze "Sandra, izvini sto ti ovo kazem ovako ali moram. Pedja je rekao da ti kazem da pu*is ku*ac, pa kad dodjem kuci da ga nazovem da mu kazem sta si rekla" Ja sam joj na to ogovorila da mu kaze da sam se smejala ko blesava, toliko da se i ona smejala jer sam bila smesna.

    Neznam sta da radim. Brat i ja smo razgovarali i sutra idemo do uciteljice. Po vasim postovima sam zakljucila da je neki problem s roditeljima. Pedja k*rac nevadi iz usta, sa svime ga uporedjuje, danas u skoli sa beskom sniclom . Oticicu i kod psihologa jer, ocigledno da je tu neki gadan problem. Ako on nije za redovnu nastavu neka ga sklone.

    A ovo sam ostavila za kraj kao dodatni sok na relaciji roditelji-deca/dete... Jedna mala Dunja je u prvom razredu pricala kako ona s tatom i mamo gleda gole zuskarce i zene dok se sexaju .

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •