Brushalter ili zdravlje - odlučite same
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29
  1. #1

    Brushalter ili zdravlje - odlučite same

    Veoma malo žena je spremno da uradi nešto za poboljšanje izgleda svojih grudi uglavnom nošene predrasudom da su grudi takve kakvima ih je priroda stvorila i da se promene mogu ostvariti samo plastičnom hirurgijom. Prvi korak ka suzbijanju ovakvih predrasuda jeste upoznavanje minimuma ljudske anatomije. Dakle, grudi čine žlezde i masno tkivo (arterije, vene i limfa), za čije stanje je važna cirkulacija. Ispod grudi se nalaze mišići i ligamenti, pa se, shodno tome, promene na grudima, verovale ili ne, mogu postići masažom i vežbanjem.

    Količinu masnog tkiva koje će biti uskladišteno u grudima odredjuju geni, težina, zdravstveno stanje i starost žene, pa se na oblik i veličinu grudi ne može uticati direktno, već posredno: delovanjem na vene, limfu, ligamente i mišiće one postaju veće, čvršće i lepše oblikovane.

    Brushalter nezdrav za grudi

    Brushalter, suprotno opšte prihvaćenom mišljenju, uopšte ne pomaže zdravlju grudi. Jedina korist od njega je što grudi vizualno izgledaju bolje. Brushalter obavlja posao grudnih mišića (podupiranje grudi), što mišiće može da opusti.

    Važno je imati na umu i da je rizik za oboljevanje od raka dojke najveći kod žena koje nose grudnjak 24 sata dnevno, a najmanji kod onih koje ga ne nose, što se objašnjava njegovim pritiskom na tkivo. Stalni pritisak onemogućava limfnom sistemu da izbaci sve toksine koji se zadržavaju u tkivu, a direktna posledica toga je lošiji izgled i lošije zdravlje grudi.

    Savetuje se da brushalter, ukoliko ne možete bez njega, za promenu nosite manje od 12 sati dnevno.

    Izbor brushaltera je isto tako veoma važan: iako je većini žena prilikom kupovine donjeg rublja najvažnije kako im grudi u brushalteru izgledaju, mnogo je važnije da Vas on ne steže, da nije pretesan, tj. da bude takav da ga skoro i ne osećate prilikom nošenja. Ako ste tokom dana zbog stezanja i pritiska dugo i često svesni da ga imate na sebi, vreme je da nabavite novi model držača grudi.

    Cirkulacija grudi, a i čitavog tela, može se poboljšati naizmeničnim tuširanjem toplom i hladnom vodom.

    Ishrana je takodje veoma bitna, jer se putem krvotoka i limfe hrani tkivo i iz njega izbacuju toksini. Istraživanja pokazuju da se zadržavanje odredjenog dela toksina očitava u izgledu grudi, ali i povećava šanse za rak dojke. Ukratko, zdrava i izbalansirana ishrana donosi zdravlje i grudima i celom telu.

    Ipak, pošto su grudi specifične, možemo im pomoći i vežbama i masažom.

    Masaža

    Svrha masaže je poboljšanje protoka fluida (tečnosti) iz grudi, kako venama, tako i u limfi, povećanje elastičnosti i opšteg zdravlja ligamenata i mišića koji drže grudi.

    Prvi korak je i najvažniji jer poboljšava drenažu grudi i utiče na limfni sistem. Prstima nežno masirajte područje od bradavice prema krajevima dojke u svim pravcima. Pritisak sme biti jak onoliko koliko biste pritisnuli očni kapak - sve više od toga je preterano i moglo bi da 'spljošti' limfni sistem i poremeti izbacivanje toksina (slično radi i grudnjak kad se stalno nosi). Zapamtite - da bi bili efikasni, pokreti trebaju biti vrlo lagani.

    Drugi korak pomaže venskom krvotoku: masirajte tkivo pokretima sličnim onima kad mesite testo: koristeći pokrete koji pritiskaju i podižu. Pokreti moraju biti nežni - eksperimentisanjem ćete ustanoviti koji su vam pokreti najprijatniji (bolja cirkulacija rezultira osećajem prijatnosti, pa kod masaže treba osluškivati telesne reakcije).

    Treći korak pomaže ligamentima u borbi protiv gravitacije: obema rukama nežno stisnite grudi u smeru kazaljke na satu, pri čemu treba paziti da se grudi previše ne napinju.

    I četvrti korak pomaže venama: koriste se takodje obe ruke, a pritisak treba da bude srednjeg intenziteta (svaka žena treba se osloniti na svoj osećaj šta je lagani, a šta srednji pritisak).

    Postupak treba ponavljati najmanje dva puta nedeljno na goloj koži, a preporučuje se utrljavanje biljnih ulja. Sintetička i mineralna ulja izbegavajte!

    Tokom života grudi doživljavaju dosta promena: njihova veličina se menja od 'praznih' do nabreklih, i to najviše zbog uticaja hormona (tokom trudnoće i dojenja, ali i zbog uobičajenog menstrualnog ciklusa), pa zbog gojenja i mršavljenja. To je jedan od glavnih razloga što će mnoge žene prve strije opaziti upravo na grudima.

    Prevencija je uravnotežena ishran i kvalitetni kozmetički proizvodi, koji koži pomažu da bude elastičnija.

    Vežbe

    Masaža puno pomaže krvotoku, limfi i ligamentima, a mišićima samo delimično. Najbolji rezultati u jačanju grudnih mišića, a time i prirodnom podupiranju grudi, postižu se vežbama.

    1. Modifikovani sklekovi

    Lezite na stomak, malo savijte noge u kolenima i prekrstite gležnjeve. Ruke savijte u laktovima, a dlanove postavite na pod, i to malo u stranu. Izravnajte ruke tako da telo podignete rukama i da možete balansirati na dlanovima i kolenima. Usmerite bradu par centimetara prema grudima, odnosno tako da čelom gledate prema podu. Stegnite stomačne mišiće.

    Savijte ruke u laktovima i spustite celo telo odjednom. Umesto da grudi dotaknu pod, spuštajte se samo dok nadlaktice ne postanu paralelne sa podom. Pokušajte da pokret izvedete tako da se ne oseti trzaj laktova na početku, a nemojte ni spuštati glavu na pod.

    2. Konzerve kao tegovi

    Lezite na ledja sa dve male konzerve u rukama (težinu odredite sami, u zavisnosti od kondicije i izdržljivosti - bolje je početi sa manjom težinom nego preterati), sa stopalima priljubljenim uz pod. Ispružite se i dignite tako da se nadju iznad ramena, a dlanove okrenite od sebe (prema spolja). Uvucite stomacne mišiće, ali ne dozvolite da vam se ledja 'zaglave' na podu ili da se savijaju u luku. Bradu pritisnite na grudi.

    Spustite konzerve nazad, pazite da su vam stopala na podu, a ruke sa tegovima malo sa strane - pokret napravite polako sve dok laktovi ne dotaknu pod. Važno je da oba tega budu iste težine.

    3. Letenje

    Lezite na pod tako da su vam glava, vrat i gornji deo ledja poduprti velikim jastucima. U rukama držite tegove iz prethodne vežbe i to visoko iznad grudi, sa dlanovima okrenutim unutra (jedan prema drugome). Stisnite bradu uz grudi da biste vrat izravnali sa ostatkom kičme i ostvarili prirodno držanje ledja (ni savijena i potpuno ravna ledja).

    Spustite tegove na stranu i prema dole, polako i nežno dok laktovi ne dotaknu pod. Važno je zadržati ruke stalno malo savijene u laktovima. Opet dignite ruke. Pokrete gore-dole u ovoj vežbi najlakše je opisati (i odraditi) ako zamislite da vam je na grudima bure koje želite da široko obuhvatite rukama.

    -mondo-



    Dakle, koji je vaš izbor u ovom slučaju, zdravlje ili lepota?

  2. #2

    Odgovor: Brushalter ili zdravlje - odlučite same

    Zdravlje,naravno!Iskreno,ja ga i ne nosim cesto kada sam kod kuce,narocito zimi kada uvek na sebi imam neku siroku majicu ili dzemper pa se i ne vidi da ga nemam.Leti je vec malo teze biti bez njega,mada koristim svaku priliku da odmorim svoje grudi od njega...
    I may not be perfect but I'm always me

  3. #3

    Odgovor: Brushalter ili zdravlje - odlučite same

    Ja vodim racuna dosta jer imam malo vece grudi ali ne volim da nosim brus,smeta mi a i nije zdrav...
    Znaci nosim ga samo kad idem vani na duze a leti ako uopce izlazim van zbog ocrtavanja bradavica na majici jer mi je to onako prosto i vulgarno...
    Znaci radim vezbe i masazu dok utrljavam avonovu kremu za grudi,preporucam je
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  4. #4

    Odgovor: Brushalter ili zdravlje - odlučite same

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Savetuje se da brushalter za promenu nosite manje od 12 sati dnevno.
    znachi da ga skinem na poslu,tamo negde oko ruchka

    ne,ne mogu sebe da zamislim bez grudnjaka..bez njega sam samo kada spavam..
    redovno radim vezbe i masazu jer su moje zlezde inache malo u haosu..
    mazem se i uljem i kremama i sve je pod kontrolom...
    nosim uglavnom uze koshuljice i maje i ne bih mogla da zamislim da sam bez grudnjaka..jednostavno nije lepo...
    chinim za njih koliko mogu...
    ali bash ne zelim ni da odustanem od vizuelnog dela..
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  5. #5

    Odgovor: Brushalter ili zdravlje - odlučite same

    ihh ja kad skinem grudobran imam osecaj ko da sam na godishnjem...
    a zasto ga ne nosim na bele majice...e pa zato sto je crveni i nije skladno...

    Ubica mekog srca.

  6. #6

    Odgovor: Brushalter ili zdravlje - odlučite same

    i ja sam cula da brusevi stete, zato i izbegavam dugo da ga nosim... naravno da kad idem negde brus obavezno nosim, ali kad sam kuci onda ga ne nosim- samo kad moram... kad je leto onda sam non-stop u gornjim delovima kupaceg, ne pritiska grudi pa se i mnogo bolje osecam..
    DOIN WHAT OTHERS CAN'T

  7. #7

    Odgovor: Brushalter ili zdravlje - odlučite same

    ...pošto mi je stalo do zdravlja žena...obožavam da ih skidam...

  8. #8

    Odgovor: Brushalter ili zdravlje - odlučite same

    Izbjegavam da nosim brus cesto, posto sam cula da zaista moze da izazove rak dojke!
    Nosim ga na poslu, i kad negdje idem.
    lady S je dala zaista korisne informacije i misli da bi svaka djvojka i zena trebale da paze na svoje zdravlje, jer ljepota je prolazna (a svaka zena je lijepa na svoj nacin) , a zdravlje se treba cuvati.
    Savrseno normalna djevojka

  9. #9

    Odgovor: Brushalter ili zdravlje - odlučite same

    Zdravlje naravno.. Zaista ne volim da nosim brus, tako da ga nosim samo kad moram, leti to je obicno - nikad jer mi i smeta.. Sad problem je sto vecini zena grudnjak poboljsava izgled grudi, a nekima je izgled bez njega cak i ruzan.. Sto se mene tice nemam tih problema zdrave su i prave tako da ga nosim sigurno manje od 12h dnevno.. Nocu i kad spavam popodne obavezno ga skidam i iskreno nisu mi jasne zene koje ga ni nocu ne skidaju.. To je podpuni apsurd..
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  10. #10

    Odgovor: Brushalter ili zdravlje - odlučite same

    Nikada se nešto nisam ubijala od nošenja brusa, tek onoliko koliko sam morala...
    Kasno sam i počela da ga nosim, pošto su grudi počele da mi rastu tek sredinom srednje škole pre toga je bio jad i beda
    Obzirom da sam trenirala plivanje punih 7 godina, grudni mišići su mi izuzetno jaki, tako sam i pre nosila samo pamučne i sportske bruseve (ok, bilo je situacija i za one druge, ali to je opcja kada se oblači za skidanje, a ne za boravak u njemu )

    Ipak sam zaradila taj opaki tumor koji sam morala da operišem pre malo više od mesec dana.
    Zanimljiva je činjenica da sada moram 6 meseci da nosim, ne brus koji steže, već neki medicinski pancir koji me ubija u pojam

    Ne znam koliko brus može da utiče na to. Mislim da je u pitanju pre svega, genetika, ali i način života, ishrana, pušenje...itd.

    U svakom slučaju, i kada me oslobode neprijatne obaveze nošenja pancira, opet ću nositi svoje lepe i lagane pamučne bruseve, a pošto volim da se osećam slobodno, skidaću ga čim pre mogu
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  11. #11

    Odgovor: Brushalter ili zdravlje - odlučite same

    Savetuje se da brushalter, ukoliko ne možete bez njega, za promenu nosite manje od 12 sati dnevno.
    Ovo kod mene ne moze da vazi... Dovoljno me nadarila priroda da ne mogu bez njega, sem kad spavam...
    Ne mogu sebe zamisliti kuci bez njega, a kamo li u setnji ili ne daj boze na poslu...
    A zavidim devojkama i zenama kad ih ugledam leti ispod majcice bez brusa....
    Inace pri kupnji najvaznije mi je da je kvalitetan brushalter...


  12. #12

    Odgovor: Brushalter ili zdravlje - odlučite same

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    Ovo kod mene ne moze da vazi... Dovoljno me nadarila priroda da ne mogu bez njega, sem kad spavam...
    Ne mogu sebe zamisliti kuci bez njega, a kamo li u setnji ili ne daj boze na poslu...
    A zavidim devojkama i zenama kad ih ugledam leti ispod majcice bez brusa....
    Inace pri kupnji najvaznije mi je da je kvalitetan brushalter...
    Potpisujem. Ne mogu bez njega....jedino po stanu, kad neću nigdje ići...u svakom drugom slučaju je obavezan....iako mi se cice eto drže...lakše mi sa brusom. Nekad me i leđa bole od njih.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  13. #13

    Odgovor: Brushalter ili zdravlje - odlučite same

    Ja bez njega ne mogu ni dok spavam.
    Pravim izuzetak jedino kad je u pitanju haljina sa golim ledjima i to je dva puta godisnje u svim drugim kombinacijama je pod mus.

  14. #14

    Odgovor: Brushalter ili zdravlje - odlučite same

    Može i jedno i drugo od kada ih ne prave od metala . Pravilan odabir pri kupovini brushaltera i važan deo teksta o vežbama i masaži koji je Kal_el izdvojio su bitni.
    Masaža i vežbe mogu i da se zaobiđu kada ima redovnog seksa, nije potrebno da grudi dodiruje lekar - mesio je i Štimac kao da ima doktorat na med. faksu.
    Ostaviti duvan i jednom u godini uraditi UZ pregled dojki, o da , a brushalter kako ko 'oće i kako godi...

  15. #15

    Odgovor: Brushalter ili zdravlje - odlučite same

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Ostaviti duvan i jednom u godini uraditi UZ pregled dojki, o da , a brushalter kako ko 'oće i kako godi...
    E, taman sam se spremila da pišem o svojim brushalterima, kad naiđe Drinče i dirne me u cigarete...

    Dobro, evo ja ću da batalim i bruseve, osim u slučajevima kada su mi pristojnost i dobar glas u pitanju, i masaže, i seks ću da tripliram, al' samo da mogu posle toga da zapalim.

    I neću sad da slušam kritike, o pušenju ima neka druga tema!
    Vrag odneo šnalu...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Uticaj sna na zdravlje
    Autor Charlie Harper u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.04.2010, 16:23
  2. Redovan sex- Dobro zdravlje
    Autor Apolonija u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 05.04.2010, 15:00
  3. Horoskop i zdravlje
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23.07.2008, 12:13
  4. Posao i zdravlje
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.03.2008, 08:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •